Budowanie / koop / asymetryczny koop

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Lailonn
Posty: 172
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Budowanie / koop / asymetryczny koop

Post autor: Lailonn »

Witam. Poszukuję 3 rodzaj ów gier:

-gry gdzie realnie się buduje, cokolwiek... Żona lubi agricolę, bo widać jak powstaje nam ta gospodarka ale to tytuł jednak ciężki i długi, więc finalnie rzadko decydujemy się rozkładać jak wpadają znajomi.
-gry coop ale "ładnej", bo Eldritch żona wyrzuci jak tylko zekrnie ;] Wszystko co znajduje ma klimat potworów i straszydeł....
-gry coop 1 vs x typu Whitechapel ale o wszystkich jakie znam słyszę raczej negatywy.
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Budowanie / koop / asymetryczny koop

Post autor: rutra1992 »

Co do 1 to może suburbia albo capital? Budujemy miasto, w suburbii z uniklanych budynkow a w capitalu z kilku typow budynkow + paru uniklanych, obie calkiem fajne, względnie lekkie. Suburbia według pudełka 1.5h (ale w dwie osoby wydaje mi się, że zajmuje bliżej 1h), capital według pudełka 1h, ale po paru partiach zajmuje 30-45 minut.

Co do coopow, może klasyczny pandemic? Na pewno nie jest tak odpychający na start jak Eldrich. Mi ostatnio podszło burgle bros, grywam w to solo, ale jako coop też powinno fajnie zadziałać. Tak samo marvel champions
Awatar użytkownika
arashee
Posty: 38
Rejestracja: 23 lut 2021, 13:31
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Budowanie / koop / asymetryczny koop

Post autor: arashee »

Lailonn pisze: 26 sie 2021, 23:34 -gry coop ale "ładnej", bo Eldritch żona wyrzuci jak tylko zekrnie ;] Wszystko co znajduje ma klimat potworów i straszydeł....
A łatwiejsze gry coop wchodzą w grę? 'Zakazana Pustynia' to całkiem ładna gra, lekko steampunkowa oprawa ;)
Sloth
Posty: 394
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 83 times
Been thanked: 78 times

Re: Budowanie / koop / asymetryczny koop

Post autor: Sloth »

2. Pandemic, poczekaj na wersję WoW, wygląda bardzo kolorowo.
Zakazana pustynia, potwierdzam bardzo ładna i przyjemna kooperacja.
3. 1vs 1 Mr. Jack. 15-20 minut rozgrywka.
Gra przednia, musisz pogłówkować i daje mnóstwo emocji. Ja ostatnio dokupiłem jeszcze dodatek.
Cyel
Posty: 2591
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1451 times

Re: Budowanie / koop / asymetryczny koop

Post autor: Cyel »

Lailonn pisze: 26 sie 2021, 23:34
-gry coop 1 vs x typu Whitechapel ale o wszystkich jakie znam słyszę raczej negatywy.
Level 7 Omega Protocol, Doom, the Others w tej kategorii mają raczej bardzo dobre opinie.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Lailonn
Posty: 172
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Budowanie / koop / asymetryczny koop

Post autor: Lailonn »

Suburbia już dawno kupiona i owszem spodobała się ;)

Byłoby jednak fajnie mieć cos jako alternatywę żeby nie męczyć 1 tytułu w kolko.

Miałem nadzieje na Clash of Cultures ale nigdy nie zrobiono polskiej wersji. Podobało się tez archipelago, ale było zbyt "płytkie" ?

Az dziwne, ze nie tworzą więcej gier z realnym budowaniem skoro działa to na każdego in plus. Może pomysłów brak ;o

Co do coopa to pandemic etc. maja ten problem, ze równie dobrze może grać 1 osoba i sterować każdym. Dlatego interesuje mnie wersja gdzie gracze nie są razem albo maja tajne cele (wiem o BSG ale niedostępna i brzydka :()

Nie jest łatwo z zona, która pograć lubi ale musi się jej podobać visual :D Neuroshimy nawet nie chciała dotknąć, bo ikonki dziwne ;]
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 724 times

Re: Budowanie / koop / asymetryczny koop

Post autor: arturmarek »

1. Nie wiem na ile budowanie ma zawierać fizyczne elementy (jak ogrodzenie w Agricoli), ale jeśli Agricola jest za długo to polecam zapolować na Szklany Szlak. Znakomita gra tego samego autora, znacznie krótsza, wycina się tekturowe lasy, aby wybudować tekturowe budynki na swojej planszy. Gra ma najlepszy system wyboru akcji z jakim się kiedykolwiek spotkałem.
2. Zdecydowanie Spirit Island. Zdecydowanie najlepszy niefabularny koop.
3. Nie do końca to rozumiem. Szukasz gry 1 vs many do grania w dwie osoby? To się sprowadza do 1vs1.
Lailonn
Posty: 172
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Budowanie / koop / asymetryczny koop

Post autor: Lailonn »

Nie nie, docelowo gramy w 4 a czasem i 6 osób
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
gameosx
Posty: 63
Rejestracja: 31 paź 2019, 21:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Budowanie / koop / asymetryczny koop

Post autor: gameosx »

1. budowanie to powinny się spodobać Miasteczka (Tiny Towns) - mojej żonie bardzo podeszło
2. coop - to tak jak niektórzy poprzednicy:
Spirit Island - ładna ale trudna (niestety ale nie każdemu może przypaść do gustu - chociaż ja uwielbiam)
Marvel Champions - świetny coop ale żona musi przynajmniej tolerować uniwersum Marvela - inaczej nie ma opcji żeby podeszło ;)
Robinson Cruzoe - próbujecie przeżyć na wyspie która nie chce żebyście przeżyli ;) Często grywamy i żona nawet sama chce żeby na stół wyciągnąć ;)
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Budowanie / koop / asymetryczny koop

Post autor: shod »

Lailonn pisze: 29 sie 2021, 00:14 Miałem nadzieje na Clash of Cultures ale nigdy nie zrobiono polskiej wersji.
Przecież Portal wydaje nowa wersję PL. Poza tym jest fanowskie spolszczenie 1 ed. Czasem też można taką kupić na forum.

co do coopa, to jest jeszcze Fury of Dracula - to bardzoej zbliżone do Whitechappel oraz gry z serii Martwej Zimy - tu masz ukryte cele i zdrajców.
Lailonn
Posty: 172
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Budowanie / koop / asymetryczny koop

Post autor: Lailonn »

No właśnie zauważyłem, że pojawi się edycja PL. Pozostaje poczekać

Póki co kupiłem Na skrzydłach i spodobało się ;)
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
ODPOWIEDZ