Co polecacie z gier rzadkich?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Tander89
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2020, 19:48

Co polecacie z gier rzadkich?

Post autor: Tander89 »

Witam, chciałbym o szczerą podpowiedź. Niestety na necie ciężko co kolwiek wyczytać w mojej kwestii. Chodzi mi o gry ,,trudno,, dostępne tzn. brak dodruku, wysoka cena itp. Jeśli znacie jakieś dobre gry planszowe ciężko dostępne lub rzadko występujące na sprzedaż bardzo bym prosił o podrzucenie tytułu/ów. Z tego co się dowiedziałem to zakazane gwiazdy i stary świat do tego typu gier można zaliczyć. Obie już mam :)
Z góry dziękuję za podpowiedź i Pozdrawiam planszowkowych wariatów ;):)
autopaga
Posty: 1438
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Co polecacie z gier rzadkich?

Post autor: autopaga »

Dziwne kryterium do szukania gier.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 728
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Co polecacie z gier rzadkich?

Post autor: Seykan »

Ano dziwne...

Ale na pewno Świat Dysku Ankh Morpork, StarCraft: The Board Game czy Battlestar Galactica. Sporo jest takich gier :P
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4740
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1246 times
Been thanked: 1464 times

Re: Co polecacie z gier rzadkich?

Post autor: Mr_Fisq »

Pytanie w stylu, w które gry warto zainwestować, bo są dobre, a przez niedostępność mogą zyskiwać na wartości.

Spójrz na Battlestar Galactica, i ew. Discworld: Ankh-Morpork; niektórzy poważają też Blood Bowl: Menedżer Drużyny.

PS. Sporo zależy też od tego czy interesują cię rzadkie gry, czy rzadkie wydania. Np. Uczta dla Odyna PL, może mieć małą dostępność w przeciwieństwie do wydań zagranicznych.
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Co polecacie z gier rzadkich?

Post autor: shod »

zarówno Zakazane Gwiazdy jak i Chaos to lata świetności FFG :)
Zaliczyłbym do nich też Runewars. O ile podstawkę jeszcze można dostać [choć w zawyżonej cenie i tylko z drugiej ręki] to dodatek Banners of War to już naprawdę ciężko.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 937
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 328 times
Been thanked: 383 times

Re: Co polecacie z gier rzadkich?

Post autor: sliff »

Pytanie też czy chodzi o samą grę w sobie czy o mechanikę bo zarówno BSG i Świat dysku mają będą miały reimplementację.

Jeszcze przez jakiś czas będzie niedostępna projekt gaja.
Grand austia hotel, studium w szamaragdzie może ?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4740
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1246 times
Been thanked: 1464 times

Re: Co polecacie z gier rzadkich?

Post autor: Mr_Fisq »

sliff pisze: 20 lip 2021, 14:38 Pytanie też czy chodzi o samą grę w sobie czy o mechanikę bo zarówno BSG i Świat dysku mają będą miały reimplementację.

Jeszcze przez jakiś czas będzie niedostępna projekt gaja.
Grand austia hotel, studium w szamaragdzie może ?
W przypadku BSG wydaje się, że będzie dużo różnic względem oryginału.

Nie wiem czy różnice nie będą bardziej znaczące niż między Terra Mystica i Project Gaia.

PS. Projektu ma być nowe wydanie.
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Cyel
Posty: 2591
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1450 times

Re: Co polecacie z gier rzadkich?

Post autor: Cyel »

Żeby się wozić unikatami w kolekcji polecam zajrzeć w dalszą przeszłość. Poszukać bialych kruków w stylu pierwszej edycji Hero Quest albo Space Crusade albo Space Hulka itp znalezisk na które trzeba się naprawdę napolować. Wtedy na pewno będzie można zabłysnąć w geekowym towarzystwie :) Bo taki Chaos in the Old World czy inne Forbidden Starsy to nadal każdy kto chce sobie znajdzie i kupi, tyle, że trochę przepłaci.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Co polecacie z gier rzadkich?

Post autor: kwiatosz »

autopaga pisze: 20 lip 2021, 14:05 Dziwne kryterium do szukania gier.
Mnie przyszło do głowy że to gotowa lista do oszustw na OLX.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Speedy_new
Posty: 796
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Co polecacie z gier rzadkich?

Post autor: Speedy_new »

Cyel pisze: 20 lip 2021, 19:04 Żeby się wozić unikatami w kolekcji polecam zajrzeć w dalszą przeszłość. Poszukać bialych kruków w stylu pierwszej edycji Hero Quest albo Space Crusade albo Space Hulka itp znalezisk na które trzeba się naprawdę napolować. Wtedy na pewno będzie można zabłysnąć w geekowym towarzystwie :) Bo taki Chaos in the Old World czy inne Forbidden Starsy to nadal każdy kto chce sobie znajdzie i kupi, tyle, że trochę przepłaci.
No akurat wole Spce Hulka 4ed ( z wylaczeniem zasady ze mozna sobie wybrac czy sie strzela na overwatchu bo to kompletna bzdura)
Starcraft podstawke jeszcze czasami sie widuje ale z dodatkiem nabiera wiekszej glebi a dodatek jest drozszy od podstawki tak samo jak w przypadku Chaosu w Starym Swiecie.
Forbidden Stars z dodatkami fanowskimi to tez jest cos unikalnego.
Runewars z dodatkiem kupilem bodajze za 900 zo prawda spora czesc to przesylka.
Blood Bowl Team Manager mam wersje PL z jednym dodatkiem i ENG z 2. Caly czas poluje na polski dodatek ale chyba sie poddam i sprzedam.

Ale dodam jeszcze ze wszlkie gry z KS z exclusivami sa unikalne.
Awatar użytkownika
antymon
Posty: 47
Rejestracja: 01 lut 2016, 20:07
Lokalizacja: Krk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Co polecacie z gier rzadkich?

Post autor: antymon »

Jak chodzi tylko o wzrost wartości to gwint wydawany do Wiedźmina.
(Obecnie jedna talia chodzi za ok. 100-200 zł; czy ktoś w tej cenie kupuje to inna sprawa - ale kusi mnie, żeby sprzedać swoje egzemplarze)
ODPOWIEDZ