Spirit Island - inserty i koszulki

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 473
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 231 times
Been thanked: 215 times

Spirit Island - inserty i koszulki

Post autor: wrojka »

Imgur z Insertem

Link do Thingverse
Wreszcie odebrany.
Link do Printed Meeple jest parę postów wcześniej.
Koszt 100zł (@ernin z Gdańska)
Waga całkowita 4.5kg
Lidlift jak widać na 2zł (2.2 cm około)
Używam drewnianych d6 (defend) oraz drewnianych kostek chyba 2mm (jako energia) i udało się je tam zmieścić.

Jedyne uwagi to:
Duchy trzeba wsadzać PO kartach, ale PRZED tokenami/prezencjami gracza/dahanami. Inaczej nie ma szans wsadzenie ich pomiędzy to wszystko (stack się rozjeżdża, nie jest równo i tak średnio wchodzi pod kątem)
Insert jest przeznaczony na SI + Promo #1 + Promo #2 + B&C + JE. Bez ekstra 4 duchów (#1 i #2) jest problem taki, że stack jest za niski i wszystko się przechyla (nie myślałem nawet jak możnaby temu zapobiec, ale pewnie jakieś kartony o podobnych wymiarach załatwią sprawę)
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 13 gru 2021, 13:28 przez wrojka, łącznie zmieniany 2 razy.
sasquach
Posty: 1839
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 935 times
Been thanked: 588 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: sasquach »

wrojka pisze: 30 lis 2020, 21:09 Imgur z Insertem
Jest trochę luzu na karty czy jest szczelnie wypełnione? Bo mam promo packa #1 wydrukowanego przez Dobromira i tam kart duchów są wyraźni grubsze od pozostałych.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 473
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 231 times
Been thanked: 215 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: wrojka »

sasquach pisze: 30 lis 2020, 21:50 Jest trochę luzu na karty czy jest szczelnie wypełnione? Bo mam promo packa #1 wydrukowanego przez Dobromira i tam kart duchów są wyraźni grubsze od pozostałych.
Zależy od koszulek. Używam Mayday'owych (7041) i jest naprawdę dużo luzu.
Jak wspominałem w poprzednim poście. Twórca trzyma w DragonShieldach i daje radę.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1453 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki na karty

Post autor: Mr_Fisq »

feniks_ciapek pisze: 15 gru 2020, 15:35 Insert Folded Space jest bardzo dobry dla podstawki i pierwszego dodatku. Miałem, polecam.
Mieszczą się karty w trochę nadwymiarowych koszulkach? Planuję zapakować SI w rebelowe Longsleeve+ (https://www.rebel.pl/akcesoria/koszulki ... 09619.html) i zastanawiam się, czy wejdą mi do insertu...
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1605 times
Been thanked: 936 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki na karty

Post autor: feniks_ciapek »

Mr_Fisq pisze: 15 gru 2020, 16:08 Mieszczą się karty w trochę nadwymiarowych koszulkach? Planuję zapakować SI w rebelowe Longsleeve+ (https://www.rebel.pl/akcesoria/koszulki ... 09619.html) i zastanawiam się, czy wejdą mi do insertu...
Nie wiem, nie używałem. Są pewne granice przyzwoitości ;)
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 473
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 231 times
Been thanked: 215 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki na karty

Post autor: wrojka »

Mr_Fisq pisze: 15 gru 2020, 16:08 Mieszczą się karty w trochę nadwymiarowych koszulkach? Planuję zapakować SI w rebelowe Longsleeve+ (https://www.rebel.pl/akcesoria/koszulki ... 09619.html) i zastanawiam się, czy wejdą mi do insertu...
Już sprawdzam u siebie. Zaraz zedytuję

Edit. Mam Mayday 7041 (63.5x88 podobno). W obu różnych przegródkach się mieszczą i zostaje sporo luzu. Ten gdzie są wciśnięte 2x2zł jest krótszy od tego gdzie karty leżą na poziomo.
Spoiler:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1453 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki na karty

Post autor: Mr_Fisq »

feniks_ciapek wrojka dzięki za informacje o insercie od folded space, pomęczę was jeszcze dwoma pytaniami:
- czym sklejaliście insert?
- korzystacie z insertu w wersji V1 czy V2? Macie jakieś przemyślenia na temat różnic?
Dodam, że nie mam w planach upychania podstawki i dwóch dodatków w jednym pudle - Jagged Earth będę trzymał osobno.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki na karty

Post autor: Pynio »

Wiecie gdzie w normalnych cenach dorwać Branch and Claw?
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 473
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 231 times
Been thanked: 215 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki na karty

Post autor: wrojka »

Mr_Fisq pisze: 16 gru 2020, 09:10 feniks_ciapek wrojka
- czym sklejaliście insert?
- korzystacie z insertu w wersji V1 czy V2? Macie jakieś przemyślenia na temat różnic?
1. Vicol (Dorex)
2. V1
Przemyślenia:
Czytając opis dotyczący V2
"This is the second layer of trays. Note that the terror level divider and large adversary tiles are stored vertically behind the vertical card trays at the top of the image. ". Świetny pomysł, by dać te kartoniki na tył. Są minimalnie większe od karty (przez te wystające boki z 'II" i "III"). W V1 leżaly obok planszy z opisem tury i miejscem na 'czaszki strachu'
"the insert is also separately compatible with the Jagged Earth® expansion and the Promos 1 & 2. As there are less boards and panels in this case, some of the trays need to be raised slightly to still allow for vertical storage."
to już wydaje się trochę dziwne, aczkolwiek zrozumiałe.
Dodam, że nie mam w planach upychania podstawki i dwóch dodatków w jednym pudle - Jagged Earth będę trzymał osobno.
serio polecam rozważyć druk 3D. Wyjdzie ci tyle samo (a może nawet taniej) od 2x Folda, a moim zdaniem robi robotę. Chociaż nie jestem pewny jakby dłuższe koszulki się w nim odnajdywały (czy przypadkiem wieko by ich nie gniotło)
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki na karty

Post autor: ScorpZero »

Jak myślicie, czy Magik ogarnie klejenie tego insertu folded space? Bo mam go trochę, więc wolałbym wykorzystać. ;-)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki na karty

Post autor: brazylianwisnia »

Bez watpienia. Nawet lepiej niz wikol i podobne.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Golfang
Posty: 1985
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Golfang »

Pewnie jest ktoś zorientowany/doświadczony w tej grze.
Czy taki insert (jak sobie wydrukuję) będzie "funkcjonalny"? i przyszłościowy (jeśli wydadzą dodatki)?
https://www.thingiverse.com/thing:2624221
albo ten
https://www.thingiverse.com/thing:2989936
ten się wydaje także ładny - ciekawe czy karty mieszczą się zakoszulkowane (choć nie wiem czy te małe pudełeczka na tokeny itp są rozsądnym rozwiązaniem - trzeba i tak wszystko wysypywać)
https://www.thingiverse.com/thing:4674088
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 473
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 231 times
Been thanked: 215 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki na karty

Post autor: wrojka »

więcej zdjęć insertu (lepiej widać krok po kroku setup)

imgur
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki na karty

Post autor: ScorpZero »

Złożyłem dziś Folded Space v2. Nie jest źle, ale z samą podstawką jest trochę za luźno i nie idzie tego postawić bokiem. ;-) Trochę mi się też nie podoba, że karty przeciwników i scenariuszy robią za separatory między duchami, a planszą najeźdźców.

A, no i jak ktoś chce mieć od razu gotowy insert to nie polecam. Ile ja się tego nakleilem... pół dnia mi zeszło. Następnym razem druk 3D. :D

Także pozostaje czekać na pierwszy dodatek. Mam nadzieję, że Lacerta szybko go wyda.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1453 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki na karty

Post autor: Mr_Fisq »

Folded Space v1 w tej cenie (zapłaciłem ~55PLN) spełnia swoją rolę.
Przy czym muszę zaznaczyć, że lepiej kleiło mi się "drewno" w insercie do Gloomhaven od WarBoxa, niż to sztuczydło (nawet nie chodzi o wiązanie kleju, ale np. większą swobodę ściskania gumkami na czas schnięcia kleju).
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki na karty

Post autor: Szewa »

Insert Folded Space wyglada okropnie, czekam na insert ze sklejki.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki na karty

Post autor: ScorpZero »

Jak dla mnie ten insert z Folded Space to chyba dobrze byłoby jakąś farbą pociągnąć. :D Ale tak poza tym to jest całkiem użyteczny - byle ten pierwszy dodatek szybko wyszedł to wtedy po zapakowaniu wszystko będzie ładnie szczelne.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1453 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki na karty

Post autor: Mr_Fisq »

Szewa pisze: 19 gru 2020, 23:31 Insert Folded Space wyglada okropnie, czekam na insert ze sklejki.
Niby jest e-Raptor, ale pudełko się z nim nie domyka.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki na karty

Post autor: Szewa »

Mr_Fisq pisze: 20 gru 2020, 08:43
Szewa pisze: 19 gru 2020, 23:31 Insert Folded Space wyglada okropnie, czekam na insert ze sklejki.
Niby jest e-Raptor, ale pudełko się z nim nie domyka.
Nie takich wieści oczekiwałem :(
Na chwile obecna wyciągnąłem z pudła dolną część insertu (bo karty w koszulkach sie nie mieszczą, szkoda, ze nie pomyśleli o tym przy projektowaniu), górna część dałem na dół i na to cala resztę elementów. Pionowo tego nie postawię, ale wszystko sie mieści.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1453 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki na karty

Post autor: Mr_Fisq »

Jeśli dobrze rozumiem, to reDrewno pracuje nad insertem do SI:
https://www.facebook.com/reDrewnoPL/pos ... 3890012831
ciekawy tylko czy B&C się zmieści...
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1453 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki na karty

Post autor: Mr_Fisq »

Szewa pisze: 19 gru 2020, 23:31 Insert Folded Space wyglada okropnie, czekam na insert ze sklejki.
Ja mam insert od FS już od jakiegoś czasu i rzeczywiście - wygląd pozostawia sporo do życzenia.

Szykuję się powoli na przesiadkę w związku z nadchodzącym Promo 2.
W międzyczasie Inserty przygotował też warbox: jeden na na podstawkę + promo 1 + branch & claw + dodatkowe (ilościowo) tokeny z Jagged Earth; drugi na Jagged Earth z nowymi tokenami. Wygląda na zdjęciach, że oba pozwalają domknąć pudełko. Korzysta ktoś może i podzieli się wrażeniami? Z opisów wstępnie mi wychodzi, że insert nie pomieści Promo 2. Natomiast na moje oko to nie powinno być problemu, żeby upchnąć Promo 2, po zmodyfikowaniu kołyski z insertu do JE, albo jej całkowitym usunięciu.
Linki do insertów warbox:
Podstawka + B&C: https://www.warbox.pl/pl/p/Insert-do-gr ... Island/293
JE: https://www.warbox.pl/pl/p/Insert-do-gr ... -Earth/294

Czekałem na insert od reDrewna, ale w tym tempie to chyba dam sobie spokój...
Edit: jednak prace nad insertem się toczą, vide komentarz poniżej. Będę wypatrywał efektów prac.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2021, 14:32 przez Mr_Fisq, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Spirit Island - inserty i koszulki na karty

Post autor: longmen76 »

Mr_Fisq pisze: 05 lis 2021, 08:40 Czekałem na insert od reDrewna, ale w tym tempie to chyba dam sobie spokój...
Chcemy mieć gotowy na moment kiedy dodruk trafi do sklepów.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1453 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki na karty

Post autor: Mr_Fisq »

longmen76 pisze: 05 lis 2021, 14:01
Spoiler:
Chcemy mieć gotowy na moment kiedy dodruk trafi do sklepów.
Dzięki za informację. Poprawiłem swój post. Będę wyglądał efektów waszych prac.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 473
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 231 times
Been thanked: 215 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki

Post autor: wrojka »

Wrzucam w celach informacyjnych, gdyby ktoś tutaj trafił, ale przeoczył takie cudo. Pewnie gdybym nie miał insertu na dzień dzisiejszy, to bym w to celował.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 992
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 627 times
Been thanked: 543 times

Re: Spirit Island - inserty i koszulki

Post autor: Irr3versible »

wrojka pisze: 13 gru 2021, 14:08 Wrzucam w celach informacyjnych, gdyby ktoś tutaj trafił, ale przeoczył takie cudo. Pewnie gdybym nie miał insertu na dzień dzisiejszy, to bym w to celował.
Spoiler:
Widzę jeden problem, karty są ułożone w ten sposób że to one mają styk z wieczkiem pudełka - co przy informacji o 24mm niedomknięcia jest nie do przyjęcia. Każdy nacisk na wieczko odkształca karty/koszulki.
Imo zwiększyć przestrzeń o 5-6mm tworząc wieczko na tackę z kartami.
ODPOWIEDZ