Mało znane gry na rynku polskim + pytanie dot. Genius Games

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Chenoss
Posty: 20
Rejestracja: 16 gru 2019, 11:20
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Mało znane gry na rynku polskim + pytanie dot. Genius Games

Post autor: Chenoss »

Hej,

Szukam jakiejś fajnej gry, która jest mało znana, wiem że to pojęcie jest dość obszerne i dla każdego może mieć inne kryterium ale chodzi mi o Polski rynek. Akceptuje gry anglojęzyczne nie jest to dla mnie przeszkoda ale dobrze gdybym mógł kupić je w Polsce. Z tego co patrzyłem to planszostrefa oraz planszomania mają sporo gier w angielskich wydaniach jednak tyle tego jest, że chyba braknie mi czasu na przeglądanie wszystkich pozycji.
Wymagania od gry:
- euro bądź strategia z negatywną interakcją (chociaż inne typy też rozpatrzę)
- bez instrukcji, która grubością przypomina książkę (czytaj: zasady mogą być na poziomie gry everdell bądź na skrzydłach albo odrobinę trudniejsze)
- miła dla oka
- budżet do 200zł
- tematyka co najmniej ciekawa



PYTANIE 2
Czy ktoś kto ogrywał gry wydawnictwa Genius Games może coś o nich powiedzieć? Podoba mi się tematyka lubię się uczyć nowych rzeczy i może dałoby to się połączyć z grami planszowymi. Wiem że mechaniki w tych grach to takie typowe jak worker placement lub deck builder ale czy to "tło naukowe" może czegoś nauczyć? Czy możecie wymienić ich 2 najlepsze gry? (tak rozważam kupno)

Dzięki pozdrawiam :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2020, 15:06 przez Chenoss, łącznie zmieniany 1 raz.
autopaga
Posty: 1433
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 95 times
Been thanked: 320 times

Re: Mało znane gry na rynku polskim

Post autor: autopaga »

Mój typ Council of Four wydane przez cmon. Piękna, zasady krótkie i proste, negatywna interakcja wszystko jest.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Mało znane gry na rynku polskim

Post autor: Lothrain »

Rzuć okiem na Myrmes.
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Mało znane gry na rynku polskim

Post autor: HUBertPL »

Serenissima.
kowalsm
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2019, 13:00
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Mało znane gry na rynku polskim

Post autor: kowalsm »

Polecam gre Metallum (galakta). Tytuł polskiego autora, gra typu Euro, dwuosobowa, rozgrywka ok 40 min, bardzo niedoceniany tytuł! Cena z tego co pamiętam ok. 70-80pln, wykonana porządnie, niestety nie czuje się tutaj klimatu, ale mechanicznie bardzo fajnaaaa! Jeśli chodzi o instrukcję, to ok 10 stron mam, wiec to też łapie się wymaganiach :)
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Mało znane gry na rynku polskim + pytanie dot. Genius Games

Post autor: roadrunner »

Heaven & Ale, Myrmes, Ewolucja + Climate, The Networks, Nippon, Gugong, Unfair (dużo negatywnej interakcji, za to ekstra temat i klimat), Donning the Purple, Panamax, Nusfjord, Carpe diem, Crystal Palace, Maracaibo.
Do tego Aura/Petrichor & W pogoni za szczęściem/Pursuit of Happiness. Wyszły po polsku, ale przez ograniczone nakłady są dość mało znane.

Trickerion ma wyższy próg wejścia, ale dopracowana mechanika i tona klimatu rekompensuje każdą sekundę na ogarnięcie zasad. Rewelacyjna gra. Stopniowanie modułów trudności też pomaga: podstawka, podstawka + Dark Alley bez przepowiedni, dodanie kart Special Assignment, podstawka z pełną Alejką, podstawka + Alejka + moduł Dahlgaard's Gifts. Optymalny skład 3-4, ale jak rzadko które cięższe euro fajnie lata na 2 osoby (to samo mogę powiedzieć o Myrmes).
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
ODPOWIEDZ