Wojna o pierścień czy Bitwa Pięciu Armii?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Wojna o pierścień czy Bitwa Pięciu Armii?

Post autor: Lost Death »

Zawsze chciałem posiadać jedną z tych dwóch gier "Wojna o pierścień" lub "Bitwa pięciu armii". Myślicie, że do tej drugiej wyjdą jakieś dodatki? bo jeśli nie to chyba wciągnę "Wojnę"
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: DarkBogas »

Dodatek do 1szej edycji to w zasadzie dwa w jednym. Jest tam dodatek do podstawowej „normalnej” gry i tego nie da się wykorzystać go z 2gą edycją bo karty maja zupełnie inny wymiar + jest pare zmian w zasadach, ale to nie byłby problem. Druga część to dwie bitwy, to spokojnie można grać z 2 edycją bo karty są tylko z dodatku używane (inny set). Jedynie co trzeba sobie ogarnąć to jakieś żetony/znaczniki na obrażenia. W dodatku wykorzystuje się żetony rezerw które są obecne w 1szej edycji (w edycji 1szej nie było pól 1, 2, 3 na duże armie zamiast tego były żetony które podkładano pod figurki i one były jakby mnożnikiem tejże figurki, dziwny system, dobrze że to zmienili 😉, i te właśnie żetony mają służyć jako obrażenia w dodatku).
Na podstawie tej części z bitwami powstała pózniej Bitwa Pięciu Armii, mechanika niemal ta sama.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jakmis83 »

Lost Death pisze: 26 sty 2020, 15:23 Zawsze chciałem posiadać jedną z tych dwóch gier "Wojna o pierścień" lub "Bitwa pięciu armii". Myślicie, że do tej drugiej wyjdą jakieś dodatki? bo jeśli nie to chyba wciągnę "Wojnę"
Poczytaj i obejrzyj recenzje obu gier.
A najlepiej zanim kupisz, zagraj i oceń, która gra przypadnie Ci do gustu.
Bitwa Pięciu Armii jest oceniana jako ta prostsza i szybsza.
Co do rozszerzeń, to najlepiej wejdź na stronę Ares Games, znajdziesz tam wszelkie informacje.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
HoLi
Posty: 693
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 77 times
Been thanked: 70 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: HoLi »

Lost Death pisze: 26 sty 2020, 15:23 Zawsze chciałem posiadać jedną z tych dwóch gier "Wojna o pierścień" lub "Bitwa pięciu armii". Myślicie, że do tej drugiej wyjdą jakieś dodatki? bo jeśli nie to chyba wciągnę "Wojnę"
Bitwa Pięciu Armii jest grą w skali taktycznej i dotyczy, jak nazwa wskazuje, pojedynczej bitwy i moim zdaniem nie widzę tutaj za bardzo miejsca na dodatki(bo nie wiem w sumie co by one mogły sensownego wprowadzić). WoP jest grą w skali strategicznej, a co do dodatków to widać jak to wygląda.

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Cyel
Posty: 2581
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1227 times
Been thanked: 1437 times

Re: Wojna o pierścień czy Bitwa Pięciu Armii?

Post autor: Cyel »

Bitwa Pięciu Armii to chyba jakiś straszny staroć? Czytałem o niej chyba już z kilkanaście lat temu w White Dwarfie - to taki Warmaster okrojony do jednego pudełka, nowych dodatków bym się nie spodziewał raczej, choć wtedy wychodziły jakieś osobne figurki (gigant itp). Games Workshop jeśli już inwestuje obecnie w IP LotR, to w większą skalę.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Wojna o pierścień czy Bitwa Pięciu Armii?

Post autor: jakmis83 »

Cyel pisze: 26 sty 2020, 21:26 Bitwa Pięciu Armii to chyba jakiś straszny staroć? Czytałem o niej chyba już z kilkanaście lat temu w White Dwarfie - to taki Warmaster okrojony do jednego pudełka, nowych dodatków bym się nie spodziewał raczej, choć wtedy wychodziły jakieś osobne figurki (gigant itp). Games Workshop jeśli już inwestuje obecnie w IP LotR, to w większą skalę.
Masz na myśli inną grę.
Chodzi o to:
https://boardgamegeek.com/boardgame/135 ... ive-armies
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
ODPOWIEDZ