Titan - czy da się w to jeszcze grać?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
KardynałKieł
Posty: 14
Rejestracja: 07 mar 2012, 18:27

Titan - czy da się w to jeszcze grać?

Post autor: KardynałKieł »

Siemka, ostatnio w oko wpadła mi gra Titan - jest to ponoć jakaś legendarna gra fantasy (pierwowzór HoMM, którego jestem ogromnym fanem) i tu nasuwa się pytanie, choć gra jest bardzo stara, mechanika już przedpotopowa, czy ta gra jest jeszcze zjadliwa? Szłyszałem, że występuje spory downtime i losowość (losowość przeżyję, gorzej jak downtime zabójczy). Grał ktoś w tą produkcję? Jeśli tak to byłbym bardzo wdzięczny za opisanie wrażeń :D

P.S Z planszówek stategicznych uwielbiam Chaos w Starym Świecie, AGoT, jeśli ktoś ma doświadzczenie z tymi grami i Titanem to proszę o porównania.
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Titan - czy da się w to jeszcze grać?

Post autor: bart8111 »

Grałem na dwóch i downtime nie był jakiś straszny, ale na więcej osób już raczej będzie problem. Rozgrywka niestety jest bardzo uciążliwa w obsłudze - każdy ma 7 armii (tajnych), każda może się składać z 7 jednostek i co turę trzeba sprawdzać każdą z armii jakie ona ma jednostki żeby wiedzieć gdzie ją ruszyć.
ODPOWIEDZ