Program do zarządzania kolekcją

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Program do zarządzania kolekcją

Post autor: Al_Dente »

Szukam programu (najlepiej darmowego) do zarządzania kolekcją gier. Wiem, ze BGG ma do tego swój moduł, jednak chciałbym mieć coś takiego offline na kompie. Chciałbym, żeby miał historię transakcji, wymian, kosztów itd. Nie zależy mi na historii rozegranych gier.

Ma ktoś coś takiego, czy wszyscy używają bgg?

dzięki
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Program do zarządzania kolekcją

Post autor: rastula »

Al_Dente pisze:Szukam programu (najlepiej darmowego) do zarządzania kolekcją gier. Wiem, ze BGG ma do tego swój moduł, jednak chciałbym mieć coś takiego offline na kompie. Chciałbym, żeby miał historię transakcji, wymian, kosztów itd. Nie zależy mi na historii rozegranych gier.

Ma ktoś coś takiego, czy wszyscy używają bgg?

dzięki

excel :)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4486
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1446 times
Been thanked: 1103 times

Re: Program do zarządzania kolekcją

Post autor: garg »

rastula pisze:
Al_Dente pisze:Szukam programu (najlepiej darmowego) do zarządzania kolekcją gier. Wiem, ze BGG ma do tego swój moduł, jednak chciałbym mieć coś takiego offline na kompie. Chciałbym, żeby miał historię transakcji, wymian, kosztów itd. Nie zależy mi na historii rozegranych gier.

Ma ktoś coś takiego, czy wszyscy używają bgg?

dzięki
excel :)
+100 :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Scott
Posty: 128
Rejestracja: 20 sie 2013, 18:33

Re: Program do zarządzania kolekcją

Post autor: Scott »

GCstar (link) - używany do kolekcji książek, filmów, gier i wielu innych. Zacząłem budować tam swoją kolekcję książek i filmów ale straciłem zapał.

Jest specjalna kategoria do gier planszowych, wiele opcji, można dodawać swoje własne, jest nawet opcja pożyczania, gdzie wpisuje się dłużnika i datę pożyczenia gry, a także możliwość wysłania maila bezpośrednio z programu do dłużnika z przypomnieniem o oddaniu :P

Można wpisywać wszystko ręcznie lub ściągnąć dane z internetu (nie wiem skąd ściąga i czy ta opcja działa na gry planszowe, ale na książki i filmy owszem).

Trochę mozolna robota, ale warto :) i wygląda to dużo lepiej niż w excelu :)
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Program do zarządzania kolekcją

Post autor: Al_Dente »

Dzięki Scott, GCstar jest bardzo dobry (wynajduje z bgg nawet polskie tytuły wraz z informacjami o wydawcy, designerach, roku itd), ale nie ma w nim modułu cenowego i modułu historii/wymian. Przejrzałem też alternatywy proponowane przez nich i dalej nic...

W każdym razie do zarządzania kolekcją "obecnego momentu" GCstar nadaje się świetnie (i wygląda to dużo lepiej niż w excelu)

Co do excela: nie wiem jak zrobić arkusz, który będzie w łatwy sposób zapisywał nie tylko zakupy/sprzedaż, ale też wymiany (które nie zawsze odbywają się 1:1). Jeśli ktoś taki arkusz ma i ma ochotę się podzielić (lub ma namiar na takowy) to arkusz kalkulacyjny jak najbardziej też jest ok - funkcjonalność jest ważniejsza niż wygląd.
ODPOWIEDZ