tanie, fajne gry dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Predi
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2013, 20:20
Lokalizacja: warszawa

tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: Predi »

Zastanawiam się czy są jakieś fajne tanie gry (powiedzmy do 50zl) w które mógłbym pograć z dziewczyną. Gra raczej niezbyt wymagająca, bardziej relaksująca choć może być i trochę do myślenia (ale też nie przesadzajmy :p ). Najlepiej jak nie będzie za długa. Bardziej chce dogodzić mojej dziewczynie wiec podam co jej się podoba:
-carcassonne
-mondo
-dobble (bo w to wygrywa ze mną nagminnie :p )
-wysokie napięcie jej się podobało ale jest za długie dla niej
-kolejka która się sprawdza prze 4 i 5 osobach

Na pewno nic co ma zombie itp jej się nie spodoba. Żadne post apokaliptyczne światy. Sam myślałem o małym księciu (bardzo lubi książkę) jednak chętnie bym się dowiedział co jeszcze można zaproponować :) najlepiej jakby gra idealnie pasowała dla 2 osób bo na więcej graczy mam już kilka gier
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4084
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 289 times
Been thanked: 173 times

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: lacki2000 »

ja polecam Aton, trochę abstrakcyjna gierka ale sporo interakcji i planowania no i krótka (15 góra 30 minut na partię)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: Brylantino »

Hej, to moja ryba! Tanie, szybkie, zabawna tematyka :) Moja dziewczyna bardzo lubi ten tytuł, a również nie przepada za cięższymi tytułami.
calisto1411
Posty: 64
Rejestracja: 14 kwie 2013, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: calisto1411 »

Rój - może na pierwszy rzut oka trochę robaki ją odstraszyć, ale już Twoja w tym głowa, żeby ją przekonać. Jak się uda to będzie zachwycona. Sama tak miałam :) Tylko cena chyba przekroczy 50zł
Zbuduj Swoje Miasto - świetna, tania i szybka karcianka.
Generalnie przejrzyj karcianki od G3 - tanie i na pewno coś znajdziesz.
Mondo - jak najbardziej tak.
Mały książę - przereklamowany. To, że podobała się książka, nie jest wyznacznikiem. Jeśli chcesz tego typu grę, to patrz pozycja powyżej.
Dobble - pozycja obowiązkowa.
Carcassonne - nudnawa na dwie osoby, choć jest świetną grą.
Awatar użytkownika
malina10212
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2013, 10:36
Lokalizacja: Kielce

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: malina10212 »

DRAKO
Zakazana Wyspa
...zarówno w jednej jak i w drugiej przekroczysz nieznacznie limit finansowy ale powinieneś być zadowolony :wink:
Mikele
Posty: 98
Rejestracja: 28 maja 2013, 15:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: Mikele »

+1 dla Roju chociaż faktycznie cenowo trochę przekracza założenia.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: FortArt »

Skoro Dobble to Set i Panic Lab.
Skoro Carcassone i Monde to Architekton i Amber oraz jeśli uda Ci się trafić gdzieś Fjorde.

Trochę budżet przekroczysz, ale pomyśl też o Jaipur.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: splocki »

Polecam Jaipura.
To bardzo ciekawa i emocjonująca gra karciana dla dwóch osób. Razem z żonką rozegraliśmy już wiele partii dobrze się przy tym bawiąc.

Polecam również Mr. Jack Pocket.
Gra się szybko, proste zasady i masa kombinowania.

Jeszcze dorzucę Cytadele, bo wariant na dwie osoby jest całkiem do rzeczy.

Miłego grania.
Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 265
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:41

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: MarcinG »

Również polecam Rój, można już za 50 złotych (ja zapłaciłem 51,50) kupić. Gra jest krótka, trwa około 20 minut. Trzeba logicznie myśleć aby wygrać, a jeśli zacznie się nudzić to są dwa dodatki.

+1 dla Jaipur (bardzo dobra gra, choć mało popularna) oraz dla małych karcianek od G3 :D
Predi
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2013, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: Predi »

O atonie sam myślałem bo juz ktoś mi kiedyś go polecał :) Jednak nie jest on chyba zbyt łatwo dostępny. :/

Hej, to moja ryba wygląda fajnie, widziałem to kiedyś w jakimś sklepie i tez się zastanawiałem czy nie kupić :)

Rój się nam nie spodoba raczej, graliśmy w wersji na androida i nie podchodził nam a wątpię aby fizyczne kafelki nas przekonały

Zbuduj swoje miasto- szczerze mówiąc trochę obawiam się karcianki, chociaż jest niedroga wiec może spróbuję

Mondo, dobble i carcassonne posiadam :) i jak pisałem wszystkie podobają się mojej dziewczynie

O małym książę myslalem aby kupić jako urozmaicenie dla mondo czy carcassonne

Drako wygląda przyzwoicie, tez ciekawa propozycja. Myślę że figurki mogły by ją przekonać

Zakazana wyspa jakoś mnie nie przekonuje, nie potrafię powiedzieć czemu, ale mam wrażenie, że to nie jest gra dla mnie :p

Set- posiadam juz trio a set to chyba bardzo podobna gra :)

PaNic lab- zastanawiam się czy ta gra na 2 osoby się sprawdzi, czy nie będzie tak, ze po chwili znudzi nam się szukanie i gra trafi na półkę na kolejne pół roku po czym znowu wyjmiemy ją na 10 min i znowu będzie wiało nuda

Architekton to nie jest jakaś zubożała wersja carcassonne? Nie będzie tak, że to taki carcassonne tylko z inną grafiką?

Amber wydaje się trochę inny niż carcassonne, może się na niego namyśle :)

O mr.jacku myślałem kiedyś i ciągle myślę, zastanawiam się czy zamiast pocketa nie lepiej jakiegoś większego kupić

Cytadela- całkiem interesująca propozycja :)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: Pixa »

Predi pisze: O mr.jacku myślałem kiedyś i ciągle myślę, zastanawiam się czy zamiast pocketa nie lepiej jakiegoś większego kupić

Cytadela- całkiem interesująca propozycja :)
Jezeli Mr Jack to New York - lepiej zbalansowana niz tradycyjna wersja. Co to Cytadeli - zastanow sie, bo zdaniem wielu (m.in. mnie) zle chodzi na 2 osoby.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: mig »

Wikingowie (jest trudno dostępna choć na allegro dość regularnie się pojawia(ła) ), Basilica (nieco budżet przekracza, ale poza tym pasuje niemal idealnie), Aton, Architekton, Inka, Glen more, Schotten totten.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: tekknoboy »

Pixa pisze:Co to Cytadeli - zastanow sie, bo zdaniem wielu (m.in. mnie) zle chodzi na 2 osoby.
+1.
Cytadela dla 2 osób to zło.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: Pixa »

W sumie ostatnio kupilem sobie "Osadnicy z Catanu - szybka gra karciana". Fajnie chodzi na dwie osoby, jest tania (nowa - 40 zł z wysylka) i calkiem przyjemna takze w szerszym gronie. Czas gry we 2 nie przekroczy 30 minut.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Scott
Posty: 128
Rejestracja: 20 sie 2013, 18:33

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: Scott »

Pixa pisze:W sumie ostatnio kupilem sobie "Osadnicy z Catanu - szybka gra karciana". Fajnie chodzi na dwie osoby, jest tania (nowa - 40 zł z wysylka) i calkiem przyjemna takze w szerszym gronie. Czas gry we 2 nie przekroczy 30 minut.
Ja tę wersję kupiłem jakieś półtora roku temu i tak sobie aż do dziś leżała na półce. Coś mnie jednak tknęło i spróbowałem zagrać solo na 4 osoby, taki tutorial, żeby sprawdzić o co w niej biega i żeby poznać zasady. Spodobała mi się, wieczorem namówiłem siostrę na partyjkę. Była zmęczona i niechętna do gry a i tak wygrała (grała w nią pierwszy raz!)

Tak więc gra bardzo łatwa, zasady tłumaczy się w kilka minut. Ale dużo lepiej bawiłem się sam robiąc rozgrywkę na 4 os. niż z siostrą we dwójkę. Czym więcej osób, tym lepsza jest gra, można podkradać innym rycerzy i ulice i trudniej zgadnąć co kto ma na ręce. Trzeba też się bardziej wysilić z myśleniem, i kupować w odpowiednim momencie odpowiednie karty, by nie zostać na lodzie.

Tak jak pisze na pudełku, tak też jest w rzeczywistości: gra jest szybka. Taki lajcik na deszczowe wieczory.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: Brylantino »

tekknoboy pisze:
Pixa pisze:Co to Cytadeli - zastanow sie, bo zdaniem wielu (m.in. mnie) zle chodzi na 2 osoby.
+1.
Cytadela dla 2 osób to zło.
Ja bym powiedział dokładnie coś odwrotnego: Cytadela dla 2 osób to najlepszy możliwy wariant tej gry! Brać, nie gadać!
Awatar użytkownika
koksik111
Posty: 192
Rejestracja: 03 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Jaworzno

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: koksik111 »

+1 dla Cytadeli, z uwagą że gra posiada negatywną interakcję i tu juz musisz sam zdecydować czy dziewczyna jest przygotowana że napuścisz na nią mordercę, złodzieja czy też wiedźmę.
Może mała Agricola, tyle że to już droższy zakup.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: janekb »

Nam na dwie osoby sprawdza się:
- Carcassonne (aczkolwiek jak mam możliwość to uciekam do czegoś innego, ale żona bardzo lubi),
- Mały Książe (w dwójkę fajnie się gra, nie jest to bardzo wymagająca pozycja, ale lubimy w to pograć),
- karciani Osadnicy dla dwóch graczy (żona sama często proponuje, żeby w nich pograć),
- Zaginione Miasta (jest losowo, ale był czas, że graliśmy dzień w dzień i to kilka partii mimo, że miałem dosyć, ale że Daga sama proponowała, to trudno było odmówić),
- Famiglia (tania i tu też żonie się spodobała, chociaż myślałem, że klimat mafijny jej nie podejdzie),
- ostatnio rządzi Dominion (droższy, ale myślę, że warto).
Piotr Komorowski
Posty: 79
Rejestracja: 17 lut 2013, 10:02
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 3 times

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: Piotr Komorowski »

Ja ze swojej strony zdecydowanie polecam Schotten Totten. Często żona sama zagaja, ej, a może szybka partyjka? I zazwyczaj gramy 3 razy pod rząd. Ostatnio korzystamy z wariantu rozszerzonego, tak więc gra przeżywa u nas swoje drugie życie. Polecam.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: RunMan »

Brylantino pisze:Ja bym powiedział dokładnie coś odwrotnego: Cytadela dla 2 osób to najlepszy możliwy wariant tej gry! Brać, nie gadać!
Szczerze, nie potrafię sobie wyobrazić aby wariant 2osobowy był lepszy od grania w 4 -5 osób. Grałem kilka razy w ten pierwszy i bawiłem się dużo, dużo gorzej niż przy grze w więcej osób. Czułem jakby ten wariant był niejako wymuszony i dorobiony na siłę. Ja tam przyłączam się do poprzedników, którzy twierdzili że Cytadela dla dwójki to zło.

A nawiązując do tematu sam planuję kupić jakąś grę dedykowaną dla dwójki graczy - mam podobne wymagania - niezbyt złożona (więcej relaksu, ale trochę móżdżenia również jest mile widziane ;)), dość szybka i niedroga. Jak na razie u mnie prowadzi Basilica i Jaipur, ale śledzę temat, może ktoś jeszcze zaproponuje coś co mi podpasuje.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: charlie »

Jeżeli może być negatywna interakcja to Roma, Rekiny Biznesu,
Z logicznych Abalone (wersja travel za 30 zł :) )
Z superkrótkich i superlekkich: 6. Bierze, Kameleon, Love Letter, Archaeology
Jeżeli do 50 zł to może być używka, to powinno się udać: Wikingowie (trudniejsza od reszty, ale nadal dość prosta), Hansa (trudniejsza od reszty, ale nadal dość prosta), Cesarski Kurier (Thurn und Taxis), Basilica (trudniejsza od reszty ale nadal dość prosta), Biblios
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: Furia »

Dla dwóch osób polecam Archaeology. Prosta, krótka i przyjemna. Tylko dla dwóch osób.
Ostatnio też Trucizna bardzo dobrze się przyjęła.
mawrudka
Posty: 18
Rejestracja: 05 kwie 2013, 08:55

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: mawrudka »

Ja grywam praktycznie we wszystkie gry w dwie osoby :?

Polecam: Mały Książę - bardzo relaksacyjny; Schotten Totten - dość ciekawa i w miarę oryginalna rozgrywka; Zakazana wyspa - przyjemna, kooperacja to miła odmiana; 6 bierze - świetna, prosta i tania karcianka; Panic Lab - jest naprawdę ok, to czy się szybko znudzi zależy jak u Was ze spostrzegawczością :) ; a jeżeli lubicie tego typu gry to jest jeszcze coś takiego jak Trio - tania i ciekawa gra też oparta na spostrzegawczości i refleksie; z gier logicznych na 2 osoby polecam Quoridora - trochę droższy, ale ciekawy; z nowości to na pewno List Miłosny - całkiem dobry dla dwójki i atutem jest cena; Aton - ostatnio zakupiłam i jakoś mnie nie zachwycił, może zbyt dużo się spodziewałam, po tak przychylnych opiniach...; na 2 osoby dobrze chodzi też coś tak banalnego i oklepanego jak Rummikub :lol: również w tym typie jest Qwirkle - w 2 osoby świetnie daje radę; Samuraj - ciekawa gra, wymagająca trochę zastanowienia i kombinacji, ale te gry to trochę droższe :oops: Można by jeszcze wiele wymieniać... :D
piogal
Posty: 103
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:06
Lokalizacja: Poznań/Bydgoszcz
Been thanked: 1 time

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: piogal »

To ja może dołącze do powyższego wpisu i też polecę Schotten-Totten. Moja żona, która generalnie w gry nie gra - na tę sama mnie namawia. Rzeczywiście wciąga :-)

W dwie osoby lubimy też pograć w : Famiglia, Konwój czy Zombiaki, ale to zależy czy tematyka jest akceptowalna.
Board games are made for FUN, don't you think?
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: tanie, fajne gry dla 2 osób

Post autor: trance-atlantic »

Ze swej strony polecę Cold War: CIA vs KGB

Jeśli tematyka nie odstraszy/zniechęci, to gra powinna się sprawdzić.

Losujemy kartę Lokalizacji, po swojej stronie wykładamy karty Grup, by sumarycznie uzyskać jak najwięcej punktów. Rozgrywka ma jednak drugie dno, bowiem najpierw musimy (w sekrecie przed drugim graczem) wytypować agenta, który może zmienić warunki zwycięstwa. Trochę losowości, trochę dedukcji, trochę blefu i może szczypta strategii. Nic wielce mózgożernego, ale też nie żaden pasjans. Nie trwa wprawdzie 15-20 minut (najczęściej nieco dłużej), ale w tym przypadku to akurat nic negatywnego. Instrukcja na początku może nie wydawać się jasna i łatwo przyswajalna, ale w toku gry, gdzie praktycznie nie ma żadnych elementów opisowych, należy pamiętać tylko jak działa każda z grup i to tyle.

Gra spełnia praktycznie wszystkie warunki, w tym również cenowy. I jest przy tym dostępna w wersji PL.
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
ODPOWIEDZ