Porada w wyborze.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
chaki
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2012, 14:15

Porada w wyborze.

Post autor: chaki »

Ostatnio z dziewczyną zdecydowaliśmy się spędzić trochę czasu na grze w planszówki, co byście polecali. Z wymagań to żeby dało się grać w 2 osoby. Maksymalna liczba graczy conajmniej 4-5(ale to ma większość gier). Poprostu szczególnie zależy nam żebyśmy mogli pograć we 2 jak się nie zbierze większa ekipa. Jak chodzi o klimaty to jakieś fantasy, przygodowe. Ostatnio odgrzebałem swoją starą Magie i Miecz i coś w tym stylu by nam zasadniczo pasowało. Poziom zaawansowania raczej bez większego znaczenia bo ekipa do gry będzie w miarę stała więc tłumaczenie zasad nie będzie problemem. Wersja PL/Eng raczej też nie, chociaż wiadomo - PL preferowana.
Znajomy coś mówił o blue moon city albo grobowcu króla nieumarłych, ale zaznaczył że grał w każdą ze 2 razy i grało się przyjemnie więc chciałbym zasięgnąć jakieś szerszej opinii, może jakies inne rady.
Gry ekonomiczne, strategiczne też mile widziane aczkolwiek chyba w drugiej kolejności. Byleby tylko tematyka nie była zbyt 'nowoczesna' ani wojenna. Raczej klimaty fantasy, magii, Osadników z Catanu. Coś w stylu horrorowym, najchętniej z możliwością gry przeciw sobie też jak najbardziej :)
Ostatnio zmieniony 04 gru 2012, 14:44 przez chaki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: Porada w wyborze.

Post autor: kdsz »

chaki
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2012, 14:15

Re: Porada w wyborze.

Post autor: chaki »

To już przekopaliśmy na 10 stronę, obecnie wahamy się między 4 grami i poprostu liczyłem że padnie któraś nazwa w Waszych poleceniach.
- Dungeoneer: Grobowiec Króla Nieumarłych - wydaje się dość proste, sprawia wrażenie jakby czegoś mogło brakować na dłuższą metę (po rozegraniu większej ilości gier), czy mógłby ktoś wypowiedzieć się na ten temat? Gralibyśmy zapewne raz na tydzień/dwa. Myślę że w miesiącu średnio udałoby się zebrać na 2-3 spotkania w gronie 3-4 osób i raz czy dwa gralibyśmy tylko we 2. Więc dość sporo a narazie budżet jest dość ograniczony z powodu świąt.
- Claustrophobia
- Small World
- A Touch of Evil
Która z tych gier byłaby najciekawsza na dość częste rozgrywki? Czy coś byście odradzali albo nie polecali?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Porada w wyborze.

Post autor: mig »

Claustrophobia - jeśli dziewczyna akceptuje takie klimaty i jeśli jesteście gotowi na grę która sprowadza się do wzajemnej naparzanki to powinno się podobać. Regrywalność duża, sporo scenariuszy, proste zasady.
Small world - szczerze mówiąc odradzam. to jest bardzo przeciętna gra (jestem delikatny;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Porada w wyborze.

Post autor: szmajchel »

Claustro powinno Wam przypaść do gustu. Mocno losowe, ale klimatyczne i wciągające. Zajmuje sporo miejsca. Tylko na 2 osoby (chociaż chyba pojawiły się jakieś scenariusze na 3 osoby). W Small World sobie pogracie jak będziecie mieć dzieci ;) jak dla mnie to chyba najbardziej przereklamowana gra (razem z Władcą Pierścieni LCG) jaką miałem nieprzyjemność kupić
chaki
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2012, 14:15

Re: Porada w wyborze.

Post autor: chaki »

Dzięki, więc chyba zdecydujemy się na claustrophobie, raczej jesteśmy gotowi 'na grę która sprowadza się do wzajemnej naparzanki' :D
A coś jeszcze byście poradzili dodatkowo? Narazie stać nas na 1 grę ale prawdopodobnie w okolicy lutego byśmy chcieli kupić następną. Coś w stylu Small Worlds (coś trochę bardziej strategicznego niż przygodówka)? Opinie o Touch of Evil?
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Porada w wyborze.

Post autor: szmajchel »

Cyklady. Ale tutaj wariant na 2 os jest taki sobie (jednak i tak dużo lepszy od Small Worlda)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Porada w wyborze.

Post autor: schizofretka »

Jeszcze Nexus Ops, ale nie jestem pewien jak działa tryb dwuosobowy - rozumiem, że wam na nim zdecydowanie zależy?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
kgrzesiek
Posty: 19
Rejestracja: 16 lut 2011, 19:24

Re: Porada w wyborze.

Post autor: kgrzesiek »

Jezeli lubicie gry malo losowe, w których trzeba naprawde solidnie pomyslec to polecam m.in.

-Caylus
-Puerto Rico - w miare latwe
-Co2 - skomplikowana
-Agricole - dosc latwa
-Race fo the Galaxy - dosc latwa
-Nowa Era- dosc latwa

-Troyes- dosc latwa
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Porada w wyborze.

Post autor: Pierzasty »

kgrzesiek pisze:malo losowe
Troyes
:roll:
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Porada w wyborze.

Post autor: gafik »

kgrzesiek pisze:...
-Troyes- dosc latwa
:roll: :roll:

A może jakaś kooperacja z dziewczyną? :P Pandemic? Ghost Stories? Znak Starszych Bogów? We wszystkie grałem i na 2, i na więcej ludziów i było bardzo przyjemnie - w tej chwili daje mi to duuużo więcej przyjemności niż Magia i Miecz.
shinju
Posty: 15
Rejestracja: 28 lis 2012, 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porada w wyborze.

Post autor: shinju »

Z gier, w które chętnie gramy z T. w dwójkę: Guillotine, Carcassone. Przyjemnie grało nam się też w Agricole.
kgrzesiek
Posty: 19
Rejestracja: 16 lut 2011, 19:24

Re: Porada w wyborze.

Post autor: kgrzesiek »

Pierzasty pisze:
kgrzesiek pisze:malo losowe
Troyes
:roll:
Troyes ma losowe tylko kosci ale one nie wplywaja w znaczny sposob na gre gdyz jest wiele sposob na manipulowanie wynikow jesli ktos dobrze glowkuje to kosci mu nie przeszkadzaja :)
chaki
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2012, 14:15

Re: Porada w wyborze.

Post autor: chaki »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i rady.
Narazie zdecydowaliśmy się na Claustro, a w dalszej kolejności Cyklady/Co2 a potem się zobaczy :P
ODPOWIEDZ