Najlepsze z BGG...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Najlepsze z BGG...

Post autor: Don Simon »

Wszyscy przeglądamy BGG i czasem można znaleźć prawdziwe perełki. I nie mówię tutaj tylko o grach, a raczej o ciekawych wątkach, listach i innych relacjach. Czasem dyskutujemy o tym na spotkaniach, ale warto podzielić się swoimi znaleziskami z ogółem - BGG jest wielkie i czasem ciężko przedrzeć się przez wszystkie posty.

By nie być gołosłownym sam proponuję Wam przeczytać ten wątek:

http://boardgamegeek.com/thread/116640/page/1

czyli How should a person act after winning a game?

Świetna lektura w taki gorący piątek.
Mój ulubiony post to:
"I stand up and exclaim in a low, throaty voice "HAH HAH HAH! A WINNAR IS ME!" After enjoying the congratulatory applause of the losers we pick another game." :lol:
Myślę, że to dobry sposób i warto zacząć go propagować :-).

Podzielcie się swoimi znaleziskami.

P.S. Nie wiem w jakim dziale powinien być ten post. Strony www czy tutaj (w końcu mogą się tutaj pojawić linki do list)? W razie potrzeby proszę o przeniesienie...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

moj best of the best to "ile bbgekow trzeba do zmiany zarowki"
http://www.boardgamegeek.com/thread/94542

zaczyna sie na "od 2 do 4, i zajmuje to 45-60minut, z dodatkiem mozna zmieniac nawet w 5-6", potem jest "poradzcie jakie zarowki moja dziewczyna bedzie chciala ze mna zmieniac" i odpowiedz "moja dziewczyna nie chce ze mna grac w ZmienZarowke. Zdecydowanie woli starsza wersje ZapalSwieczke, choc uparcie odmawia grania w ZS w 3-4 osoby" a potem jest jeszcze lepiej :-)
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Post autor: wolfe »

GeekList: If Knizia had designed... Tic-Tac-Toe czyli "gdyby Knizia wymyślił kółko i krzyżyk":

Frammenti
You and your opponent are archeologists competing to be the first to complete a lost roman mosaic unearthed at the ruins of Piazza Armerina, Sicily. Box Contents: Mosaic board, 10 glass mosaic tiles in two player colors (white and blue), 10 bidding tiles (black) and 20 aureus (play money). The board represents the last section of the mosaic to be completed, the nine empty spaces on the board are numbered 1-9, the corresponding bidding tiles are numbered the same plus one wild tile (marked by a image Caesar Augustus). The bidding tiles are shuffled then placed face down on the playing surface. Player with the nicest bathroom goes first. On each turn one tile is flipped and bidding begins. High bidder wins that location on the board corresponding to the number of the tile for auction and places their colored mosaic tile on the board. Winning the wild tile allows the player to switch the location of any two tiles already on the board, this action must be taken when the tile is won... otherwise it is discarded. First player to complete a row of three or place their fifth tile on the board is the winner.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Pewnie wszyscy to znacie, ale i tak zapodam. Absolutnie najlepszy tekst na BGG. 201 rekomendacji mówi samo za siebie. Jeżeli znacie Amun-Re, to czyta się jeszcze lepiej. Jeżeli nie znacie - i tak wymiata.

Raport z sesji Amun-Re, autor Joe Gola:

http://www.boardgamegeek.com/thread/24697
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

ja_n pisze:Pewnie wszyscy to znacie, ale i tak zapodam. Absolutnie najlepszy tekst na BGG. 201 rekomendacji mówi samo za siebie. Jeżeli znacie Amun-Re, to czyta się jeszcze lepiej. Jeżeli nie znacie - i tak wymiata.

Raport z sesji Amun-Re, autor Joe Gola:

http://www.boardgamegeek.com/thread/24697
Hilarious! Rewelacja! Świetnie oddaje mechanikę - takie opowiadania powinni dawać do każdej kopii Amun-Re :-). Jeśli się uda w tę grę zagrać, będzie miała zupełnie inne oblicze :-P.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Odgrzebuje stary watek, bo znalazlem kolejna ciekawa liste. Sama idea nie jest specjalnie odkrywcza, ale komentarze geekow tlumaczace nielogicznosci w grach sa niejednokrotnie bardzo zabawne:

http://www.boardgamegeek.com/geeklist/18878/page/1

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 300 times
Been thanked: 98 times

Post autor: MataDor »

z jednego z komentarzy do BRASS'a z BGG:

Distant Market tiles
Am I the only one disappointed with the Distant Market tiles? I was hoping they'd have different pictures on them to represent different markets around the world. Instead, you can only sell to India. How much cotton do they really need?

Yes, I know I'm being picky, but it's my only complaint with the game so far!


:lol:
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
knidyjczyk
Posty: 148
Rejestracja: 06 paź 2006, 12:47
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: knidyjczyk »

Moja ukochana lista to "Crisis on infinite BGGs"

Szczególnie podoba mi sie fragment o go:
http://www.boardgamegeek.com/geeklist/1 ... item192756

Poor themeless imitation of Knizia's popular pastel camel game

albo:

Just another dice-fest, from beginning to end! Then there's the horror of 15 pages of errata to fix rules that should have been good out of the box. Another fine example of American game companies taking a simple concept, overproducing it, and rushing it out of the doors in time for Christmas. Really pathetic.

i najlepsze:

A lifetime to learn, a minute to master.

Na całej liście wiele smakowitych kąsków, polecam :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

MataDor pisze:z jednego z komentarzy do BRASS'a z BGG:

Distant Market tiles
Am I the only one disappointed with the Distant Market tiles? I was hoping they'd have different pictures on them to represent different markets around the world. Instead, you can only sell to India. How much cotton do they really need?


To się nazywa gracz, który lubi klimat i oddanie rzeczywistości :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

Kolejna ciekawa (i przydatna :twisted: ) lista:

The Top Ten Lies Told by Boardgamers ....

http://www.boardgamegeek.com/geeklist/26239/page/1

przykłady:

"Wife (On Phone): How much longer will you be?
Me: Not long, we're playing the last game now.
Table: Power Grid has just been set up."

"No, I didn't buy a game...........its an expansion"
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Post autor: BloodyBaron »

mst - gdyby były istniało geek gold na tym forum, dostałbyś ode mnie tipa za samo podesłanie tego linka. Uśmiałem się do łez czytając. Najbardziej mi się podobało:

"It doesn't take that long."
i
"I'm not winning." ;) plus wrzucik z Power Gridem. so true...

a od siebie zaproponuję tą listę. według mnie bardzo udana :)
http://www.boardgamegeek.com/geeklist/26272/page/1
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

Genialna :!:

Swoją drogą już 2 lub 3 razy zdarzyło mi się spotkać prawdziwego Jihad-er'a podczas gry w TtR online - po tym gdy, świadomie lub nieświadomie, zablokowałem mu jakąś trasę Jihad-er do końca gry podążał moim tropem kończąc rozgrywkę kilkadziesiąt punktów za przedostatnim z pozostałych graczy :twisted:

mst "The Gamer's Gamer" :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

http://www.boardgamegeek.com/geeklist/26716

do pokornego przedświątecznego rozważania dla nas, nałogowych planszówkowiczów :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Post autor: waffel »

BloodyBaron pisze:mst - gdyby były istniało geek gold na tym forum, dostałbyś ode mnie tipa za samo podesłanie tego linka.
To może idź na BGG i daj mu tipa? Na jedno wyjdzie.
Avandrel
Posty: 193
Rejestracja: 05 wrz 2006, 20:51
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Avandrel »

9 Kręgów Piekielnych, piękne...
Narzędzia Mathtrade - http://mathtrade.mgpm.pl
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Post autor: kolderek »

szkoda że to po angielsku wszystko, człowiek nie znający języka nic z tego nie rozumie :-/ jak np. ja :-) wiem, wiem, mogłem się przecież nauczyć, no ale się nie nauczyłem a chciałbym wiedzieć o czym tam piszą :-P
ODPOWIEDZ