Sadystyczna gra karciana

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
Gaido
Posty: 34
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:09

Sadystyczna gra karciana

Post autor: Gaido »

Mam koncepcję na grę karcianą. Mam nadzieję, że temat gry nie łamie któregoś punktu regulaminu xD

Chciałbym by była szybka, dynamiczna... i jak najbardziej sadystyczna :twisted: Na kartach byłyby rysunkowe ilustracje różnych traumatycznych metod sprawiania bólu przeciwnikowi (w stylu kart w Bez Tytułu, które znajdziecie dziesiąt tytułów niżej). Ponieważ chodzi o przyjemność z zadawania bólu, chciałbym by zasady były jak najbardziej uproszczone. Masz karty z wyrwaniem ręki, dekapitacją, przebiciem oka, łamaniem kręgosłupa... I robisz to :D Dobre były by kombosy. Nie ma nic lepszego niż wyrwanie kręgosłupa i wbice go w głowę naszego sąsiada. Chodzi bardziej o grę na wyobraźni niż suche reguły. Aczkolwiek te by musiały jakieś być. Nie wiem.

Można by było założyć procentowy uszczerbek na zdrowiu. Każda karta miała by zapisany taki procent. By użyć niektórych kart, potrzebowalibyśmy zastosowania innej. Np.

Mamy kartę "Miażdżenie głowy" za 50% (wartości wyssane z palca). Jednak musimy mieć "czym" ją zmiażdżyć. Mamy jednak w zanadrzu kartę "Wyrwanie Nogi" za procent 15%. Ponieważ z jakiś powodów (jeszcze nie wnikajmy) nie możemy jej wyrwać przeciwnikowi, używamy tej karty na sobie (!!!) mamy więc może -15% do stanu zdrowia i nie mamy jednej nogi, ale mamy potrzebny członek którym zmiażdżymy głowę przeciwnika :)

Nie mam głębszej ideii na zasady. Chciałbym by gracze fajnie kombinowali i mówili "To ci skręce kark, wyrwę głowę i zmiażdżę nią twoje jaja." Coś takiego by moherom głowa eksplodowała, a nam, męskim mężczyzną (i kobietom) dała maksymalną radość z najbardziej prymitywnych form rozrywki :D

Edit: Znaczy, że grę taką zrobię to pewnik. Raczej kończę to co zaczynam. A pomysł jest zbyt fajny, by go nie rozwinąć. Chodzi mi o wasze pomysły na mechanikę, czy metody zadawania bólu xD
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: arturion »

Boje się :D
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1240
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: poooq »

W mechanikę odrzucania kart włącz defekację, budowanie talii powiąż z fakmaszinami, blokowanie przeciwnika z publicznymi egzekucjami, całość zapraw sosem koprofilicznym i podsuń dzieciakom z podstawówki. Sukces wydawniczy murowany!
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2268
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1045 times
Kontakt:

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: Leviathan »

:?

Że tak powiem nie przemawia do mnie ani pomysł ani zapronowane mechanizmy.
Awatar użytkownika
Gaido
Posty: 34
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:09

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: Gaido »

Leviathan pisze:Że tak powiem nie przemawia do mnie ani pomysł ani zapronowane mechanizmy
I nie musi! :D

Wychodze po prostu z założenia, że skoro istnieją książki, filmy, komiksy gore, to powinny istnieć również gry w tym samym gatunku. Będzie to z pewnością gra dla wąskiej grupy odbiorców, ale dla takiego gatunku to norma :)
Awatar użytkownika
Vinter
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2010, 18:23

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: Vinter »

Bawiliśmy się w takie rzeczy ludzikami po Mortal Combat (choć nie w aż tak hardkorowej wizualizacji) do czasu, kiedy to po prostu przestało nas bawić :P
Znajdź na youtube fatality ze wszystkich części Mortala i na pewno coś sobie znajdziesz :P
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: Bri »

Może jeszcze dodać element psychiczny - jakąś wytrzymałość na ból, po przekroczeniu której znosimy wszystko, roznosimy przeciwnika, albo po prostu mdlejemy.
Jak kapitan bomba się przyjął w kulturze popularnej, mortale, komputerowe strzelanki z latającymi flakami to dlaczego taka zupełnie niewinna karcianka miała by być zła?
:D
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 173 times
Been thanked: 43 times

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: Bartoszeg02 »

Generalnie na samą myśl robi mi nie niedobrze... nie no super zagrywam karte wyrwania jelita a potem duszenie zeby kogos owym jelitem zabić. Generalnie uważam że powinieneś odłożyć telewizje i komputer bo czerpanie przyjemności z czegoś takiego jest poprostu chore i trzeba to ( w moim mniemaniu ) leczyć.
Awatar użytkownika
Gaido
Posty: 34
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:09

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: Gaido »

Zamiast procentu uszczerbku na zdrowiu będzie procent bólu. Uszczerbek na zdrowiu intuicyjnie kończy się na 100% (zgon), podczas gdy ból może być mierzony nieskończonym miernikiem. 1020% bólu? To działa na wyobraźnie :D
Bartoszeg02 pisze:bo czerpanie przyjemności z czegoś takiego jest poprostu chore i trzeba to ( w moim mniemaniu ) leczyć.
Przeciez to samo robisz grając w jakąkolwiek inną grę. Nawet w warcaby. Tyle, że tego nie widzisz. Ale abstrakcyjnie cos takiego ma miejsce. Więc jaka różnica? Co jest wirtualne nie robi nikomu krzywdy. Wniosek? Nie jest złe. A skoro są ludzie którzy lubią takie produkcje, czemu im tego nie dać?
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 173 times
Been thanked: 43 times

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: Bartoszeg02 »

Sorry ale jeżeli Tobie w czasie gry w warcaby przed oczyma tortury i zadawanie bólu to na serio, spróbuj coś z tym zrobić :/. Btw. znikąd to sie nie bierze że jakiś mały szczyl który się naoglądał jakiegoś gówna zabija swojego kolege (a nie mów mi że takich wypadków nie ma)
Awatar użytkownika
Gaido
Posty: 34
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:09

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: Gaido »

Btw. znikąd to sie nie bierze że jakiś mały szczyl który się naoglądał jakiegoś gówna zabija swojego kolege (a nie mów mi że takich wypadków nie ma)
Są, ale gry nie mają na nie wpływu, a ignorancja rodziców i wychowanie dziecka :) Jak już pisałem małoletni nie są moim targetem.

Grając w warcaby nie widzę tortur, ale widzę schodzące jednostki. Podobnie jak w Szachach czy Magic the Gathering. Zbicie jednostki jest abstrakcyjnym i niewidocznym procesem zadawania śmierci, nie znaczy, że nie istniejącym. I jest to szczerze mówiąc gorsze, niż wyłożenie kawy na ławę, bo nie masz żadnego zainteresowania tym co faktycznie uczyniłeś - a są to gry skierowane do młodszego odbiorcy :)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2331
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 921 times

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: Galatolol »

Jak będą wyglądały karty?
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 173 times
Been thanked: 43 times

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: Bartoszeg02 »

nie pytaj. aczkolwiek jezeli mial bym obstawiac to pudełko będzie robione z ludzkiej skóry.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1240
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: poooq »

Fajne by były party game: Palce w oczy albo Skubane pazury...
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Gaido
Posty: 34
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:09

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: Gaido »

Galatolol pisze:Jak będą wyglądały karty?
Obrazek

Narazie wyglądaja tak. Ale napewno się zmienią.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: Senthe »

Destrukcja nie brzmi szczególnie sadystycznie :P

Mnie ten pomysł zniesmacza, ale jak rozumiem nadmiar testosteronu (prawidłową definicją powinno być "hormon powodujący głupotę") u nieszczęsnych zniewieściałych i potulnych na co dzień geeków musi gdzieś znaleźć ujście :lol:
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Gaido
Posty: 34
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:09

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: Gaido »

Senthe pisze:ale jak rozumiem nadmiar testosteronu (prawidłową definicją powinno być "hormon powodujący głupotę") u nieszczęsnych zniewieściałych i potulnych na co dzień geeków musi gdzieś znaleźć ujście :lol:
Obrazek

Destrukcję oka faktycznie trzeba by zmienić na bardziej inspirujące słówko. Jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1240
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: poooq »

Może spróbuj poszukać autentycznych terminów medycznych? Lekarze pewnie mają swoją nazwę na takie zabawy...
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2331
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 921 times

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: Galatolol »

Wygląda spoko, aczkolwiek przydałoby się lepsze wyodrębnienie arta (tak w ogóle skąd masz obrazki?). A destrukcja jak dla mnie brzmi super.
Awatar użytkownika
Gaido
Posty: 34
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:09

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: Gaido »

Podobnie jak w "Bez Tytułu" wszystkie ilustracje wychodzą spod mej dłoni :)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2331
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 921 times

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: Galatolol »

Naprawdę spoko, takie komiksowe 8)
dawidszymonmikulicz
Posty: 23
Rejestracja: 06 lis 2010, 21:36

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: dawidszymonmikulicz »

FAJNE skoncz
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: BartP »

No oczywiste jest, że powinno być "Wyłupienie oka".
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 173 times
Been thanked: 43 times

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: Bartoszeg02 »

Ohhh chyba projekt umarł : ) mam nadzieje że autor nie został aresztowany za morderstwo albo coś : ) chociaż prędzej czy później to chyba musi się stać
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Sadystyczna gra karciana

Post autor: Bri »

A ja mam wrażenie że Gaido sobie dłubie w zaciszu swojego prosektorium.. tzn. pokoju domowego.. ten tego, co ja to chciałem.. ? :P
Albo ogląda dextera :D
ODPOWIEDZ