Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Strud
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 43 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Strud »

nikczemnik pisze:włożenie kafelka do podstawki to jakaś szaleństwo
Dobra wiadomość jest taka, że ich się później nie wyjmuje, bo nie ma po co. To co trzeba widać od góry i pod spodem ;)
Co do klejenia to sam coraz bardziej skłaniam się do użycia kropelki.. Gorzej jest z kolorowymi znacznikami potworów - zwyczajnie wypadają z przeznaczonego dla nich miejsca, a dogiąć tego wihajstra się nie da..
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: nikczemnik »

Strud pisze:Dobra wiadomość jest taka, że ich się później nie wyjmuje, bo nie ma po co. To co trzeba widać od góry i pod spodem ;)
Właśnie niestety do malowania będzie trzeba je usunąć, szkoda by było ubrudzić :)

Z "kropelką" będzie o tyle problem, że później ciężko to będzie rozmontować bo ona bardzo twardnieje. Myślałem bardziej o jakimś kleju, który łatwo będzie można usunąć zarówno z figurki jak i z podstawki.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Musza »

nikczemnik pisze:
Strud pisze:Dobra wiadomość jest taka, że ich się później nie wyjmuje, bo nie ma po co. To co trzeba widać od góry i pod spodem ;)
Właśnie niestety do malowania będzie trzeba je usunąć, szkoda by było ubrudzić :)

Z "kropelką" będzie o tyle problem, że później ciężko to będzie rozmontować bo ona bardzo twardnieje. Myślałem bardziej o jakimś kleju, który łatwo będzie można usunąć zarówno z figurki jak i z podstawki.
a po co?

taśmą dwustronną przyklej :mrgreen:
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: nikczemnik »

Musza pisze:taśmą dwustronną przyklej :mrgreen:
Dzięki, równie dobrze można przykleić na zwykły biurowy i efekt będzie ten sam :)
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Musza »

nikczemnik pisze:
Musza pisze:taśmą dwustronną przyklej :mrgreen:
Dzięki, równie dobrze można przykleić na zwykły biurowy i efekt będzie ten sam :)
ja nie bardzo widzę sens, szczególnie, że figurki są na wcisk i się trzymają, a jak już (jeśli) zmienisz im podstawki to nie ma po co wracać do poprzednich.

Swoją drogą zamierzam kartoniki z pierwszej edycji z powrotem umieścić w oryginalnych podstawkach. Jak już pomaluję i przerzucę wszystkie potwory na akrylowe podstawki to kartoniki z 2ed. jako referencję włożę do koszulek numizmatycznych. Dzięki temu wszystkie podstawki będą wolne i mogły służyć do pierwszej edycji, jeśli kiedyś zachce się do niej wrócić.
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: lunatykuku »

Podstawkę udało mi się jako tako ograć i jestem pod wielkim wrażeniem gry. Większość partii graliśmy we dwójkę z dziewczyną i zastrzeżenia mam tylko do drugiego scenariusza.
Spoiler:
Mi najbardziej przypadł do gustu trzeci scenariusz. Świetny klimacik :) Zagraliśmy dwa razy, jedna wygrana i jedna przegrana. Pewnie będzie jeszcze kilka podejść tak żeby przejść go w najlepszym wariancie.
Spoiler:
Czwarty scen również bardzo przypadł mi do gustu. Trochę inne spojrzenie, bo więcej bawienia się w detektywów, a mniej walki. Kluczowe jest tutaj wybranie odpowiednich badaczy. W pierwszym podejściu zostałem wyeliminowany mniej więcej w połowie gry (jako grabarz). W drugim zginąłem na końcu jako milioner.
Spoiler:
.

Tak czy inaczej czekam na dodatek i zastanawiam się nad zakupem dodatków z elementami pierwszej edycji. Ktoś się orientuje kiedy BtT będzie dostępny po polsku?
Awatar użytkownika
jacus666
Posty: 262
Rejestracja: 07 lip 2015, 17:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: jacus666 »

Jedah pisze:Ponownie zapytam - czy już znamy cenę dodatku Za Progiem w naszym kraju?
Pytałem ostatnio na FB Galakty. Dziś dostałem odpowiedz, ze ceny nie mogą jeszcze podać, natomiast sam dodatek pojawi się na przełomie I i II kwartału roku.
Podzielę się rabatem: Planszostrefa.pl -11%
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

lunatykuku pisze:Tak czy inaczej czekam na dodatek i zastanawiam się nad zakupem dodatków z elementami pierwszej edycji. Ktoś się orientuje kiedy BtT będzie dostępny po polsku?
Przełom pierwszego i drugiego kwartału.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Quba40 »

lunatykuku pisze:Czwarty scen również bardzo przypadł mi do gustu. Trochę inne spojrzenie, bo więcej bawienia się w detektywów, a mniej walki. Kluczowe jest tutaj wybranie odpowiednich badaczy. W pierwszym podejściu zostałem wyeliminowany mniej więcej w połowie gry (jako grabarz). W drugim zginąłem na końcu jako milioner.
Spoiler:
.
W ostatnim scenariuszu za każdym razem losuje parę, więc jest on bardzo regrywalny ;)
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: lunatykuku »

A to dobra wiadomość :)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Overseer
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2015, 12:41
Has thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Overseer »

Odpaliłem wczoraj aplikację i faktycznie mogę potwierdzić fakt, że scenariusze z ed1 są przetłumaczone. Można śmiało grać. Brakuje chyba tylko lektora na intro i outro.
Wherever the Overseers go, common folk tremble, and brother accuses brother.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Quba40 »

lunatykuku pisze:A to dobra wiadomość :)
Spoiler:
Spoiler:
Jedah pisze:Odpaliłem wczoraj aplikację i faktycznie mogę potwierdzić fakt, że scenariusze z ed1 są przetłumaczone. Można śmiało grać. Brakuje chyba tylko lektora na intro i outro.
A to już od przynajmniej dwóch tygodni są oba przetłumaczone, nawet je oba przeszedłem :)
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: lunatykuku »

Tak, długość scenariusza jest ciutkę kłopotliwa, chociaż nam i tak udało się sensownie skończyć i pewnie jeszcze kilka podejść będzie.
Spoiler:
Tak czy inaczej zamówiłem już zestawy kafelków i postaci z pierwszej edycji :)

Pytanie do tych którzy grali w te dwa dodatkowe scenariusze - do których z podstawki są najbardziej podobne jeśli chodzi o klimat?
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Quba40 »

lunatykuku pisze:Pytanie do tych którzy grali w te dwa dodatkowe scenariusze - do których z podstawki są najbardziej podobne jeśli chodzi o klimat?
Ja grałem bez dodatków (dopasowywałem podobne kafelki) obie przygody po 2-3 razy. Wg. mnie są dużo słabsze od tych z podstawki, dlatego odpuściłem zakup. Mało w nich kombinowania, sporo walki. Suppressed Memories to dla mnie taki forest crawl, fajnie że chodzi się po lesie ale reszta jest bez rewelacji, wydaje mi się, że są przynajmniej 2 różne konfiguracje mapy. Recurring Nightmares jest lepsze mechanicznie ale ma dla mnie gorszy klimat i chyba mapa jest zawsze taka sama.
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: lunatykuku »

Trochę szkoda, no ale mam nadzieję, że jeszcze dziś wybadam sam :) W sumie głównie kupiłem dla figurek badaczy, bo jednak nawet w scenach z podstawki fajnie mieć większy wybór.

Dodatki z pierwszej edycji zmieniają coś w trzecim scenariuszu?
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Quba40 »

lunatykuku pisze:Trochę szkoda, no ale mam nadzieję, że jeszcze dziś wybadam sam :) W sumie głównie kupiłem dla figurek badaczy, bo jednak nawet w scenach z podstawki fajnie mieć większy wybór.

Dodatki z pierwszej edycji zmieniają coś w trzecim scenariuszu?
Na pewno różnorodność będzie bardziej odczuwalna, z tego co pamiętam to dodatki wprowadzają 2 nowe mapy w pierwszym scenariuszu i chyba też 2 w trzecim, podobno płatne DLC też ma dodatkową 1 lub 2 mapy.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Musza »

Przykleiłem na testy pierwsze figurki do akrylowych podstawek. Duchy, bo pomalowanie ich to dosłownie pare minut. Teraz tylko wymalować resztę i można grać dalej :twisted:

Obrazek

Kleiłem zwykłą kropelką w żelu i zdała egzamin. Jedyne o czym trzeba pamiętać to dłużej przytrzymywać figurkę z podstawką niż przy plastiku, bo wolniej łączy powierzchnie (jedną podstawkę sobie załatwiłem, bo za szybko puściłem).
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: sirafin »

Trzeba przyznać, że wygląda to faktycznie dużo, dużo lepiej niż oryginalnie. Nie sądziłem, że wymiana podstawek zrobi aż taką różnicę.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: KrzysiekL »

Musza pisze:Kleiłem zwykłą kropelką w żelu i zdała egzamin. Jedyne o czym trzeba pamiętać to dłużej przytrzymywać figurkę z podstawką niż przy plastiku, bo wolniej łączy powierzchnie (jedną podstawkę sobie załatwiłem, bo za szybko puściłem).
A wierciłeś w podstawkach czy podcinałeś figurki?
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Musza »

KrzysiekL pisze:
Musza pisze:Kleiłem zwykłą kropelką w żelu i zdała egzamin. Jedyne o czym trzeba pamiętać to dłużej przytrzymywać figurkę z podstawką niż przy plastiku, bo wolniej łączy powierzchnie (jedną podstawkę sobie załatwiłem, bo za szybko puściłem).
A wierciłeś w podstawkach czy podcinałeś figurki?
Podciąłem "stopki" i skleiłem. Obyło się też bez pinowania drucikiem. Generalnie to zamierzam wsadzić figurki w pudełko Safe&Sound z piankami, ale jakbym chciał je przechowywać bez tego to chyba bym się nie porwał na klejenie bez pinów.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 969
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: krecilapka »

To dzieło powinno zobaczyć FFG i dać sobie spokój z tymi lipnymi czarnymi podstawkami ;).
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Musza »

a tak trzymam kartoniki jako referencje:
Spoiler:
wszystkie powtórki są w pudełku za przegrodą, bo w przeciwieństwie do 1ed każdy potwór tego samego rodzaju jest taki sam
Ostatnio zmieniony 27 sty 2017, 12:59 przez Musza, łącznie zmieniany 1 raz.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: KrzysiekL »

Musza pisze:a tak trzymam kartoniki jako referencje:

Obrazek

wszystkie powtórki są w pudełku za przegrodą, bo w przeciwieństwie do 1ed każdy potwór tego samego rodzaju jest taki sam
O, gdzie dorwałeś tak ładnie dopasowany klaser? ;)
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: lunatykuku »

Świetna sprawa :) Gdzie kupiłeś te przeźroczyste podstawki?

Ja przed chwilą odebrałem dodatki :) Figurki faktycznie są jakby lepiej wykonane niż te z drugiej edycji.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Musza »

KrzysiekL pisze:
Musza pisze:a tak trzymam kartoniki jako referencje:
Spoiler:
wszystkie powtórki są w pudełku za przegrodą, bo w przeciwieństwie do 1ed każdy potwór tego samego rodzaju jest taki sam
O, gdzie dorwałeś tak ładnie dopasowany klaser? ;)
na allegro:
http://allegro.pl/kieszonkowy-album-kla ... I4MDJmYw==
kupiłem 3 zanim trafiłem na dobry :P
lunatykuku pisze:Świetna sprawa :) Gdzie kupiłeś te przeźroczyste podstawki?

Ja przed chwilą odebrałem dodatki :) Figurki faktycznie są jakby lepiej wykonane niż te z drugiej edycji.
GeekMod.pl

a co do figurek to loteria, bo u mnie te z Zew Dziczy są koszmarne i wykonane z gorszego materiału (jaśniejsze), reszta czyli podstawka 1ed, zakazana alchemia i 2ed trzyma równy poziom (który oczywiście nie zachwyca), za progiem JESZCZE nie mam ;)
ODPOWIEDZ