The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4115
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2662 times
Been thanked: 2576 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Gizmoo »

olsszak pisze: Natomiast to co robi Piotrek to raczej cos na zasadzie, slaba gra bo jest 1 vs many a wolalbym kooperacyjna.

Albo wersja dla niesłyszących:
Mial byc stol i jest stol, ale oni woleliby krzesło.

Nie umiem juz jaśniej tego wytłumaczyć. I nawet mi sie nie chce, bo mam wrazenie, ze nie postarałes sie nawet przeczytac ze zrozumieniem to co napisalem w kontekscie "recenzji" Piotrka :)
Sorry, Krzysiu, ale gadasz potworne bzdurki.

Piotrek dał listę konkretnych zarzutów, które przeszkadzały mu w rozgrywce. To nie jest zarzut, że wolałby krzesło, a dostał stół. Pewne rzeczy nie są wymierne i błagam o udowodnienie mi gdzie na PUDEŁKU, czy OPISIE BGG są podane informacje o problemach, które poruszył Piotrek w swojej RECENZJI.

Pisał o odczuciach związanych z rozgrywką. Nie oczekiwał euro, nie oczekiwał, że będzie to gra o kucykach. Opisał swoje subiektywne odczucia związane z rozgrywką. Jeżeli recenzent uważa, że nie ma w grze klimatu, a drugi napisze, że ustawia pod pudłem wiadra - to jeden i drugi informuje odbiorców o swoich odczuciach związanych z rozgrywką.

I recenzja zawsze jest - uwaga - SUBIEKTYWNĄ OPINIĄ.

Jeszcze zaraz ktoś napisze, że recenzent nie może w ogóle krytycznie oceniać gry, bo nie ma prawa do swojej opinii. Można polemizować z zarzutami, ale na razie obrońcy The Others piszą wyłącznie o swoich odczuciach- cyt: "Nie czułem by gra była zbyt losowa".

Jeden recenzent na pisze, że za mało interakcji, inny za dużo. Jeden będzie oczekiwał, że gra nie generuje downtimemu i się srodze zawiedzie. Ostatnio w temacie o Wyroczni Delfickiej Felda - też były skrajne głosy. Serio powinniście się do tego przyzwyczaić, a nie obrażać Piotrka, że robi słabe recenzje, a tak w ogóle to nie są recenzje, tylko "recenzje", a tak w ogóle to powinniśmy odbierać to jako "opinie".
Serio nie dobrze mi się robi od tych wywodów i udowaniania, że jak ktoś atakuje grę, na którą wydaliście sporo monet, to się "nie zna".

Woody Alen opowiedział kiedyś taką anegdotę: "Jeden recenzent, którego opinię bardzo sobie cenię napisał, że mój ostatni film był fatalny i że nie powinienem już więcej zrobić ani jednego filmu. Z kolei drugi recenzent, którego zdanie również bardzo sobie cenię, napisał, że mój ostatni film, był najlepszy w moim dorobku. I wiecie co? I jeden i drugi miał RACJĘ." :lol:

Dlatego mam rację, jak napiszę, że dla mnie The Others jest pozbawione klimatu, jak napiszę, że irytuje mnie losowość na kostkach i denerwuje mnie to, że nie mogę przywiązać się do postaci. Bo ja lubię jak mogę rozwijać swoją postać i nie lubię - jak gra mi tą przyjemność odbiera. Podobnie jak w innym temacie napiszecie o mojej ulubionej grze, że nudna, za duży downtime i słabe ilustracje na kartach.

Każdy ma inną opinię. Nie ma ideałów. Tym bardziej The Others ideałem nie jest.

Deal with it.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8782
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2690 times
Been thanked: 2367 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Curiosity »

To jeszcze ja coś od siebie dorzucę. Grałem w "The Others" raz i gra mi się nie spodobała. Nie udzielałem się do tej pory w tym temacie głównie przez wzgląd na Skywardena z którym zagrałem, a który zdaje się traktować "The Others" jak gwiazdkę z nieba :) Nie chcę mu po prostu sprawiać przykrości swoimi opiniami po jednej rozgrywce.

Niemniej jednak nie chciałbym, aby komuś się wydawało, że gra się podoba każdemu bez wyjątku. Ja bym jej osobiście nie kupił, ale nie zamierzam się o tym rozpisywać na forum.

Pozdrawiam.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1569
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 202 times
Been thanked: 598 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Ayaram »

Ale tu nie chodzi o to, że przedstawił negatywną opinie, tylko o to, że jego recenzja nic nie wnosi.

Sam przecież Piotrek przyznał, że po prostu nie lubi tego typu gier i to jest cały morał tej "recenzji". Nie, że ta gra jest najgorszą gra ą tego typu w jaką grał, nie że jest jakaś beznadziejna, tylko że ten ogólnie typ gier jest nie dla niego i nic więcej. Nie chodzi o to, że powiedział że gra jest zła, tylko że na podstawie tej recenzji nie mogę w ogóle stwierdzić czy gra jest dla mnie dobra, czy zła. Też mogę wam nagrać po kolei 10tki recenzji gier 4x, i w każdej będę opowiadał czemu gry 4x są dla mnie bezsensu, no ale nie o to chyba chodzi. No i nie przesadzajacie z tym "obrażaniem Piotrka", my tylko wyrażamy swoją opinie tak jak i on ;)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1221
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 392 times
Been thanked: 266 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Deem »

"Każda opinia jest subiektywna" - tekst, którym można obronić każdą głupotę w internecie. W tym wypadku jest cała masa bzdur, które są jednocześnie subiektywną opinią i nieprzygotowaniem merytorycznym:

1) Gra zbyt podatna na rzuty kostką, bierzecie wiaderko kości i nimi rzucacie - a może kilka słów o tym jak można wpływać na wielkość puli?
2) Jeśli grzech szybko zabije 2-3 bohaterów to ma z górki - no tak, bo bohaterów można stracić w sposób niezależny od decyzji graczy i to nie ma nic wspólnego z tym, jak grają :?
3) To nie jest kampania, to nie jest historia, nie mamy backstory swoich postaci (nie jest blisko takich gier jak Mansions of Madness czy TS) - nikt nigdy nie obiecywał gry z kampanią i rozwojem postaci. To jest tytuł, który można szybko rozłożyć i zagrać z nową lub starą ekipą, jak pierwsza edycja Descenta. Porównanie oczekiwań do gier z zupełnie innej półki.
4) Całe podsumowanie tematu ameritrashy - to co napisał misio, nie bierzcie się za recenzowanie gatunków, których nie lubicie. Dla fanów gatunku są bezużyteczne bo zawierają błędy merytoryczne, a niefanom nie dają merytorycznej oceny, bo... zawierają błędy merytoryczne. Całą recenzje można było skrócić do "nie lubie gatunku, jest mniej fabuły niż w MoM, jest za mało kości, a figurki są śliczne"

Nie jestem jakimś wielkim fanem The Others, uważam, że gra nieźle spełnia swoje zadanie jako niezbyt ciężki, przystępny ameri 1 vs all z elementami taktycznymi. Wolałbym tylko, żeby recenenci nie bronili słabych telstów/filmików tekstami "to moja subiektywna opinia". Ok, w tym wypadku inni robią to za nich.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

Gizmoo pisze: Jeden recenzent na pisze, że za mało interakcji, inny za dużo. Jeden będzie oczekiwał, że gra nie generuje downtimemu i się srodze zawiedzie. Ostatnio w temacie o Wyroczni Delfickiej Felda - też były skrajne głosy. Serio powinniście się do tego przyzwyczaić, a nie obrażać Piotrka, że robi słabe recenzje, a tak w ogóle to nie są recenzje, tylko "recenzje", a tak w ogóle to powinniśmy odbierać to jako "opinie".
Serio nie dobrze mi się robi od tych wywodów i udowaniania, że jak ktoś atakuje grę, na którą wydaliście sporo monet, to się "nie zna".

Dlatego mam rację, jak napiszę, że dla mnie The Others jest pozbawione klimatu, jak napiszę, że irytuje mnie losowość na kostkach i denerwuje mnie to, że nie mogę przywiązać się do postaci. Bo ja lubię jak mogę rozwijać swoją postać i nie lubię - jak gra mi tą przyjemność odbiera. Podobnie jak w innym temacie napiszecie o mojej ulubionej grze, że nudna, za duży downtime i słabe ilustracje na kartach.

Każdy ma inną opinię. Nie ma ideałów. Tym bardziej The Others ideałem nie jest.

Deal with it.
Może i subiektywnie ma rację że nie ma tego czy tamtego. Ale nie skoro gra została w ten sposób stworzona i jest to ZAMIERZONE, np. brak przywiązywania się do postaci to nie zmuszajcie się do innego podejścia.

Rozumiem że ktoś lubi się przywiązać do bohatera, ja też to lubię. Ale wiem że ta gra oferuje coś innego, akceptuje to i bawie się dobrze pomimo że nie ma tam przywiązania do bohatera.

wygląda troche tak "mamy klapki na oczach, jeżeli w grze gdzie mamy swojego bohatera i nie możemy się do niego przywiązać to jest to minus" - bzdura :)

Jest róznica między:

- minusuję grę za to że działa w taki sposób a mi się to nie podoba (taka była recenzja)
- minusuję grę za to że działa w taki sposób A TEN SPOSÓB NIE DZIAŁA

widzicie róznicę? Ja zdecydowanie :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Gambit »

AkitaInu pisze: Jest róznica między:

- minusuję grę za to że działa w taki sposób a mi się to nie podoba (taka była recenzja)
- minusuję grę za to że działa w taki sposób A TEN SPOSÓB NIE DZIAŁA

widzicie róznicę? Ja zdecydowanie :)
Ty nie oglądasz moich recenzji, prawda? Bo stosuję ten pierwszy sposób i jeszcze nikt na mnie nie krzyczał. Moim zdaniem jednak różnica leży gdzie indziej. Oba sposoby, które podałeś są ok, o ile dobrze się je uargumentuje (zwłaszcza ten pierwszy).
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

Gambit pisze:
AkitaInu pisze: Jest róznica między:

- minusuję grę za to że działa w taki sposób a mi się to nie podoba (taka była recenzja)
- minusuję grę za to że działa w taki sposób A TEN SPOSÓB NIE DZIAŁA

widzicie róznicę? Ja zdecydowanie :)
Ty nie oglądasz moich recenzji, prawda? Bo stosuję ten pierwszy sposób i jeszcze nikt na mnie nie krzyczał. Moim zdaniem jednak różnica leży gdzie indziej. Oba sposoby, które podałeś są ok, o ile dobrze się je uargumentuje (zwłaszcza ten pierwszy).
Oglądam czasami :) Pomimo że uważam ze pierwszy sposób jest dużo mniej obiektywny (przy tym całym "subiektywiźmie") to u Ciebie nie zauważyłem czegoś takiego, może za mało oglądam ;)

Być może zostało to w recenzji podkreślone do tego stopnia że wyłoniło się na pierwszy plan, co według mnie napewno nie jest dobre ;)
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: KrzysiekL »

W czym jest problem, jeżeli Piotrek nie kryje się ze swoim gustem i daje disclaimer, jaki to może mieć wpływ na ocenę (która mówi, że go trzeba namawiać)? Widz jest chyba na tyle inteligenty, że zrozumie?

Zdecydowanie wolę takie recenzje niż same pozytywne i generyczne publikowane przez pewien inny kanał. ;)

Ale to chyba miał być wątek o grze, a nie o recenzentach?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Gambit »

AkitaInu pisze:Oglądam czasami :) Pomimo że uważam ze pierwszy sposób jest dużo mniej obiektywny (przy tym całym "subiektywiźmie") to u Ciebie nie zauważyłem czegoś takiego, może za mało oglądam ;)

Być może zostało to w recenzji podkreślone do tego stopnia że wyłoniło się na pierwszy plan, co według mnie napewno nie jest dobre ;)
Tu chyba działa coś innego. Nie przeszkadza mi w tej recenzji ani trochę fakt, że Piotr słabo ocenił The Others, mówiąc że ta gra mu się nie podoba. Bo miał do tego prawo. Szkoda tylko, że podkreślał to przy omawianiu każdej cechy gry. Według mnie sam zastawił na siebie sidła. Gdyby w podsumowaniu, po prostu omówił cechy The Others (brak kampanii, rotacja herosów na planszy, duży wpływ kostek) a na końcu powiedział, że na takim poziomie jak to zostało zrobione gra działa, ale to zupełnie nie jego bajka, dlatego niska ocena i chyba podziękuje tego typu grom, to nikt by się nie odezwał. Przynajmniej nikt by go nie zjechał, a raczej ludzie pisaliby, że fajnie podszedł do tematu mimo iz gra mu sie nie podoba.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Piehoo »

Gorąca prośba. Przenieśmy powyższą dyskusję do wątku GwCh w "ciekawych linkach" lub komentarzy pod filmikiem na YouTube. Bardzo doceniam każdą formę merytorycznego feedbacku, ale jeżeli ktoś szuka w tym wątku informacji o samej grze...to już niestety się nie dokopie.
Stonujmy trochę emocje, cieszmy się że wszyscy mamy wspólne, wspaniałe hobby. (niezależnie jakie tytuły kto lubi)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: schizofretka »

Emocje są po waszej stronie akurat...

Owszem, recenzja zawsze będzie subiektywna, bo każdy jest inny (banał). Ale NIE KAŻDA subiektywna opinia jest recenzją. przegląd piotrka był gdzieś w połowie pomiędzy skwitowanien 'do dupy' a recenzją. Słyszałem znacznie lepsze krytyczne podsumowania w kilku zdaniach na żywo w odpowiedzi na moje pytanie 'dobre to?'.

I naprawdę, mam we wszystkich otworach co ktoś, z kim i tak nie będę grał myśli o moich grach, a argument 'wydałeś kupę kasy to będziesz bronił by się nie przyznać, źe gra jest słaba' jest swoistym prawem godwina krytyki recenzji. Odwołanie się do niego - tak jak do 'każda recenzja jest subiektywna', co jest przykladem nieumiejętnoci logicznego myślenia i kończy dyskusję sprowadzając ją do parteru.


Sent from my iPad using Tapatalk
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 648 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: pan_satyros »

Jak na forumowe możliwosci, ta dyskusja wcale nie jest aż tak emocjonalna ;)
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

Ja zmierzam do tego, że Piotrek ciągle mówi o WADACH gry i de facto tylko wady widział oprócz figurek i na dodatek te wady to były rzeczy niezgodne z jego oczekiwaniami.

Np.
Za mało kostek - Masz 7 + 7 to tyle samo kostek jak w Arcadii Quest a też tam wybuchają kostki. Z tą różnicą, że kazde dodatek drużynowy albo z grzechem dodaje odpowiednie 3 kostki FAITH albo grzechu. Jasne, kostek mogłoby być więcej, ale są opcje zwiększenia ich bazy plus jak sięgnę do innych tytułów typu Arkahm czy Eldritch czy inne kostkowe to wciąż nie widzę jakby tutaj było mniej i mozna to było punktować jako wadę. Niektórym zawsze będzie mało i to jest subiektywne - czy to wada gry jako gry nie sądzę.

Chciałbym rozwijać bohatera niczym w Descent czy Imperial Assult - nosz do diaska to nie jest gra z kampania, nigdy taką nie miała być, a ponadto właśnie tym co ją wyróżnia jest traktowanie drużyny jako aktywa - calości, z której wykorzystujesz poszczególne elementy celem osiągnięcia większego celu.

Brak klimatu - tutaj wszystko zależy od tego jakie kto ma wymagania. W samej grze to figurki robią klimat i opisy w instrukcji - tam jest background. Natomiast też dużo zależy od graczy - tak jak w RPG, ludzie mogą wspomagać klimat swoim zachowaniem.

Zasady - tutaj to padłem. Nie pamiętam czy powiedział, że słabe czy przeciętne, ale był to negatywny feedback i jeszcze, że zasady są bardziej skomplikowane niż w Zombicide BP. Grałem dużo w obie gry i instrukcje są na podobnym, wysokim poziomie. POjedyncza lektura instrukcji plus korzystanie potem z reference sheet na końcu prowadzi Cię swobodnie przez rozgrywkę. Co do jeednego się zgodzę - w grze 1 v many kaźdy musi znać zasady zadowalajaco, bo nie pomyslenie o czymś powodować może dużą stratę

Balans - dobrze, że Piotrek sie powstrzymał, ale napisanie jako przykład braku balansu o stracie 2-3 bohaterów? To raczej świadczy o nieudolności graczy. Jak już powiedziałem wyżej - prawdopodobieństwo śmierci jest wyższe niż w innych grach. Będziesz robił głupoty to zginiesz. Nie miej pretensji do gry, ale do siebie i swojej nieostrożności/nieodpowiedzialności czy głupoty. Graliśmy w tą grę pond 10 razy i nie było ŻADNEJ jednostronnej partii. Każda jest bliska, decydują niuanse i rozstrzyga się na zasadzie, za turę bym Was miał albo za turę to my byśmy wygrali.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Rocy7 »

Deem pisze: 1) Gra zbyt podatna na rzuty kostką, bierzecie wiaderko kości i nimi rzucacie - a może kilka słów o tym jak można wpływać na wielkość puli?
2) Jeśli grzech szybko zabije 2-3 bohaterów to ma z górki - no tak, bo bohaterów można stracić w sposób niezależny od decyzji graczy i to nie ma nic wspólnego z tym, jak grają :?
3) To nie jest kampania, to nie jest historia, nie mamy backstory swoich postaci (nie jest blisko takich gier jak Mansions of Madness czy TS) - nikt nigdy nie obiecywał gry z kampanią i rozwojem postaci. To jest tytuł, który można szybko rozłożyć i zagrać z nową lub starą ekipą, jak pierwsza edycja Descenta. Porównanie oczekiwań do gier z zupełnie innej półki.
4) Całe podsumowanie tematu ameritrashy - to co napisał misio, nie bierzcie się za recenzowanie gatunków, których nie lubicie. Dla fanów gatunku są bezużyteczne bo zawierają błędy merytoryczne, a niefanom nie dają merytorycznej oceny, bo... zawierają błędy merytoryczne. Całą recenzje można było skrócić do "nie lubie gatunku, jest mniej fabuły niż w MoM, jest za mało kości, a figurki są śliczne"

Nie jestem jakimś wielkim fanem The Others, uważam, że gra nieźle spełnia swoje zadanie jako niezbyt ciężki, przystępny ameri 1 vs all z elementami taktycznymi. Wolałbym tylko, żeby recenenci nie bronili słabych telstów/filmików tekstami "to moja subiektywna opinia". Ok, w tym wypadku inni robią to za nich.
Zgadzam się.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Musza »

Czy myślał ktoś z Was o rozegraniu kampanii w The Others? Mam taki pomysł, żeby ułożyć scenariusze w określonej kolejności i przypisać do każdego jeden grzech i akolitów. Kolejność powiązać jakoś tematycznie i zaserwować krótki wstęp o tym jak trzeba zwalczyć wszystkie 7 grzechów, żeby oczyścić ziemię. Dać bohaterom do dyspozycji wszystkich bohaterów (i tu kwestia ilu by ich tak na prawdę było potrzeba) i rozgrywać grę na normalnych zasadach. Gra kończyłaby się gdyby w rezerwie zabrakło bohatera, a że byłoby ich sporo to dopiero pod koniec zaczynały by się schody. Bohaterowie zachowywaliby swoje upgrade'y, ale po śmierci byłyby upuszczane (a nie nowa postać otrzymuje jeden). Wyposażenie przechodziłoby również do kolejnych gier tak samo jak korupcja i rany. Za każdy scenariusz przez, który przejdzie bohater można by go wynagrodzić tokenem doświadczenia, który dawałby dodatkową kość (dałoby to poczucie levelowania, ale nie doszłoby nigdy do przekokszenia). Co o tym myślicie, macie jakieś pomysły?
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

Obawiam sie, ze przenoszenie upgrade moze powodować brak balansu. Postaci beda od poczatku scenariusza zbyt mocne. Podobnie extra kosci. Jesli szedłbym ta droga musiałbyś moim zdaniem podnosić rowniez trudność popleczników grzechu czy jego mozliwosci związanymi z tokenami korupcji czy ognia.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Musza »

olsszak pisze:Obawiam sie, ze przenoszenie upgrade moze powodować brak balansu. Postaci beda od poczatku scenariusza zbyt mocne. Podobnie extra kosci. Jesli szedłbym ta droga musiałbyś moim zdaniem podnosić rowniez trudność popleczników grzechu czy jego mozliwosci związanymi z tokenami korupcji czy ognia.
hmmm, ale przechodziliby również z woundami i korupcją. Może gdyby nie przypisywać grzechów z góry? Wówczas można by podstawić np. Gluttony, albo Greed kiedy komuś jest za dobrze z upgrade'ami. Póki co wydaje mi się, że gdzieś ok. 26-28 bohaterów na kampanię to byłby sweet spot. Gdyby grupa była wcześniej zapoznana ze scenariuszami można by w ciekawy sposób dobierać kolejnych bohaterów, tzn. trzeba by podejmować decyzję, których warto zostawić na później, mimo, że obecnie by się przydali. Podoba mi się też, że większość bohaterów byłaby w użyciu, a nie tak, że niektóre figurki są pokrzywdzone, bo nikt ich nie wybiera :wink:
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: lynwith »

Musza pisze:hmmm, ale przechodziliby również z woundami i korupcją. Może gdyby nie przypisywać grzechów z góry? Wówczas można by podstawić np. Gluttony, albo Greed kiedy komuś jest za dobrze z upgrade'ami. Póki co wydaje mi się, że gdzieś ok. 26-28 bohaterów na kampanię to byłby sweet spot. Gdyby grupa była wcześniej zapoznana ze scenariuszami można by w ciekawy sposób dobierać kolejnych bohaterów, tzn. trzeba by podejmować decyzję, których warto zostawić na później, mimo, że obecnie by się przydali. Podoba mi się też, że większość bohaterów byłaby w użyciu, a nie tak, że niektóre figurki są pokrzywdzone, bo nikt ich nie wybiera :wink:
Skoro gracze zachowywaliby karty wyposażenia to gracz kontrolujący grzech powinien zachowywać wyłożone przed nim karty apokalipsy.. Wtedy moim zdanie miałoby to większy sens i zachowywałoby jako taki balans.. ;)
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

Musza pisze:
olsszak pisze:Obawiam sie, ze przenoszenie upgrade moze powodować brak balansu. Postaci beda od poczatku scenariusza zbyt mocne. Podobnie extra kosci. Jesli szedłbym ta droga musiałbyś moim zdaniem podnosić rowniez trudność popleczników grzechu czy jego mozliwosci związanymi z tokenami korupcji czy ognia.
hmmm, ale przechodziliby również z woundami i korupcją. Może gdyby nie przypisywać grzechów z góry? Wówczas można by podstawić np. Gluttony, albo Greed kiedy komuś jest za dobrze z upgrade'ami. Póki co wydaje mi się, że gdzieś ok. 26-28 bohaterów na kampanię to byłby sweet spot. Gdyby grupa była wcześniej zapoznana ze scenariuszami można by w ciekawy sposób dobierać kolejnych bohaterów, tzn. trzeba by podejmować decyzję, których warto zostawić na później, mimo, że obecnie by się przydali. Podoba mi się też, że większość bohaterów byłaby w użyciu, a nie tak, że niektóre figurki są pokrzywdzone, bo nikt ich nie wybiera :wink:

Przenoszenie woundów czy korupcji nie wiele zmienia jeśli dalej będą dopakowani - jak kolega niżej napisał może zostawianie kart apokalipsy :)

Powiem Ci Musza, że nie wygląda to na proste zadanie, to czego się chcesz podjąć :) Ja akurat o kampanii w tej grze w ogóle nie myślę, ale znalazłem zasady solo/koop które chcę przetestować. Dzisiaj je sobie wydrkuje :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Musza »

Po Nowym Roku zaczynam kampanie z ekipą, już się wszyscy zadeklarowali wziąć czynny udział w boju. Do tego czasu pokombinuję nad zasadami i balansem, ale pewnie wszystko i tak w boju wyjdzie.

Tymczasem, całkiem zgrabny tutorial do malowania Pride Avatara:
https://www.youtube.com/watch?v=xeaijwJ9_3o&t=0s

EDIT_ Skończyłem właśnie malować Greed. Po świętach zamierzam zapaćkać Alpha team albo Sloth. Ktoś z Was już zaczął malować swoje maluszki?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Arius
Posty: 1436
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 310 times
Been thanked: 168 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Arius »

Z tym malowaniem to dowaliłeś.
Kurcze, no bałbym się dziecko do takiej gry puścić.
Przekozacko wyglądają.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4115
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2662 times
Been thanked: 2576 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Gizmoo »

Musza pisze:EDIT_ Skończyłem właśnie malować Greed.
Wow! Gratuluję talentu i cierpliwości! Świetnie pomalowane!
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Musza »

Arius pisze:Z tym malowaniem to dowaliłeś.
Kurcze, no bałbym się dziecko do takiej gry puścić.
obstawia, że i vice versa :mrgreen:

Dzięki chłopaki!
Syndelis
Posty: 122
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Syndelis »

To się talent nazywa ! Piękne malowanie :)
Chętnie pomogę:
Rebel - 5 %
3Trolle - 7 %
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

Musza pisze:
Arius pisze:Z tym malowaniem to dowaliłeś.
Kurcze, no bałbym się dziecko do takiej gry puścić.
obstawia, że i vice versa :mrgreen:

Dzięki chłopaki!
Musza, piękna robota ! Tylko dawaj w formie spoilerów bo rozważasz strony :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
ODPOWIEDZ