Spiskowcy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Feargeat
Posty: 42
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Spiskowcy

Post autor: Feargeat »

Warto kupić? Cel to wspólne granie z rodziną, przy okazji spotkań. Gra musi być lekka, przyjemna i zachęcać do ponownego zagrania, cięższe tytuły już posiadam. Skład raczej dorosły, ja z żoną i rodzice, plus młodsza siostra.
Prosiłbym o jakieś opinie na temat gry.
zix
Posty: 258
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Spiskowcy

Post autor: zix »

Grałem na narodowym w 4 osoby i...
Kupiłem :)

Proste zasady, szybko, negatywna interakcja (yeeeeeessssss ;) , czyli super :)
Przy 2 osobach chodzi jednak (moim zdaniem) słabiej... W weekend będę testował w większym gronie i sprawdzę jak to będzie wyglądać, czy dalej będę tak zadowolony.
zix
Posty: 258
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Spiskowcy

Post autor: zix »

Aktualizacja*
Spiskowcy okazali się grą wyjazdu :)
Bardzo prosta i szybka, a doza negatywnej interakcji połączona z fajnym kombinowaniem (np. czy lepiej dodać sobie +6pkt, czy obniżyć 2 graczom wynik o 4? :) spowodowała, że CZĘSTO wracaliśmy do tego tytułu.
Graliśmy w 3kę i gra w delikatnie mniejszym (czyli 3osobowym) gronie i stała się bardziej "przewidywalna" i "policzalna". Jak dla mnie oba warianty są BARDZO fajne.
Przy tak niskiej kwocie - WARTO.

Minus - brak wypraski... Jednak cena robi swoje ;)


*Przepraszam za drugi post - jeżeli Feargeat otrzymuje info o nowych postach w temacie to o edycji poprzedniej wiadomości chyba by się nie dowiedział.
Feargeat
Posty: 42
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Spiskowcy

Post autor: Feargeat »

Natknąłem się jeszcze, na grę zapraszamy do podziemi. Grałeś może?
Dzięki za drugiego posta, na pewno kupię jedną mniejszą grę, tylko chcę dokonać dobrego wyboru :wink:

Spiskowcy mnie przekonują, ale rozglądam się jeszcze za ewentualną alternatywą, nie mniej Twoje pozytywne wrażenie jest budujące i zachęcające :D
zix
Posty: 258
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Spiskowcy

Post autor: zix »

Zapraszamy do podziemi nie znam niestety...
Wiem tylko tyle ile widziałem w recenzjach, jednak to warto sprawdzić samemu.
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Spiskowcy

Post autor: splocki »

Mam i grałem.
Całkiem fajnie to bangla.
Nie zgodzę się tylko z krążącym porównaniem do Cytadeli: "Spiskowcy to taka Cytadela na sterydach".
Jestem zdania, że jest odwrotnie, bo w Cytadeli mamy o wiele więcej do rozkminy.
zix
Posty: 258
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Spiskowcy

Post autor: zix »

splocki pisze:Mam i grałem.
Całkiem fajnie to bangla.
Nie zgodzę się tylko z krążącym porównaniem do Cytadeli: "Spiskowcy to taka Cytadela na sterydach".
Jestem zdania, że jest odwrotnie, bo w Cytadeli mamy o wiele więcej do rozkminy.
Mam to samo zdanie :)
Jednak zamiast partii w Cytadelę mamy kilka w Spiskowców ;)
Feargeat
Posty: 42
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Spiskowcy

Post autor: Feargeat »

Gra dotarła do mnie dzisiaj rano, niestety nie udało się jej przetestować w wariancie 4 osobowym, mimo takiej możliwości.
Natomiast namówiłem wieczorem żonę i zagraliśmy 6 partii.
Rzeczywiście jest szybka, ale jest tu trochę miejsca/czasu na myślenie, nie jest to bezsensowne wykładanie kart.
Bardzo prosta i przyjemna. Po każdej partii miałem ochotę na następną.

Gra chodzi aż miło. Wariant 2 os. oceniam bardzo dobrze, o wrażeniach z rozgrywki 3-4 osobowej za jakiś czas wspomnę. Chociaż podejrzewam, że będzie równie dobrze jak nie lepiej :wink:
ODPOWIEDZ