Impulse (Carl Chudyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4136
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 344 times

Re: Impulse

Post autor: tomb »

Zrobię do końca, a potem pomyślimy.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

I kolejnego drobnego błędu się dopatrzyłem. Słowo lub[/n] na niektórych kartach (w szczególności REALIZACJA). Słowo to oznacza i/albo. Czyli zgodnie z językiem polskim możemy odpalić jedną kartę oraz technologię. Autorowi wyraźnie chodzi o to, że tylko jedną z tych dwóch rzeczy możemy zrobić tą akcją. Zatem trzeba by to zastąpić słowem albo, które nie będzie budziło wątpliwości.

Na chwilę obecną przejrzałem kolejny raz karty zielone. W tabelce wpisałem sugestie jak tekst na tych kartach powinien brzmieć.

Panowie, proszę o pracę na pliku z mojego podpisu. Miejmy to razem zebrane, a nie każdy sobie stworzy coś.
Ułatwi to pracę nam jak i przyspieszy druk poprawionych kart. Karty zielone przejrzałem ponownie, uzupełniłem excela, dodałem komentarze...

Zauważyłem też pewną prawidłowość (w appendixie, a co za tym idzie w oryginalnych kartach): jak akcja dotyczy czegoś "z ręki" to boostować można ilość kart. Jak akcja "z talii" to boostuje się wartość karty. Ma to sens, bo inaczej można by zboostować sobie "z talii" do jakiejś ogromnej ilości kart albo zboostować sobie wartość 3 z ręki w kosmos :) Jak widać nawet w chaosie Chudyka jest jakiś porządek!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Impulse

Post autor: rattkin »

Ok, to czekamy na edycję "Gra Roku" :)
Awatar użytkownika
ivan2k5
Posty: 155
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:13
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Impulse

Post autor: ivan2k5 »

a 47 i 48 w excelu nie są zmienione ?

Nie nie chyba już bredzę ;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

ivan2k5 pisze:a 47 i 48 w excelu nie są zmienione ?
Są takie jakie w wydaniu Asmadi - oryginale. W plikach z retheme jest chyba błąd w tych kartach ;P Zerknij na fotki Rafała - tam masz oryginalne karty.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
ivan2k5
Posty: 155
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:13
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Impulse

Post autor: ivan2k5 »

http://przeklej.org/file/UmiXnv/Impulse ... kolory.pdf

Wrzuciłem appendix z podziałem na kolory i wartości - Sprawdźcie proszę
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

ivan2k5 pisze:http://przeklej.org/file/UmiXnv/Impulse ... kolory.pdf

Wrzuciłem appendix z podziałem na kolory i wartości - Sprawdźcie proszę
Nie rozumiem... to wygląda jak appendix wcześniej wrzucony, tylko że nazwy akcji są żółtym pisakiem zaznaczone.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
ivan2k5
Posty: 155
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:13
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Impulse

Post autor: ivan2k5 »

a jak Zaznaczysz myszką żółte zaznaczenie to nie pojawiają się komentarze ?
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: mauserem »

ivan2k5 pisze:a jak Zaznaczysz myszką żółte zaznaczenie to nie pojawiają się komentarze ?
tylko kiedy otwiera się PDF w Readerze - otwarte w przeglądarce są tylko jako plain preview.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4136
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 344 times

Re: Impulse

Post autor: tomb »

Zrobiłem tak - wypisałem akcje z appendixa i poszukałem ich na kartach redesignu Zaka. Wypisałem karty, na których dana akcja (lub jej wariant) występuje.
https://megawrzuta.pl/download/5f2c9c1a ... 8af71.html

Każdą kartę z redesignu można przyporządkować akcjom (lub ich odmianom przez kolor lub liczbę) wypisanym przez Chudyka. Wniosek - są błędy na polskich kartach albo Chudyk zmienił akcje od czasu wypuszczenia oryginału.

Co można z tym zrobić dalej?
a) ktoś porówna to karta po karcie z oryginałem - ostatecznie i definitywnie potwierdzi błędy.
b) karta po karcie porównamy z wersją polską - tyle że trzeba będzie tłumaczyć i w ten sposób wyłapywać błędy (i będzie to powielenie roboty, zawartej w pliku misioooo).

@misioooo - przepraszam, że nie na Twoim pliku pracowałem, ale nie wiedziałem, jak się pod niego podpiąć
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

tomb pisze:Zrobiłem tak - wypisałem akcje z appendixa i poszukałem ich na kartach redesignu Zaka. Wypisałem karty, na których dana akcja (lub jej wariant) występuje.
https://megawrzuta.pl/download/5f2c9c1a ... 8af71.html

Każdą kartę z redesignu można przyporządkować akcjom wypisanym przez Chudyka. Wniosek - są błędy na polskich kartach albo Chudyk zmienił akcje od czasu wypuszczenia oryginału.

Co można z tym zrobić dalej?
a) ktoś porówna to karta po karcie z oryginałem - ostatecznie i definitywnie potwierdzi błędy.
b) karta po karcie porównamy z wersją polską - tyle że trzeba będzie tłumaczyć i w ten sposób wyłapywać błędy (i będzie to powielenie roboty, zawartej w pliku misioooo).

@misioooo - przepraszam, że nie na Twoim pliku pracowałem, ale nie wiedziałem, jak się pod niego podpiąć
Spoko.
Ja właśnie skończyłem (kolejny raz) przeglądać karty i dopasowywać/porównywać polskie do angielskich 1:1.
Efekt - z 26 zrobiłem 30 błędów ;) Niech ktoś to 1:1 porówna karta po karcie proszę i zweryfikuje raz jeszcze. Przy błędach wpisałęm też jak wg mnie powinien brzmieć opis na polskiej karcie (trzymając styl jak na innych kartach i używając tych samych słówek kluczowych etc).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Impulse

Post autor: AkitaInu »

Mam polską i angielską, jak mi się uda to karta po karcie porównam (albo i wypisze, zależy ile będzie czasu) wszystkie karty.

Na szczęście było tylko jedne wydanie impulsa :)

Może ktoś z Czacha Games zapyta Chudyka czy były jakieś zmiany na kartach od momentu wydania angielskiej edycji
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

AkitaInu pisze:Może ktoś z Czacha Games zapyta Chudyka czy były jakieś zmiany na kartach od momentu wydania angielskiej edycji
Nie było :) Już potwierdzone.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
ivan2k5
Posty: 155
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:13
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Impulse

Post autor: ivan2k5 »

Misioooo jak pragnę zdrowia Liczba nieścisłości,

Podobnie Liczba kart, Liczba graczy :) wszystko policzalne
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Impulse

Post autor: AkitaInu »

misioooo pisze:
AkitaInu pisze:Może ktoś z Czacha Games zapyta Chudyka czy były jakieś zmiany na kartach od momentu wydania angielskiej edycji
Nie było :) Już potwierdzone.
A to przepraszam, uciekło mi to najwyraźniej :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

AkitaInu pisze:A to przepraszam, uciekło mi to najwyraźniej :)
Nie uciekło. Po prostu nikt nie pytał :)
Tak analizując akcje na kartach coraz większy porządek się wyłania z tego Chudykowego chaosu... W excelu dopisałem potencjalny sposób jak gra się "psuje" używając błędnych kart. Niektóre karty robią się bardzo kiepskie i słabe, a inne mega przegięte.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: okon »

czy znany jest termin otrzymania przez nas poprawionych kart ???
Oby z ptaszkami się to nie zdarzyło bo też je wsparłem .
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Michał M »

okon pisze:czy znany jest termin otrzymania przez nas poprawionych kart ???
Oby z ptaszkami się to nie zdarzyło bo też je wsparłem .
Kilka stron wcześniej: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... &start=400

Post Czachy.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

okon pisze:czy znany jest termin otrzymania przez nas poprawionych kart ???
Oby z ptaszkami się to nie zdarzyło bo też je wsparłem .
okon, najpierw musimy wyłapać wszystkie błędy i 5 razy to zweryfikować. Czacha Games zobowiązali się do wydrukowania poprawionych jak najszybciej. Są uzależnieni z terminem druku od drukarni - aby zachować pełną zgodność muszą drukować w Cartamundi tak jak grę całą, a drukarnie nie działają jak punkty xero - idziesz i drukujesz. Trzeba wbić się w jakiś wolny termin, muszą matryce przygotować etc. ;P

Myślę, że z pomocą innych forumowiczów do końca najbliższego weekendu będzie kompletna lista błędów i jak to poprawić (czyli poprawnych napisów na kartach).

I powtarzam - obecny Impuls da się spokojnie grać. I tak pierwsze ileśtam gier to raczej nauka mechaniki i kombosów. Strategia pojawia się później. Błędy na kartach na chwilę obecną po prostu zmieniają możliwe strategie, być może jakaś karta robi się za mocna a inna za słaba. Ale gra jest grywalna jak najbardziej. Ja tam pykam wieczorami w celach szkoleniowych :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: okon »

wiem ale mimo wszystko zapłaciliśmy za gotowy produkt pozbawiony błędów .
Drugi raz z rzędu mi się to trafia najpierw Blood rage teraz impuls . Jestem spokojnym człowiekiem i nie lubię krytykować ale to nie jest mały chochlik drukarski . Sama świadomość tego że na kartach są błędy zabija mi przyjemność z grania .
Ogólnie dzięki tobie misioo wszytko zmierza w dobrym kierunku ale odwalasz teraz robotę wydawcy a to też nie jest w porządku .
Wielkie dzięki za włożony trud wszyscy doceniam to co robisz .
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Michał M »

Też kupiłem Blood Rage i też byłem zły. Ale jednak Czacha dośle spieprzone karty, Portal, o ile się orientuję, nie. Za to trzeba im oddać, że zepsutą figurkę mi wymienili.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4136
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 344 times

Re: Impulse

Post autor: tomb »

Na bazie swojego pliku zaznaczyłem karty, które moim zdaniem mają błędny odpowiednik w wersji polskiej. Przypominam, ze bazowałem na pliku redesignowym, a nie oryginale gry.
https://megawrzuta.pl/download/6c096f85 ... 92875.html

Mój wynik - 28 błędów + 1 niedopowiedzenie (a także 1 błąd na karcie bonusowej + 1 niedopowiedzenie na karcie bonusowej).

misioooo, porównasz z tym, do czego doszedłeś w swojej pracy?

PS. Czy ktoś może porównać plansze graczy i plansze główną z oryginałem?

Edycja: poprawiłem wyniki po porównaniu z pracami misiooo i dałem nowy link
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

tomb pisze:Na bazie swojego pliku zaznaczyłem karty, które moim zdaniem mają błędny odpowiednik w wersji polskiej. Przypominam, ze bazowałem na pliku redesignowym, a nie oryginale gry.
https://megawrzuta.pl/download/6c096f85 ... 92875.html

Mój wynik - 28 błędów + 1 niedopowiedzenie (a także 1 błąd na karcie bonusowej + 1 niedopowiedzenie na karcie bonusowej).

misioooo, porównasz z tym, do czego doszedłeś w swojej pracy?

PS. Czy ktoś może porównać plansze graczy i plansze główną z oryginałem?

Edycja: poprawiłem wyniki po porównaniu z pracami misiooo i dałem nowy link
Porównałem. Wyłapałeś to co u mnie. U mnie jest jeszcze kilka więcej (obecnie 31) :) Przyjrzyj się temu proszę, bo być może się mylę gdzieś. Karty w retheme też mają przynajmniej jeden błąd (bodajże w moim pliku karta nr 48 - u mnie jest jak w oryginale)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Czacha Games »

Hej, naprawdę bardzo doceniamy Wasze zaangażowanie w poprawę i wyłapanie błędów. Dziś rozmawiałem Cartamundi i przedstawiłem sprawę - dodruk kart będzie robiony razem z drukiem Ptaszków - sprawdzają termin ale wstępnie około 3 dekady września. Mają do poniedziałku potwierdzić.

Jeśli chodzi o opis kart od Carla - zrobił go 2 miesiące temu na moją prośbę - tak więc jest on najświeższym opisem z dotychczas istniejących.
Trzymamy rękę na pulsie - z naszej strony zrobimy wszystko, żebyście poprawione karty dostali jak najszybciej.
Jest błąd - jest szybka reakcja - i jest chęć naprawy. Damy radę, tylko troszkę czasu dajcie.

Jeszcze raz dzięki za Waszą pracę nad kartami.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

Czacho do kiedy musicie znać ewentualne poprawki? Pewnie jeszcze jakiś grafik będzie musiał to zrobić?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ