Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Koziu
Posty: 9
Rejestracja: 23 cze 2015, 15:52

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: Koziu »

Gra zapowiada się kozacko :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: Rocy7 »

yosz pisze:Co do figurek to jest ich tam sporo ;)
ze zdjęc mam wrażenie, że trochę mała różnorodność modeli okrętów.

A ile Ferengi i Kardasjanie są dla mnie średnio ciekawi, o tyle Borg to inna bajka

You Will be Assimilated. Resistance is Futile. 
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1133
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 28 times
Been thanked: 127 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: kaimada »

https://www.youtube.com/watch?v=ZetmwyBanNU
To jest prawdziwy język Borga :mrgreen:. Po Niemiecku przechodzą jeszcze większe ciary niż normalnie.

A z tych obrazków gra wygląda ciekawie. Można zauważyć ulepszanie laserów (od bodajże trafiania na 5+ do 1+) i tarcz (pewnie punkty życia statków).
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: Rocy7 »

Szkoda, że na gatunek 8472 nie ma co liczyć, nawet Borg mialby się kogo bać

http://youtu.be/gn02c176YuI
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: galthran »

Rocy7 pisze:Szkoda, że na gatunek 8472 nie ma co liczyć, nawet Borg miałby się kogo bać
Myślę, że szansa jest, zależy wszystko jak gra "załapie", bo sam gatunek 8472 w fandomie jest popularny i często wykorzystywany (chociażby w Star Trek Online odgrywa bardzo ważną rolę) więc czemu nie. Ja osobiście widziałbym chętnie Hirogenów i oczywiście Dominium, pewnie to ostatnie ma największe szansę na ukazanie się. a i konfrontacja Dominium - Borg mogłaby byc ciekawa :D
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1133
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 28 times
Been thanked: 127 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: kaimada »

galthran pisze:
Rocy7 pisze:Szkoda, że na gatunek 8472 nie ma co liczyć, nawet Borg miałby się kogo bać
Myślę, że szansa jest, zależy wszystko jak gra "załapie", bo sam gatunek 8472 w fandomie jest popularny i często wykorzystywany (chociażby w Star Trek Online odgrywa bardzo ważną rolę) więc czemu nie. Ja osobiście widziałbym chętnie Hirogenów i oczywiście Dominium, pewnie to ostatnie ma największe szansę na ukazanie się. a i konfrontacja Dominium - Borg mogłaby byc ciekawa :D
Jako, że Wolkanie są częścią Federacji. To po Kardasji, Ferengi i Borg to Dominium wydaje się oczywistym czwartym wyborem. Bo kto inny? Breen? Bajoranie? Ktoś z Kwadrantu Delta? Maquis?
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: galthran »

No w delcie rzucają się na myśl 3 frakcje: Hirogeni, Viidianie i Kazoni - w sumie tak było w Star Trek CCG Z Alphy cięzko faktycznie coś jeszcze znaleźć - Gorn jest jeszcze, ale bardzo mało go na ekranie było, Syndykat Oriona może...
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: Rocy7 »

kaimada pisze: Jako, że Wolkanie są częścią Federacji. To po Kardasji, Ferengi i Borg to Dominium wydaje się oczywistym czwartym wyborem. Bo kto inny? Breen? Bajoranie? Ktoś z Kwadrantu Delta? Maquis?
w Star Trek Starfleet Command mieliśmy Mirak, Lyrans, i Hydran tylko, że to chyba inny okres historii uniwersum. Hydranie są o tyle ciekawi, iż wykorzystują na szeroką skalę bobowce i myśliwce, które są (z tego co pamiętam) rzadkością w tym uniwersum.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2016, 12:47 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: galthran »

Rocy7 pisze:w Star Trek Starfleet Command mieliśmy Mirak, Lyrans, i Hydran tylko, że to chyba inny okres historii uniwersum.
To są raczej nacje niekanoniczne, stworzone z tego co kojarzę na potrzebę tej gry.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: Rocy7 »

Memory alpha nic o tym nie wspomina, że są niekanoniczne. Poza tym mamy jeszcze Gornów i Tholian.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: galthran »

W memory alpha ich w ogóle nie ma ;) a to znaczy że są niekanoniczni. Są z tzw. Expanded universe. Jedynie Mirak jest wzmiankowany, jako wywodzące się z kanonicznego Kzinti:
Also, in the fictional variant of the Star Fleet Universe as represented in the games Star Trek: Starfleet Command II: Empires at War and Star Trek: Starfleet Command - Orion Pirates from Taldren, the Kzinti were renamed and re-interpreted as the more canine Mirak.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: Rocy7 »

Sa w memory alpha opisani pod Star Fleet Universe ;) Poza tym mam nadzieje, że GF9 nie ograniczy sie tylko do kanonu.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: galthran »

Rocy7 pisze:Sa w memory alpha opisani pod Star Fleet Universe ;) Poza tym mam nadzieje, że GF9 nie ograniczy sie tylko do kanonu.
Tak, czyli czymś niekanonicznym ;) Kanonem w ST jest tylko to co widzieliśmy na ekranie kin i telewizorów, plus komiksy do nowych dwóch filmów kinowych. Cała reszta jest poza kanonem. Jako zagorzały Trekker, błagam oby był tylko kanon :D
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: Jacek_PL »

galthran pisze:
Rocy7 pisze:... Poza tym mam nadzieje, że GF9 nie ograniczy sie tylko do kanonu.
... Jako zagorzały Trekker, błagam oby był tylko kanon :D
Któryś z was będzie zadowolony :D

Przyznam że jak na starego fana ST to trochę jestem zaskoczony tą grą, to znaczy jakoś wydawało mi się że jest to tytuł powiązany z grą opartą o mechanikę Mage Knight. A tu proszę jakaś ciekawa strategia się szykuje, trzeba zacząć zbierać na to kasę.

Jestem ciekaw jak będą wydawać dodatki, czy same nowe frakcje czy coś dodatkowo, przy Borg i Dominium można się na pewno pokusić o nowe lokalizacje. Tak jeszcze zapytam gdzieś można coś poczytać o samej mechanice, bo na stronie głównej dopiero "coming soon" ?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: Rocy7 »

Jacek_PL pisze: jakoś wydawało mi się że jest to tytuł powiązany z grą opartą o mechanikę Mage Knight. A tu proszę jakaś ciekawa strategia się szykuje, trzeba zacząć zbierać na to kasę.
taka gra też bedzie pod nazwą Star Wars Frontiers;)

Swoją drogą kompletnie nie rozumniem wyboru Ferengi na dodatek, może są kanoniczni i klimatyczni, ale to kupcy nie wojownicy czy odkrywcy.
Jacek_PL pisze:
Jestem ciekaw jak będą wydawać dodatki, czy same nowe frakcje czy coś dodatkowo, przy Borg i Dominium można się na pewno pokusić o nowe lokalizacje. Tak jeszcze zapytam gdzieś można coś poczytać o samej mechanice, bo na stronie głównej dopiero "coming soon" ?
Spekulacje o mechanice

https://boardgamegeek.com/thread/153693 ... peculation


Each race appears to have a unique ability and penalty as well. For example the Federation has "The Prime Directive" which says "The Federation may never Invade Planets or Colonize ...something" and "Seek Out New Life & New Civilizations" which is "Take 1 Culture when you ..." The Romulans' abilities are Suspicious and Cultural Superiority while the Klingons have Ever Victorious and... something else. 

Starbases are built as little cardboard chits that attach to the side of planets. Planets themselves have colored bars indicating what resources they are capable of producing. It looks like in order harvest resources, you need a planetary base of some kind and then some resource nodes. The three resources appear to be Production, Research and Culture. There are also Nebulas that look to generate Science or something, but have a scary-looking Red Alert symbol with a number in them. Some planets also have this symbol
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: yosz »

Jacek_PL pisze:Przyznam że jak na starego fana ST to trochę jestem zaskoczony tą grą, to znaczy jakoś wydawało mi się że jest to tytuł powiązany z grą opartą o mechanikę Mage Knight. A tu proszę jakaś ciekawa strategia się szykuje, trzeba zacząć zbierać na to kasę.
Bo ty myślisz o Star Trek: Frontiers które wydaje WizKids i to będzie przetematowiona i leciutko zmieniona wersja Mage Knighta.

Ascendacy to tytuł od GaleForce 9, którzy w zasadzie robią tylko gry na licencji (Firefly, Spartacus itd.)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: Cyberpuncur »

Cyt z wiki

Ferengi Alliance
In the fictional Star Trek universe, the Ferengi Alliance is the group of inhabited and controlled worlds located northeast of the Federation on the galactic map. It is a relatively small but a disproportionately powerful group that plays a significant role in the economy of the quadrant. While it is not one of the "Big Four" superpowers which dominate Alpha Quadrant politics (the Federation, the Klingons, the Romulans, and the Cardassians), the Ferengi Alliance is a fairly potent middle power.

Jeśli się chcą trzymać ras kanonicznych to wykorzystują wszystko co się da, Ferengi pasują, mimo że są obrzydliwi.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: Gambit »

No i tak oto kolejny "must buy" pojawił się na horyzoncie :)
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: Jacek_PL »

No panie ale podając linka trzeba ostrzegać, że wejście grozi zwiększeniem chęci na grę :lol:

Wygląda to naprawdę ciekawie, niepokoi mnie na razie sposób budowania planszy, tzn. jest ciekawy ale sporo tu zależy od wielkości stołu. Ciekawe czy zmniejszając lub zwiększając pole gry będzie można regulować czas gry, bo to akurat mogło by być ciekawe. Niestety widzę też, że Borg nie będzie grywalną rasą, w takim razie obstawiam, że Dominium też może być NPC-em. Od razu nasuwa się więc pytanie czy te zapowiedziane 9 ras/frakcji będzie też obejmować właśnie takie coś jak Borg, czy chodzi o dziewięć frakcji którymi można zagrać ?
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: galthran »

Borg jest specyficzny i wydaje mi się nawet ciekawym pomysłem zrobić z niego NPC jako zagrożenie dla wszystkich. Aczkolwiek trochę szkoda, że samemu nie będzie można asymilować :twisted:
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: Rocy7 »

"Niebieskie diabły" Andorianie jako grywalna frakcja byliby fajni.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1133
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 28 times
Been thanked: 127 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: kaimada »

Rocy7 pisze:"Niebieskie diabły" Andorianie jako grywalna frakcja byliby fajni.
Ale oni są częścią Federacji.
Mamy na razie:
Federacja, Klingoni, Romulanie, Kardasjanie, Ferengi.
Brakuje 4. Nie licząc Borga myślę, że pozostałe 4 to Brennowie, Bajoranie, Dominium i jednak Kazoni.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2016, 12:01 przez kaimada, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: Rocy7 »

kaimada pisze:
Rocy7 pisze:"Niebieskie diabły" Andorianie jako grywalna frakcja byliby fajni.
Ale oni są częścią Federacji.
Był okres secesji ;)
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1133
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 28 times
Been thanked: 127 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: kaimada »

Jeden problem który widzę w tej grze to cena. O ile podstawka za jakieś 300-350 zł jest do przełknięcia to dodatek z jedną rasą za 150 zł to już naprawdę sporo...
ODPOWIEDZ