Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
zuberro
Posty: 54
Rejestracja: 28 lip 2015, 10:53

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: zuberro »

Siemka, wlasnie posortowałem Aliena.. nie było źle. Karty w pudle były jednak poskładane w jakiś sensowny sposób wystarczyło je porozkładać na kilka kupek a potem szła jedna za drugą. Jestem po przeczytaniu dość pobieżnie instrukcji i nasuwa mi się jedno pytanie. Wiem że moze byc głupie ale chciałbym sie upewnić.
Czy kiedy skanuję pomieszczenie i ujawniam przeciwnika to on po turze graczy od razu atakuje ? Czy atak następuje dopiero wtedy kiedy bedzie w Combat Zone? I co z dodatkowymi właściwościami na kartach przeciwnika ? Kiedy sie aktywują ?
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Assaultmarine »

Nie nie atakuje od razu - dopiero jak wejdzie do combat zone
Zdolności są aktywne/odpalane jeśli je widzisz/zobaczysz (przepraszam dawno nie grałem ale postaram się wyjaśnić na przykładach z powietrza) jeśli masz na alienie zdolność która odpala się po reveal (np facehugger) to po zeskanowaniu od razu się odpala, jeśli ma zdolność odpalaną po strike to zadziała po ataku aliena (z combat zone) - jeśli jakiś alien ma np (mówię nie pamiętam kart więc przykład z powietrza) ;all other aliens get +3hp to tak długo jak widzisz tę zdolność inne alieny będą miały 3 hp - jeśli ma napisane, że musisz go odwrócić z powrotem to odwracasz itp.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2678 times
Been thanked: 2359 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Curiosity »

A jeśli masz keyword Death, to rozpatrujesz go po zabiciu tego Aliena.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

Dwntn pisze:
raiden25 pisze:Czy ktos moze ma zasady albo chociaż skrót zasad w języku Polskim?
Po nowym roku wrzucę tłumaczenie na BGG. Mam sporo zaległych tłumaczeń do opublikowania oraz kilka do skończenia, w tym nowe tłumacze ie zasad do Zamków Burgundii bo to obecnie dostępne jest fatalne.

Pozdrawiam,

- K.
Kiedy mniej wiecej? :)

BTW, czy jest jakis spis kart gdzies do tej gry? Słyszałem ze główne przypadki braków sa w Predatorze ale moze warto to sprawdzić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Toomek »

raiden25 pisze: BTW, czy jest jakis spis kart gdzies do tej gry? Słyszałem ze główne przypadki braków sa w Predatorze ale moze warto to sprawdzić.
Jest na BGG (https://boardgamegeek.com/filepage/1071 ... -card-list). U mnie brakowało jednej karty, ale bez problemy doslali - poprosili tylko o skan potwierdzenia zakupu :)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Dwntn »

raiden25 pisze:
Dwntn pisze:
raiden25 pisze:Czy ktos moze ma zasady albo chociaż skrót zasad w języku Polskim?
Po nowym roku wrzucę tłumaczenie na BGG. Mam sporo zaległych tłumaczeń do opublikowania oraz kilka do skończenia, w tym nowe tłumacze ie zasad do Zamków Burgundii bo to obecnie dostępne jest fatalne.

Pozdrawiam,

- K.
Kiedy mniej wiecej? :)
Planowałem dokończyć tłumaczenie w weekend ale planszówki weszły w drogę. Myślę że skończę tłumaczyć całość do piątku. Standardowo jak będzie gotowe udostępnię osobom które wyślą do mnie na priv wiadomość z mailem. Po weekendzie pewnie będzie już na BGG do ściągnięcia.

- K.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: vinnichi »

Jeśli ktoś potrzebuje tłumaczenia kart czy instrukcji to proszę na PW, na bgg plik z kartami raczej nie przejdzie (ponad 20mb) i w sumie nie wiem czy nikt by się nie przyczepił o prawa autorskie :(
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Dwntn »

vinnichi pisze:nie wiem czy nikt by się nie przyczepił o prawa autorskie :(
Dlatego ja tłumaczę suchy tekst, bez wykorzystania grafik, zaznaczając przy uploadowaniu w wiadomości dla adminów iż moja praca to tzw fanowski wkład oraz że nie roszczę sobie żadnych praw do przetłumaczonego tekstu ani własności intelektualnej produktu jaki tłumaczyłem.

Moje tłumaczenia wyglądają przez to może mało atrakcyjnie, ale docelowo graczom zależy na przeczytaniu zasad w rodzimym języku, więc zakładam z góry że komu będzie zależało, skonfrontuje sobie odpowiednią stronę mojego tłumaczenia z odpowiednią stroną instrukcji danej gry aby zobaczyć elementy które opisuje.

Pozdrawiam,

- K.
zuberro
Posty: 54
Rejestracja: 28 lip 2015, 10:53

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: zuberro »

Assaultmarine pisze:Nie nie atakuje od razu - dopiero jak wejdzie do combat zone
Zdolności są aktywne/odpalane jeśli je widzisz/zobaczysz (przepraszam dawno nie grałem ale postaram się wyjaśnić na przykładach z powietrza) jeśli masz na alienie zdolność która odpala się po reveal (np facehugger) to po zeskanowaniu od razu się odpala, jeśli ma zdolność odpalaną po strike to zadziała po ataku aliena (z combat zone) - jeśli jakiś alien ma np (mówię nie pamiętam kart więc przykład z powietrza) ;all other aliens get +3hp to tak długo jak widzisz tę zdolność inne alieny będą miały 3 hp - jeśli ma napisane, że musisz go odwrócić z powrotem to odwracasz itp.
Dzieki za odpowiedź! Nasunęło mi sie jeszcze jedno pytanie w trakcie rozgrywki. Powiedzmy ze dobralem 6 kart 4x 1ataku i 2x punkty rekrutacji. Wydałem 4 punkty ataku na skanowanie pomieszczenia i nie mam co zrobic z 2 punktami rekrutacji bo np karty w hq maja minimum 4 punkty rekrutacji. Co robię z tymi 2 kartami których nie mam jak użyć ? Odrzucam je do discard pile i biorę nowe 6 kart ? I co w przypadku gdy w talii zostaną mi 2 karty a reszta jest w discard pile, biorę te 2 i kolejne 4 pobieram po przetasowaniu discard ? Sorry za te moze głupie pytania ale nie wiem czy dobrze gram.
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Kudtacz »

zuberro pisze:
Assaultmarine pisze:Nie nie atakuje od razu - dopiero jak wejdzie do combat zone
Zdolności są aktywne/odpalane jeśli je widzisz/zobaczysz (przepraszam dawno nie grałem ale postaram się wyjaśnić na przykładach z powietrza) jeśli masz na alienie zdolność która odpala się po reveal (np facehugger) to po zeskanowaniu od razu się odpala, jeśli ma zdolność odpalaną po strike to zadziała po ataku aliena (z combat zone) - jeśli jakiś alien ma np (mówię nie pamiętam kart więc przykład z powietrza) ;all other aliens get +3hp to tak długo jak widzisz tę zdolność inne alieny będą miały 3 hp - jeśli ma napisane, że musisz go odwrócić z powrotem to odwracasz itp.
Dzieki za odpowiedź! Nasunęło mi sie jeszcze jedno pytanie w trakcie rozgrywki. Powiedzmy ze dobralem 6 kart 4x 1ataku i 2x punkty rekrutacji. Wydałem 4 punkty ataku na skanowanie pomieszczenia i nie mam co zrobic z 2 punktami rekrutacji bo np karty w hq maja minimum 4 punkty rekrutacji. Co robię z tymi 2 kartami których nie mam jak użyć ? Odrzucam je do discard pile i biorę nowe 6 kart ? I co w przypadku gdy w talii zostaną mi 2 karty a reszta jest w discard pile, biorę te 2 i kolejne 4 pobieram po przetasowaniu discard ? Sorry za te moze głupie pytania ale nie wiem czy dobrze gram.
Jeżeli nie potrafisz wydać tych 2 punktów rekrutacji to je po prostu tracisz - odrzucasz na discard pile.
Dokładnie jak mówisz- jeżeli masz dobrać 6 kart, a w talii masz 2 to dopierasz te 2, tasujesz odrzucone, robisz z nich nową talię i dobierasz 4.
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: zaki850 »

Pytanie do osób grających solo. Jaki wariant gracie?

Czy ktoś gra jakiś sensowny wariant na 1-ego avatara?

Póki co grałem na ten wariant z BGG: https://boardgamegeek.com/thread/131477 ... t-some-cha , z ręką na 5 kart zamiast 6-iu (coordinate bezużyteczne) i dostaję tęgie baty.

Wrzucenie większej ilości dronów niespecjalnie pomaga (czasami trafią się eventy, które utrudniają zamiast ułatwiać :) )

Granie na 1 avatara z 6-ioma kartami na ręku jest dla mnie za łatwe nawet po wywaleniu dronów. Wrzucanie kart do complexu też nie pomaga (jest trudniej na początku, ale w miarę gry moja talia robi się coraz silniejsza tak czy inaczej).

Myślę, że jakieś sensowne użycie coordinate by mnie uratowało. To z wątku akurat jest słabe. Najbardziej sensowne, któe znalazłem to chyba odkładanie coordinate na następną turę (co powodowałoby, że kolejną turę zaczynam z 6-ioma kartami zamiast 5-iu). Nie grałem tak jeszcze. Ktoś stosuje ten wariant? :)

Granie na 2 awatary samemu pewnie by rozwiązało problem, ale jakoś nie wpasowuje mi się do do grania solo. Miałbym posadzić misia na krześle obok? Uprzedzając komentarze: tak, nie mam z kim grać. :) Moja dziewczyna, która spała na Alienie ( :roll: ) obiecała, że ze mną zagra, ale jakoś się na to nie zapowiada na razie. ;)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Tłumaczenie instrukcji

Post autor: Dwntn »

Hej
Otrzymałem sporo zapytać na PW w sprawie instrukcji, dlatego odpowiem zbiorczo tutaj, by oszczędzić czasu ;) Wciąż pracuję nad tłumaczeniem, lecz niestety w ostatnich tygodniach mój czas mocno ograniczały sprawy służbowe oraz rodzinne, więc prace tymczasowo stanęły w miejscu. Postaram się w tym tygodniu wrócić do tłumaczenia, które być może uda mi się skończyć przed weekendem.

Jak tylko tłumaczenie będzie gotowe, udostępnie je w pierwszej kolejności drogą mailową tym osobom, które pisały do mnie na priv, następnie trafi na BGG. Uprzedzając kolejne pytania - tłumaczę tylko instrukcję, nie karty. Zawarte na nich polecenia są na tyle klarowne że osoby z podstawowym angielskim powinny sobie poradzić a keywordy z kart będą przetłumaczone w instrukcji ;)

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

Tłumaczenie już jakiś czas temu zrobił vinnichi.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Dwntn »

raiden25 pisze:Tłumaczenie już jakiś czas temu zrobił vinnichi.
Tłumaczenie czego? Kart czy instrukcji? Na BGG nic nie ma. Będę wdzięczny za potwierdzenie, bo jeśli ktoś już zrobił tłumaczenie instrukcji do tej gry, przejdę do następnych tematów w kolejce i nie będę dublować :)

- K.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: vinnichi »

Jest to i to, wcześniej pisałem że udostępniam przez maila ale w końcu się zebrałem i wrzuciłem na bgg, jeśli ktoś jednak chce karty w lepszej jakości to proszę podsyłać na PW maile. Mam nadzieję że nie narobiłeś się już za dużo, wspominałem w wątku że mam tłumaczenie a odkąd sprzedałem grę zaglądam tutaj rzadziej.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Dwntn »

vinnichi pisze:Jest to i to, wcześniej pisałem że udostępniam przez maila ale w końcu się zebrałem i wrzuciłem na bgg, jeśli ktoś jednak chce karty w lepszej jakości to proszę podsyłać na PW maile. Mam nadzieję że nie narobiłeś się już za dużo, wspominałem w wątku że mam tłumaczenie a odkąd sprzedałem grę zaglądam tutaj rzadziej.
Spokojnie, tłumaczeniami zajmuje się na codzień, więc to dla mnie nie problem. Systematycznie tłumacze instrukcje do gier, bo pomaga mi to w nauce i poznaniu zasad gry, zwłaszcza jeśli widzę że nie ma polskiej instrukcji na BGG ;)

Wobec tego odsyłam chętnych po instrukcje do kolegi vinnichi a ja zabieram się za kolejną instrukcję ;)

- K.

P.S.

Jeśli ktoś potrzebuje pomocy z tłumaczeniem instrukcji do gier czy innych dokumentów, polecam się na przyszłość ;)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

Ok, jestem po pierwszej rozgrywce w Aliena zgodnie z Polską instrukcją (dzięki vinnichi :) ).
W związku z tym mam kilka pytań:
1. Mini talie układamy potasowane w 3 warstwach według kart misji?
2. W instrukcji jest mowa o 16 kartach postaci, jednak do gry na start jest 10, chyba że tutaj mowa też o tych bohaterach którzy są zaszyci w misjach ?
3. W instrukcji jest info że każda karta postaci ma 14 kart jednostek - nie bardzo wiem o czym tutaj mowa.
4. Co to są karty Ripley? Jest mowa o nich w instrukcji ale nie mam pojęcia o co "kaman"....
5. "Opis klas i załóg: Możesz użyć specjalnej zdolności klasowej karty raz na rundę, nawet jeśli zagrałeś inne karty z tą zdolnością." - Tutaj chodzi o to że mogę użyć zdolność karty tylko raz nawet jeśli posiadam więcej symboli klasy?
6. Jeśli wyłożę kartę Coordinate mogę wspomóc innego gracza np. bonusem klasowym bez wykorzystywania pozostałych efektów tej karty jeśli ich nie potrzebuje?
7. "Mobilize" - rozpatruje jak karta trafi do mojej talii lub na rękę, a nie jak zostanie ujawniona np przy uzupełnianiu HQ?
8. Gra solo odbywa sie jedną postacią, czy są jakieś inne metody ?
9. Jeśli efekt karty pozwala przenieść wroga lub zakryta kartę do dowolnego pustego pokoju to mozna to zrobić także z wrogiem w Combat Zone?
10. Efektem jakiejś karty było zabicie "charakters" przez każdego z graczy - tutaj trzeba zabić/usunąć kartę z reki lub stosu kart odrzuconych czy inaczej to wygląda?
11. Do czego mi są potrzebne Czarne karty w ilości 50sztuk z napisem Legendary po obu stronach ? :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2678 times
Been thanked: 2359 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Curiosity »

raiden25 pisze:Ok, jestem po pierwszej rozgrywce w Aliena zgodnie z Polską instrukcją (dzięki vinnichi :) ).
W związku z tym mam kilka pytań:
1. Mini talie układamy potasowane w 3 warstwach według kart misji?
Tak, na dnie trzecia, na górze pierwsza
2. W instrukcji jest mowa o 16 kartach postaci, jednak do gry na start jest 10, chyba że tutaj mowa też o tych bohaterach którzy są zaszyci w misjach ?
Hmm, karty postaci? Jeśli chodzi o talie startowe, to składają się one z 13 kart (7 kart zakupów, 5 kart walki i 1 karta avatara).
3. W instrukcji jest info że każda karta postaci ma 14 kart jednostek - nie bardzo wiem o czym tutaj mowa.
Tu chodzi o karty, które dobiera się z baraków do HQ.
4. Co to są karty Ripley? Jest mowa o nich w instrukcji ale nie mam pojęcia o co "kaman"....
W każdym scenariuszu z czterech różnych talii tworzysz wspólną talię baraków, skąd wykadasz je później do HQ, żeby je zakupić. W grze są 4 talie Ripley (po jednej do z każdego filmu).
5. "Opis klas i załóg: Możesz użyć specjalnej zdolności klasowej karty raz na rundę, nawet jeśli zagrałeś inne karty z tą zdolnością." - Tutaj chodzi o to że mogę użyć zdolność karty tylko raz nawet jeśli posiadam więcej symboli klasy?
???
6. Jeśli wyłożę kartę Coordinate mogę wspomóc innego gracza np. bonusem klasowym bez wykorzystywania pozostałych efektów tej karty jeśli ich nie potrzebuje?
To aktywny gracz decyduje co zrobi z zagraną na niego kartą Coordinate.
7. "Mobilize" - rozpatruje jak karta trafi do mojej talii lub na rękę, a nie jak zostanie ujawniona np przy uzupełnianiu HQ?
Odpalasz tą zdolność w momencie zakupu.
9. Jeśli efekt karty pozwala przenieść wroga lub zakryta kartę do dowolnego pustego pokoju to mozna to zrobić także z wrogiem w Combat Zone?
Tak
10. Efektem jakiejś karty było zabicie "charakters" przez każdego z graczy - tutaj trzeba zabić/usunąć kartę z reki lub stosu kart odrzuconych czy inaczej to wygląda?
Z tego co pamiętam - z ręki, ale mogę się mylić.
11. Do czego mi są potrzebne Czarne karty w ilości 50sztuk z napisem Legendary po obu stronach ? :)
Zapasowe?

Na przyszłość - do zadawania pytań o zasady są osobne tematy. Proponuję pisać w temacie do tego przeznaczonym, w przypadku Aliena -> TUTAJ
Ostatnio zmieniony 24 sty 2016, 19:19 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: vinnichi »

Już tłumaczę się :)

Ogólnie jest tak
zaczynamy grę z awatarem na stole czyli postacią którą gramy a na rękę bierzemy jego kartę specjalną plus karty rekrutacji i ataku. W sumie wychodzi 14?

Postacie w koszarach nazwałem jednostkami, które rekrutujesz. Są to postacie z danego scenariusza rozłożone na kilka (operacji/akcji ja może niepotrzebnie przyjąłem nazwę jednostki). Czyli mieszasz razem wszystkie jednostki i wykładasz pierwsze 5 z kupki na wolne pola.

Żeby odpalić cechę specjalną danej karty musisz ją połączyć z takim samym symbolem jaki jest narysowany przy opisie specjalnej zdolności/cechy.

"Opis klas i załóg: Możesz użyć specjalnej zdolności klasowej karty raz na rundę, nawet jeśli zagrałeś inne karty z tą zdolnością."
Tak cechę odpalasz raz.


.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2678 times
Been thanked: 2359 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Curiosity »

vinnichi pisze:"Opis klas i załóg: Możesz użyć specjalnej zdolności klasowej karty raz na rundę, nawet jeśli zagrałeś inne karty z tą zdolnością."
Tak cechę odpalasz raz.
Okay, dopiero TERAZ zrozumiałem, o co chodziło. Potwierdzam, odpalasz taką zdolność tylko raz.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

Nie chce już przenosić teraz wszystkiego więc dokończę tutaj ze szczegółami:

2. W instrukcji jest mowa o 16 kartach postaci, jednak do gry na start jest 10, chyba że tutaj mowa też o tych bohaterach którzy są zaszyci w misjach ?
- Chodzi mi o 16 kart postaci - skąd taka liczba?

8. Gra solo odbywa sie jedną postacią, czy są jakieś inne metody ?

10. Efektem jakiejś karty było zabicie "charakters" przez każdego z graczy - tutaj trzeba zabić/usunąć kartę z reki lub stosu kart odrzuconych czy inaczej to wygląda?
- ktoś potwierdzi w 100% jak to wygląda

11. Do czego mi są potrzebne Czarne karty w ilości 50sztuk z napisem Legendary po obu stronach ? :)
- Zastępcze karty w kolorze czarnym z jednej strony a z drugiej niebieskie? No raczej nie - mają jakieś zastosowanie?
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

vinnichi pisze:Już tłumaczę się :)

"Opis klas i załóg: Możesz użyć specjalnej zdolności klasowej karty raz na rundę, nawet jeśli zagrałeś inne karty z tą zdolnością."
Tak cechę odpalasz raz.

.
Tutaj widzę jest inaczej niż w innych decbuildingach - kolejność wykładania kart ma znaczenie, gdyż tak się właśnie aktywują extra zdolności kart, w innych produkcjach tego typu jak jakaś karta wymaga innej to nawet po jej dołożeniu w późniejszym czasie możemy użyć zdolności która to wcześniej wymagała.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2678 times
Been thanked: 2359 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Curiosity »

raiden25 pisze:Nie chce już przenosić teraz wszystkiego więc dokończę tutaj ze szczegółami
Kolego, nie patrz tylko na swoją wygodę, ale i na innych forumowiczów. Ten wątek służy dzieleniem się opiniami o grze. Jeśli ktoś będzie miał podobne pytania do tych już zadanych, to łatwo sobie sprawdzi w odpowiednim temacie. Widać, że nawet nie zadałeś sobie trudu żeby tam zajrzeć. A może znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

Curiosity pisze:
raiden25 pisze:Nie chce już przenosić teraz wszystkiego więc dokończę tutaj ze szczegółami
Kolego, nie patrz tylko na swoją wygodę, ale i na innych forumowiczów. Ten wątek służy dzieleniem się opiniami o grze. Jeśli ktoś będzie miał podobne pytania do tych już zadanych, to łatwo sobie sprawdzi w odpowiednim temacie. Widać, że nawet nie zadałeś sobie trudu żeby tam zajrzeć. A może znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania?
Kolego zadałem sobie trud, jednak wklejając tam rozmowę nie radziłem sobie przez 30 min aby wrzucić to z kontynuacja do tego o czym pisaliśmy wiec sobie darowałem. Najlepiej gdyby admin w całości to przeniósł.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: vinnichi »

Odpowiedź poszła na PW
Spokojnego wieczoru :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
ODPOWIEDZ