Osadnicy NI. Five Tribues coś innego?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mko13
Posty: 93
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:26
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Osadnicy NI. Five Tribues coś innego?

Post autor: mko13 »

Mamy Cyklady, Belfort i Agricole. Lubimy je . Szukam teraz gry strategicznej, która nie będzie mechanicznie podobna do tych, tak żeby żona nie mówiła, ze kupuje kolejne pudełko z gra i musi się uczyć nowych zasad, a gramy praktycznie w to samo co wczesniej. Ponadto
2-4 osób
max 2h
żeby złożonością była podobna do tych co mamy
ladna
mała losowosc
żeby można było cos budować/rozbudowywac i wzajemnie się atakować

Myślę o Osadnikach: NI albo o Five Tribues. Co sadzicie? A może jeszcze coś innego polecicie?
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Osadnicy NI. Five Tribues coś innego?

Post autor: smalco »

W Five Tribues nie grałem a Osadników mogę polecić świetna gra.
Awatar użytkownika
Marudka
Posty: 140
Rejestracja: 13 lip 2015, 09:09
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Osadnicy NI. Five Tribues coś innego?

Post autor: Marudka »

Five tribes - grałam tylko w 2 os; elementy super wykonane, bardzo lubię, ale kiedy ktoś za długo myśli na ruchem gra ciągnie się i ciągnie; no i niestety narzeczony woli grać w Terra mystica (w sumie też fajna gra :lol: )

Osadnicy NI - na początku szał, mogliśmy grać codziennie - a teraz leży; dokupiliśmy dodatek ale jakoś nie mamy weny przetestować;

Zamki Burgundii / Bora bora / Badacze głębin - S. Feld <3 już się zastanawiam która kolejna gra tego pana dołączy do kolekcji :D

Tzolkin - zasady proste do przyswojenia, fajny mechanizm zębatek;
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Osadnicy NI. Five Tribues coś innego?

Post autor: Pixa »

mko13 pisze: żeby można było cos budować/rozbudowywac i wzajemnie się atakować
No to w Five Tribes nic nie budujesz (nie licze stawiania znacznikow np. palacu) i nie atakujesz oponenta. Mechanicznie jest inna niz posiadane przez ciebie gry, jak dla mnie bardziej idzie w kierunku gry logicznej. W Osadnikach jest wieksza interakcja - mozna komus cos spladrowac, co jednak strasznie bolesne nie jest, bo dostaje sie surowce. Mimo wszystko sklanialbym sie do nich - naparwde udany, polski tytul.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
ODPOWIEDZ