Gra planszowa dla 9 latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
OMA77
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2015, 21:41

Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: OMA77 »

Witam

Szukam gry planszowej w którą mógłbym grać z 9 letnim synem. Jego głównie interesują motywy z gwiezdnych wojen, potwory, jakieś walki bohaterów więc chciałbym go wciągnąć w świat takiej gry. Fajnie byłoby aby gra miała jakąś możliwość rozwoju i aby rozgrywkę można było prowadzić przez około 2 godziny. Czy mogą Państwo coś zasugerować?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: Gromb »

Z gwiezdnych wojen to na pewno świeży tytuł:

Star Wars: Rule The Galaxy

łatwa, prosta i przyjemna. A tutaj instrukcja do zassania: http://scheherazade.znadplanszy.pl/2015 ... he-galaxy/

A z potworkowatych:

Potwory w Tokio
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: Bea »

Jeśli będziecie grać tylko we dwójkę to polecam Summoner Wars.W grze tej gracz kieruje swoją rasą np Orkami, Krasnalami lub Goblinami, przywołuje na plansze różne stwory i nimi walczy. Jest to karciana gra z planszą i z dużą ilością negatywnej interakcji. Z czasem, jak się spodoba, można dopić nowe rasy. Proste zasady, sporo kombinowania.
Na początek ten zestaw http://3trolle.pl/2243-Summoner-Wars-El ... -Orki.html lub ten http://3trolle.pl/2244-Summoner-Wars-Kr ... bliny.html
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: Maxxx76 »

X-wing, fajne figurki statków, dość proste zasady, trochę taktyki i strategii, dużo fajnej zabawy :-)
Ewentualnie SW Armada, ale to już droższa zabawa...
Gdybyście mieli do grania 3 lub nawet 4 osobę, to polecałbym Imperium Atakuje, ale 2 osoby to mało by się fajnie bawić IA.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: rastula »

Maxxx76 pisze:X-wing, fajne figurki statków, dość proste zasady, trochę taktyki i strategii, dużo fajnej zabawy :-)
Ewentualnie SW Armada, ale to już droższa zabawa...
Gdybyście mieli do grania 3 lub nawet 4 osobę, to polecałbym Imperium Atakuje, ale 2 osoby to mało by się fajnie bawić IA.

9 latek nieco inaczej ocenia fajność i balans gry :)...


nie mówię akurate, że IA jest dobrą radą ( zbyt złożona na początek) - ale i tak lepsza zabawa we 2 osoby niż Potwory w Tokio :)..
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: Maxxx76 »

Mój 5-latek biega figurkami po planszy, walczy, turla kostki, ma świetną zabawę, chociaż z grą w IA nie ma to nic wspólnego :-D
Ale tu jest już 9-latek i pewnie będzie chciał grać a nie bawić się figurkami :-)
Jeśli chodzi o X-winga, to mój młody mówi co chce zrobić, ja daję mu tylko wybór z wielu możliwości :-D Także w to gra bardziej świadomie :-P
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: pattom »

Czołem,

Summoner Wars są tak brzydkie, że do grania i pokazywania dzieciom odradzam.

W klimatach Star Wars dla 9 latka spokojnie powinno dać radę Imperium Atakuje, tam nie ma nic trudnego w zasadach. Są bohaterowie, rozwój postaci itp. Jedyna wada to negatywna interakcja, ktoś musi zginąć aby wygrać mógł ktoś.Jest również rozwój gry bo dodatków cała masa i będzie jeszcze więcej :-) Gra jest poza tym bardzo ładne wydana. Spokojnie można grać w dwie osoby. Jak syn ogarnie grę dać mu kolejną postać do prowadzenia :-)
Ma być miło i przyjemnie i tak będzie, przecież nikt nie każe wyciskać z akcji ostatniej kropli MOCY :-) A jak młody Jedi sieknie paru Imperialnych żołnierzy to będzie miał fun :-) No i kto zabroni mu grać Lukiem ? :-) albo Hanem Solo ? :-)

Inna gra, która może się spodobać to Magia i Myszy tu walczymy wspólnie przeciwko grze, niesamowity klimat i równie dobre wykonanie. Świetna historia dla dzieci i dorosłych. Jest rozwój bohaterów, są magiczne przedmioty, jest poczucie bycia częścią opowieści. Moja Maryśka (10 lat) uwielbia.

Inna doskonała gra przygodowa (nie grałem osobiście) to Super Dungeon Explore (2ed). Jest opcja gry przeciwko sobie (Consul) ale jest opcja grania w pełnej kooperacji (Arcade Mode). Doskonałe wykonanie, niepowtarzalność rozgrywki. Jedna wada (albo i nie) to, że tytuł jest w całości po angielsku.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: Bea »

pattom pisze:Czołem,
Summoner Wars są tak brzydkie, że do grania i pokazywania dzieciom odradzam.
Chyba trochę przesadziłeś. W krakowskim Cube mnóstwo dzieciaków sie przy Summonersach dobrze bawi.
Spoiler:
Gra jest przy tym mała, poręczna mozna zabrać do kolegi i wciagnąc go w świat Przywoływaczy. ;)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: Gromb »

Wlasnie tutaj jest pies pogrzebany. Wybór gry zalezy od charakteru dziecka. Większość dzieci zniechęca sie po przegraniu kilku partii i później ciężko jest je namówić na ponowną partię. Dlatego, jako wprowadzenie lepiej wybrac coś kooperacyjnego lub tytuł o niskim poziomie trudności. 9latki są juz bardziej samodzielne, ale to przy grze można zobaczyć naturę małego człowieczka i sprawdzić w jakich tematach i rodzajach gier czuje sie najlepiej. Pamiętam pierwsza grę w Talizman, młody nie odpuścił ani jednej karty, wszystko czytam sam z wypiekami na twarzy, a miał wtedy 7 lat.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: pattom »

Bea pisze:
pattom pisze:Czołem,
Summoner Wars są tak brzydkie, że do grania i pokazywania dzieciom odradzam.
Chyba trochę przesadziłeś. W krakowskim Cube mnóstwo dzieciaków sie przy Summonersach dobrze bawi.
Co zrobić, że rodzice pokazują dzieciom brzydkie gry :-)

A jak już mowa o przywoływaczach i magach to polecam grę Ashes: Rise of the Phoenixborn i niech mi ktoś powie, że ona jest brzydka (rattkin Ty się nie wypowiadaj :P ).

Ashes: Rise of the Phoenixborn to świetna gra dla rodziców i dzieci, mimo całkowicie negatywnej interakcji. Mali gracze od razu poczują magiczne moce i siłę swoich Phoenixbornów. No i gra wygląda przepięknie. Doskonała mechanika w połączeniu deck-buildingu i zarządzania zasobami (kostki) sprawia, że gra, mimo porównań do M:tG, tchnęła świeżość i nowatorstwo do gier w tej kategorii. Zasady bardzo proste.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: Maxxx76 »

Talizman, czyli Magia i Miecz też jest niezłym wyborem :-)
Jeśli chodzi o Ashes... Polecałbym gry w rodzimym języku :-)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: pattom »

Maxxx76 pisze:Talizman, czyli Magia i Miecz też jest niezłym wyborem :-)
Jeśli chodzi o Ashes... Polecałbym gry w rodzimym języku :-)
No Ashes jest po angielsku ale dzieci teraz śmigają w tym języku i na przykład moja Maryśka nie ma problemu.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: Bea »

pattom pisze:
Bea pisze:
pattom pisze:Czołem,
Summoner Wars są tak brzydkie, że do grania i pokazywania dzieciom odradzam.
Chyba trochę przesadziłeś. W krakowskim Cube mnóstwo dzieciaków sie przy Summonersach dobrze bawi.
Co zrobić, że rodzice pokazują dzieciom brzydkie gry :-)
Ale gdyby były niefajne to byś wołami przy nich dzieci nie utrzymał. Nie tylko kolorowe ilustracje się liczą. ;)
Awatar użytkownika
Edmund Czarna Szyja
Posty: 332
Rejestracja: 20 sty 2010, 09:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: Edmund Czarna Szyja »

Myślę, że o powodzenie Talizmanu może szanowny pan być spokojny. Dołączam również swój głos poparcia dla Potworów w Tokio.

Summoner Wars też się nada, tyle, że faktycznie jest estetycznie odpychające prawie tak jak ten Feniksborn.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: pattom »

Edmund Czarna Szyja pisze:Myślę, że o powodzenie Talizmanu może szanowny pan być spokojny. Dołączam również swój głos poparcia dla Potworów w Tokio.

Summoner Wars też się nada, tyle, że faktycznie jest estetycznie odpychające prawie tak jak ten Feniksborn.

Porównanie ? :-)


ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Edmund Czarna Szyja
Posty: 332
Rejestracja: 20 sty 2010, 09:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: Edmund Czarna Szyja »

Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 paź 2015, 11:38 przez Edmund Czarna Szyja, łącznie zmieniany 2 razy.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: pattom »

No cóż, inne potrzeby estetyczne widzę :-)
Awatar użytkownika
Edmund Czarna Szyja
Posty: 332
Rejestracja: 20 sty 2010, 09:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: Edmund Czarna Szyja »

Również.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: rastula »

No tak - to jest właśnie ten moment kiedy polecanie Talismana nie jest obciachem. Ja dlatego swój egzemplarz z dodatkami trzymam - bo na pewno będziemy z młodym pykac za parę lat aż miło ... :)

Jak ktoś woli SF to można jeszcze Relic spróbować...(ta sama mechanika(


jeszcze może Odkrywcy warci są uwagi

https://boardgamegeek.com/boardgame/438 ... emple-chac

choć rozgrywka krótsza niż 2 godziny ( no ale można zagrać 2 razy przecież)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: Bea »

pattom pisze:
Edmund Czarna Szyja pisze:Myślę, że o powodzenie Talizmanu może szanowny pan być spokojny. Dołączam również swój głos poparcia dla Potworów w Tokio.

Summoner Wars też się nada, tyle, że faktycznie jest estetycznie odpychające prawie tak jak ten Feniksborn.

Porównanie ? :-)
Spoiler:
Cukierkowy, straszny (?) jaguar. A w Summonersach mroczne barwy, jak na potwory przystało. ;) Chociaż może małym dzieciom takie kolorowe karty mogą się bardziej podobać... Ale wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje. :)
Awatar użytkownika
Edmund Czarna Szyja
Posty: 332
Rejestracja: 20 sty 2010, 09:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: Edmund Czarna Szyja »

To nie są żadne gusta tylko ta sama estetyka. Jedyna różnica polega na tym, że w jednym przypadku kolorki są groteskowo nasycone.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: detrytusek »

Edmund Czarna Szyja pisze:.....zdjęcia....
jak dla mnie nietrafione porównanie.


a jaguar zjada graficznie pana wojownika IMHO.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: Maxxx76 »

Panowie i Panie, kolega potrzebuje pomocy, a Wy zaśmiecacie mu wątek...
A może wypróbujesz z młodym karciane Gwiezdne Wojny od Galakty?
Ostatnio zmieniony 29 paź 2015, 12:02 przez Maxxx76, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: detrytusek »

Edmund Czarna Szyja pisze:To nie są żadne gusta tylko ta sama estetyka. Jedyna różnica polega na tym, że w jednym przypadku kolorki są groteskowo nasycone.
Jak Ty tu widzisz taką samą estetykę to faktycznie o gustach się nie powinno dyskutować:)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: pattom »

Bea pisze: Cukierkowy, straszny (?) jaguar. A w Summonersach mroczne barwy, jak na potwory przystało. ;) Chociaż może małym dzieciom takie kolorowe karty mogą się bardziej podobać... Ale wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje. :)
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 47#p703063
Bea pisze:
Ash pisze:Wspaniała gra, miałem już przyjemność zagrać.
Hej, hej, napisz coś więcej!
rattkin pisze: gra wygląda paskudnie infantylnie i sterylnie.
Uważam, że jest śliczna. :mrgreen:
:-)
ODPOWIEDZ