(Wrocław) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

Postaram się pojawić w czwartek i trochę poprzesuwać pionki.
Jeżeli Shogun byłby aktualny to chętnie się piszę.

pozdro

P.S. No no, Russ - może teraz w końcu spotkanie na gruncie Wrocławskim. Obyśmy dali radę w czwartek pojawić się w IX
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Niestety nie mogę się jutro zjawić, będę miał gości :roll:
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Browarion pisze:Postaram się pojawić w czwartek i trochę poprzesuwać pionki.
Jeżeli Shogun byłby aktualny to chętnie się piszę.
Pamiętaj, że wpiątek wpadasz do OKO :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

steady pisze:A na Pionka szykuje się mocna ekipa z Wrocka :)
Z udzielonych odpowiedzi na moje pytanie pare postów wcześniej nie można tego wywnioskować :P Jeżeli Ania i Russ pojadą no to mamy 6 osób :twisted: Nie jest źle :wink:
Dusso pisze:Niestety nie mogę się jutro zjawić, będę miał gości :roll:
To ugość ich chociaż jakąś planszóweczką :D
Geko pisze:Pamiętaj, że wpiątek wpadasz do OKO :P
Geko, ale u nasz jest przyjemniej i Michał już wcale niechce do Was wracać :P :lol: :wink:

Jutro oczywiście spotkanie jest. Była propozycja Shoguna, Warrior Knights, Reef'a (którego mieliśmy grać we wtorek lecz Kamil się nie pojawił). Ja proponuje po raz kolejny Bizona. We wtorek graliśmy, tylko, że troche zasady mi się ...... Zapomniały :lol: I popełniliśmy jeden kategoryczny bład przy liczeniu końcowym. Tak czy inaczej, błąd został poprawiony i tym razem gra na pewno będzie wyglądała tak jak wyglądać powinna wg zasad :twisted:
Awatar użytkownika
Wuja
Posty: 170
Rejestracja: 14 gru 2006, 15:33
Lokalizacja: Nakło nad Notecią \ Wrocław

Post autor: Wuja »

Nie zapominaj Magma o Game of Thrones, o którym rozmawialiśmy w poniedziałek, ale żebyśmy zdołali skończyć grę musielibyśmy zacząć grać najpóźniej o 16.30 - 17.00. A o zebraniu piątki chętnych na GoTa w tym czasie może być ciężko. ;)
Magma pisze:Była propozycja Shoguna
Silnie będe lobbował na rzecz tej opcji. :wink:
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: macike »

Postaram się być około 17stej.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

My też jutro raczej będziemy, pewnikiem gdzieś koło 17. Chyba weźmiemy Shoguna, ale możliwe, że mamy już pełny skład:-) Jeżeli nie, to znajdzie się jedno miejsce. Więc Wuja, na luzie możesz kołować drugą ekipę- dwa Shoguny naraz w grze to całkiem miły widok:-).
Awatar użytkownika
russ
Posty: 63
Rejestracja: 19 gru 2006, 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: russ »

Magma pisze:Je¿eli Ania i Russ pojad± no to mamy 6 osób
No niestety Anna musi pracować wtedy ale ja pojadę do Pionka. Turnieje Blokus i Neuroshima Hex i Bluff będą ciekawe dla mnie. Poza tym chcę grać w TZAAR i Eufrat i Glik i KogWorks i ... shit, trwa tylko 2 dni?! :)
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Mam nadzieję, że ktoś dzisiaj zagra ze mną w Puerto :roll:
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

No i zagraliśmy dzisiaj w Puerto. Jakoś nie miałem koncepcji na grę, nic mi się nie kleiło i już w połowie wiedziałęm, że walczę o przedostatnie miejsce... Ale grało się jak zwykle wyśmienicie: PR to jedna z tych gier, w które mogę grać choćby po to, żeby podziwiać sposób w jaki działa mechanika:-). Oprócz Pr udało mi się pyknąć w Manilę- wygrałem trzema pesos z Kamilem. Graliśmy w piątkę i dochodzę do wniosku, że optymalny skład to czwórka- piąta osoba często nie ma nic do roboty.

Na innych stołach widziałem Reef Encounter, Samuraia, Clans, chyba Terra Nova i grę, której nazwy nie pamiętam, w której zaciekawiło mnie ustalanie kolejności graczy, czy coś takiego- to co Russ robił gdzieś koło siebie z wozami.

Chętnie powtórzę PR w czwartek, podobnie ja nie wzgardzę Manilą i Samurajem. Chyba, że ktoś by się dał namówić na Sienę lub Im Schatten- wtedy będę więcej niż szczęśliwy! Do zobaczenia!
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Wydaje mi się, że w Terra Novę nie grano, tylko w Hey that's my fish! (to z pingwinkami), zaś gra o którą Ci chodzi to Gipsy Kings.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: macike »

steady pisze:Na innych stołach widziałem Reef Encounter [...]
Pierwsza gra, która zmęczyła mnie fizycznie. Głównie dłużyznami i ilością kolorowych porównań, które musiały wykonywać moje gałki oczne. Chyba pierwszy raz w życiu zdarzyło mi grać tak, aby skończyć jak najszybciej bez względu na wynik.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
russ
Posty: 63
Rejestracja: 19 gru 2006, 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: russ »

steady pisze:Na innych sto³ach widzia³em Reef Encounter, Samuraia, Clans, chyba Terra Nova i grê, której nazwy nie pamiêtam, w której zaciekawi³o mnie ustalanie kolejno¶ci graczy, czy co¶ takiego- to co Russ robi³ gdzie¶ ko³o siebie z wozami.
To Gipsy King, nowa gra, prosta szybka i elegancka! To był pierszy raz, że Anna i ja graliśmy z 5 osób, wcześniej zawsze graliśmy z 2, 3, lub (może raz?) 4. Jeden cel gry to mieć dużą grupę wozów razem, bo grupa z 1 = 1 punkt, 2 wozy = 3 punkty, 3 wozy = 6 punktów, 4 = 10, itd ... ale duże grupy są trudne z 5 osób! Największa grupa miała 6 wozów (i tylko raz! zwykle grupy miały tylko 1, 2, 3 wozy). Często z 2 lub 3 graczami, są duże grupy z 10, nawet 11 wozów. Więc ciekawe było, że grupy wozów były nie tak ważne z 5 osób. Lubiłem z 5 i mam nadzieję, że będzie inna szansa grać z 5.

Poza tym, graliśmy też 2 razy w Packeis am Pol (= Hey! That's My Fish!) :)

Dawno grałem w Puerto Rico i Samurai (ale już nie dobrze pamiętam reguł). Te gry jeszcze interesują mnie.
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

macike pisze:
steady pisze:Na innych stołach widziałem Reef Encounter [...]
Pierwsza gra, która zmęczyła mnie fizycznie. Głównie dłużyznami i ilością kolorowych porównań, które musiały wykonywać moje gałki oczne. Chyba pierwszy raz w życiu zdarzyło mi grać tak, aby skończyć jak najszybciej bez względu na wynik.
Cholerka, czytałem o Reef, że jest grą mózgożerną, czyżby jednak chodziło o szybkość zmęczenia oczu? :?
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: macike »

Dusso pisze:Cholerka, czytałem o Reef, że jest grą mózgożerną, czyżby jednak chodziło o szybkość zmęczenia oczu? :?
Mózgożerna jest. Momentami. A większość czasu to jednak bieg jałowy. Chyba, że to syndrom pierwszej rozgrywki, gdy jeszcze nie rozumie się wszystkich niuansów i nie ma nad czym myśleć.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

macike pisze:i nie ma nad czym myśleć.
zawsze można mysleć nad tym w co zagramy w następnej kolejności :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: macike »

mst pisze:
macike pisze:i nie ma nad czym myśleć.
zawsze można mysleć nad tym w co zagramy w następnej kolejności :wink:
To z każdą minutą stawało się bardziej oczywiste. Czas się kończył i wiadomym było, iż zagramy w Blefuja albo już w nic więcej. Zdążyliśmy zagrać, ale byliśmy tak wymęczeni, że wychodziło nam tylko mówienie prawdy. ;)
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

macike pisze: wychodziło nam tylko mówienie prawdy. ;)
No nie da się ukryć tego faktu :lol:

Co do Reef'a jestem w 99% przekonany, że to był syndrom pierwszej rozgrywki, a gra naprawdę ma w sobie coś. Fakt, faktem byłem również strasznie wymęczony po tej partii, ale uważam, że było warto :twisted:
Dzisiaj graliśmy w Age of Empires i to było to czego brakowało mi od dawna. Długa, niezbyt męcząca planszówka, która mimo porażki (Kamil poprostu nas zniszczył :lol: ) przynosi frajdę :twisted:
Czwartek stanie zapewne pod znakiem Bizona (kłaniam się nisko przed tą grą :wink: ), Puerto i być może Filarów :) Zobaczymy czy będą chętni :roll:
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Post autor: Piotro »

Skoro już mowa o czwartku, to, niezależnie czy będę, zapisuje się na liście kolejkowej do Puerto Rico (i już się doczekać nie mogę).
PS.Graliście w Ages of Empire? Myślałem, że zniechęciła cię ta gra Maćku, bo nasza pierwsza partia była bardzo średnia. A jak za 2 razem, zmiana zdania?
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Piotro pisze:PS.Graliście w Ages of Empire? Myślałem, że zniechęciła cię ta gra Maćku, bo nasza pierwsza partia była bardzo średnia. A jak za 2 razem, zmiana zdania?
Age of Mitology .... :twisted: Straszną gafe walnąłem, przepraszam :wink:
Awatar użytkownika
Robuzz
Posty: 138
Rejestracja: 09 lis 2007, 12:07
Lokalizacja: Czeladź/Wrocław
Has thanked: 1 time

Post autor: Robuzz »

Jako, że nic nikt ostatnio nie pisze, to coś skrobnę :)

Granie zaczęło się od ok. 16:40, kiedy to rozegraliśmy pierwszą partię 'świeżuchy' ;) - Condottiere (w 6 osób).
Partia szła dosyć powoli prawdopodobnie przez zespół czynników ja-chyba-nie-umiem-tłumaczyć-pierwsza-gra-dużo-osób ale mnie się podobało - gra ma kilka fajnych mechanik i gustowne pudełko ;]

W tym czasie kilka osób grało w coloretto...chyba...nie wiem jak wygląda coloretto ale tak mi się wydawało, że to tamta gra :)
(jak coś - niech mnie ktoś poprawi)

Później graliśmy w dwie gry - Puerto Rico i Bootlegerów. Ja zasiadłem przy tej drugiej. Grając w nią po raz pierwszy - byłem gdzieś w okolicach ostatniego miejsca ale świetnie się ubawiłem i wciągnąłem w bardzo fajny klimat gry - duży plus i czekam na następną partię :]

Na koniec zagraliśmy w kilka partii Spadamy - na początku był chaos...

...co spowodowane było tym, że ludzie dawno nie grali/grali na różnych zasadach/w ogóle nie grali/ byli ogólnie zdezorientowani ale później się rozkręciło i było bardzo fajnie - cieszę się, że po jakimś dłuższym czasem mogłem sobie przypomnieć tą grę :)
I will learn to breathe water.
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

A kto w końcu wygrał Bootlegersów?
Awatar użytkownika
Robuzz
Posty: 138
Rejestracja: 09 lis 2007, 12:07
Lokalizacja: Czeladź/Wrocław
Has thanked: 1 time

Post autor: Robuzz »

Maciek, choć Kibicowi (o ile człek ten tak faktycznie się zwie i mi się nic nie myli) bardzo niewiele brakowało do zwycięstwa :)
I will learn to breathe water.
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Czołem!

Macie jakieś propozycje w co zagrać jutro? Ja na pewno piszę się na Puerto Rico, jeżeli będzie, nie wzgardzę też Tygrysem i Eufratem. Dusso, możesz przytargać?
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Sure, piszesz i masz 8)
ODPOWIEDZ