Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: monga »

idha pisze:Mam pytanie i zarazem prośbę - czy ktoś z uczestników Bałtykonu ma może dostęp do gry Augustus i byłby skłonny ją przywieźć? Bardzo chciałabym ją wypróbować, a do tej pory nie miałam jakoś okazji. A tak może znajdzie się jakaś dobra duszyczka, która tak bardzo lubi tę grę, że będzie ją chciała wieźć przez pół Polski :)
Grę mam, nie obiecuję, że wezmę, ale wezmę ją pod uwagę przy pakowaniu.
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: monga »

Idha, mam dobrą wiadomość :-)
Ponieważ na drugi tydzień urlopu zostaję nad morzem sama z Krzysiem, gry na ten tydzień wybiera Krzyś - wybrał między innymi Augustusa, więc gra prawie na pewno będzie.

Wpisałam się do pliku z grami, na razie lista jeszcze się tworzy, zakładam że gry typu Bora bora czy Shipyard weźmie ko73, więc ich w ogóle nie rozważam.

O jeszcze gdyby ktoś i miał i wziął Elizjum i Baronię to bardzo chętnie zagram. Zresztą ja prawie we wszystko chętnie gram :D Tylko w Tichu chętnie ponad miarę ;-)
Awatar użytkownika
kubek
Posty: 243
Rejestracja: 17 mar 2008, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: kubek »

Mała informacja dla tych, co jadą do Łukęcina trasą S3.

W sobotę na trasie są gigantyczne korki. Mój kumpel w zeszłą Sobotę jechał 10 godzin z Wrocławia (wyjechał o 9 rano).
My chyba wyjedziemy o 3-4 żeby na 8 być.
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: grzes19 »

kubek pisze:Mała informacja dla tych, co jadą do Łukęcina trasą S3.

W sobotę na trasie są gigantyczne korki. Mój kumpel w zeszłą Sobotę jechał 10 godzin z Wrocławia (wyjechał o 9 rano).
My chyba wyjedziemy o 3-4 żeby na 8 być.
Polecam Yanosika - omija korki.
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: costi »

Przychodzi taki moment, że i Yanosik nie pomoże ;)

Czy ktoś będzie może miał Forbidden Stars? Chętnie bym się zapoznał.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: grzes19 »

costi pisze:Przychodzi taki moment, że i Yanosik nie pomoże ;)
Jak WSZYSTKO się zapcha to i Yanosik nie pomoże. Wtedy tylko skrzydła, albo taki pojazd z Tytusa Romka i Atomka co wwiercał się w ziemię !
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: jax »

grzes19 pisze:
Jak WSZYSTKO się zapcha to i Yanosik nie pomoże. Wtedy tylko skrzydła, albo taki pojazd z Tytusa Romka i Atomka co wwiercał się w ziemię !
Wkrętacz, księga XV :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
efendefer
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2014, 01:14

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: efendefer »

sskrrrrymp...... sskrrrrymp..... właśnie tak mnie skręca z rozpaczy, że w tym roku nie jestem z wami. Napiszcie jakie wrażenia po półmetku - jakieś nowe odkrycia, hity/kity tego lata?
Dobrej zabawy na dalsze dni!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: jax »

efendefer pisze:sskrrrrymp...... sskrrrrymp..... właśnie tak mnie skręca z rozpaczy, że w tym roku nie jestem z wami. Napiszcie jakie wrażenia po półmetku - jakieś nowe odkrycia, hity/kity tego lata?
Dobrej
Wrazenia pozytywne, pogoda nieplazowa , ale wlasnie planszowkowa ;)
Dla mnie odkryciami sa Augustus i Seasons :)
Augustus wyrasta na gre Baltykonu.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
efendefer
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2014, 01:14

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: efendefer »

Nie wiem czy toczą się już rozmowy o tym co za rok, ale zaraportuje wam miejsce, które odwiedziłem na początku lipca. Uwaga - nie namawiam, nie odrzucam. Niech demokracja zwycięży. I zdrowy rozsądek. Dobra, wiem, to jest sprzeczne.....

Rajgród - nieźle brzmi, nie! Mazury: https://www.google.pl/maps/place/Rajgr% ... b88545ae82

Mój fotoreportaż:
https://www.dropbox.com/sh/odj1quq2im0g ... sXSSa?dl=0

Mój komentarz:
Salki do grania chyba bez zarzutu. Na zdjęcia jedna mniejsza (niebieskie krzesła), druga większa (czerwone krzesła). W razie czego jest po dwie te większe i mniejsze sale, ale moim zdaniem jedna większa byłaby wystarczająca. Zdaje się, że salki byłyby w cenie, dostępne nonstop. Ośrodek z dawniejszych czasów, ale infrastrukturę sportową ma w zadziwiająco dobrym stanie. Kort, boisko do siatkówki plażowej, pełnowymiarowa hala sportowa (w razie deszczu robi się 6 boisk do badmintona), siłownia. Sauna, jakości nie sprawdzałem. Miejsce na ognisko, łódki, kajaki, rowery. Ośrodek nad samym jeziorem, nie za duży, szczerze powiedziawszy świeciło pustkami na plaży. Jezioro dość dzikie, bardzo przyjemne. Uwaga - z dala od miejscowości-wioski, na piechotę do sklepu chyba się nie pójdzie. Czyli raczej spokój, bez straganów, itp. Nie wiem czy nie za nudno....
Jedzenie było bardzo słabe - tłuste i nie za duży wybór. To tak jakby okroić menu Wisełkowe do połowy. Hitem było jak na śniadanie dla kolonii podali kaszankę na ciepło.... No dobra, może nie było aż tak źle, była też kiełba.
Pokoje spoko, przestronne. W zasadzie są tylko pokoje dostępne, tzn. jest jeden bungalow ale tylko na kilka osób (6-8???).
Miasteczko małe, ale ma biedronkę.

Ceny, sic! zapomniałem.... spytajcie się mojej Mżonki, może będzie pamiętać - to ta blondynka, która ugania się za trzema facetami.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: skanna »

efendefer pisze: Ceny, sic! zapomniałem.... spytajcie się mojej Mżonki, może będzie pamiętać - to ta blondynka, która ugania się za trzema facetami.
No w końcu się podpisałeś :)

Po wczorajszym upojnym omijaniu korków i dzisiejszym ogarnianiu rzeczywistości pozbierałam się trochę i chciałam wszystkim serdecznie podziękować za tradycyjnie świetny tydzień. Fakt, pogoda nie rozpieszczała, mam niedosyt plażowania z Wami, za to znacznie przekroczyłam moją normę rozgrywek oraz nowopoznanych gier. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się w nie mniejszym gronie. Tylko pytanie - gdzie? :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
idha
Posty: 404
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: idha »

A czy odczuwamy potrzebę zmiany? Ja tam lubię morze...
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: costi »

Ja odczuwam potrzebę zmiany Łukęcina na coś innego ;) Czy to będzie morze, góry czy Mazury jest dla mnie kwestią drugorzędną.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
idha
Posty: 404
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: idha »

Ja jakoś nie mam przekonania do tego, że za podobną cenę gdzieś może być lepiej... A nad morze jednak większość osób ma w miarę blisko.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: skanna »

Ekhem, większość ma właśnie daleko. I z rozmów wynikało, że większość odczuwa potrzebę zmiany. Nie mówię, że wszyscy.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
idha
Posty: 404
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: idha »

W Bieszczady na ten przykład chyba tylko Kraków ma blisko :P ;) Ale ja się kłócić nie będę - jeśli w przyszłym roku Bałtykon pokryje mi się z możliwością wyjazdu w miejsce, gdzie jest ciepło, to mimo całej sympatii dla znakomitego towarzystwa, wybiorę miejsce, gdzie jest ciepło :P A Was będę odwiedzać pojedynczo w weekendy :)
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: skanna »

Bieszczady akurat już mamy zaliczone. Poza tym, blisko, to kwestia względna - z Zielonej Góry do Gorzowa jest teoretycznie blisko, praktycznie, zamiast jechać, to się stoi :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: grzes19 »

skanna pisze:Ekhem, większość ma właśnie daleko. I z rozmów wynikało, że większość odczuwa potrzebę zmiany. Nie mówię, że wszyscy.
Co racja to racja - większość jest z Wwy i Wrocławia - no i nad morze ma daleko, nie wspominając już o mojej skromnej osobie ;)
skanna pisze:Bieszczady akurat już mamy zaliczone. Poza tym, blisko, to kwestia względna - z Zielonej Góry do Gorzowa jest teoretycznie blisko, praktycznie, zamiast jechać, to się stoi :)
Ja już trzeci raz z rzędu się tam nie wybiorę, szczególnie po niedzielnej drodze powrotnej - powinienem dojechać w 9h max a zajęło mi to 12, i to tylko dlatego, że z Krakowa do Rzeszowa przycisnąłem i nadrobiłem 30 minut. Reszta to korki, wypadki i kilka godzin straty. Non stop jazda, bez żadnej przerwy, chyba, że w korku. &^%$&$%#@ nic mnie nie zmusi, żeby znowu jechać &^%&^$&^#$$ S3 w wakacje!

Mam na oku jedno miejsce, w związku z jakimiś propozycjami z okolic Sącza i Zamościa i jak uda mi się temat zbadać (być osobiście) do końca sierpnia to napiszę.

Najlepiej będzie miejscówkę ustalić jak najszybciej, żeby chętnych się dużo zebrało. Nie zostawiać tego na ostatnią chwilę.
________

Poza nieudanym powrotem, wyjazd znakomity. Pogoda dopisała ;) - w końcu było dużo grania (wygrzać to się można jesienią w ciepłych krajach).
Najlepsza rozgrywka (rozgrywki) to Imperial 2030 - było bardzo miodnie i emocjonująco. Space Empires 4X też ok, aczkolwiek, jak wyczytałem, skrzydła rozwija przy pełnych zasadach. Na pewno będę jeszcze "męczył". Colt Express również okazał się dobrą pozycją, na rozgrzewkę i przy większej niż 4 liczbie osób. Olympos - pozycja do natychmiastowej wymiany na mathandlu :), dołącza do mojej listy shitów.
Talisman Kubka też ciekawy. Miło było zasugerować parę poprawek i podyskutować na temat tego obiecującego prototypu.

Dziękuję wszystkim za dobrą zabawę!
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: macike »

grzes19 pisze:Mam na oku jedno miejsce, w związku z jakimiś propozycjami z okolic Sącza i Zamościa i jak uda mi się temat zbadać (być osobiście) do końca sierpnia to napiszę.

Najlepiej będzie miejscówkę ustalić jak najszybciej, żeby chętnych się dużo zebrało. Nie zostawiać tego na ostatnią chwilę.
Zamość od lat jest na liście do odwiedzenia, ale ciągle jakoś tak nie po drodze. Można dwie pieczenie na jednym ogniu. :)

Czas podróży nad polskie morze porówywalny z wyprawą nad Balaton. A przy upale, wypadkach i kumulacji z powracającymi z Woodstock w porywach osiąga rozmiary wycieczki do Włoch albo Chorwacji.

BTW a może by tak poza Polskę? Saksonię Szwajcarską też mam na liście do odwiedzenia. A na przyszłe wakacje to z Wawy i Rzeszowa praktycznie da się dojechać autostradą.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: jax »

macike pisze: BTW a może by tak poza Polskę? Saksonię Szwajcarską też mam na liście do odwiedzenia. A na przyszłe wakacje to z Wawy i Rzeszowa praktycznie da się dojechać autostradą.
Nie znam szczegółów, ale pewnie są tam fajne rzeczy do oglądania. Jestem dwoma rękami za.

[a Zamość piękny ale już byłem :P ]
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
idha
Posty: 404
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: idha »

Zamość kojarzy mi się głównie z kostką brukową. Rynek - piękne, zabytkowe kamienice, zachwycający manierystyczno-barokowy ratusz z unikalnymi schodami i... kostka brukowa! Tak, kostka brukowa... ordynarny pozbruk... nic nie zatrze tego wrażenia, tego okropnego dysonansu. Zamość jest okropny. A przynajmniej konserwator zabytków odpowiedzialny za tę nawierzchnię był idiotą.
macike pisze:BTW a może by tak poza Polskę? Saksonię Szwajcarską też mam na liście do odwiedzenia. A na przyszłe wakacje to z Wawy i Rzeszowa praktycznie da się dojechać autostradą.
A czemu znowu w potencjalnie zimne rejony? Nie lepiej jakaś Grecja? Ktoś może się poświęcić i zamiast bagażu spakować do walizki gry bez pudełek ;) :P A Saksonia Szwajcarska brzmi ciekawie. Jeśli jeszcze udałoby się znaleźć coś w miarę blisko Drezna...
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: jax »

idha pisze:Zamość kojarzy mi się głównie z kostką brukową. Rynek - piękne, zabytkowe kamienice, zachwycający manierystyczno-barokowy ratusz z unikalnymi schodami i... kostka brukowa! Tak, kostka brukowa... ordynarny pozbruk... nic nie zatrze tego wrażenia, tego okropnego dysonansu. Zamość jest okropny. A przynajmniej konserwator zabytków odpowiedzialny za tę nawierzchnię był idiotą.
Całe szczęście, że nie zauważyłem tego okropnego dysonansu ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: costi »

Idha, kiedy ostatnio byłaś w Zamościu?

LG G2
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
idha
Posty: 404
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: idha »

Dokładnie 11 lat temu. A dlaczego pytasz?
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Bałtykon 2015 25.07-3.08 Łukęcin

Post autor: costi »

Bo Zamość się sporo zmienił od tamtego czasu.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
ODPOWIEDZ