Pandemia - 1 czy 2 edycja

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Anglik
Posty: 46
Rejestracja: 09 kwie 2014, 09:29

Pandemia - 1 czy 2 edycja

Post autor: Anglik »

Witam,

Czy lacerta obecnie wydaje pierwszą edycję czy drugą edycję gry (ang z 2013)?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 527 times

Re: Odp: Pandemia - 1 czy 2 edycja

Post autor: kaszkiet »

Drugą, z przezroczystymi znacznikami chorób.
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Pandemia - 1 czy 2 edycja

Post autor: glocked »

Dodatek też 2ed.
Awatar użytkownika
microwave
Posty: 102
Rejestracja: 20 sty 2015, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pandemia - 1 czy 2 edycja

Post autor: microwave »

Ja się spotkałem z dwoma drugimi edycjami - jedna ma błąd w instrukcji oraz drewiane stacje badawcze i znaczniki chorób, druga poprawiona instrukcja, znaczek o możliwości pobrania pandemii z appstore oraz plastikowe stacje badawcze oraz znaczniki chorób.
badjimi
Posty: 73
Rejestracja: 23 lis 2006, 19:34
Lokalizacja: Świecie

Re: Pandemia - 1 czy 2 edycja

Post autor: badjimi »

W nowszej edycji wszystko jest plastikowe. Ani grama drewna.
Awatar użytkownika
microwave
Posty: 102
Rejestracja: 20 sty 2015, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pandemia - 1 czy 2 edycja

Post autor: microwave »

badjimi pisze:W nowszej edycji wszystko jest plastikowe. Ani grama drewna.

Mylisz się. W 2 edycji były drewniane stacje badawcze i znaczniki (nie mówię tutaj o kostkach chorób) oraz błąd w instrukcji i na planszy (Tehran zamiast Teheran). Później w sprzedaży była 2 edycja z poprawionymi błędami w instrukcji i na planszy oraz miała plastikowe stacje badawcze i znaczniki.
badjimi
Posty: 73
Rejestracja: 23 lis 2006, 19:34
Lokalizacja: Świecie

Re: Pandemia - 1 czy 2 edycja

Post autor: badjimi »

Chodzi mi o najnowszą wersję drugiej edycji (chyba). W każdym razie mój egzemplarz nie zawiera żadnego drewienka.
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Pandemia - 1 czy 2 edycja

Post autor: gaseki »

microwave pisze:[...]błąd w instrukcji i na planszy (Tehran zamiast Teheran).[...]
Tehran to po prostu perska wersja, przyjęta też w angielskim
Awatar użytkownika
microwave
Posty: 102
Rejestracja: 20 sty 2015, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pandemia - 1 czy 2 edycja

Post autor: microwave »

gaseki pisze:
microwave pisze:[...]błąd w instrukcji i na planszy (Tehran zamiast Teheran).[...]
Tehran to po prostu perska wersja, przyjęta też w angielskim
No co Ty nie powiesz.. Geniusz! A reszta miast na mapie też ma angielską nazwę w wersji polskiej? Nie. Więc jest to błąd.
warcello
Posty: 29
Rejestracja: 15 sty 2015, 22:50

Re: Pandemia - 1 czy 2 edycja

Post autor: warcello »

A błąd w instrukcji dotyczył tego samego?
Awatar użytkownika
microwave
Posty: 102
Rejestracja: 20 sty 2015, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pandemia - 1 czy 2 edycja

Post autor: microwave »

Nie. Chodziło o opisanie zasady wymiany kart miast pomiędzy graczami. Jest to opisane dwa razy - raz w środku i raz na ostatniej stronie w celu przypomnienia. Błąd był na ostatniej stronie bo inaczej wyjaśniał zasadę wymiany.

Jak coś jeszcze było to nie pamiętam teraz, wybacz.
warcello
Posty: 29
Rejestracja: 15 sty 2015, 22:50

Re: Pandemia - 1 czy 2 edycja

Post autor: warcello »

Fakt, w sieci można znaleźć instrukcję która na końcu ma opisane, że można wymieniać karty tego samego koloru przy spotkaniu innego gracza.
Nie doprecyzowali, ze musi to być miasto w którym są.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Pandemia - 1 czy 2 edycja

Post autor: Bary »

Hejka! Posiadam w tej chwili pierwszą wersję drugiej edycji Pandemii (drewniane stacje badawcze, znaczniki choroby). Czy gryzie się ona w jakikolwiek sposób z dodatkiem?
I druga kwestia, trafiłem na info, że karty w koszulkach nie mieszczą się w pudełku od dodatku (takie fajne z wypraską). Jeśli ktoś ma dodatek i koszulki to mógłby wysłać info/foto, jak wygląda sprawa?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
microwave
Posty: 102
Rejestracja: 20 sty 2015, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pandemia - 1 czy 2 edycja

Post autor: microwave »

Bary pisze:Hejka! Posiadam w tej chwili pierwszą wersję drugiej edycji Pandemii (drewniane stacje badawcze, znaczniki choroby). Czy gryzie się ona w jakikolwiek sposób z dodatkiem?
I druga kwestia, trafiłem na info, że karty w koszulkach nie mieszczą się w pudełku od dodatku (takie fajne z wypraską). Jeśli ktoś ma dodatek i koszulki to mógłby wysłać info/foto, jak wygląda sprawa?
Dodatek jest robiony jak najnowsza Pandemia, tj. piony i lekarstwo na nową chorobę są z plastiku.

Mówisz o kartach z podstawy i dodatku w pudle od dodatku?
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Pandemia - 1 czy 2 edycja

Post autor: panda_09 »

Bary pisze:Hejka! Posiadam w tej chwili pierwszą wersję drugiej edycji Pandemii (drewniane stacje badawcze, znaczniki choroby). Czy gryzie się ona w jakikolwiek sposób z dodatkiem?
I druga kwestia, trafiłem na info, że karty w koszulkach nie mieszczą się w pudełku od dodatku (takie fajne z wypraską). Jeśli ktoś ma dodatek i koszulki to mógłby wysłać info/foto, jak wygląda sprawa?
Gryzie się ponieważ znaczniki w dodatku są z tworzywa sztucznego, jednak nikomu to nie przeszkadza podczas rozgrywki (przynajmniej u mnie). Ot po prostu inny materiał.
Po zakoszulkowaniu karty mieszczą się tak akurat (cienkie koszulki Mayday, przy zastosowaniu grubszych koszulek, np. FFG karty będą wystawać). Ja jednak po rozegraniu kilku partii stwierdziłem że koszulkowanie nie ma sensu. Gry nie mam zamiaru sprzedawać :mrgreen:
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Pandemia - 1 czy 2 edycja

Post autor: Bary »

panda_09 pisze:
Bary pisze:Hejka! Posiadam w tej chwili pierwszą wersję drugiej edycji Pandemii (drewniane stacje badawcze, znaczniki choroby). Czy gryzie się ona w jakikolwiek sposób z dodatkiem?
I druga kwestia, trafiłem na info, że karty w koszulkach nie mieszczą się w pudełku od dodatku (takie fajne z wypraską). Jeśli ktoś ma dodatek i koszulki to mógłby wysłać info/foto, jak wygląda sprawa?
Gryzie się ponieważ znaczniki w dodatku są z tworzywa sztucznego, jednak nikomu to nie przeszkadza podczas rozgrywki (przynajmniej u mnie). Ot po prostu inny materiał.
Po zakoszulkowaniu karty mieszczą się tak akurat (cienkie koszulki Mayday, przy zastosowaniu grubszych koszulek, np. FFG karty będą wystawać). Ja jednak po rozegraniu kilku partii stwierdziłem że koszulkowanie nie ma sensu. Gry nie mam zamiaru sprzedawać :mrgreen:
Kurcze, mogli już nie cudować w zmienieniu drugiej edycji. :/ Niby mały drobiazg, ale już coś nie pasuje.
Właśnie mam koszulki mayday i zależało mi, żeby wszystko weszło do jednego pudełka. Też mam mieszane uczucia z tymi koszulkami, bo ślizgają mi się karty i nie raz sprzątnąłem połowę znaczników ze świata, odkładając karty po wzięciu jednej od spodu (w sumie można by zrobić z tego fajny feature- bomba paliwowo powietrzna, jak w epidemii :D). Z drugiej strony karty szybko się niszczą. Po zagraniu jakiś 20 partii bez koszulek już są widoczne ślady zużycia.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Pandemia - 1 czy 2 edycja

Post autor: crsunik »

Tak, z innej beczki. Lacerta deklarowała chęć wydania In the Lab. Dotarł ktoś może do terminu ewentualnego wydania?
Awatar użytkownika
microwave
Posty: 102
Rejestracja: 20 sty 2015, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pandemia - 1 czy 2 edycja

Post autor: microwave »

crsunik pisze:Tak, z innej beczki. Lacerta deklarowała chęć wydania In the Lab. Dotarł ktoś może do terminu ewentualnego wydania?
Będzie w drugim półroczu.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1971
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 858 times

Re: Pandemia - 1 czy 2 edycja

Post autor: Neoptolemos »

Nie wiem czy to dobry wątek, bo są ze trzy dotyczące samej Pandemii, ale niech tam - jest najświeższy :)

Czy ktoś już grał z trzecim dodatkiem (State of emergency)? Warto, nie warto? Czy w ogóle używanie kilku dodatków naraz ma sens? Czy wszystkie są modułowe, tak jak Na krawędzi?
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
ODPOWIEDZ