(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Odp: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Geko »

Ja na pewno SW chce sprobowac tylko prze najblizsze 2 tyg. mnie nie bedzie. A potem sie zobaczy.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: yosz »

Ja może jutro wpadnę, ale to zależy co się będzie działo w robocie. Kto z czym i na co się szykuje?
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Krysiu
Posty: 7
Rejestracja: 10 lis 2014, 00:17

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Krysiu »

Ja wpadnę jutro koło 18. Z chęcią nauczę się grać w SW, od siebie mogę przynieść Cytadela, Dracula, Puerto Rico, Wysokie napięcie.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Pozdrawiam wszystkich - przychodzę, chętny zagrać np. w Kohle und Kolonie albo Patchistory. Przed wyjściem sprawdzę, czy i na co zgłosiły się osoby, coby wiedzieć, co mam zabrać :)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

@Micelius - mam dla Ciebie jakiś mini-dodatek. Taka dodatkowa motywacja do przyjścia :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: pingus »

Ja przyniosę Summoner Wars i jako przerywnik Reglamentację.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: pingus »

Reglamentacja w 4 osoby - mi się ta wariacja fasolek z bączkiem bardzo podoba, bo wprowadza fajne emocje.

Potem Adventure Tours autora Love Letter, gra nie była zła, ale jakoś tak się wlokła. Mi się bardzo podobały ilustracje.

Następnie Aquasphere w pełnym składzie. Wydaje mi się, że literki i kryształki są dość kluczowe i nie należy tutaj robić tego co inni nie robią tylko cisnąć te strategie ile się da. Ciekaw jestem jak będzie wyglądać taka partia, w której wszyscy się o nie biją.

I na koniec pozytywne zaskoczenie wieczoru Tammany Hall. Gra zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Jest elegancka, tematyczna i jest w niej pełno emocji. Wiadomo, że to gra nie dla każdego, bo jednak jest dużo negocjacji, bicia lidera, zdradzania. Bardzo chętnie zagram ponownie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Ja w poniedziałek tylko Kanban testowałem. Uhhhh.... Ciężka, bardzo nie-intuicyjna gra. Zupełnie w nie moim stylu, ale miłośnikom Vinhos i Madeiry może się podobać :P
Jedyny plus to że trwała tylko 2h45min w 4 osoby. Spodziewałem się dłuższego czasu rozgrywki. Powodzenia w rozgryzaniu i zagłębianiu się w strategie :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Myślę, że z Kanbanem jest ten problem, że większość graczy nastawiała się przed grą, że jest to gra ekonomiczna o fabryce samochodów. A jest to tytuł o optymalizacji produkcji. Gra jest nietuzinkowa i nie wszystkim podejdzie, ale średnia ocen na BGG i na targach w Essen wskazuje na bardzo dobry tytuł.
Krysiu
Posty: 7
Rejestracja: 10 lis 2014, 00:17

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Krysiu »

Ja miałem w poniedziałek okazję pograć w Patchistory. Mieszane mam co do niej uczucia przede wszystkim z powodu dość długiego downtime'u, jednak może jest to spowodowane jeszcze słaba znajomością zależności w grze, przez co proces zastanawiania nad ruchem wydłuża się. Poza odnosiłem wrażenie, że zawsze w naszym imperium nam wszystkiego brakuje, co nie jest wadą - co kto lubi. Ale ogólnie rzecz ujmując gra wciągnęła na tyle, że na pewno następnych partii bym nie odmówił :-)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

adikom5777 pisze:Myślę, że z Kanbanem jest ten problem, że większość graczy nastawiała się przed grą, że jest to gra ekonomiczna o fabryce samochodów. A jest to tytuł o optymalizacji produkcji.
Nie wiem czy o optymalizacji produkcji. Pierwsza połowa to zwykły wyścig - i to nie na torze wyścigowym, ale na 5 czy 6 torach rozwoju. Wchodzę gdzieś, płacę 3 akcje i bam, bam, bam jestem o 3 poziomy wyżej. Zero jakiejkolwiek optymalizacji produkcji. Ja próbowałem optymalizować od początku ale miało to totalnie opłakane skutki. W tym wyścigu udział wziąć po prostu trzeba. Ten wyścig strasznie mnie zniechęcił.

W drugiej połowie zaczęło się optymalizowanie. Ale czy aby produkcji? Optymalizowanie w celu osiągnięcia wysokiej pozycji na torze zachomikowanego czasu (bo za to są punkty gdy po planszy wędruje menedżerka), optymalizowanie w celu pozyskania krzeseł podczas zebrania zarządu, optymalizowanie w celu dalszego posuwania się na torach rozwoju, optymalizowanie w celu spełnienia celów tajnych i nietajnych głosowanych na najblizszym zarządzie etc etc etc.

Optymalizowanie produkcji to w Automobile miało miejsce [ile i jakiego modelu wyprodukować, po jakiej cenie sprzedać, czy zamknąć fabryki produkujące dany model i czy otworzyć inne produkujące nowe modele, czy wziąć kredyt na produkcję czy nie, czy sprzedaję przez sieć dealerską czy nie i które z produkowanych przez mnie modeli? to są dylematy prawdziwego menedżera - i dlatego A. mi się swego czasu podobał. W Kanbanie nie ma takich dylematów z życia wziętych, tylko abstrakcja].

Dla mnie Kanban nie jest grą o produkcji samochodów czy zarządzaniu fabryką samochodów, ale o optymalizacji względem masy elementów dających VPki (nie wszystkie te źródła VP da się też wykorzystać) przy uwględnieniu tryliona zmiennych. Taka rozbudowana (nadmiernie) eurołamigłówka.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Czas myśleć nad poniedziałkiem :)
Zdecydowanie najchętniej zagram w Imperialism i Colt Express (nie mam, liczę że ktoś przyniesie).
Myślę też nad Alchemists (jeszcze nie grałem, muszę przeczytać instrukcję). Będą chętni?
Względnie Dominant Species - nie grałem wieeeeeki.
Jestem otwarty na inne pomysły (byle nie Monopoly i Przebiegłe Wielbłądy :P ).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: GrzeL »

jax pisze:Czas myśleć nad poniedziałkiem :)
Zdecydowanie najchętniej zagram w Imperialism i Colt Express (nie mam, liczę że ktoś przyniesie).
Myślę też nad Alchemists (jeszcze nie grałem, muszę przeczytać instrukcję). Będą chętni?
Względnie Dominant Species - nie grałem wieeeeeki.
Jestem otwarty na inne pomysły (byle nie Monopoly i Przebiegłe Wielbłądy :P ).
W Dominanta bym zagrał w szybkim składzie, ale raczej w piątek, bo nie wiem w jakim wymiarze godzin będę w poniedziałek.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1195
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 260 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: siepu »

Dla odmiany zagram w coś co nie jest Patchhistory.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

siepu pisze:Dla odmiany zagram w coś co nie jest Patchhistory.
Może w takim razie w Patchistory? :mrgreen:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1348
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: nahar »

jax pisze:Czas myśleć nad poniedziałkiem :)
Zdecydowanie najchętniej zagram w Imperialism i Colt Express (nie mam, liczę że ktoś przyniesie).
Ja bym chętnie zagrał w oba tytuły. Nie mam żadnego :P

Może ktoś chętny do przyniesienia?
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Najchętniej zagrałbym w "Chciałbym poznać", ewentualnie w "Mogę przynieść " :D
Awatar użytkownika
balif
Posty: 514
Rejestracja: 04 wrz 2010, 21:20
Lokalizacja: Warszawa, Płock

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: balif »

jax pisze: Zdecydowanie najchętniej zagram w Imperialism i Colt Express (nie mam, liczę że ktoś przyniesie).
Wezmę Colt Express i Hyperborea.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

balif pisze: Wezmę Colt Express i Hyperborea.
Na CE trzeba się jakoś zgrać :)

@staszek - z twojej listy 'do sprawdzenia' mam tylko Firenze, dawno nie grałem, więc zabiorę
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

W Firenze z chęcią spróbuję
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1195
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 260 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: siepu »

Też chętnie w Firenze zagram.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Mimo iż wciąż czekam na instrukcję do Kanbana, już się przez nią przegryzłem :o Jestem gotów zagrać z gronem twardzieli o mocno pofałdowanej korze - zastrzeżenie konieczne, jako że wielu graczy znanych mi jako mili i inteligentni twierdzi, że tej gry się objąć nie da... a przynajmniej, że za tęga... ja mam wrażenie inne 8)

Jeśli nie zgłosi się ekipa do Kanbana, Dominant Species chętnie - nie grałem też od dawna, acz pamiętam ogólny nerw tej gry i jestem w stanie grać szybko... tylko w ostatniej migracji rezerwuję sobie ilość czasu proporcjonalną do ilości oddanych mi przesunięć :roll:

Firenze wspominam z sentymentem - to jednak oczywiście deser.
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

może się na Firenze załapię tym razem, ostatnio się nie udało odpalić...

biorę Deus, Grog Island i 7 Babel Cudów...
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Micelius pisze:tylko w ostatniej migracji rezerwuję sobie ilość czasu proporcjonalną do ilości oddanych mi przesunięć :roll:
To brzmi jak dyktat :)

Nie będę Miceliusowi burzył planów poznania Kanbana (i przekonania się na własnej skórze jak wygląda zderzenie z twardym podłożem :) ). Jednak biorąc pod uwagę nietrywialność gry, ciekaw jestem kto się skusi na eksplorowanie limitów jej długości z Mic-em :wink:
Zatem możemy cię sillue jak najbardziej wrzucić jako 4. do składu Firenze. Chętnie też powtórzę Babela (mogą być obie części + Leaders +Cities, ale dostosuję się). Gdy uwzględnię jeszcze Colt Express, to już niewiele czasu zostanie na coś innego.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

@Jax: skoro już wywołujesz mnie do tablicy, powiem, że nie rozumiem, dlaczego tak się zraziłeś do gry (Kanban) o tak umiarkowanie złożonej mechanice... nie przewiduję w niej jakoś szczególnie długiego myślenia... Acz dostrzegam zagrożenie z obowiązkowego ścigania się na torach treningu - myślę jednak, że zmniejsza się ono przy grze na reguły zaawansowane... a na jakie Ty grałeś? :wink:
A np. w pierwszej swej partii Patchistory miałem czas bodaj lepszy, niż Ty... Co zaś się tyczy Dominant Species, to szkoda, że nie zauważyłeś, jak zapowiadam szybką grę przez całą partię - ostatnia migracja natomiast pochłania dużo czasu, o ile ma się w niej dużo ruchów, taka już jej specyfika. Cóż więc powiedziałbyś na mały challenge w DS: mierzmy sobie czas i ten z nas dwóch, kto będzie grał dłużej (czas łączny), niech straci 20 punktów...
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
ODPOWIEDZ