Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: REBEL.pl »

Vester pisze:Czy karty do Nations wchodzą do talii podstawowej czy zaawansowanej?
Wedle uznania :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: kwiatosz »

Czy gra, w której tylko karty mają tekst po angielsku, może być mocno zależna językowo? ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: karawanken »

Podejrzewałem, że nie da rady ze wznowieniem Eclipse ale kto pyta nie błądzi :) Trudno jak nie da rady kupić na gwiazdkę trzeba będzie fundusze przeznaczyć na kolejne pozycje na długiej liście :). Małżonka i tak nie była zachwycona opisem gry więc może i lepiej, że nie będzie zalegać na półce.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: 8janek8 »

Czy Rebel rozważa wydanie Clash of Cultures?
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: REBEL.pl »

8janek8 pisze:Czy Rebel rozważa wydanie Clash of Cultures?
Rozważał, ale w końcu się nie zdecydował.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
TTR_1983
Posty: 3939
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: TTR_1983 »

A może szanowny Pan Rebel rozważa Alchemists od CGE?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: REBEL.pl »

mulek18 pisze:A może szanowny Pan Rebel rozważa Alchemists od CGE?
Bardzo mocno ;) Właściwie zostaje tylko spotkanie z CGE na Essen w celu omówienia warunków i terminów, i jeśli nic po drodze się nie stanie to Rebel wyda tę grę w Polskiej wersji językowej.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
TTR_1983
Posty: 3939
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: TTR_1983 »

REBEL.pl pisze:
mulek18 pisze:A może szanowny Pan Rebel rozważa Alchemists od CGE?
Bardzo mocno ;) Właściwie zostaje tylko spotkanie z CGE na Essen w celu omówienia warunków i terminów, i jeśli nic po drodze się nie stanie to Rebel wyda tę grę w Polskiej wersji językowej.
cudownie! jak widać: kto pyta, nie błądzi :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Trolliszcze »

A ja mam takie pytanko: wiadomo już coś o polskiej wersji Tash-Kalar? Data premiery, orientacyjna cena?
TTR_1983
Posty: 3939
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: TTR_1983 »

Trolliszcze pisze:A ja mam takie pytanko: wiadomo już coś o polskiej wersji Tash-Kalar? Data premiery, orientacyjna cena?
będzie w jednym czasie z dodatkiem. Realnie rzecz biorąc listopad/grudzień
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: REBEL.pl »

Trolliszcze pisze:A ja mam takie pytanko: wiadomo już coś o polskiej wersji Tash-Kalar? Data premiery, orientacyjna cena?
Po targach w Essen będziemy znali dokładną datę premiery. Pliki do druku są już złożone i gotowe do druku, to od Czechów teraz zależy kiedy ich fabryka to wydrukuje. A była teraz bardzo zajęta w związku z nadciągającymi targami. Będziemy informować gdy pojawią się jakieś daty. SCD wynosić będzie 129,95 zł.
mulek18 pisze:
Trolliszcze pisze:A ja mam takie pytanko: wiadomo już coś o polskiej wersji Tash-Kalar? Data premiery, orientacyjna cena?
będzie w jednym czasie z dodatkiem. Realnie rzecz biorąc listopad/grudzień
Możliwe, że gra podstawowa będzie dostępna wcześniej niż dodatek, a na pewno jeśli dodatek miałby się znacząco opóźniać to nie chcemy na niego czekać.
Więcej szczegółów mamy nadzieję wkrótce :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Don Simon »

Szarpcie Czechow o dodatek. Do TtA z wszystkimi kartami, ktore sie pokazaly do tej pory. Nie chca sami robic to nie, ale niech chociaz Wam dadza pozwolenie.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Odp: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: REBEL.pl »

Don Simon pisze:Szarpcie Czechow o dodatek. Do TtA z wszystkimi kartami, ktore sie pokazaly do tej pory. Nie chca sami robic to nie, ale niech chociaz Wam dadza pozwolenie.
Czesi pracują nad TtA2, z naszej perspektywy więc wydanie dodatku do Cywilizacji Poprzez Wieki gdy za pasem jest nowa edycja tej gry mija się z celem. "Za pasem" oczywiście jest tutaj grubymi nićmi szyte, ale sama perspektywa, że ma się ukazać jest wystarczająca, aby nie inwestować w ten projekt.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Odp: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: sqb1978 »

REBEL.pl pisze:
Don Simon pisze:Szarpcie Czechow o dodatek. Do TtA z wszystkimi kartami, ktore sie pokazaly do tej pory. Nie chca sami robic to nie, ale niech chociaz Wam dadza pozwolenie.
Czesi pracują nad TtA2, z naszej perspektywy więc wydanie dodatku do Cywilizacji Poprzez Wieki gdy za pasem jest nowa edycja tej gry mija się z celem. "Za pasem" oczywiście jest tutaj grubymi nićmi szyte, ale sama perspektywa, że ma się ukazać jest wystarczająca, aby nie inwestować w ten projekt.
Te grube nici ciągną się do przyszłego roku czy dalej? :)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Odp: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: REBEL.pl »

sqb1978 pisze:
REBEL.pl pisze:
Don Simon pisze:Szarpcie Czechow o dodatek. Do TtA z wszystkimi kartami, ktore sie pokazaly do tej pory. Nie chca sami robic to nie, ale niech chociaz Wam dadza pozwolenie.
Czesi pracują nad TtA2, z naszej perspektywy więc wydanie dodatku do Cywilizacji Poprzez Wieki gdy za pasem jest nowa edycja tej gry mija się z celem. "Za pasem" oczywiście jest tutaj grubymi nićmi szyte, ale sama perspektywa, że ma się ukazać jest wystarczająca, aby nie inwestować w ten projekt.
Te grube nici ciągną się do przyszłego roku czy dalej? :)
Zmagają się z tym okrutnie, nic więcej nie wiadomo oprócz tego, że pracują. Może coś nieco uda się dowiedzieć na spotkaniu, które mamy zaplanowane na tegorocznych targach.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: karawanken »

Czy Rebel zainteresował sie grą Historia ? Wygląda ciekawie a jak mawia klasyk "Dobrych gier cywilizacyjnych nigdy dość" :)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Don Simon »

REBEL.pl pisze:
Don Simon pisze:Szarpcie Czechow o dodatek. Do TtA z wszystkimi kartami, ktore sie pokazaly do tej pory. Nie chca sami robic to nie, ale niech chociaz Wam dadza pozwolenie.
Czesi pracują nad TtA2, z naszej perspektywy więc wydanie dodatku do Cywilizacji Poprzez Wieki gdy za pasem jest nowa edycja tej gry mija się z celem. "Za pasem" oczywiście jest tutaj grubymi nićmi szyte, ale sama perspektywa, że ma się ukazać jest wystarczająca, aby nie inwestować w ten projekt.
Rozumiem. Ale chociaz te 30-40 kart byscie wydali. Nowa edycja super, ale czekajac te kolejne 2+ lata bym wydal 40 pln(?) na taki kartowy dodatek kompatybilny z nasz polska edycja. Zakladam, ze nie ja jeden. I sadze ze taki projekt nie kanibalizowalby przyszlej edycji.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Odp: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: piton »

Don Simon pisze: Rozumiem. Ale chociaz te 30-40 kart byscie wydali. Nowa edycja super, ale czekajac te kolejne 2+ lata bym wydal 40 pln(?) na taki kartowy dodatek kompatybilny z nasz polska edycja. Zakladam, ze nie ja jeden. I sadze ze taki projekt nie kanibalizowalby przyszlej edycji.
Napisz proszę o jakich kartach - dodatku mowa. Nie bardzo jestem w temacie, ale temat mnie żywo interesuje :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: REBEL.pl »

karawanken pisze:Czy Rebel zainteresował sie grą Historia ? Wygląda ciekawie a jak mawia klasyk "Dobrych gier cywilizacyjnych nigdy dość" :)
W skrócie można powiedzieć, że Rebela interesuje tak na oko z 30% gier wydawanych w tym roku na targach w Essen. Historia jest wśród nich, niestety gry wydawnictwa Giochix i w ogóle gry z rynku włoskiego nie mają w Polsce zbyt dużego "wzięcia". Ale postaramy się zagrać i dopiero wtedy będziemy podejmować decyzję.
piton pisze:
Don Simon pisze:Rozumiem. Ale chociaz te 30-40 kart byscie wydali. Nowa edycja super, ale czekajac te kolejne 2+ lata bym wydal 40 pln(?) na taki kartowy dodatek kompatybilny z nasz polska edycja. Zakladam, ze nie ja jeden. I sadze ze taki projekt nie kanibalizowalby przyszlej edycji.
Napisz proszę o jakich kartach - dodatku mowa. Nie bardzo jestem w temacie, ale temat mnie żywo interesuje :)
O tym mowa : [link do BGO expansion].
Problem jest taki, że takie wydanie wymaga pozwolenia wydawcy (CGE) oraz zorientowania się czy jest możliwość zarabiania na tym fanowskim dodatku. Na chwilę obecną utknęliśmy na tym pierwszym schodku - wydawcy. Głównie dlatego, że takie wydanie pociągnęłoby za sobą lawinę zapytań z całego świata o możliwość jego druku i karkołomną pracę dla CGE przy bardzo niewielkim, jeśli nie żadnym zysku. I tutaj ich rozumiemy, regularnie do tego tematu powracamy, ale do momentu aż oni nie zdecydują się na jego wydanie nie możemy nic zrobić.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Ines
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2014, 20:12

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Ines »

Dobry wieczór :D

Czy wiadomo już może jaka będzie orientacyjna kwota poszczególnych dodatków do Seasons? I czy znana jest już dokładna data ich premiery polskiej, REBEL-u? :mrgreen:

:D
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1795
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 167 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Legun »

Czy coś wiadomo o kolejnym Dixicie (Daydreams)? Chciałbym zakupić razem z 7C:Babel, lecz nie wiem, czy wcześniej nie skończy się przedsprzedaż tego drugiego...
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Nataniel »

Czy coś wiadomo o kolejnym Dixicie (Daydreams)? Chciałbym zakupić razem z 7C:Babel, lecz nie wiem, czy wcześniej nie skończy się przedsprzedaż tego drugiego...
Daydreams oraz pozostałe dodatki powinny pojawić się niedługo po Essen (kilka - kilkanaście dni). Niestety przedsprzedaż Babel raczej do tego czasu się skończy.
Czy wiadomo już może jaka będzie orientacyjna kwota poszczególnych dodatków do Seasons? I czy znana jest już dokładna data ich premiery polskiej, REBEL-u?
Dodatki do Seasons są zaplanowane na grudzień a ich cena sugerowana to 69,95.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Vester »

W temacie Seasons: przygotujecie jakiś pakiet typu bundle, czyli wszystko razem w korzystnej cenie?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Nataniel »

Vester pisze:W temacie Seasons: przygotujecie jakiś pakiet typu bundle, czyli wszystko razem w korzystnej cenie?
Za wcześnie na takie plany, więc naprawdę trudno powiedzieć.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Skywarden
Posty: 204
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 7 times

Re: Rebel - zapowiedzi do końca 2014 roku

Post autor: Skywarden »

Bardzo się cieszę z wydania Królestwa w Budowie :)). Czy jest szansa na polskie dodatki do tej gry?
Zablokowany