(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: hancza123 »

ja dziś będę jeżeli żona puści ;-) (50/50). jeżeli będę to chciałbym grać w Brassa, Aeroplany lub DS. jeśli zagram w Terrę i pierwszy raz wygram to też będzie dobrze
gabione
Posty: 147
Rejestracja: 01 sie 2011, 12:51

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: gabione »

My z Marcinem będziemy tak pewnie o 18. Terra, Bora Bora będzie ok, ale mamy też ochotę na wypróbowanie Madeiry jeśli Majek przyniesie :)
Awatar użytkownika
Majek10
Posty: 782
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Majek10 »

Wezmę i będę prawdopodobnie z Sylwią.
Awatar użytkownika
Joki
Posty: 32
Rejestracja: 25 kwie 2014, 12:43

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Joki »

Będę o 18 Terrą nie pogardze :D
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Valarus »

Juz 12, a ja wciąż nie wiem, co wczoraj było grane. Nie wstyd wam?;)
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: mnowaczy »

Wczoraj prawie same mózgożerne suchary :)
Terra wylądowała na stole zanim ustalił się do niej skład. Niektórzy mocno przebierali nóżkami zanim się wszyscy zeszli i się wyjaśniło kto w nią gra. Grałem ja, Joki, Mitbol, Kajetan i oczywiście Wolf. Wyglądało to tak, że graliśmy niby razem ale tak naprawdę to były 2 gry. Kajetan z Wolfem tłukli się o zwycięstwo, a reszta grzecznie walczyła o 3 miejsce :)

W międzyczasie druga ekipa bawiła się na Maderze. Część ekipy od Terry im pozazdrościła i wybrali jeszcze bardziej egzotyczne wyspy czyli Bora, Bora. Natomiast ja wraz z Marcusem i Szałą ruszyliśmy w kierunku gier lekkich, "łatwych" i przyjemnych rozkładając Dungeon Fighter z dodatkiem ogniowym. Grało nam się bardzo przyjemnie i wesolutko i nawet daleko zaszliśmy jak na taki skromny skład.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: anatolina »

a zdjęcia już są link! a filmiki będą wkrótce pod tym samym linkiem ;)
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Valarus »

To jak Cuba Libre w poniedziałek? Są jakieś szanse?
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: hancza123 »

chyba raczej będę musiał ten tydzień całkowicie odpuścić ale potem 2 następne tygodnie będę mógł nadrobić
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6482
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 608 times
Been thanked: 959 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Odi »

Ja tez dzisiaj niet, ale w czwartek będę normalnie.

Może być Cuba Libre, może być Ren, może byc coś innego
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Valarus »

Odi pisze:Może być Cuba Libre, może być Ren, może byc coś innego
Chętnie, chętnie, Aśka? :D
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6482
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 608 times
Been thanked: 959 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Odi »

Aska toźe być może!
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: hancza123 »

Aśki nie będę żałował bo jakoś nigdy jej nawet nie poznałem. Więc jak możecie to poczekacie z CL do przyszłego tygodnia. Ja już AA rozgryzam i podobieństwo jest ogromne.

wciąż nie daje mi to spokoju kto wygrał w Terrę w ostatni czwartek? jak zwykle Kajetan czy oczywiście że Wolf?
Awatar użytkownika
mitbol
Posty: 459
Rejestracja: 27 sty 2014, 12:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: mitbol »

hancza123 pisze:wciąż nie daje mi to spokoju kto wygrał w Terrę w ostatni czwartek? jak zwykle Kajetan czy oczywiście że Wolf?
Tak :p
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: hancza123 »

rozumiem że wygrał jak zwykle Kajetan ale Wolf wyprzedził go jednak na punkty? :roll:
loso
Posty: 568
Rejestracja: 16 cze 2004, 19:06

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: loso »

Czy w ten czwartek też gracie? Chętnie wpadnę pograć w coś nowego. Może ktoś by sie pisał w Zimną Wojnę - dopiero co kupiłem i chętnie zagram z kimś kto już zna tę grę...
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Valarus »

Gramy gramy. W TS bardzo chętnie, ale nie w czwartek - ogólnie wydaje mi się, że większość osób stara się unikać gier an dwie osoby w czwartki. W końcu nie po to masz na miejscu grupę :wink:
Polufka
Posty: 114
Rejestracja: 17 gru 2011, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk-wrzeszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Polufka »

Hej ludzie:)

TAKA AKCJA:

Zgłosiła się do nas wyprawa badawcza do Polskiej stacji Antarktycznej, wypływająca wkrótce. Poprosili o wsparcie w postaci używanych gier planszowych, które uprzyjemnią im podróż i zimowanie w stacji, a następnie posłużą kolejnym polarnikom. Nas przekonali i zdecydowaliśmy się przekazać kilka zużytych lub rzadziej używanych gier. Jeśli ktoś chciałby się dołączyć, niech przyniesie zalegające na półkach, niegrane już gry na jutrzejsze spotkanie planszówkowe. Dziękujemy w imieniu polarników!

http://www.arctowski.pl/index.php?p=2
poket
Posty: 344
Rejestracja: 15 wrz 2011, 17:19
Has thanked: 2 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: poket »

Pojawię się dzisiaj ok 20 i mam czasu na jedną rozgrywkę (do 4 godzin :) ). Ze sobą przytargam Alien Frontiers, Keyflowera i A La Carte dla Mickego.
Zagram we wszystko a najlepiej w suche a zarazem mięsiste (mechanicznie) Euro :P
Mam chęć na Le Havre jakby ktoś przyniósł i chciał zagrać.
gabione
Posty: 147
Rejestracja: 01 sie 2011, 12:51

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: gabione »

Wezmę Le Havre. My będziemy pewnie tak o 18.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: mnowaczy »

Powinienem być krótko po 18
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: Valarus »

No to słowo komentarza o dniu wczorajszym. Od samego początku było sporo osób, więc ruszły 3 gry jednocześnie: Wyścig do Renu, Madeira i Terra. Nie mam pojęcia, jak rozegrała się Madeira, wiem za to, że Terrę wygrał Mickey a Mitbol tradycyjnie był ostatni ( :twisted: ).

Ja z Kajetanem i Odim zasiedliśmy do wyścigu. Odi jako Montgomery, ja jako Bradley i Kajetan jako Patton. Dużo się wcześniej o tej grze naczytałem i miałem spore oczekiwania, w końcu cud polskiego wydawnictwa, znikał z półek jak kiełbasa w czasie PRL. I jak to w życiu bywa, rzeczywistość nie dotrzymała tempa. Gra jest piękna, plansza wygląda świetnie, karty są fantastyczne, drewniane elementy najwyższej jakości. Jeżeli więc chodzi o wykonanie - pierwsza klasa. Początek rozgrywki również jest bardzo przyjemny, front rusza z kopyta, podejmujemy ciekawe decyzje, trochę zależy od szczęścia w kartach - jest git. Ale końcówka była strasznie męcząca. Zaopatrzenie moich oddziałów wymagało kilku akcji, a cały proceder był niestety trochę nużący. Nie mówiąc już o ciągłym "ej, weź go tam odetniej, bo jak nie to gra się kończy i przegraliśmy". Kingmaking pełną gębą, bo okazji na wybranie zwyciężczy miałem sporo, samemu już dawno się nie licząc.

Ostatecznie odchodziłem od planszy... zmęczony. I to chyba nie ja jeden, bo Odi z miejsca uciekł, Kajeten też tylko stękał po fakcie. Gotów jest zaakceptować fakt, że przyczyną takiego stanu rzeczay był brak doświadczenia. Gdybym lepiej podejmował decyzje logistyczne, to pewnie i grałoby się też o wiele przyjemniej. Wyścig do Renu to dobra gra. Nie jakaś fenomenalna, ale solidna i jak już trochę odetchnąłem, to chętnie zagrałbym jeszcze raz Bradlayem, głównie po to, żeby poprawić swoje błędy i zobaczyć, czy za drugim razem pójdzie mi lepiej. Warto ją wypróbować, bo wielu jestem w stanie zrozumieć, czemu tak dużo osób ją lubi.

Potem zagraliśmy a Aśkę - Mitbol, mając zero punktów pociągnął za sobą na dno Kajetana, który większość czasu zdawał sobie sprawę z takiej sytuacji i chyba nie przykładał za wiele uwagi. Ostateczenie zakończyło się moim zwycięstwem. Taktyka? Ukrycje Gloriany, zabicie kilku rewolucjonistów i przepchnięcie wskaźnika wojny jak najwyżej się da. Zadziałało.

No koniec zagraliśmy jeszcze w Survive - gra bardzo zabawna i przyjemna. Wywołała kilka salw śmiechu, więc jak najbardziej spełniła swoje zadanie. Jako luźna gra na 40 minut - bardzo fajna zabawa.

Obok w tym czasie leciały pupile podziemia, co dotarczyło nam jeszcze więcej radości - wszystkie losowe komentarze o kupach, ich usuwaniu i zabijaniu królików brzmią fenomenalnie, kiedy wyjmie się je z kontekstu;)
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje od 18

Post autor: mnowaczy »

Tak, to prawda wygrałem i to chyba po raz pierwszy. Do 5 razy sztuka. :) Należy odnotować fakt, że graliśmy z nowym kolegą, którego imię jeszcze wczoraj pamiętałem, ale dziś mam czarną dziurę w pamięci. Gdy nas zagadnął w czasie rozkładania Terry miałem wątpliwości, ale szybki test na wymienienie tytułów w które grywa rozwiał je. Wolf powinien być z nas dumny, bo nie dość, że wciągnęliśmy nową osobę to jeszcze samodzielnie wytłumaczyliśmy zasady. Poszło nam nieźle bo kolega bardzo dobrze sobie radził i chyba można stwierdzić że się zaraził.

Start gry o kupie był dość mozolny, bo ja, Majek i Poket wspomagając się instrukcją przypominaliśmy sobie zasady w międzyczasie tłumacząc je Wolfowi :) Hodowla szła nam całkiem nieźle aczkolwiek stękania przy przydzielaniu kart potrzeb było co niemiara. Niestety jakieś przyziemne sprawy związane z SKM zmusiły nas do przerwania tuż przed finałową rundą.

Za tydzień możemy powtórzyć zarówno tytuły jak i składy :)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: Odp: [Gdańsk] Czwartki we Wrzeszczu - Polufka(w wakacje

Post autor: anatolina »

Tak, jak ja w bólach pisze magisterke, to oni grają w moje ukochane Pupile :(
ODPOWIEDZ