Dodatki do "Osadnikow"

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1799
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Post autor: Legun »

Przedyskutowaliśmy sobie na czarnohorskich szlakach problem kart wydarzeń i wygląda na to, że dodatek ten daje możliwość bardzo dowolnego regulowania losowości w Osadnikach. Wystarczy odkładać "przed każdym rokiem" wybraną liczbę kart. Jeśli się zastosuje losowanie ze zwracaniem, to sytuacja jest w ogóle identyczna z rzucaniem kostką, poza dodatkowymi wydarzeniami. Czy ktoś w Polsce sprzedaje ten dodatek (w wersji angielskiej)?
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: salmunna »

Mam Osadników w wersji niemieckiej i Żeglarzy w wersji polskiej.
No i nie mam jak złożyć ramki morza bo listewki z podstawki nie pasują do dodatku...
Czy ktoś miał taki problem? Jak sobie z nim poradzić?
Boję się, że jak spróbuję wycinać to zepsuję jeszcze bardziej i wtedy nawet podstawki się nie złoży
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

No coz, nie ma szans, aby pasowaly. Ja mam polska podstawke i niemieckich Zeglarzy (ale stare wydanie, drewniane) i jakos to dziala (brakuje 1 zetonu morza, co nie ma specjalnie znaczenia). Polaczenie niemieckiej podstawki z polskimi Zeglarzami raczej sie nie uda.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

salmunna pisze:Mam Osadników w wersji niemieckiej i Żeglarzy w wersji polskiej.
No i nie mam jak złożyć ramki morza bo listewki z podstawki nie pasują do dodatku...
Czy ktoś miał taki problem? Jak sobie z nim poradzić?
Boję się, że jak spróbuję wycinać to zepsuję jeszcze bardziej i wtedy nawet podstawki się nie złoży
Proponuje sprzedać na allegro jedną z wersji i zakupić w tej samej wersji językowej, albo daj ogłoszenie może będzie się chciał ktoś wymienić.
ODPOWIEDZ