Ciężka gra dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
he1885
Posty: 71
Rejestracja: 12 wrz 2012, 19:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: he1885 »

Witam,
poszukuje dużej, ciężkiej gry, która świetnie chodzi na 2 osoby i gwarantuje dużą regrywalność oraz satysfakcję z gry. Na forum przerzuciłem kilkadziesiąt stron poszczególnych wątków, ale nadal nie mam pojęcia co wybrać. Fajnie gdyby gra była estetycznie wydana, bo gram głównie z dziewczyną, ale nie jest to warunek konieczny. W zasadzie jesteśmy początkującymi graczami (ja mam dłuższy staż i poznałem około 20 dużych tytułów), ale cieszą nas przede wszystkim średnio-zaawansowane gry.

Czego oczekuję od gry:
- bólu głowy przy podejmowaniu decyzji i widocznych konsekwencji tych wyborów,
- brak abstrakcyjnych, nielogicznych, doklejanych na siłę zasad (pewna doza abstrakcji nie jest problemem),
- duża regrywalność,
- raczej wydanie polskie lub niewielka zależność językowa,
- umiarkowana losowość lub możliwe skuteczne zarządzanie losowością,
- czas gry i przygotowania nie przekraczający 2h (optymalnie 1,5h),
- różnych ścieżek rozwoju, postępu,
- raczej nie worker placement,
- raczej bez negatywnej interakcji lub całkowita konfrontacja,
- mile widziany klimat,
- cena do 160 zł (mogą być używki).

Pierwsze typy:
- Cywilizacja poprzez wieki (niestety trudno ją zdobyć),
- Mage Knight (ogólnie fajna taka, ale raczej nie),
- A Few Acres of Snow,
- Dracula (niedługo będą Listy z Witechapel więc raczej nie),
- Shipyard,
- Civilization Sida,
- Conflict of Heroes
- Robinson Crusoe,
- Brass (ale tu chyba trzeba wydrukować dodatkową planszę dla wariantu 2-osobowego),
- Maria.

Faworyci: Cywilizacja poprzez wieki oraz Akry i Brass. Jak widzicie rozrzut jest ogromny, dlatego proszę Was o pomoc, podpowiedzi i sugestie. Z góry dzięki.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: Pixa »

Wszystkie punkty spelnia Robinson. Wyjatkiem jest losowosc, ktora jest spora, no ale tak to juz jest w przygodach, ze do konca nie wiadomo co nas czeka :-)

Jedynym problemem z Robinsonem jest instrukcja. W II edycji jest bardzo dobrze napisana, lecz ma okolo 30 stron razem z grafikami. Jak przebrniesz i zagrasz ze dwie gry probne to wszystko powinno byc jasne. Poziom zlozonosci uwazam za srednio wysoki.

Regrywalnosc jest wysoka, dwa dodatkowe darmowe scenariusze sa takze w necie na www Portalu. Mojej dziewczynie sie podoba. Z rozlozeniem we 2 osoby najdluzsza partia to max 2 godz. Zwykle 1,5.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: gafik »

Zimna Wojna
Civ PW
netrunner
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: sirkozi »

he1885 pisze: - raczej bez negatywnej interakcji lub całkowita konfrontacja,
Nie bardzo rozumiem. Jeśli z tych dwóch alternatyw chodzi o tą drugą, to warunki prawie idealnie spełnia Zimna Wojna. Można się przyczepić do wyglądu (chociaż niektóre z wymienionych gier też za piękne nie są) oraz ciężko będzie się zmieścić z rozgrywką w czasie dwóch godzin.
he1885
Posty: 71
Rejestracja: 12 wrz 2012, 19:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: he1885 »

Zimna Wojna niestety na ten moment odpada. Głównie ze względu na czas.
Netrunner raczej też, bo jakoś nie przekonuje mnie LCG. Chyba, że ta jest bardzo dobra już w podstawce.
Myślę nad Robinsonem, ale np. Horror w Arkham bardzo mi nie podszedł, bo mimo początkowego zachwytu szybko zrobił się schematyczny.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: TV3 »

Pixa pisze: Jak przebrniesz i zagrasz ze dwie gry probne to wszystko powinno byc jasne. Poziom zlozonosci uwazam za srednio wysoki.
Nawet jak zagrasz i 20 partii to nie wszystko będzie do końca jasne. :)
Jeśli zaś podzielisz zdania przedmówcy, to:
a) jeszcze nie na wszystkie wątpliwe sytuacje natrafiłeś podczas gry
b) kontaktowałeś się osobiście z autorem/wydawcą, który Ci na każde pytanie odpowiedział
c) natrafiając na wątpliwości w trakcie rozgrywki interpretujesz i tłumaczysz je sobie po swojemu i wg tego grasz (co jest chyba najzdrowszym podejściem)

Poza tym również uważam, że Robinson wart jest poświęcenia miejsca na półce. :)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: Pixa »

Generlanie stosuje opcje "c" :-) Nawet jezeli zdarzaja sie jakies niejasnosci, to nie sa one na tyle istotne by zepsuc gre/wplynac istotnie na jej przebieg. Zostaje sama kosmetyka :-)

Czy jest schematycznosc w Robinsonie? W pewnym stopniu tak - trzeba zadbac o jedzenie czy dach nad glowa. Z drugiej strony przygody sa bardzo roznorodne, uklad wyspy zmienia sie w kazdej partii, dostepne przedmioty i akcje do podjecia tez. Sa tez rozne drogi do wygranej.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: sirkozi »

W przypadku gier kooperacyjnych opcja C jest złym wyborem, bo może niezamierzenie zmieniać balans gry. A tu gramy gracze kontra gra, więc ma to istotny wpływ, większy niż przy gracz konfrontacyjnych.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: sqb1978 »

Z tych w które dużo gram we 2-kę to polecam Robinsona, Caylusa, MK i Agricolę:

- bólu głowy przy podejmowaniu decyzji i widocznych konsekwencji tych wyborów
Tutaj każda z gier się sprawdzić w kontekście konsekwencji, natomiast ból głowy najbardziej gwarantowany przez Caylusa (mnogość dróg i ich wzajemne korelacje są niesamowite)

- brak abstrakcyjnych, nielogicznych, doklejanych na siłę zasad (pewna doza abstrakcji nie jest problemem),
Abstrakcja jest wszędzie bo to jednak tylko gry. Najwięcej jest w Caylusie, najmniej w Robinsonie, aczkolwiek w nim z kolei jest trochę "doczepiania na siłę". Mi to nie przeszkadza jednak. Agricola i MK dałbym jakoś pomiędzy nimi.

- duża regrywalność,
Tu wszystkie gry mają regrywalność niesamowitą. Robinson co prawda ma scenariusze, więc istnieje szansa, że po 10 zagraniu w ten sam może się znudzić. Niemniej jednak ciągle powstają nowe, no i jest pole do popisu dla własnej inwencji.

- raczej wydanie polskie lub niewielka zależność językowa,
Wszystkie mają polskie wydania

- umiarkowana losowość lub możliwe skuteczne zarządzanie losowością,
Caylus 1% losowości przy setupie, Agricola trochę więcej ale wspólna dla wszystkich, MK trochę więcej, w Robinsonie dużo.
Jednak w przypadku każdej gry poziom losowości ma uzasadnienie. I zupełnie nie przeszkadza. W końcu gry to też zarządzanie ryzykiem :)


- czas gry i przygotowania nie przekraczający 2h (optymalnie 1,5h),
Tylko MK może przekroczyć ten czas. Pozostałe gry raczej w okolicach 1h. No Robinson 1,5-2h.

- różnych ścieżek rozwoju, postępu,
Wszystkie to oferują. Nie są liniowe, pozwalają na różne drogi zwycięstwa. Praktycznie nie ma 2 takich samych rozgrywek.

- raczej nie worker placement,
Caylus, Agricola i Robinson to worker placement (lub action management - praktycznie to samo). W MK jest wszystkiego po trochę, no poza worker placementem. Ale głównie deck-building. Ciężko te wszystkie wymienione przez Ciebie wymagania połączyć :)

- raczej bez negatywnej interakcji lub całkowita konfrontacja,
Robinson to kooperacja. W MK możesz określić czy grasz konfrontacyjnie czy koop. Caylus i Agricola mają minimalną interakcję - "kradzież zagrań", Caylus minimalnie większą.

- mile widziany klimat,
Robinson > MK > Agricola > Caylus

- cena do 160 zł (mogą być używki).
MK nówka ok 200 zł, reszta poniżej 160 tylko chyba nie wszystkie dostępne.

Na koniec:
Długość setupu zależy od sposobu przechowywania elementów - można to zminimalizować. Jednak kolejność od najszybszej wypada mniej więcej tak: Caylus, Agricola, Robinson, MK. Od 5 do 10 minut.
Każda gra się sprawdza świetnie na 2 osoby, (MK podobno na więcej zbyt długa, ale nie grałem). Dodatkowo Robinson, MK i Agricola można grać solo. Caylus, Agri i Robinson chodzą równie dobrze na każdą ilość graczy.
Wszystkie wydane super.
Mojej żonie wszystkie się podobają, a najbardziej lubi grać w MK, najmniej w Agricolę, ale to kwestia gustu i ilości wygranych :P
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: Andy »

he1885 pisze:Netrunner raczej też, bo jakoś nie przekonuje mnie LCG. Chyba, że ta jest bardzo dobra już w podstawce.
Tak, podstawka Netrunnera jest bardzo dobrą grą.

Nie wiem tylko, jak to będzie z postulatem "raczej bez negatywnej interakcji", bo Netrunner to wyłącznie negatywna interakcja - inaczej mówiąc "całkowita konfrontacja". ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
he1885
Posty: 71
Rejestracja: 12 wrz 2012, 19:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: he1885 »

Dzięki za szybką reakcję i zabranie głosu. :D
Chyba głupio napisałem o tej negatywnej interakcji. :oops:
Chodzi o sytuację prawie 0-1, bo gra nastawiona od początku do końca na konfrontację będzie OK. Gorzej jak gra będzie generalnie pacyfistyczna, a jeden "atak" zrujnuje całą strategię.

Agricolę mamy i jest super, chociaż czasami usprawnienia i pomocnicy ustawiają grę tak, że trudno pokrzyżować szyki przeciwnikowi. Przykład: w ostatniej rozgrywce moja dziewczyna zagrała 2 albo 3 karty tak, że budowała oborę i 4 ogrodzenia za 1 drewna. Dodatkowo musiałem oddawać 1 drewna podczas korzystania z akcji 'weź 3 drewna'.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: mig »

- Cywilizacja poprzez wieki - imho na 2 osoby nie jest najlepiej
- Brass (ale tu chyba trzeba wydrukować dodatkową planszę dla wariantu 2-osobowego) - nie trzeba drukować. Dość powszechną metodą jest zasłonięcie tych kilku nieużywanych lokacji nieużywanymi kartami
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
he1885
Posty: 71
Rejestracja: 12 wrz 2012, 19:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: he1885 »

Niestety nie mogę przekonać się do Caylusa, chociaż wydaje się, że byłby bardzo dobry, a może nawet idealny. Może z czasem.
Zaciekawił mnie Netrunner. :)
Na ile rozgrywek starczy podstawka Androida? Można mieszać karty z polskiego wydania i angielskiego?
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: gafik »

Civ PW na 2 osoby to miód i orzeszki :)

Caylus na 2 osoby to szachy - cała gra zdeterminowana - od początku do końca. Dużo lepszy jest Troyes, a ciężar rozgrywki ten sam.

Podstawka Netrunnera styka na 100 partyjek. Pierwsze 50 na obcykanie wszystkich kart i zależności. Drugie 50 na wyciśnięcie z nich maxa. Potem jest już nudno i chce się nowych możliwości. Ograni z innymi systemami karciarze (jak np. ja) już po 20 rozgrywkach chorują na dodatki :P Żeby mieszać ENG/PL trzeba bdb znać karty - nie polecam.
he1885
Posty: 71
Rejestracja: 12 wrz 2012, 19:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: he1885 »

Czyli słusznie nie mam przekonania do Caylusa. Jeżeli coś podobnego do szachów, to tylko... szachy.
Szkoda, że Civ PW jest nieosiągalna w normalnej cenie. Anglojęzyczna edycja odpada, szkoda.
@gafik - a nie masz na sprzedaż? 8)
A jak sprawdza się co-op i konfrontacja w Mage Knight, czy są równowartościowe? Gra MK jest trudniejszy jeżeli chodzi o zasady w porównaniu do Zimnej Wojny, Horroru w Arkham czy Agricoli?
Zastanawiam się jeszcze nad Romolo o Remo?, ale to chyba zbyt duża niewiadoma, chociaż gra wydaje się bardzo ciekawa.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: Bea »

Zainteresuj się Nową Erą, mnie przy niej głowa boli ;) Fajna jest też Agricola, Caverna i Tzolkin.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: sqb1978 »

Nie zgodzę się, że Caylus na 2 jest jak szachy. Nie jest ani tak hermetycznie ani "sucho". Oczywiście myśleć do przodu trzeba podobnie no i jeden błąd może sporo kosztować - z dobrym graczem przeważnie wtopa. W każdym razie grałem wszystkie możliwe ilości graczy i jest jak w innych grach tylko lepiej.
Jest mniej ciasno i duża kontrola nad sytuacją na planszy - co pozwala na lepsze rozegranie strategii.
O ile dużo gier euro traci na 2 graczy bo robi się zbyt łatwa, to Caylus jest dla mnie najlepiej skalującą się grą - i co ciekawe bez odmiennego setupu.
Jeśli miałbym wskazać grę podobną do szachów to np. Eufrat i tygrys.

W MK coop i pvp jest mało jaskrawe. Pvp raczej się nie opłaca, bo zmniejsza to szansę pozytywnego skończenia gry obu graczom. Po prostu mniej karty a zarazem tur zostanie na spełnienie założeń scenariusza. No ale może to kwestia wprawy i ogrania.
Ja z żoną częściej gramy bez walk pvp tylko ścigamy się na punkty sławy. Co nie zmienia faktu, że można blokować i podkradać lokacje :)

Wg. Mnie więcej rozkminiania jest przy MK niż przy Agri. W pozostałe wymienione gry nie grałem.
he1885
Posty: 71
Rejestracja: 12 wrz 2012, 19:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: he1885 »

A czy możecie się wypowiedzieć nt. Ground Floor? Wiem, że to worker placement, ale wygląda na niedoklejany. Jakieś wrażenia z 2 osobowej rozgrywki?
Awatar użytkownika
lintu
Posty: 244
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:57
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: lintu »

Netrunner jest dobrą opcją, miodne zasady, a podstawka wystarcza na długo. Popieram również Robinsona, ma bardzo wysoką regrywalność, a losowość w nim nie razi.
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: Jelithe »

Cywilizacja poprzez wieki - osobiście najbardziej lubię wariant na dwie osoby. Trochę skraca czas rozgrywki i jest imo bardziej dynamiczny niż na 3 czy 4 graczy. Ta gra z pewnością może spowodować ból głowy. Wymaga masy móżdżenia i planowania. Dobrze jest się zapoznać z kartami, żeby rozgrywka była optymalna. Na pewno jest regrywalna (szeroki zestaw kart) i ma małą losowość, czyli jak sobie zaplanujesz i zagrasz, tak będziesz miał :-)

Brass - moja ulubiona gra :-D Tu również świetnie działa wariant na dwie osoby i nie wymaga wcale drukowania żadnej planszy. Ja zakrywam nieużywanym kolorem gracza niepotrzebne lokacje. Wymaga zaplanowania swojej strategii, która raczej powinna być odmienna od reszty graczy ;-) Losowe są jedynie karty, co jednocześnie podnosi regrywalność gry. Mocny ekonomiczny tytuł.

Mage Knight - nie moje klimaty. Za bardzo przygodowa, zbyt losowa, nie dająca się przeliczyć i zaplanować :-P Jeśli mogę, wolę unikać ;-)

Dracula - całkiem ciekawa gra kooperacyjno-dedukcyjna, czy też grupa graczy przeciwko Draculi. Jednak ja również poczekałabym na Letters to Whitecheapel ;-)

Cywilizacja Sida Meyera - jak dla mnie porażka. Dużo słabsza niż pierwotna Cywilizacja. Za dużo jednak o niej nie mogę powiedzieć, bo zagrałam tylko raz zbyt długą i koszmarnie nudną partię i nigdy więcej nie miałam już na nią ochoty. Pozostawiła jednak po sobie pewien niesmak i wspomnienie nudy.

Robinson Crusoe - fajna pozycja, pomieszanie work placement z kooperacją. Niby ma eliminować pozycję lidera tak często występującą w grach kooperacyjnych, ale raczej nie jest to możliwe. Najlepiej jeśli grają w nią osoby na tym samym poziomie zaawansowania. Regrywalność jest duża dzięki różnym scenariuszom. Ostatnio wyszedł fajny dodatek w formie kampanii. Poza tym są scenariusze fanowski, a jak ktoś chce może dorobić sobie swój własny. Grę lubię, ale szczerze mówiąc nie zasiadam do niej zbyt często.

Możesz jeszcze pomyśleć o:

Tzolkin Kalendarz Majów - ciekawa gra z mechaniką koła zębatego. Za mną dopiero kilka partii, ale zaczynam dostrzegać możliwości tej gry. Chodzi mi tu o różne drogi prowadzące do zwycięstwa. Multum możliwości wyboru powoduje, że trzeba mocno się zastanowić, w którą stronę iść, a często można się w tym wszystkim zagubić instynktownie próbując wszystkiego po trochę.

Steam - świetna gra o tematyce pociągów, przewóz towarów, budowa kolei. Ona też potrafi wywołać ból głowy. Poza tym w dodatkach są fajne małe mapy dedykowane dwóm graczom.

Przy Twoich kryteriach karcianek typu Netrunner nie brałabym raczej pod uwagę. To z pewnością bardzo przyjemna i wciągająca gra dla dwóch osób, ale równocześnie ze znaczącą losowością i z pewnością nie można jej podciągnąć pod kategorię ciężkich gier do móźdźenia ;-)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: rastula »

he1885 pisze:A czy możecie się wypowiedzieć nt. Ground Floor? Wiem, że to worker placement, ale wygląda na niedoklejany. Jakieś wrażenia z 2 osobowej rozgrywki?

chodzi na 2 przyzwoicie (nawet bardzo) - ale ciekawiej robi się gdy jest więcej osób, bo robi się tłoczno na poszczególnych działaniach - za GF przemawia "klimat" choć w przypadku strategicznego zarządzania biznesem to nie najlepsze słowo - ale gra jest bardzo sensowna.


dorzuce od siebie jeszcze MADEIRA - tu na prawdę po rozłożeniu bańka może zadymić - a pierwsze ruchy to jak błądzenie we mgle niewidomego pijaka ;)... ale z każdym ruchem robi się ciekawiej - zdecydowanie euro na sterydach ( niektórzy zarzucają że aż za dużo tam pomysłów ) ale warto spróbować...
he1885
Posty: 71
Rejestracja: 12 wrz 2012, 19:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: he1885 »

Decyzja zapadła: Ground Floor i Brass. :wink: Brass zostanie zakupiony niestety dopiero za 2 tygodnie.
Wielkie dzięki za pomoc i propozycje!
W sobotę rozegram partyjkę w GF i dam znać czy czarny koń okazał się słusznym wyborem.
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1463
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: virco »

a ja polecam akry i commbat commander..
a zamiast brassa bierz age of industry..
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Ciężka gra dla 2 osób

Post autor: Tolis »

Z gier które były zaproponowane:
Mage Knight, Cywilizacja Poprzez Wieki - nie spełniaja wymagań czasu, dodatkowo MK wymagań cenowych.
Z takich mniej popularnych gier wymagających sporo myślenia:
Neuland - w zasadzie zero losowości - budowanie osady - cena d zdobycia około 50-70 zł na rynku wtórnym
Pret -a- Porter - świetna gra ekonomiczna
Gry wydawnictwa Splotter:
- Road and Boats - najlepsza gra moim zdaniem, niestety cena jest duża - estetyka typowa dla Splottera :)
- The Great Zimbabwe - cena też wysoka, ale grafika już zdecydowanie nie Splotterowa :)
ODPOWIEDZ