Poszukuję gry dla 5 osób- 1,5-2h

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
xenar
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:29

Poszukuję gry dla 5 osób- 1,5-2h

Post autor: xenar »

Poszukuję gry dla 5, a nawet 6 osób, część z nas sporo grała w Warhammera RPG więc coś w tym klimacie bardzo mile widziane, gramy zdecydowanie stałą ekipą ale jak dotąd nie graliśmy w zbyt wiele gier:
Carcassone (z dodatkami) - mnóóóóstwo partii, w końcu gra zaczęła nam się nudzić, ale po conajmniej kilkudziesięciu rozgrywkach :)
Seasons- Trochę męczy nas czas oczekiwania między turami i mało wyczuwalny klimat.

Fajnie byłoby znaleźć coś do 200zł :) Tak jak napisałem w temacie optymalny czas rozgrywki to 1,5-2h, ale jak będą 3 to też jakoś przeżyjemy :)
Liczę na pomoc :)
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Poszukuję gry dla 5 osób- 1,5-2h

Post autor: gaseki »

Troszkę ponad 200 (ok 220-250) wyszłoby Chaos W Starym Świecie, z dodatkiem - macie klimat Warhammera, więc na pewno atrakcyjnie ;) Tylko tutaj MUSI być dodatek, bo gra obsługuje tylko 3-4 graczy bez niego.
W 5 osób rewelacyjnie musi się grać w Perikles, choć jest to dość specyficzne połączenie gry wojennej i aukcji.
Steel Driver to kolejna gra aukcyjna od autora Perikles. Bardzo sympatyczna, "lekka" rozgrywka.
Lord Of The Rings - ciekawa gra kooperacyjna. Gracze wcielają się w drużynę pierścienia i mają za zadanie... chyba wszyscy wiedzą o co chodzi w grze ;)
Jeśli interesowałaby was gra kolejowa, to jest ich mnóstwo, np Railways of the World, czy Steam.
Z nowszych gier bardzo fajnie się zapowiada Study In Emerald.
No i jest jeszcze Warrior Knights z ciekawym systemem rozstrzygania faz specjalnych i nadawania specjalnych zdolności.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Poszukuję gry dla 5 osób- 1,5-2h

Post autor: sqb1978 »

Koniecznie Gra o Tron. U nas się sprawdza właśnie w ekipie grającej wcześniej w WH:RPG :) To gra typowo strategiczna, z dużym naciskiem na politykę (polityka jest zupełnie ponad grą, czyli nie ma żadnych zasad - jak w życiu).

Do Chaosu też się przymierzamy, narazie przyswajam instrukcję. Gra jest niesymetryczna więc każdą stroną gra się inaczej. Jestem bardzo ciekaw jak to chodzi :)
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Poszukuję gry dla 5 osób- 1,5-2h

Post autor: sirkozi »

Na 5 Chaos z dodatkiem. Nic lepszego nie znajdziesz, jeżeli lubicie Warhammera.
Na 6 Gra o Tron albo Warrior Knights, ale to już grubo ponad 2h gry w obu przypadkach.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Poszukuję gry dla 5 osób- 1,5-2h

Post autor: schizofretka »

Chaos jest super i chyba to jedyna obecnie planszówka w Starym Świecie. Znacznie przerasta skomplikowaniem to w co graliście, ale myślę, że warto.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
michallus
Posty: 21
Rejestracja: 17 sty 2014, 20:02

Re: Poszukuję gry dla 5 osób- 1,5-2h

Post autor: michallus »

Myślę że Cyklady byłyby w sam raz:-)
xenar
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:29

Re: Poszukuję gry dla 5 osób- 1,5-2h

Post autor: xenar »

Dzięki wszystkim za propozycje :)
Właściwie rozważam 3 opcje :)
Chaos+ dodatek (tutaj wszystko jest jasne)
Gra o tron- znalazłem rozbieżne informacje co do tego ilu graczy może być maksymalnie 4 czy 5 czy 6?!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Poszukuję gry dla 5 osób- 1,5-2h

Post autor: schizofretka »

Maksymalnie 6, i minimalnie też. Ostatecznie 5, jak nie przeszkadza wam brak balansu.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Poszukuję gry dla 5 osób- 1,5-2h

Post autor: Bardias »

A mi do głowy przyszedł Munchkin (klasyczny) - dla RPGowców fajna odskocznia i idealna zabawa na 5 osób :-) Ale to raczej jako tytuł na deser lub przystawkę, chociaż czasem zaczynamy z myślą "jedna partia i coś poważnego", a kończy się na pięciu.

Game of Thrones najlepiej hula właśnie w 5-6 osób. Gra jest świetna, chociaż długa i wymagająca. Ja w gry tego typu preferuję grać w mniejszych grupach, głównie z tego powodu nie sprawiłem sobie własnego egzemplarza.

Chaos jest fajny na 4 osoby, dodatku nie znam zupełnie więc nie wiem jak to wygląda, ale podejrzewam, że w porządku.

PS. Przy okazji możesz zamówić Resistance: Agenci Molocha (za 2 dyszki) albo droższy i lepszy Avalon - sesje 5-6 osobowe zawsze od tego zaczynam i na tym kończę (na 7+ to już są to dania główne). Są to tanie, ale absolutnie fenomenalne tytuły.
ODPOWIEDZ