(Kraków) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 575 times
Been thanked: 932 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Galatolol »

Byłby ktoś chętny zagrać w Grę o Tron (planszówkę) w Strychu we wtorek 10.07 od 17?
Ostatnio zmieniony 06 lip 2012, 21:06 przez Galatolol, łącznie zmieniany 1 raz.
wittiw
Posty: 105
Rejestracja: 14 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: wittiw »

Ja chętnie zagram, ale przed 17-tą to raczej nie mam możliwości się pojawić.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 575 times
Been thanked: 932 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Galatolol »

Dobra, czyli przesuniemy spotkanie na 17, ja przyjdę wcześniej wszystko rozłożyć, żebyśmy się wyrobili. Póki co jest nas czterech.
waskopiotr88
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2011, 22:16
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: waskopiotr88 »

ok Darku to praśniu jutro tam tą rękawicą bo mnie jutro nie bedzie:) powiedz aby dała jakis namiar do siebie albo cokolwiek:)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 575 times
Been thanked: 932 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Galatolol »

Jest jeszcze ktoś chętny na grę o Tron we wtorek o 17 w Strychu?
Awatar użytkownika
rag
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2006, 14:54
Lokalizacja: Chrzanów

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: rag »

Czwartek 12 VII godz. 16.00 na Strychu - chętni na Goa(*) poszukiwani.

(*) lub Olympos, Carson City, Chicago Express lub praktycznie cokolwiek innego z mojej kolekcji - ale Goa ma priorytet :)


Przy okazji: czy Strych jest otwarty normalnie do końca lipca?
Azaka
Posty: 92
Rejestracja: 21 maja 2009, 13:53
Lokalizacja: Królewsko Cesarskie Stołeczne Miasto Kraków
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Azaka »

Uwaga: 12 VII 2012 (Czwartek) Klub Strych jest NIECZYNNY
Awatar użytkownika
rag
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2006, 14:54
Lokalizacja: Chrzanów

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: rag »

A następne strychowe czwartki w lipcu, też zamknięte?

Odnośnie jutra: sugeruję przenosiny do Sklepu Z Grami na Garbarskiej. Gramy w Chicago Express (zgodnie z prośbą Lucfa), jeśli znajdziemy jeszcze chociaż jednego chętnego.
Awatar użytkownika
michal_galakta
Posty: 6
Rejestracja: 09 sie 2011, 22:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: michal_galakta »

Jeśli będziecie szukać miejsca do pogrania w wakacje (i nie tylko w wakacje) to serdecznie zapraszamy do naszego Galakta Hobby Center zlokalizowanego przy ul. Łagiewnickiej 39 (niecałe 10 min piechotą od ronda Matecznego).

Na miejscu dostępne są stoły do grania oraz biblioteczka gier wydanych przez nasze wydawnictwo, z której można bezpłatnie korzystać na miejscu.

Informacja dla zmotoryzowanych - przed sklepem dostępny jest bezpłatny parking i nie powinno być żadnych problemów z parkowaniem w okolicy. Niezmotoryzowani nie powinni mieć problemu z dotarciem na miejsce, ponieważ do Ronda Matecznego można bez większego problemu dotrzeć z każdej części miasta.

W związku z tym, że w naszym założeniu GHC ma być miejscem przyjaznym dla graczy jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy - nie tylko te związane z naszymi grami. W chwili obecnej można spokojnie u nas grać w godzinach otwarcia GHC (pon. - pt. 12:00 - 18:00) zarówno w tytuły dostępne w biblioteczce jak i te przyniesione przez samych graczy.

Docelowo chcielibyśmy wspólnie ustalić wybrany dzień tygodnia, w którym zorganizujemy "wieczór planszówkowy" - wówczas będzie można dłużej zostać aby spokojnie pograć. Obecnie w środy są organizowane cykliczne turnieje Warhammera: Inwazji i chłopaki grają do około 21:00.

Serdecznie zapraszamy

Facebookowy profil Galakta Hobby Center: http://www.facebook.com/GalaktaHobbyCenter
Awatar użytkownika
mn3006
Posty: 326
Rejestracja: 06 maja 2007, 19:46
Lokalizacja: Krk
Been thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: mn3006 »

Może fajnie by było, gdyby przez wakacje udało się jakoś uporządkować i uzgodnić terminy i warunki różnych krakowskich miejsc planszówkowych - typu Strych, Artefakt, nowa oferta Galakty i inne. Jak coś się pokrywa, to nie jest tragedia, ale fajniej by było, gdyby np. dało się gdzieś zagrać (na sensownych warunkach - ilość miejsca, stoły, koszt, godziny otwarcia) w miarę możliwości w każdy dzień tygodnia.
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2110
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 70 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: pabula »

Może czas założyć nowy wątek? :)
szaman696
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2011, 15:38

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: szaman696 »

Witam,
jestem tu zupełnie nowy. Zajrzałem tu bo nie mam z kim grać a lubie planszówy. Moi znajomi maj amało czasu i jeszcze mniej zapału.

Ostatnio grywam w Ryzyko (w to bym z chęcią popykał), Magia i Miecz mi się troche przejadła, szukam kogoś kto wyjasni Cywilizację poprzez wieki bo z instrukcja ciężko idzie a i ćwiczyć nie mam z kim :/ Mam też filary ziemi ale też nie mam z kim grać żeby się nauczyć, raz w sumie tylko zagrałem. Grałem z kumplem ostatnio w Horror z Arkham, wydawał się bardzo fajną grą ale niestety kolega z innego miasta.

Ma ktoś ochotę pograć?

szaman
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 575 times
Been thanked: 932 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Galatolol »

Wybiera się w sobotę do MDK na Grunwaldzkiej ktoś, kto umie grać w Nową Erę i chciałby zagrać (przyniosę własną). Póki co przeczytałem tylko instrukcję i nie miałem jeszcze okazji pograć.
waskopiotr88
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2011, 22:16
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: waskopiotr88 »

szaman z skąd jesteś??
Awatar użytkownika
Sezostris
Posty: 175
Rejestracja: 01 sty 2011, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Sezostris »

Pilny apel od Ertaia z KSF-u :!:

"Pilnie potrzebna krew, najlepiej 0 RH -, dla koleżanki Pauliny Żak, która uległa wypadkowi samochodowemu i jest w stanie ciężkim. Leży w szpitalu wojskowym na Wrocławskiej w Krakowie. Zależy nam na czasie, więc w razie pytań dzwonić pod 513840964. Jeśli nie możecie nam pomóc, prosimy chociaż o dalsze przekazanie tej informacji. Krew można oddać od 7 do 13:30 na Wrocławskiej bądź w każdym innym szpitalu o dowolnej porze podając informację: dla kogo i gdzie leży.Oddając krew w innym szpitalu bądź RCKiK należy wziąć potwierdzenie ze wskazaniem, które należy dostarczyć na Wrocławską bądź zeskanowane wysłać na adres : sonykow100@interia.pl."
Gry w które grałem i / lub chętnie zagram
Gry którymi dysponuję - „proście a będzie wam grane” (czyt. "Błagam, niech ktoś ze mną w to zagra")
Gry które szukają właścicieli

We are Board Game Players ...Expect Us
Awatar użytkownika
Ignipes
Posty: 132
Rejestracja: 01 kwie 2011, 00:13
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Ignipes »

Rozbrajające.
Gość w chodzi na forum do działu "[Kraków] Spotkania planszówkowe" - czyli że tu są sami maniacy planszówkowi rządni gry - i pyta:
szaman696 pisze:Ma ktoś ochotę pograć?
Drogi sześćsetdziewięćdziesiątyszósty szamanie.
Tak. Mamy ochotę i często ją realizujemy.
Polecam stronę ksf.org.pl żeby sprawdzić gdzie i kiedy.
szaman696 pisze:Ostatnio grywam w Ryzyko (w to bym z chęcią popykał)
W to akurat może być ciężko :D
Ale mamy dużo innych fajnych gier :wink:
szaman696
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2011, 15:38

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: szaman696 »

"Rozbrajające. Gość wchodzi na forum do działu "[Kraków] Spotkania planszówkowe" - czyli że tu są sami maniacy planszówkowi rządni gry - i pyta:

Ma ktoś ochotę pograć?

Drogi sześćsetdziewięćdziesiątyszósty szamanie.
Tak. Mamy ochotę i często ją realizujemy.
Polecam stronę ksf.org.pl żeby sprawdzić gdzie i kiedy.

szaman696 napisał(a):
Ostatnio grywam w Ryzyko (w to bym z chęcią popykał)

W to akurat może być ciężko
Ale mamy dużo innych fajnych gier "


I moje pytanie " Ma ktoś ochotę pograć" dotyczyło wyżej wymienionych gier przede wszystkim tych bo takie mam lub znam. Na co Ty odpisujesz, (w domyśle) że co za głąb pisze w takim dziale takie pytania. Po czym sam sobie odpisujesz: "W to akurat może być ciężko"


To po co to w ogóle odpisywać???


Szukam ludzi do grania. Zwisa mi to w jakiej części miasta, mogę dojechać, mogę też zaprosić do siebie, mieszkam na Czyżynach koło Carrefoura/ronda Czyżyńskiego. Mogę też się spotkać gdzieś w mieście, w jakiejś knajpie czy innej salce - obojętne mi.
Awatar użytkownika
Goodman
Posty: 126
Rejestracja: 23 cze 2009, 11:42
Lokalizacja: Kraków / Skawina

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Goodman »

No i kolega szaman nam sie zbulwersował a nie potrzebnie :wink:
My bardzo chętnie zagramy ale akurat w Ryzyko będzie na prawdę ciężko bo nie ujmując samej grze to ma ona już swoje lata i nawet ostatnio czyt. ze dwa tygodnie temu staralismy sie na Strychu w 5 osób zagrac ale nic ciekawego z tego nie wynikło gdyż na rynku jest teraz o wiele, wiele wiecej ciekawszych tytułów. Stąd też odpowiedź Ignipesa.

Pan Ignipes to chciał tak w formie ironii a wyszło niefortunnie. My tu zawsze witamy nowych zapaleńców z otwartymi ramionami a im ich więcej tym lepiej ( zapaleńców , nie ramion)

Zapraszamy do miejscówek wypisanych na stronie kfs-u gdzie regularnie gra sporo ludzi "zakochanych" w planszówkach :)

Oczywiście zawsze możesz rzucić temat grania w swojej miejscówce i myslę że nie będzie problemu z chętnymi.
wittiw
Posty: 105
Rejestracja: 14 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: wittiw »

szaman696 pisze:Witam,
jestem tu zupełnie nowy. Zajrzałem tu bo nie mam z kim grać a lubie planszówy. Moi znajomi maj amało czasu i jeszcze mniej zapału.

Ostatnio grywam w Ryzyko (w to bym z chęcią popykał), Magia i Miecz mi się troche przejadła, szukam kogoś kto wyjasni Cywilizację poprzez wieki bo z instrukcja ciężko idzie a i ćwiczyć nie mam z kim :/ Mam też filary ziemi ale też nie mam z kim grać żeby się nauczyć, raz w sumie tylko zagrałem. Grałem z kumplem ostatnio w Horror z Arkham, wydawał się bardzo fajną grą ale niestety kolega z innego miasta.

Ma ktoś ochotę pograć?

szaman
Myślę, że na Ryzyko może być trudno zebrać graczy (choć ja chętnie bym spróbował, bo podejrzewam, że koledzy nie doczytali zasad :-p ). Magia i Miecz też raczej popularnością się nie cieszy.
Za to ja też chętnie spróbowałbym Cywilizację - ktoś posiada i chce zagrać?
Co do przygodówek - co najmniej dwóch graczy chętnie zagrałoby w Touch of Evil (myślę tu o sobie i Goodmanie :) ) (który jest krótszą i ciekawszą wersją Horror). Może Sezostris przyniesie Merchants & Marauders, albo Azaka Androida.
szaman696 pisze:I moje pytanie " Ma ktoś ochotę pograć" dotyczyło wyżej wymienionych gier przede wszystkim tych bo takie mam lub znam. Na co Ty odpisujesz, (w domyśle) że co za głąb pisze w takim dziale takie pytania. Po czym sam sobie odpisujesz: "W to akurat może być ciężko"


To po co to w ogóle odpisywać???
No cóż z Twojego pierwszego postu nie wynika że zależy Ci głównie na rozgrywce w gry, które posiadasz. Nie masz ochoty nauczyć się grać w coś innego (fajniejszego ;-) )?
Awatar użytkownika
Ignipes
Posty: 132
Rejestracja: 01 kwie 2011, 00:13
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Ignipes »

Uuuu!
Szanowny Gość się obraził.
szaman696 pisze:(...) moje pytanie " Ma ktoś ochotę pograć" dotyczyło wyżej wymienionych gier przede wszystkim tych bo takie mam lub znam. Na co Ty odpisujesz, (w domyśle) że co za głąb pisze w takim dziale takie pytania. (...)
Najmocniej Pana przepraszam Panie Szamanie.
Moim celem nie było obrażanie Pana (nic tam w domyśle nie było), lecz jak zauważył Goodman, to była ironia i taki sposób powitania.
Goodman pisze:Pan Ignipes to chciał tak w formie ironii a wyszło niefortunnie. My tu zawsze witamy nowych zapaleńców z otwartymi ramionami (...)
Może rzuć jakąś klątwę na mnie i będziemy kwita :wink:
Awatar użytkownika
Ignipes
Posty: 132
Rejestracja: 01 kwie 2011, 00:13
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Ignipes »

Łoł!
Nie uwierzecie... ale właśnie mnie potrącił samochód.
Poprzedniego posta pisałem z pracy, teraz jestem już w domu. Nic mi nie jest.
Jak wracałem na rowerze, to wjechała we mnie babka (nie zatrzymała się na zielonej strzałce).

Szaman jeśli to Ty, to niezły jesteś.
Ignipes pisze:Może rzuć jakąś klątwę na mnie i będziemy kwita :wink:
Awatar użytkownika
Sezostris
Posty: 175
Rejestracja: 01 sty 2011, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Sezostris »

...może to Ci uzmysłowi Dawidzie coś w kwestii tematu poruszonego ostatnio na Bagrach :roll:

Kolego Szamanie, czytając wypociny imć Ignipes-a faktycznie można by odnieść wrażenie iż jego intencje mają dość niepochlebny charakter...
Śpieszę jednak z gałązką oliwną i wyjaśniam, że w istocie rzeczy tak nie jest ...po prostu brak mu nieco ogłady i taktu ...ale w gruncie rzeczy to dobry chłopak ...choć nieokrzesany :roll:

Zerknij sobie na moją skromną kolekcję i napisz w co byś machnął.

Zachęcam też jutro do wypadu do MDK przy ul. Grunwaldzkiej na popołudniowe planszówkogranie.

ps. nie wykańczaj mi kumpli bo ... :twisted:

pozdrawiam

Darek
Gry w które grałem i / lub chętnie zagram
Gry którymi dysponuję - „proście a będzie wam grane” (czyt. "Błagam, niech ktoś ze mną w to zagra")
Gry które szukają właścicieli

We are Board Game Players ...Expect Us
wittiw
Posty: 105
Rejestracja: 14 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: wittiw »

Czy jest ktoś chętny jutro zagrać w Cyklady? Póki co reflektuję ja i Galatolol (i być może jego kolega). Więc spokojnie może dołączyć jeszcze 2 graczy.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 575 times
Been thanked: 932 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Galatolol »

Byłby ktoś chętny zagrać w Zostań Menadżerem (Factory Manager) w środę w sklepie Zgrami, najpewniej jakoś po południu?
Kisielll
Posty: 5
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:59

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Kisielll »

Ja bym chętnie zagrał jutro w Artefakcie w Osadników z Catanu. Jest ktoś chętny? Po rozgrywce jestem otwarty na inne propozycje. :wink:
ODPOWIEDZ