Która gra okaże się najlepsza ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
chlon123
Posty: 14
Rejestracja: 31 gru 2011, 16:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Która gra okaże się najlepsza ?

Post autor: chlon123 »

Nie chcę zakładać nowego wątku, ale jestem bardzo ciekaw, która gra przyniesie ciekawszą rozgrywkę Horror w Arkham + dodatki PL, czy Battlestar Galactica + dodatek PL ?? :mrgreen:
Wiem, że są one o zupełnie czym innym, jednak mi to nie przeszkadza :)
broda81
Posty: 102
Rejestracja: 25 lis 2011, 08:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Która gra okaże się najlepsza ?

Post autor: broda81 »

To już kwestia graczy, obie mogą być drewniane jak nogi polskich piłkarzy, a jednocześnie obie mogą lśnić blaskiem już dawno zapomnianych gwiazd
polonezwrc
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2012, 23:09

Re: Która gra okaże się najlepsza ?

Post autor: polonezwrc »

Witam. Gram od niedawna i szukam kolejnej gry do kolekcji. Ostatnio wraz ze znajomymi gram w Carcassonne (z dodatkami) i uwżam ją za super grę. Chciałbym grę w trochę innym stylu, a patrząc na opinie to pomyślałem o Cywilizacji Poprzez wieki, Dominion a z kolei w sklepie doradzono mi Filary Ziemi. Która z tych gier będzie według Was niezła dla 4 osób, czas rozgrywki ok 2 godz. A może jakąś inną polecacie? Pozdrawiam
chlon123
Posty: 14
Rejestracja: 31 gru 2011, 16:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Która gra okaże się najlepsza ?

Post autor: chlon123 »

Z tego co wyczytałem na forum, to właśnie Arkham Horror jest bardzo dobrą grą, jednak nie wszystkim przypadnie do gustu tematyka. Jedną z najbardziej polecanych i cenionych gier dla 4 osób jest Chaos in the Old World, praktycznie wszędzie zbiera super ocenki. Ja jako iż nie mam tylu chętnych, jestem "zmuszony" do wzięcia Horroru, który również polecam. :)
Ew. możesz zobaczyć Agricole, albo Battlestar Galactica (też super) :P
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Która gra okaże się najlepsza ?

Post autor: Pierzasty »

Horror wymaga ściąg, inaczej będziecie się bawić w tajemnicze rytuały nad mętną instrukcją :)
Dobra ściąga jest na Headless Hollow.
chlon123
Posty: 14
Rejestracja: 31 gru 2011, 16:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Która gra okaże się najlepsza ?

Post autor: chlon123 »

Dzięki za info :wink: , mówisz o tej ściądze ? http://www.headlesshollow.com/downloads ... r_v6.8.pdf
Nie wiesz, czy istnieje coś podobnego w wersji PL ? ja nie mam z tym problemu, jednak obawiam się o innych graczy :evil: :))
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Która gra okaże się najlepsza ?

Post autor: Pierzasty »

Tak, o tej. Możliwe (ale wątpię), że została przetłumaczona, w takim razie może da się znaleźć w plikach na BGG (wchodzisz w grę i sekcja files).
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Która gra okaże się najlepsza ?

Post autor: gafik »

polonezwrc pisze:Witam. Gram od niedawna i szukam kolejnej gry do kolekcji. Ostatnio wraz ze znajomymi gram w Carcassonne (z dodatkami) i uwżam ją za super grę. Chciałbym grę w trochę innym stylu, a patrząc na opinie to pomyślałem o Cywilizacji Poprzez wieki, Dominion a z kolei w sklepie doradzono mi Filary Ziemi. Która z tych gier będzie według Was niezła dla 4 osób, czas rozgrywki ok 2 godz. A może jakąś inną polecacie? Pozdrawiam
A w co, oprócz Carcassone graliście jeszcze. Jeśli nic to Filary są OK. Dosyć lekka ale nie banalna. Dobrze się sprawdza też na mniejszą ilość graczy (jak zabraknie chętnych ;) ) a po zakupie dodatku to i w 6 osób sie można bawić i spełnia wymagania czasowe. Jest pięknie wydana. Po około 20 rozgrywkach zaczyna wiać nudą. Ale to akurat prawie każda gra tak ma :P . Filary 1-2 razy w miesiącu lądują na naszym rodzinnym stole. Dominion jest też ciekawy, jak lubicie karty i DUUUUŻo tasowania to wam podejdzie. Poprzez Wieki to jedna z Najlepszych IMO gier! Ale jest bardzo trudna i wymagająca, i ma ascetyczny wygląd, i pierwsze rozgrywki (szczególnie w 4 osoby) mogą trwać 5-6 godzin. Ale po kilku grach, gra się już świadomie i czerpie olbrzymią satysfakcję z gry, która już trwa ok 3 godziny.

Z innych mogę polecić: Stone Age, Age of Empires III, Automobile.
polonezwrc
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2012, 23:09

Re: Która gra okaże się najlepsza ?

Post autor: polonezwrc »

A w co, oprócz Carcassone graliście jeszcze. Jeśli nic to Filary są OK. Dosyć lekka ale nie banalna. Dobrze się sprawdza też na mniejszą ilość graczy (jak zabraknie chętnych ;) ) a po zakupie dodatku to i w 6 osób sie można bawić i spełnia wymagania czasowe. Jest pięknie wydana. Po około 20 rozgrywkach zaczyna wiać nudą. Ale to akurat prawie każda gra tak ma :P . Filary 1-2 razy w miesiącu lądują na naszym rodzinnym stole. Dominion jest też ciekawy, jak lubicie karty i DUUUUŻo tasowania to wam podejdzie. Poprzez Wieki to jedna z Najlepszych IMO gier! Ale jest bardzo trudna i wymagająca, i ma ascetyczny wygląd, i pierwsze rozgrywki (szczególnie w 4 osoby) mogą trwać 5-6 godzin. Ale po kilku grach, gra się już świadomie i czerpie olbrzymią satysfakcję z gry, która już trwa ok 3 godziny.

Z innych mogę polecić: Stone Age, Age of Empires III, Automobile.
Zaczęliśmy od Alhambry, potem Zostań menedżerem - Wysokie napięcie a następnie Carcassonne. Próbowaliśmy podejść do Agrykoli ale po próbie przecztania instrukcji oraz filmiku w necie zrezygnowaliśmy, uznaliśmy że opanowanie jej nas przerasta. Tak przeglądając forum zauważyłem że pozytywne opinie mają też gry Puerto Rico, Le Havre oraz Ora et Labora, co sądzicie o nich? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Która gra okaże się najlepsza ?

Post autor: gafik »

Jak rozpracowanie Agrykoli Was rozmontowało to i Ora&Labora i LeHavre Wami pozamiata... Puerto bardziej przyjazne, ale też sporo do ogarnięcia. Dacie radę!
polonezwrc
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2012, 23:09

Re: Która gra okaże się najlepsza ?

Post autor: polonezwrc »

gafik pisze:Jak rozpracowanie Agrykoli Was rozmontowało to i Ora&Labora i LeHavre Wami pozamiata... Puerto bardziej przyjazne, ale też sporo do ogarnięcia. Dacie radę!
Witam
No i padło na Puerto Rico, gra bardzo fajna, ogarnięcie jej zasad w wersji podstawowej dosyć łatwe, główna zasługa nieźle napisanej instrukcji.
Pozdrawiam
kapitanzbik
Posty: 105
Rejestracja: 30 sie 2010, 20:54
Been thanked: 2 times

Re: Która gra okaże się najlepsza ?

Post autor: kapitanzbik »

co do trudnosci zasad w Agricoli to uwazam,ze to jest "standard". Jesli chcecie na przyszlosc podejsc do ciezszych tytulow to w 99% instrukcja bedziecie droga przez pieklo :)

Nie wiem jak inni to robia, ja pierwszy raz czytam i nic nie rozumiem ;) czytam drugi raz i jesli uwazam,ze jestem w stanie plansze rozlozyc i zagrac +- ( z naciskiem na minus ) z zasadami to gramy. Po pierwszej partii czytam jeszcze raz zasady i jest duzo latwiej bo wszystkie zasady mozesz teraz sensownie w glowie poukladac i nabieraja sensu.

po 2-3 partiach sam jestem w szoku,ze wszystko jest oczywista oczywistoscia :)

niestety pierwsze 3-4 godziny ( czytanie + 1-2 partie ) ida na straty. Najbardziej meczylem sie z instrukcja z Brassa, Civilization : board game , Agricola , Le havre , Mage knight i moge stwierdzic, ze poczatkowe meki teraz beda sie przekladac na zabawe na lata :) nie ma co sie lenic tylko podejsc z optymistycznym nastawieniem. Inni dali rade to ja tez dam rade. Naprawde warto
ODPOWIEDZ