Gra Planshowa ;x

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
YashaKun
Posty: 55
Rejestracja: 09 lis 2009, 21:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Gra Planshowa ;x

Post autor: YashaKun »

OK... mam duży dylemat ;) chce sobie sprawić mini prezent świąteczny w postaci 2 gierek planszowych.

Jedną wiem jaką chce kupić - Blood Bowl Team Manager

a inną nie mam pojęcia ;/ i tu pytanie do was ;)
Ogólnie duużo grałem i wiele gier znam ;) także szukam tych fajniejszych a nie zwykle dobrych gier.
Tak na wstęp coby pokazać mniej więcej jakiej gry szukam ;)

Z gier które posiadam / posiadałem i lubię:
Agricola / Stone Age / Egizia / Taluva / Plais Royal / Rune Age / Elder Sign / Czarne Historie / Cadvalon (czy jak się to pisało ;P) / Thunderstone / Chaos In the Old World / Mansion of Madness / Rune Wars.

To tak mocno w skrócie ;) Ostatnio mam dużą chęć grania w gry typu Deck Building. I coraz bardziej lubię grać w gry z dużą interakcją. Przygodówki i co-opy też są spoko ale typu elder sign (no może troche trudniejsze bo ten jest zbyt łatwy). Ważne jest też dla mnie by rozgrywka była szybka ;) nie chodzi że czas gry to 20minut tylko żeby tury szybko leciały, myślenie nad każdym ruchem pół godziny mnie wkurza ;) Może też być party game, one też są fajne a takich mi brakuje ;) wtedy np mogą być 2 tańsze ;P

Czyli może być to tak naprawde każdy typ ;) ważne by był dobry ^_^ Mile widziane mini opisy ;)

Duży Edit -> gry które mnie zaciekawiły najbardziej -> Na Chwałę Rzymu, Dobble, 7 Wonders
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Gra Planshowa ;x

Post autor: 77rpm »

Na Chwałę Rzymu bierze ciemno ! Dla mnie rewelacja !

jak chcesz sporo interakcji i budowanie decków to nie pozostaje mi polecić nic innego jak... Warhammer inwazja :) !
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Gra Planshowa ;x

Post autor: charlie »

A ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na tą drugą grę i z kim będziesz grał? Bo to takie podstawowe pytania:)

Póki co, pierwsza, która mi przychodzi do głowy to Arkham Horror, to tak po linii Elder Sign i Mansions of Madness. Świetna, kooperacyjka przygodowa. Klimatyczna, świetnie wydana, regrywalna. Możliwość grania w pojedynkę to dodatkowy atut.

Poza tym, będę banalny i polecam Puerto Rico, może nie najlepiej wydana, ale moim zdaniem gra ekonomiczna nr 1, cały czas wysoko na bgg (aktualnie 2) i to nie jest przypadkiem.

Z deck-buildingowych chyba Dominion Intryga będzie najlepsze.

Co do twojego "Dużego Edita" - bierz bez wahania Na Chwałę Rzymu i 7 Wonders, obie cudne, według mnie najlepsze karcianki obecnie na rynku. Co do Dobble: nie jestem fanem party game, ale to jedna z lepszych tego typu gier. Gratuluję wyboru.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Gra Planshowa ;x

Post autor: charlie »

Żeby pomóc w dylemacie: cenowo Na Chwałę Rzymu + Dobble nieznacznie przekracza cenę samego 7 Wonders
YashaKun
Posty: 55
Rejestracja: 09 lis 2009, 21:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gra Planshowa ;x

Post autor: YashaKun »

Warhammer Inwazja - próbowałem kiedyś, ale nie potrafiłem się przemóc ;P

Hmm ilościowo do grania szukam czegoś innego niż typowe 2-4 ;) takich gier mam już dużo. więc szukam pewnej odskoczni. A pieniężnie około 150zł myślę max ;)

Arkham Horror ma pewien mały problem - over 9000 hours do rozłożenia ;) i złożenia, elder sign to fajna odskocznia od tego co się szybko składa i rozkłada, tak pozatym lubie arkhama ^_^
Puerto - jakoś odpycha mnie, chyba tym że wszyscy uważają za jedną z najlepszych gier ;P sorry ale rozkładanie tasków murzynom mam w życiu :))))

Dominion - zastanawiałem się , ale właśnie Intryga jest dużo lepsza od podstawki ? bo podstawka trochę zbyt zabugowana ;/ łatwo jest comba uzbierać na odpowiednich kartach...


EDIT:
Właśnie zacząłem się zastanawiać ;) bo deck building mam już Rune Age, (znajomy ma kamień gromu)
Dominion Intryga czy Blood Bowl Manager ? grał ktoś w obie ?
Na drugą gierke pewnie pójdzie Na chwałę Rzymu + Dobble
Awatar użytkownika
aplegat
Posty: 131
Rejestracja: 26 lis 2010, 01:25
Lokalizacja: Warszawa, obecnie

Re: Gra Planshowa ;x

Post autor: aplegat »

Gorąco polecam Race for the Galaxy.
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gra Planshowa ;x

Post autor: Monk »

[quote="YashaKun"]Dominion - zastanawiałem się , ale właśnie Intryga jest dużo lepsza od podstawki ? bo podstawka trochę zbyt zabugowana ;/ łatwo jest comba uzbierać na odpowiednich kartach...[/quote]

1. Nie rozumiem stwierdzenia, chętnie przeczytałbym rozwinięcie tej tezy.
2. Intryga jest znacznie ciekawsza od podstawki. Choćby dzięki temu, że wiele kart zmusza do wyboru spośród opcji na nich dostępnych. Jest też większa interakcja - chociażby taki "Oprawca" gdy tylko jest dostępny na stole - oprawia dość skutecznie w naszym gronie.

Grę kupiłem od razu z dodatkiem oraz koszulkami (co przy tysiącu kart trochę boli) i nie żałuje ani złotówki. Przypuszczam że po kupnie samej podstawki też dość szybko mógłbym odczuwać lekki niedosyt, ale właśnie dodatek - w pełni rozkręca zabawę i daje mnóstwo nowych możliwości.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 122 times
Been thanked: 131 times

Re: Gra Planshowa ;x

Post autor: maciejo »

Ja jak zwykle polece Szoguna :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ