[Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i pt.)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

O.... to jest koncepcja całkiem słuszna, tak tak! Kto jest za a kto przeciw?
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Ja tam tęsknię za BSG :)
I Oczywiście chętnie zagram w Dungeon Lords :)
A i w RPG jakieś, przynajmniej postać zrobię do Neuro :D
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Zorak »

Zakladajac ze wszyscy z stopniu poprawnym znaja zasady to w ok 9-10h sie wyrobimy :)
Ewentualnie mozemy uzyc pare wariantow przyspieszajacych gre.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

9-10 godzin? To praktycznie nie ma co do planszy zasiadać :) A na poważnie to da się… wszystko się da…

Jutro poterna otwarta na granie od 17.00 a na prace budowlane od 16.00 – mam nadzieje że Darku nie zapomniałeś? Przywiozę mnóstwo bibelotów i dupereli do wystroju –świeczniki, lampy naftowe do dolnego pomieszczenia (skoro już będzie w klimatach wielkich żagli to myślę że coś się znajdzie). Jeśli się uda to może skończymy mur w górnej sali i już niedługo przywiozę drewniane drzwi od karczmy – wtedy wystrój będzie kompletny – nie licząc kominka.

Będę miał znowu ochotę na Dugeon Mastera – jakoś przypadł mi do gustu – jest zabawny – nawet mimo późnej pory.
Awatar użytkownika
Gôrry
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2009, 14:14

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gôrry »

No nie przesadzajcie. W poternie doszliśmy już do takiej wprawy, że TI rozgrywamy spokojnie w 6h. Czasem nawet krócej jeśli Imperium rex wyjdzie szybko.
How about a game of GoT?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Zorak »

Ok to jak sie wstepnie umawiamy ? myslalem jeszcze o 11 :) chyba wszyscy maja wtedy wolne . I prosilbym was o jakies dokladne namiary.
Ilu narazie mamy chętnych ?
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

Ja tam na pewno się zgłaszam, pewnie nawet kumpla albo dwóch uda mi się z sobą pociągnąć.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Zorak »

To Fajnie , z 6 nas bedzie wiec jest sens sie rozkładac. Teraz zostaje kwestia daty . w ten weekend mam Zjazd wiec nie ma szans. Zostaje nastepny weekend albo 11 listopad :)
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
baramuk
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2009, 02:45

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: baramuk »

Witam. W końcu i ja się zarejestrowałem. Powtarzam to już po raz kolejny ale też bym się pisał na TI ale moja wiedza ogranicza się do przeczytania zasad a niestety brak jest wiedzy praktycznej. Ale uważam, że najlepiej i tak będzie spotkać się na TI w jakiś weekend.
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

Hym.... Wolna środa na planszówkowanie? Niezły pomysł, przyznaję. Do tego może i w samej Poternie, jeśli by chętni się znaleźli.
Relacja z wczorajszych batalii, od arcytrudnych walk z Cylonami po epickie bitwy w Munchkinie jutro. Najpewniej jutro.
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

Nie zapomnij o żonglerce naszym najnowszym nabytkiem do poterny! :D I niech nam nikt nie wmawia że gruszki rosną tylko na wierzbach! :D

Poza tym należy wspomnieć jeszcze o czynie społecznym zakończonym ostatecznym urządzeniem należytego miejsca spotkań dla loży KC 8)
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Och dużo się działo – oj dużo. Ja wczoraj miałem paskudny nastrój wiec może nie działałem na 100% normy ale z duma można ogłosić iż skończyliśmy remont górnej Sali. Naprawdę wygląda to teraz przytulnie i klimatycznie. Na pohybel wszystkim niedowiarkom! A nie mówiłem??? Wielkie podziękowania dla wszystkich którzy brali udział w pracach – to było naprawdę szybkie przedsięwzięcie. Teraz w planach sala dolna – też obiecuję iż klimat będzie niezły. Albo i lepiej. środkowe sale zostawię sobie na koniec.
Niestety nie udało się zrobić testów Masters Of Economy Andrzeja. Chyba byłem za bardzo zamulony żeby zorientować się że gracze mi poznikali – ale co się odwlecze…. Jest jeszcze środa. Przetestujemy – zawziąłem się…
Co do moich osobistych porażek to w sumie cały poterniany games Day to jeden wielki kanał… zacznijmy od BSG – musiałem być już tak rozpaczliwie wyglądający iż współgracze sami zaproponowali mi brata Cavila – cóż sami chcieli. Wylosowałem agendę Cylon win – i coś na niej było o 2 lub więcej uszkodzeniach Galactiki – oke poczekałem… wystawiłem 2 basestary i jak nie rypnę 3 podwójne salwy – myślałem że zmiotę staruszkę z przestrzeni – cóż artyleria sprawdziła się połowicznie – 4 trafienia… no to jeszcze drugi cylon niech dołoży 2 uszkodzenia i wracamy do domu… Nagle, z przerażeniem uświadomiłem sobie iż na karcie jest napisane – 2 lub mniej uszkodzenia! Trzeba było widzieć panikę w moich oczach! A ludzie jak na złość – szefa wsadzili do brygu i nikt nie umiał posługiwać się taśmą klejącą! Już myślałem że będę musiał zinfiltrować ludzi i sam naprawić tę konserwę… Na szczęście znacząco dopomogłem w wypuszczeniu z brygu ich jedynej nadziei - mechanika! Potem już tylko liczyłem czy zdołają naprawić co trzeba zanim pozostali zakończą ich egzystencję. Na szczęście udało się… Wniosek na przyszłość: „Nawet jeśli masz PLAN –upewnij się iż prawidłowo go przeczytałeś ZANIM podejmiesz jakieś drastyczne kroki!!!”
Potem było jeszcze gorzej –Ponieważ Brat musiał szybciej wyjść i nie udało się przetestować MOE zasiadłem do TTA – o tak dla relaksu… Nie mogłem gorzej trafić… Krwiożercza banda dzikusów i militarystów! Ja tu przyzwyczajony do pokojowej koegzystencji (jeszcze jako pierwszy gracz) a ci rachu ciachu i do piachu… Z ledwością dotrzymywałem im kroku – musiałem adaptatywnie wymyślać strategię bo militarnie wręcz nienawidzę grać. W pewnym momencie tak mnie dojechali że miałem ochotę wycofać się z gry żeby nie być pożywką dla najsilniejszego gracza… ale wytrwałem i o mały włos a bym nie wygrał – zabrakło mi jednej karty żeby dokończyć cud który dał by mi 25 punktów – a tak zająłem drugie miejsce ze stratą do lidera 20 punktów… cóż next time nie liczcie na łaskawość… skoro tak to si vis pacem ? PARA BELLUM!!!
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

I o epickiej rozgrywce w TtA :D
Gdzie gdyby nie to że mi wojna nie poeszła, to mogłem przeprowadzić wjazd z siłą 144 :)
A tak to tylko 102 :P
I dwie osoby skończyły z siłą na 60 :) (wirtualnie 66 i 67) :D
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Mało, ale tylko taką fotkę zrobiłem :)

Through the Ages, siła 54, wojna z poświęceniem za 102 punkty ;P

Obrazek
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

W zeszły piątek rzecz miała miejsce niespotykana. Tak się złożyło, że w czasie tajnych narad KC padła propozycja, by na Poternie pojawiła się roślinka ( taka prawdziwa, zielona i w doniczce, a nie banda planszówkowiczów na głodzie ). Pomysł padł, czas długi nie było o nim nic więcej słychać, a tu nagle I Sekretarz prosi, by pomóc mu z wyładowywaniem rzeczy z bagażnika. Nowe gry? No właśnie nie...

ObrazekObrazek

Jak widać dzielna ekipa ze Skarbnikiem na czele podjęła się karkołomnego zadania wyładowania RKJNNI ( Rośliny Której Jeszcze Nie Nadaliśmy Imienia ), którą postawiono na zaszczytnym miejscu w dolnej sali, ku uciesze gawiedzi ( o ile w ogóle ją dostrzeże ) i na pohybel ogólnej szarości. Jak widać na ostatnim obrazku rodzi ona również owoce ( gruszka, -3 do głodu ). Skarbnik złapany na tajniaczeniu się w bagażniku I Sekretarza - bezcenne.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Po załatwieniu formalności przystąpiono do rzeczy. Na pierwszym planie Cylon wzywa ( oczywiście po cichu i z zachowaniem zasad konspiry ) wsparcie przeciw załodze Battlestara: Galactici. Jak się okazało całkiem przydatne. Na drugiej fotografii widzimy Sekretarza, który w swojej klasycznej, knującej pozie patrzy prosto na mnie. Hm...

ObrazekObrazek

Nadszedł również dzień, stety czy niestety, gdy należało pożegnać się z częścią zawartości portfela, by ludowi Poterny żyło się lepiej i dostatniej. Skarbnik nie ukrywał zadowolenia z tego faktu.

Obrazek

W górnej sali przystąpiono do prac wykończeniowych. I Sekretarz z zapałem mieszał, tym razem tylko farby, podczas gdy grupa ochotników z zaangażowaniem i werwą przystępowała do montowania cegieł na ścianach. Że niektóre nierówne albo małe? No takie nam przywieźli z zakładu, mieliśmy wybrzydzać?

ObrazekObrazek

Posiadając komplet wydrukowanych kart, lecz jeszcze nie pociętych na mniejsze, I Sekretarz ( w przerwie między malowaniem a knuciem ) przygotowywał się do ich rozdzielenia z pomocą ostrego narzędzia. Jak widać był w bardzo bojowym nastroju ( co potem okazał bardzo wyraźnie ).

ObrazekObrazek

Sekretarz w standardowej, facepalmowej pozie komentuje zachowania innych członków załogi ( albo swoje po ciężkim failu? ), co w żaden sposób nie przeszkadza poternianemu rottweilerowi przygotowywać talii do munchkina. Tak się składa, że posiadając podstawkę i trzy dodatki i grając w to wszystko jednocześnie można dojść do takich przepaków, że głowa pęka i ręce opadają ( Mieczyk +35... ), więc w prosty i łatwy sposób dokonał on eliminacji.

ObrazekObrazek

Oto Cylońskie gruszki. Wyglądają ładnie i smakowicie, prawda? Nic bardziej mylnego! Tak się składa, że puszki, specjaliści od tworzenia maszyn podobnych do ludzi zamontowali w nich małe bomby. Zjadłeś, zapomniałeś, parę godzin później już cię nie ma. Milutkie, prawda? A oto toster ( tosterka? ), który przyniósł je w piątek na Poternę. O czym myśli? Pewnie o tym, w co by tu zagrać ( nawet maszyny nie znają odpowiedzi na to Bardzo Ważne Pytanie ).

ObrazekObrazek

Pierwsza partia Battlestara zakończona ( kto wygrał? Trudno powiedzieć, w tym czasie byłem troszkę zalatany i nie pamiętam ), więc czas na rundę drugą ( zwróćcie uwagę na dwie rzeczy. Pierwsza - spojrzenia obserwowanych. Jakbym właśnie zrobił coś dziwnego. Ech, życie fotografa... A rzecz druga - gra. Na zdjęciach rzadko to widać, ale jest zwyczajnie w świecie zjechana przez cotygodniowe używanie. I tu nie ma się co śmiać, bo już nawet GoT wygląda lepiej ). Z kolei po prawej widzimy Władców Podziemi, szykujących nowe pułapki na żądnych skarbów i wrażeń poszukiwaczy pecha.... To znaczy przygód.

ObrazekObrazek

Pani Admirał, siedząca po lewicy Prezydenta właśnie pokazuje, jaka to ona jest spokojna i da sobie radę ze wszystkim ( bo jak nie ona, to kto? ). Kawałek dalej, już po zakończeniu prac remontowo-budowlanych przystąpiono do gry w Strongholda, najnowszego dzieła Trzewika. Sądząc po odgłosach bawiono się nieźle ( jakieś gobliny w tle, orkowie i inne cuda na kiju ).

ObrazekObrazek

Lesiak miał swoją szafę. My nie jesteśmy gorsi - jako dobrze zorganizowana Partia też mamy, nawet dwie ( z czego druga w magazynie )! I Sekretarz chyłkiem się od niej oddala zaraz po ukryciu wewnątrz Ściśle Tajnych Dokumentów. Tymczasem trzy kroki obok Skarbnik korzysta z całkiem innej skrytki ale co tam chowa, tego nie wiemy i wiedzieć nie musimy.

ObrazekObrazek

Pani Admirał ze wszystkim sobie poradzi? A Cylon na to - niemożliwe! Na niektórych podziałało to deprymująco...

ObrazekObrazek

O tym, że przywódca tosterów źle przeczytał założenia własnego Planu i niemalże go pogrzebał, pisał on sam kawałek wyżej, przejdźmy więc dalej. Dungeon Lords ( tak to się zapisuje? ) wciąż rozgrywane, Stronghold dalej oblegany, więc cóż nam zostało? Ano ujawnić się i doprowadzić do ostatecznej klęski Battlestara. Oto trójka zwycięskich Cylonów z załamanym liderem. Tak tak... samo posiadanie Planu to nie wszystko, oj nie.

ObrazekObrazekObrazek

Gry zakończone, składy wymieszane. Na dole rozpoczęto partię w TTA, o której również pisano kilka dni wcześniej i parę postów wyżej. W sali środkowej z kolei sięgnięto po miecze, topory i różdżki napalmu, ubrano zbroje do grilla, łyknięto miksturki radioaktywne i rzucono się do eksplorowania lochów, rzucania klątw, zbierania skarbów i walk z pinatami, męskimi szowinistycznymi świniami oraz potworami wymyślonymi przez Mistrza Gry ( któremu w międzyczasie umyto samochód. Za poziom, ma się rozumieć ). Po prawej złośliwy chochlik sięga po kartę, sprawdza.... I bum. To nie jest dobry dzień dla poszukiwacza przygód...

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Jak widać radość jednych jest rozpaczą innych ale jak ma być inaczej, gdy komuś zdarza się po kilkunastu minutach gry uzyskać takie postacie, jak poniżej? Z racji jakości zdjęć wyjaśniam - po lewej na dole mamy postać Pauli, niziołka opitego krasnoludzkim piwem ( -4 dla każdej innej rasy ), barda o zbyt dużych stopach, który wpadł w pułapkę turystyczną ( czytaj nie może wyważać drzwi, co w praktyce wyklucza ją na dłuższy czas z rozgrywki ). Po prawej z kolei postać moja, mag z pokojówką, przeklęty zbyt małymi stopami i rękami. Spróbujcie czarować, nie mogąc uchwycić porządnie różdżki...

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kolejna grupowa fotografia... Panowie, więcej radości! Zwłaszcza, że w tle leci ścieżka z "Dobrego, Złego i Brzydkiego" a my wymieniamy się bangami z uporem godnym lepszej sprawy. A jaka to satysfakcja ujrzeć na twarzy Szeryfa zdziwienie chwilę po tym, jak zastrzelił swego zastępcę ( oczywiście przez pomyłkę )!

ObrazekObrazek

Oto sala górna, już po remoncie. Idąc od lewej Rottweiler zamawia coś zamawia. Co, tego nie raczył powiedzieć, więc siedząca przy palenisku ekipa ( ładne, rodzinne zdjęcie, czyż nie? ) nie podjęła się jego realizacji. Czas jakiś później w tym samym miejscu, gdzie był już wcześniej, Skarbnik rozważa kwestie finansowe ( "Nadpłata podatku... Ile tego będzie?" ). Przygląda mu się Gorry. Paczemu? Nie znaju.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

I już po fakcie. I Sekretarz z zadowoleniem ogląda swe dzieło, snując plany na przyszłość. To był dobry dzień dla Poterniaka.

Obrazek

Następna relacja już za tydzień. Do zobaczenia!

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 lis 2009, 16:06 przez Drache, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Może by we środę z okazji święta zacząć wcześniej? o 16 na przykład?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Zorak »

Mi pasuje nawet wczesniej tak zebysmy mogli skonczyc cala partyjke i jeszcze na powrotny pociag sie zalapac :) Wyslij mi ktos tylko dokladny adres (na Pw moze byc) zebym wiedzial gdzie sie stawic
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Ja tez jestem za wczesniejszym zaczeciem w srode - moze uda mi sie w cos jescze zagrac przed wyjazdami?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Zorak »

Wielkie dzieki :) , To o ktorej oficjalnie ruszamy ?
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
wysockipawelpatryk
Posty: 15
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:21

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: wysockipawelpatryk »

Od jakiegoś czasu zbieram się w sobie żeby tam pojechać. Nareszcie ten dzień nastał :lol:
Mam tylko pytanie czy jest coś co powinienem wiedzieć/zabrać?
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Mamy kran z wodą.
Mamy ogrzewanie.
Mamy nawet kibelek :D
Daleko do jadłodajni, więc weź to co będziesz jadł i pił, reszta jest na miejscu :D
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Zorak »

To zaczynamy o 16:00 czy kiedy ? mi jeszcze pociagi pasuja na 14:00 i kolo 15:00
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Gôrry
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2009, 14:14

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gôrry »

AAAAA...!!! Trezba było tu wcześniej zaglądać, już za godzinę otwieracie. To ja biegnę!!
How about a game of GoT?
ODPOWIEDZ