Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 200
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 97 times
Been thanked: 68 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Diserve »

Diserve pisze: 12 sty 2024, 13:05
Diserve pisze: 04 sty 2024, 10:16 Kupie w tym roku pewnie Szarlatanów z Pasikurowic.

Czekam aż przyjdzie wspieraczkowy Lords of Ragnarok.

Z premier po polsku czekam aż wyjdzie Wonderlands War i może Trickerion - tak poza tym chciałbym raczej zmniejszać kolekcje i grać więcej w to co mam. Ewentualnie dodatki jakieś drobne
Mała korekta do samego siebie. Na celowniku jeszcze Pagan i City of the Great Machine

No i tak. Mamy Maj.

Pagan dostałem od żony na urodziny
City of the great machine kupione - niestety nie na promce Czachy (nie wybacze im braku promki na sam dodatek :D)
Szarlatanów tez dostałem na urodziny od koleżanki
Lords of Ragnarok doszło
Wonderlands War udało mi się kupić

Został tylko Trickerion ale w zasadzie na ten moment nie jestem pewien czy jeszcze mi potrzebny.

Teoretycznie zainteresowany jestem BRW:R ale próg wejścia wysoki cenowo, a jeszcze aż tak nie jestem napalony na to
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5304
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1089 times
Been thanked: 1715 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: BOLLO »

Kolejna paczka odemnie. Tym razem Galakta.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 265
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 77 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Poochacz »

Poochacz pisze: 29 gru 2023, 17:01 Tak na chwilę obecną to czekam tylko na Łowców A.D. 1492. Może jeszcze Hemlock do Arkham LCG ale jeszcze mam masę do ogrania więc nie wiem czy zdecyduję się od razu. Reszta pewnie wyjdzie spontanicznie.
Dalej czekam na Łowców :) Poza tym ze wspieraczki jeszcze Rogue Angels. Z retailu czekam na polską premierę Halo wieża, Heroesów 3 i dodruk Legendarnych Łowów do Wiedźmina. Arkham ostatecznie zmieniło właściciela więc portfel się ucieszył :lol:

EDIT: No tak - te pogłoski o 5 edycji Talismana... Sprzedałem pełną kolekcję 4-ki ale jak wyjdzie w PL to chyba będę kompletował. To jednak jest klasyk - warto jest mieć choćby żeby pocinać z dzieciakami w ferie czy wakacje
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5304
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1089 times
Been thanked: 1715 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: BOLLO »

Poochacz pisze: 12 maja 2024, 10:32 EDIT: No tak - te pogłoski o 5 edycji Talismana... Sprzedałem pełną kolekcję 4-ki ale jak wyjdzie w PL to chyba będę kompletował. To jednak jest klasyk - warto jest mieć choćby żeby pocinać z dzieciakami w ferie czy wakacje
Też o tym myślałem ale jeżeli chodzi o dzieciaki to chyba wolę Avel i Wiedźmina które mam akurat w kolekcji.

A tutaj 2 pozycje na które czekam o Kaczek.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5304
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1089 times
Been thanked: 1715 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: BOLLO »

Nagrałem kolejny materiał o wyczekiwanych grach. Tym razem padło na Portal Games :
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3375
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1051 times
Been thanked: 2052 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Ardel12 »

Mamy czerwiec, to trzeba zaktualizować listę.

Co doszło nowego do sprawdzenia:
- Odalin - niedługo ruszy GF. Gra od twórców Tanares, więc chociaż można być spokojnym o dowiezienie. Podoba mi się unikalny świat oraz opcja łączenia dusz naszych bohaterów z napotkanymi demonami, co odapala nam tryb Super Sayan. Dungeony wyglądają na generowane losowo, więc regrywalność powinna być wysoka. Jeszcze wiele powinni pokazać.
- Blood - raczej nie, zbyt zbliżone do Grimcoven. Pojedyncze scenariusze i walka z wampirami, ale czekam na start kampanii. Obecnie od Ludus to jakoś z jednej strony wziąłbym wszystko co dają, a z drugiej ledwo kupiłem BRW i każdy ich produkt finalnie zlewam xD Tutaj obstawiam, że z Odalinem przegra, ale jakiś czas poświęcę na przyjrzenie się.

Co się trzyma i jest pewniakiem do kupienia:
- FCM: Ketchup
- A touch of evil - dodatki - brak mi Hero Pack 2 i Something Wicked
- HEXplore It: The Mountains of Godai
- Unlocki/EXITy itd.

Czekam na dalsze info o:
- Lands of Evershade

Co spadło z radaru:
- Grimcoven - nie mam ku tej grze ekipy. W domu ogrywam kampanijne molochy, w tym boss battlery, więc jako przerywnik się nie sprawdzi. Na mieście ziomeczki to sucharzyści, więc takie losowe zabawy nie dla nich. Coop mam kilka, które nie wchodzą na stół a są dla mnie topem. Dodatkowo gra będzie wymagać 2-3h na rozgrywkę, a ja preferuję szybkie coop mieszczące się w 1h jak Pętla czy Roll Camera.
- Hrabstwo Harrow - przyglądałem się mocno temu tytułowi, ale wiem, że w to będę grywał w 2os, a gier takich pojedynkowych już mam aż nadto w kolekcji. Komiks mi nie siadł, więc otoczka jest dla mnie średnia. Wolę pobawić się więcej w MGMT.
- Dawn of Madness - może wróci na listę jak się pojawi zapowiedź Czachy, ale obecnie figurki wyglądają dla mnie licho, mechanicznie to bardziej niby opowieść niż gra, a obecne pierwsze wrażenia raczej pozytywnie o mechanice się nie wypowiadają. Muszę się przyjrzeć jak pojawią się recenzje finalnego produktu, ale obecnie niczym mnie ta gra nie przyciąga.
- Nieświadomy umysł + dodatek Nightmares - już zapomniałem o tym tytule xD jak nic mnie ponownie na to nie nakręci bliżej polskiej premiery to spadnie w niebyt. Euro ostatnio mam już trochę po dziurki w nosie. Ogrywam co chwile jakieś, wiele kończy się jako OK i nigdy do nich nie wracam. Brakuje mi przełomowych tytułów, a nie kolejnego podobnego tytułu w kolekcji robiącego to samo co X innych.
- Requiem - miałem zakupiony od czachy all in, ale po opadnięciu hypu i pójściu po rozum wyszło mi, że gra nie ma nic ciekawego ani unikalnego. Tytuł, który pewnie bym zaliczył w całości, ale z drugiej strony po co, jak mam kilka molochów w kolejce, które wypadają o niebo ciekawiej.
- Nova Aeatas Ren - myślałem o tym tytule, ale w sumie tutaj wziąłbym to głównie pod crossovy content do BRW, a do BRW mam co wyszło, więc i tak tego nie ogram przez najbliższe 5 lat. Gra wygląda ciekawie, ale tekturowe domki mnie nie kupują. Przerabiałem to gdzieś i zawsze więcej mnie to irytowało niż klimatu budowało. No i nie mogę zapomnieć, że jak była kampania u Czachy to mnie gra nie kupiła. Sam content do BRW nie jest tutaj żadnym wyznacznikiem.

Jak widać, żaden pewniak na listę nie trafił. Wiele wyleciało. Wciąż czekam na swoje pewniaki i przyglądam się kilku grom. A w międzyczasie pięknie schodzę z kolejnych tytułów w domu i się odgrzebuję. Jeszcze tak kilka pudełek wypchnąć i będzie można wrócić do bezmyślnego kupowania znowu xD
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 906
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 279 times
Been thanked: 278 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Dako »

U mnie również małe update w ramach listy z początku stycznia:

- ostatnią brakującą mi do kompletu AH LCG kampanię Zapomniana Era - zakupione
- do AH LCG nową kampanię Uczta w dolinie Hemlock - zakupione
- do AH LCG kilka fanowskich kampanii/scenariuszy jak pojawi się ponowna zbiórka ponieważ zbiórek już nie będzie ale będzie możliwość zakupu w sklepie drukarni MB Print (podobno koniec czerwca) - czekam
- podjecie decyzji dotyczącej wersji Nemesis Retaliation - skończyło się na figurkowej podstawce bez dodatków
- dodatek Wielka draka w małym mieście: Paskudni sąsiedzi - jeśli kupię to dopiero jak wyjdzie i "siądzie" gra

Wiedźmin LE - opłacone
Lobotomy 2 - zakupione (tylko podstawka)
Pagan - to co wydano (choć matę odesłałem) zakupione


Wypadło definitywnie:
Frosthaven i Vagrantsong
sortirus
Posty: 150
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 23 times
Been thanked: 48 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: sortirus »

I ja aktualizację machnę ;).

Z planów zakupiłem The Gallerist.

Poza planami wpadły:
  • Era Innowacji - już na KSie jak była miałem na nią chrapkę, ale finalnie przez cenę chyba zrezygnowałem, więc to było bardzo miłe zaskoczenie, że pojawiła się polska wersja,
  • City of the Great Machine z dodatkiem - rozważałem zakup jak była w przedsprzedaży, finalnie odpuściłem, promki już odpuścić nie mogłem,
  • Poszły Konie - brakowało mi hazardowego tytułu na półce imprezówek,
  • Euthia ALL IN - odkryłem to piękne cudo w tym roku i wiedziałem, że będę musiał ją mieć prędzej czy później, wynikło prędzej,
  • Podaj Dalej - kiedyś grałem w elektroniczną wersję z ludźmi z roboty i była masa śmiechu, tak też i jest w fizycznej wersji - polecam tą imprezówkę,
  • Pod Wrogim Niebiem - chcę zbudować sobie różnorodną selekcję gier solo, tym bardziej, że prawdopodobnie w tym roku głównie będę grać solo, a ten tytuł pod każdym względem się wyróżnia, przynajmniej na papierze, bo jeszcze nie grałem,
  • Ankh - już od ponad roku miałem na niego chrapkę, ale jakoś zawsze coś pojawiało się lepszego. Teraz postanowiłem przestać odkładać ten zakup na później i w końcu dodać do kolekcji Ankh'a, tym bardziej, że teraz jak już gram z kimś to przeważnie w 2 osoby.
Łącznie 6 tytułów wpadło (imprezówek nie liczę), nie jest źle, w miarę to założenie 1 planszówka na miesiąc spełniam, przynajmniej z samymi zakupami ze sklepów, bo wspieraczki to inna sprawa :lol:.

Co wpadło na CF / przedsprzedażach:
  • Toothead - kolejny tytuł na półkę imprezówek, wydaje się na fajny wredny tytuł a takiego nie mam,
  • Hrabstwo Harrow - miałem Splendor Pojedynek i 7CŚ Pojedynek i obie poszły na sprzedaż, więc z tytułów rywalizacyjnych działających wybitnie pod 2 osoby mam tylko Cloudspire i Ankh, dlatego z chęcią wsparłem tą planszóweczkę,
  • Euthia Cruel Frost - zakochałem się w podstawce, a jak już się w czymś zakochuje to muszę mieć ALL INa,
  • Kupcy z Nocnego Traktu - pick up and deliver jeszcze nie mam, gra mi się spodobała pod każdym względem, więc idealny tytuł by sprawdzić tą mechanikę,
  • Tabletop Inc (dawniej Meeple Inc) - nie jest to jakaś wykwitna produkcja, ale klimatyczna i przepiękna, o tworzeniu własnych planszówek. Ostatnio w kolekcji zaczynają przeważać cięższe tytuły, więc Tabletop będzie fajną odskocznią,
  • Galactic Cruise - o niej już nawet zapomniałem, że dołączyłem do forumowej zbiórki, więc nawet nie pamiętam co do mnie przemówiło w niej :lol:, za dużo tych KSów przeglądam ostatnio :lol:,
Moje plany zakupowe:
  • The Old King's Crown - przyglądałem się tej grze na KSie, chyba cena mnie nie zachęciła, ale nie jestem pewny. Z racji, że polska wersja wyjdzie to z chęcią się temu jeszcze raz przyjrzę,
  • Apiary - czekam na polską wersję, pewny zakup,
  • Distilled - czekam na polską wersję, prawie pewny zakup,
  • Trickerion BB - czekam na polską wersję i wtedy jeszcze raz przeanalizuje, czy to gra jednak dla mnie, ale te kilka miesięcy temu bardzo mi się spodobała,
  • 20 strong - pewny zakup, albo na jakiejś zbiorówce albo sam zakupię bezpośrednio od CTG, ale promki chcę też do TMB uzupełnić, więc pewnie dopiero w BF,
  • Robinson Crusoe - najnowsza edycja z KSa, pewny zakup ALL INa, czekam aż się pojawią na olxie,
  • Darkest Doom - czekam na oferty na olxie i wtedy jeszcze raz zobaczę, czy tytuł warty uwagi, bo opinie różne,
Mało premier w tym roku, które mnie interesują, więc portfel się cieszy, z drugiej strony cierpi bo bardzo fajne tytuły na CF.

Moje plany CF:
  • Horror On The Orient Express - potrzebuje fajnych, innowacyjnych gier solo / coop, które jednoczenie nie są kilkudziesięciogodzinną kampanią i mam wrażenie, że jest ich bardzo mało na rynku, a przynajmniej bardzo mało takich, które mi się podobają. Ta gra taką jest i czekam na start forumowej zbiórki,
  • Cloudspire ostatni dodatek - must have,
  • Grimcoven - jestem w obozie tych, którym podoba się to, że to nie jest kampanijna gra. Jest masa boss battlerów kampanijnych, ostatnio ciężko mi znaleźć czas na rozgrywkę w zwykłe gry a co dopiero kampanie na kilkadziesiąt godzin. Być może to się zmieni, ale przemawia do mnie fakt, że tutaj siadamy na te ~3h i rozwój naszego bohatera wydaje się odczuwalny i fajnie zrobiony. O ile na początku byłem sceptycznie nastawiony o tyle teraz wiem, że prawdopodobnie wspieram 8),
  • Dark Blood - przepięknie wyglądająca, mroczna gra, o której jeszcze zbyt dużo nie wiem. Czekam na start kampanii by zobaczyć jakiś gameplay i cenę, ale jeśli gameplay będzie chociaż w połowie tak dobry jak ta gra wygląda, to wspieram,
  • Puerto Rico - tytuł ten mnie ominął, kilka razy oglądałem część zasad, ale jakoś zawsze coś mnie odstraszało, sam nie pamiętam co. SE od AR to idealny moment by przyjrzeć się temu tytułowi jeszcze raz,
  • Odalin - zapisałem i czekam na start kampanii, ale nie wiem czy nie odpuszczę z racji, że będę miał już sporo tytułów, które mi Odalin zastąpią, czy Euthia czy Grimcoven czy jakaś kampanijna gierka,
  • Lands of Evershade - jestem bardzo zainteresowany, ale czekam na więcej info,
  • Don't Starve - podobnie jak wyżej.
Wypadł z planów Voidfall - za dużo mam już rozbudowanych gier na kilka godzin, do nich rzadko siadam i nie chcę dokładać kolejnej, która będzie tylko zabierała czas innym.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2024, 20:22 przez sortirus, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
Kajak
Posty: 186
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 113 times
Been thanked: 38 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Kajak »

Stationfall.
ODPOWIEDZ