Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: BOLLO »

Jeżeli ktoś z was jest zainteresowany jak wygląda gra i co o niej myślę to zapraszam na materiał.


samuraj1369
Posty: 451
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 166 times
Been thanked: 165 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: samuraj1369 »

Lucrum Games rozpoczął wysyłkę promo karty "Zakurzona mapa".


Obrazek
Awatar użytkownika
LordVinek
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2020, 11:34
Been thanked: 28 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: LordVinek »

O dobrze widzieć, chętnie już dodam do swojej kolekcji tę zakurzoną kartę!
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1530
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: EsperanzaDMV »

Dostał już ktoś może tę brakującą kartę promo? Pisali pod dzisiejszym komentarzem o braku przesyłki, żeby jeśli karta nie dojdzie w ciągu 7 dni, to pisać na reklamacje@lucrumgames.pl. Post wrzucony 5 dni temu, u mnie ani widu ani słychu...
Awatar użytkownika
Misiek1977
Posty: 91
Rejestracja: 26 kwie 2021, 13:54
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 11 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Misiek1977 »

Ani widu, ani słychu u mnie
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 193
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 102 times
Been thanked: 78 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Wender »

EsperanzaDMV pisze: 12 wrz 2023, 12:47 Dostał już ktoś może tę brakującą kartę promo? Pisali pod dzisiejszym komentarzem o braku przesyłki, żeby jeśli karta nie dojdzie w ciągu 7 dni, to pisać na reklamacje@lucrumgames.pl. Post wrzucony 5 dni temu, u mnie ani widu ani słychu...
U mnie też cisza, ale jak wysłali pocztą polską to 7 dni jest mocno optymistycznie ;)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2825
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Gromb »

Z tego co podpytywałem w Spodku, to dopiero rozpoczęli wysyłkę, więc poczekajmy jeszcze cierpliwie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: BOLLO »

EsperanzaDMV pisze: 12 wrz 2023, 12:47 Dostał już ktoś może tę brakującą kartę promo? Pisali pod dzisiejszym komentarzem o braku przesyłki, żeby jeśli karta nie dojdzie w ciągu 7 dni, to pisać na reklamacje@lucrumgames.pl. Post wrzucony 5 dni temu, u mnie ani widu ani słychu...
Jaki to sens dla firmy wysłać jedną kartę za nie mniej jak 10pln za wysyłkę?
menelobej
Posty: 400
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 91 times
Been thanked: 198 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: menelobej »

BOLLO pisze: 12 wrz 2023, 13:55
EsperanzaDMV pisze: 12 wrz 2023, 12:47 Dostał już ktoś może tę brakującą kartę promo? Pisali pod dzisiejszym komentarzem o braku przesyłki, żeby jeśli karta nie dojdzie w ciągu 7 dni, to pisać na reklamacje@lucrumgames.pl. Post wrzucony 5 dni temu, u mnie ani widu ani słychu...
Jaki to sens dla firmy wysłać jedną kartę za nie mniej jak 10pln za wysyłkę?
Firmy działają w większości na indywidualnych umowach co do przesyłek, a nie na stawkach obowiązujących zwykłego konsumenta.
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 193
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 102 times
Been thanked: 78 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Wender »

BOLLO pisze: 12 wrz 2023, 13:55
EsperanzaDMV pisze: 12 wrz 2023, 12:47 Dostał już ktoś może tę brakującą kartę promo? Pisali pod dzisiejszym komentarzem o braku przesyłki, żeby jeśli karta nie dojdzie w ciągu 7 dni, to pisać na reklamacje@lucrumgames.pl. Post wrzucony 5 dni temu, u mnie ani widu ani słychu...
Jaki to sens dla firmy wysłać jedną kartę za nie mniej jak 10pln za wysyłkę?
Wizerunkowy? ;) Trochę słabo by wyszło jakby napisali, karty nie dojechały więc ich nie dostaniecie bo nam się ich nie opłaca wysyłać..
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1749
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Wender pisze: 12 wrz 2023, 13:59
BOLLO pisze: 12 wrz 2023, 13:55
EsperanzaDMV pisze: 12 wrz 2023, 12:47 Dostał już ktoś może tę brakującą kartę promo? Pisali pod dzisiejszym komentarzem o braku przesyłki, żeby jeśli karta nie dojdzie w ciągu 7 dni, to pisać na reklamacje@lucrumgames.pl. Post wrzucony 5 dni temu, u mnie ani widu ani słychu...
Jaki to sens dla firmy wysłać jedną kartę za nie mniej jak 10pln za wysyłkę?
Wizerunkowy? ;) Trochę słabo by wyszło jakby napisali, karty nie dojechały więc ich nie dostaniecie bo nam się ich nie opłaca wysyłać..
W zasadzie to nawet obowiązek prawny. Promka była elementem oferty w przedsprzedaży, więc klient powinien ją dostać.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Yappen
Posty: 192
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 99 times
Been thanked: 84 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Yappen »

EsperanzaDMV pisze: 12 wrz 2023, 12:47 Dostał już ktoś może tę brakującą kartę promo? Pisali pod dzisiejszym komentarzem o braku przesyłki, żeby jeśli karta nie dojdzie w ciągu 7 dni, to pisać na reklamacje@lucrumgames.pl. Post wrzucony 5 dni temu, u mnie ani widu ani słychu...
U mnie nadal nic nie przyszło. Pewnie zaczekam do jutra i jak nie będzie karty, to napiszę na ten adres.
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 10%, Mepel 2%.
bananek
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2020, 16:07
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: bananek »

U mnie niestety na ten moment karta też nie dotarła. Była ona jednym z powodów, dla których zamówiłem grę bezpośrednio u Lucrum.
Jako osoba prywatna nie korzystam z poczty polskiej od dobrych 10 lat, bo chyba każdy wie na jakim poziomie są ich usługi.
Też będę pisał na adres reklamacyjny, wszystko rozumiem, opóźniona dostawa, ale jest to jakaś nauczka na przyszłość, bo nie spodziewam się, że brakująca karta do mnie dotrze.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1517
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 306 times
Been thanked: 319 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Jejku, jak Wy wszyscy panikujecie! Nie możecie grać bez tej jednej karty? :) Jak wysłali to dojdą, dajcie czas PP (osobiście daję im czas do końca przyszłego tygodnia).
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 324
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 229 times
Been thanked: 98 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: scraber »

Zakup w Lucrum to była również darmowa wysyłka i możliwość zagrania na 2-3 tygodnie wcześniej względem pozostałych sklepów.
Karta na spokojnie dojdzie, Lucrum to nie jest jakies wydawnictwo-krzak
samuraj1369
Posty: 451
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 166 times
Been thanked: 165 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: samuraj1369 »

Ja sobie sprawdzam skrzynkę i tyle :D Do końca września jak nie dojdzie to się miło przypomnę :D
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1749
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Potwierdzam, karty zostały wysłane i wszyscy, którym się należą, je otrzymają.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1453 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Mr_Fisq »

Recenzja od Gradania:

coraz bardziej żałuję, że odpuściłem wersje kosmiczną.

Osobiście grałem tylko na dwie osoby, i tu przynajmniej jeden z minusów (obstawianie wyjścia i czekanie na lepsze artefakty) wydaje się mniej problematyczny.

Więźniowie dużo bardziej podobają mi się w teorii niż w praktyce - gołe punkty to dla mnie taki `meh` wolałbym bardziej kombinowane właściwości np.:
- Mroczny rycerz - możesz zostawić go za sobą żeby strzegł przejścia które właśnie pokonałeś (inni gracze potrzebują mieczyk więcej, żeby je przejść)
- Zielony blob - jw. ale inni gracze potrzebują dodatkowego bucika
- Księżniczka - 2 punkty jeśli opuści z Tobą loch, ale możesz rzucić ją na pożarcie smokowi i uniknąć ataku smoka w danej turze (decydujemy przed losowaniem kosteczek z woreczka)
- Śmierdzący goblin - pozostawiony w komnacie nie pozwala innym graczom skończyć w niej ruchu
itd.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 271 times
Been thanked: 112 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: preshiq »

Ja jestem po jednej rozgrywce na 2 osoby. Kilka plusów i minusów i ogólnych odczuć wg mnie (może część z nich to cechy calej serii, ale w inne nie grałem):

+ emocje były do samego końca bo mi udało się wyjść z 9 obrażeniami, a przeciwnik w kolejnej turze poległ, ale też w przedoststnim ruchu uciekł do azylu;
+ patent z wytrychami fajny (zarówno w korytarzach jak i przy skrzyniach) ale mam wrażenie że opcji ich pozyskiwania jest trochę za mało;
+ budowanie z kafelków fajnie działa i daje nadzieję na dużą regrywalnosc;

- środek rozgrywki mocno nam się dłużył bo bardzo długo nie mogliśmy się dokopać do kafelka z artefaktem; z drugiej strony wpadało dość dużo smoczych ataków więc jak pojawił się artefakt to mieliśmy już ok 7 obrażeń więc emocje przy ucieczce były; ale generalnie mam wrażenie że gra będzie miała potencjał do bardzo różnych odczuć z partii w sensie tego jak będzie się układała dynamika rozgrywki (to może być plus albo minus);
- bardzo mało możliwości czyszczenia decku, w efekcie przez całą grę ogląda się karty startowe;
- raczej mało ciekawe efekty na kartach do kupienia i mało ciekawych komb ;
- więźniowie mają dość nudne efekty; wolałbym żeby np uwalniało się jednego więźnia ale ten efekt był bardziej kozacki ; a tak jest po prostu meh;

Ogólnie luźno i przyjemnie, dość monotonny środek partii ale wynagrodzony emocjami na finiszu.
Na start takie 7/10.
winster
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2016, 11:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: winster »

To jak to jest, karty zostały wysłane, a właśnie dostałem maila z odpowiedzią na pytanie o wysyłkę:
wczoraj dowiedziałam się, że magazyn ma małe opóźnienie z wysyłką. Prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości. :)
No to chyba jednak nie zostały wysłane :?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1749
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Niestety potwierdzam. Magazyn był zobowiązany wysłać wszystko do wtorku i faktycznie tego nie zrobił, o czym nie raczył poinformować.
Bardzo przepraszam za dezinformację i proszę o jeszcze trochę cierpliwości.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1530
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: EsperanzaDMV »

Mr_Fisq pisze: 15 wrz 2023, 07:35 Recenzja od Gradania:
Spoiler:
coraz bardziej żałuję, że odpuściłem wersje kosmiczną.
Przesłuchałem i dawno się tak bardzo z recenzją Ciuńka nie zgadzałem. Zestawienie Katakumb na tym samym poziomie "piramidy" z wersją fantasy, gdzie można było zakończyć grę w 15 minut i dodatkowo była bardzo powtarzalna, to zakrawa na zbrodnię :D Osobiście nie lubię wersji w kosmosie ze względu na setting (generyczne fantasy >>> generyczne s-f) oraz na fakt, że z czasem też się robi bardzo powtarzalna gra - znająć wcześniej układ kafli i artefaktów, zdarzało się że wszyscy gracze obierali podobną strategię i wygrywał ten, kto miał szczęście w kartach, zarówno dociągu, jak i tego co akurat pojawiało się na rynku. Także Katakumby są dla mnie zdecydowanie najlepszą wersją właśnie dlatego, że nie ma mowy o powtarzalności. Tu też wygra ten, kto ma szczęście w kartach, ale jednak ta ekscytacja z odkrywania nieznanego "robi robotę". Swoją drogą, Katakumby na BGG mają już notę 8,3 i pewnie gdyby nie fakt, że wcześniejsze Brzdęki były wcześniej i mają dużo więcej ocen, to zdobyłyby wyższą pozycję na BGG niż w trzeciej setce (ale pewnie jeszcze zdążą). Dla porównania pierwszy Brzdęk ma 40k ocen, W kosmosie 14k ocen, a Katakumby zaledwie 3k ocen. Wyróżnia się wersja Legacy - z zaskoczeniem przyjąłem, że jest aż na 24. miejscu w ogólnym rankingu BGG z oceną 8,6 i ponad 8k ocen. Nie grałem, ale cena mnie skutecznie zniechęca od spróbowania.

A propos dociągu kart - w środę grałem kolejną partię, w której gracz, któremu na rynku na początku pojawił się Szwindel, rozwalił konkurencję. Ta karta jest totalnie OP, albo powinna być jednorazową okazją albo mieć duuużo wyższy koszt. Dla przypomnienia, kupuje się ją za 3 sprawności i potem za każdym razem daje 3 złote monety! :o W pewnym momencie ten gracz miał przed sobą całą kupkę złotych monet do wydania, podczas gdy resztę stać było na góra jeden przedmiot z rynku... Przewaga nad resztą była gigantyczna (99 v 77 v 71 v 67). We wcześniejszej partii dwuosobowej, gdzie też jeden gracz zdobył ją na samym początku gry, przewaga była jeszcze większa (60pkt!). Osobiście wywalam ją z talii i na zawsze już będzie siedziała w pudełku, ewentualnie wprowadzę homerula mówiącego, że jesli karta pojawi się na wystawce w pierwszych kilku turach, to odrzucamy ją i ciągniemy kolejną. Naprawdę dziwię się, że w takiej formie ta karta trafiła do gry. Aż poczytam sobie na BGG, czy nikt inny nie ma podobnych odczuć.

***A FEW MOMENTS LATER***

Dokopałem się do pliku z kompletną listą kart by upewnić się, czy przypadkiem nie ma jakiegoś błędu w koszcie tego Szwindlu i... no cóż, wg. pliku jest różnica, niewielka ale jest. Zacząłem przeglądać wszystkie karty i znalazłem więcej różnic - niektóre niewielkie i pewnie jest to błąd/brak uzupełnionego pola w arkuszu. Lista różnic, jakie znalazlem (i napisałem w komentarzu do pliku z prośbą o sprawdzenie, ew. ktoś posiadający angielską wersję mógłby sprawdzić):
- Cios w plecy (Sneak Attack): w arkuszu brakuje nagrody za zdobycie (1 Miecz), zakładam że to błąd w arkuszu, a na karcie jest ok
- Szwindel (Swindle): w arkuszu koszt wynosi 2, a nie 3 jak jest u mnie na karcie (choć to IMO wciąż za niski koszt)
- Bibliotekarz (Librarian): w arkuszu brakuje w tekście karty "-2 Brzdęk!", jest tylko dalsza część o Tajemnym woluminie
- Wymuszenie rozbójnicze (Robbery): w arkuszu brakuje nagrody za zdobycie (Możesz położyć na wierzchu swojej talii), zakładam że to błąd w arkuszu, a na karcie jest ok
- Typowy kościej (Skeleton): w arkuszu nagroda to "$1, +1 Brzdęk", u mnie na karcie jest "$2, +1 Brzdęk"
- Kamienna twarz (Animated Wall): w arkuszu jest napisane "Rotate each tile with any players on it 180 degrees.", podczas gdy u mnie na karcie jest napisane "Obróc o 180 stopni wszystkie kwadratowe kafle, na których znajdują się gracze". Dokopałem się do wątku na BGG, gdzie sam autor potwierdził, że efekt odnosi się tylko do kwadratowych kafli, zatem Lucrum wykonało dobrą robotę z doprecyzowaniem tego w polskiej wersji.

Także realnie kwestia ewentualnych błędów dotyczy dwóch rzeczy: Szwindlu i Typowego kościeja, która wartość jest poprawna ;) Ewentualnie Bibliotekarza, ale wątpię by ktoś sobie sam przy tłumaczeniu wymyślił "a, dodam -2 Brzdęk!" ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: RUNner »

EsperanzaDMV pisze: 15 wrz 2023, 13:22 Także Katakumby są dla mnie zdecydowanie najlepszą wersją właśnie dlatego, że nie ma mowy o powtarzalności. Tu też wygra ten, kto ma szczęście w kartach, ale jednak ta ekscytacja z odkrywania nieznanego "robi robotę".
Mam podobne zdanie, a przerobiłem też klasycznego i kosmicznego Brzdęka. Losowy rozkład pomieszczeń i eksploracja za każdym razem inna to ogromny plus. Jeśli jednak ktoś lubi mieć więcej kontroli, to Katakumby odpadają. Dla mnie jednak ważniejszy jest przygodowy sznyt niż optymalizacja i planowanie, bo od móżdżenia mam eurasy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1453 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Mr_Fisq »

To dodam jeszcze, że dla mnie Katakumby >>>> Pierwszy Brzdęk, ale brakuje mi mechanizmu znanego ze Star Realms (i ponoć z Brzdęka w kosmosie) z odpalaniem dodatkowych właściwości kart, przy zagraniu kart towarzyszących określonej "klasy". Niby są jakieś karty bazujące na Towarzyszach(?), ale to jednak za mała skala, żeby mechanicznie robiło to różnicę.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 340 times
Been thanked: 309 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Chudej »

Mr_Fisq pisze: 15 wrz 2023, 13:46 To dodam jeszcze, że dla mnie Katakumby >>>> Pierwszy Brzdęk, ale brakuje mi mechanizmu znanego ze Star Realms (i ponoć z Brzdęka w kosmosie) z odpalaniem dodatkowych właściwości kart, przy zagraniu kart towarzyszących określonej "klasy". Niby są jakieś karty bazujące na Towarzyszach(?), ale to jednak za mała skala, żeby mechanicznie robiło to różnicę.
A mi z kolei tego nie brakuje, grając w Kosmicznego brzdęka nigdy mi się jakoś to nie trafiało żeby to aktywować. Tutaj jest mniej tych kombiących się kart, ale łatwiej je triggerować, bo jedna z podstawowych kart z rynku ma te słowo kluczowe "towarzysz".
ODPOWIEDZ