Kitbashing - jak segregujecie części?

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1235 times
Been thanked: 1453 times

Kitbashing - jak segregujecie części?

Post autor: Mr_Fisq »

Pytanie do osób które nagromadziły już trochę niewykorzystanych części do figurek:
- Jak je segregujecie:
a) Po częściach ciała - głowy osobno, prawe ręki osobno, nogi osobno, etc.
b) Po epoce/tematyce - SF osobno, fantasy osobno, dziki zachód osobno, etc.
c) Po producentach - GW osobno, Wargames Atlantic osobno, North Star Military Figures osobno, etc.
d) Po armiach/frakcjach - Space Marines osobno, Postacie do Stargrave osobno, Khador osobno, etc.
czy może miks powyższych, albo coś jeszcze zupełnie innego?

Przybywa mi niewykorzystanych części i zastanawiam się jak to najsensowniej segregować w dłuższej perspektywie, żeby ułatwić sobie życie przy mieszaniu części z różnych zestawów podczas składania. Bo szukanie odpowiedniej prawej nogi w litrowym słoiku różności nie wygląda jak przyszłość której chciałbym doświadczyć.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Cyel
Posty: 2581
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1227 times
Been thanked: 1437 times

Re: Kitbashing - jak segregujecie części?

Post autor: Cyel »

Przez te dekady w hobby nazbierała mi się tona bitsów, ale dobrze że niczego nie wyrzucam bo ciągle mi się coś przydaje (rzadko składam figurki "wdg instrukcji", raczej zawsze staram się im dodawać spersonalizowany sznyt).

Segreguję wdg oryginalnego rodzaju modelu bo tak mi się łatwiej szuka. Np planując konwersję/kitbash przypominam sobie, że fajna część, która by się do niego nadawała była w takim czy innym zestawie i przeglądam pudełeczko z bitsami z tego zestawu (przezroczyste plastikowe opakowania z przegródkami w jakie kiedyś pakowano figsy, gdzie mogę bitsy z danego źródła podzielić na podkategorie).
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Kitbashing - jak segregujecie części?

Post autor: KamradziejTomal »

Ja zakupiłem sobie w budowlanym Combibox, wyciachałem wszystkie elementy GW z ramek tam gdzie już nie dało się już pełnych figurek zlepić i posegregowałem na następujące kategorie:
  • Głowy
  • Torsy
  • Nogi
  • Łapki z bronią strzelającą
  • Łapki z bronią do walki wręcz
  • Plecaki i inne pierdoły lecące na plecki
  • Drobne ozdóbki (naramienniki, szmatki, sakwy, itp.)
  • Szrot (czyli różnie pierdoły które nie nadają się już do oryginalnego zastosowania - np. same styliska od broni, same ostrza, itp.)
W miarę zapełnione ramki, z których da się wyciąć np. kompletnego Marines, trzymam jeszcze jako ramkę w wielkim pudle.
Mam jeszcze jeden woreczek strunowy wypchany żywicznymi bitsami od Kromlecha czy puppetswar, oraz drugi worek pełen podstawek we wszystkich rozmiarach.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 286
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 304 times
Been thanked: 74 times

Re: Kitbashing - jak segregujecie części?

Post autor: psborsuk »

Mr_Fisq pisze: 21 lip 2023, 07:36 Pytanie do osób które nagromadziły już trochę niewykorzystanych części do figurek:
- Jak je segregujecie:
a) Po częściach ciała - głowy osobno, prawe ręki osobno, nogi osobno, etc.
b) Po epoce/tematyce - SF osobno, fantasy osobno, dziki zachód osobno, etc.
c) Po producentach - GW osobno, Wargames Atlantic osobno, North Star Military Figures osobno, etc.
d) Po armiach/frakcjach - Space Marines osobno, Postacie do Stargrave osobno, Khador osobno, etc.
czy może miks powyższych, albo coś jeszcze zupełnie innego?
A, B i D łącznie. Akurat producenci nie mają znaczenia.
Świt Rebelii... ]:->
ODPOWIEDZ