Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
opulentus
Posty: 528
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: opulentus »

Wie ktoś może dlaczego Marek z Planszolandii przestał robić recenzje?
mirukan
Posty: 1583
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 87 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mirukan »

opulentus pisze: 04 cze 2022, 22:52 Wie ktoś może dlaczego Marek z Planszolandii przestał robić recenzje?
Może zapytaj u źródła :) bo opinie z drugiej ręki są mało wiarygodne. Tyle że być może pan Marek nie będzie chciał się uzewnętrzniać :wink:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11090
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3285 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: japanczyk »

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=pldk_P8l8ZA

KOA wjechał z kolejnym absurdalnym materiałem, w którym gada głupoty

Rozbraja mnie to, ze firmy wciaz go sponsoruja
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2104
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

materiał mocno click-baitowy.
Szkoda, że taką formę przyjął.
Między słowami da się znaleźć kilka interesujących informacji.
Wg mnie nagrał to, aby uświadomić początkujących wydawców i przy okazji konsumentów.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11090
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3285 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: japanczyk »

tomp pisze: 21 cze 2022, 11:30 Między słowami da się znaleźć kilka interesujących informacji.
Wg mnie nagrał to, aby uświadomić początkujących wydawców i przy okazji konsumentów.
Jak dla mnie to nie ma tam nic interesujacego - gosc w ogole nie wie o czym mowi w kontekscie transportu, pomija to jak sa wyliczany wholesale, jak jest liczona cena frachtu, za przyklad daje CTG, które po prostu w cene gry wrzuca koszty wysyłki itd.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2104
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

Dlatego napisałem, że między słowami.
Z całego wywodu ciężko zrozumieć na co składa się cena wysyłki. Szkoda, że jego wypowiedź nie była ustrukturyzowana i np. przedstawił chociaż grafikę na co się składa jego wersja "shippingu" oraz dobrze byłoby jakby pochylił się nad innymi modelami wyliczeniowymi.
Z mojego doświadczenia, gdzie była potrzeba posiada własnego magazynu, magazynowania przez dłuższy czas oraz przetwarzania surowców na produkty - to cena finalna inaczej się kształtowała.

Jestem ciekawy czy powstała jakaś praca naukowa o kształtowaniu się cen produktów na wspieraczkach. Wg mnie dosyć ciekawy temat dla kilku dziedzin m.in.: zarządzanie ryzykiem, logistyka czy mikroekonomia.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
akasha_wl
Posty: 175
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 24 times
Been thanked: 19 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: akasha_wl »

japanczyk pisze: 21 cze 2022, 10:15 https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=pldk_P8l8ZA

KOA wjechał z kolejnym absurdalnym materiałem, w którym gada głupoty

Rozbraja mnie to, ze firmy wciaz go sponsoruja
Niestety KOA ostatnio mocno mnie odpycha tego typu tendencyjnymi, clik-baitowymi materiałami (gdzie zawsze dziwnym trafem za przykład bierze CMON), a szkoda, bo same recenzje miał naprawdę wartościowe.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

Podoba mi się jak Trójmiejska ekipa się ostatnio zgrała.

Recenzje Kaczmara z Pandą: jakby trochę usystematyzowali materiały to by był ideał. Szczególnie Kaczmar wprowadza chaos. Recenzja Imperium w trójkę była natomiast super, angażujcie koleżankę jak najczęściej.

TOP50/25 Gambita i Kości Pionów i Bastionów to dla mnie mocny kandydat na materiał roku polskiego youtube'a. Trochę dziwny pomysł z tymi dwoma grami Gambita na 1 jedną grę chłopaków, już by to lepiej wyszło jakby każdy zrobił po prostu TOP25 albo TOP30 i podzielić odcinki na piątki. Ale to w sumie nie ma wielkiego znaczenia, po prostu fajnie się ekipa zgrała. Na początku odcinka, miałem wrażenie, chłopaki z KPiB byli trochę spięci, ale pod koniec już raczej wyluzowali. Przyznali się, że nagrywają ciągiem, trochę mnie martwi, że pod koniec nie będzie już takiej werwy.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2104
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

arturmarek pisze: 13 lip 2022, 09:08 Podoba mi się jak Trójmiejska ekipa się ostatnio zgrała.

Recenzje Kaczmara z Pandą: jakby trochę usystematyzowali materiały to by był ideał. Szczególnie Kaczmar wprowadza chaos. Recenzja Imperium w trójkę była natomiast super, angażujcie koleżankę jak najczęściej.
(...)
W razie czego to koleżanka to jest Ania z kanału Gram Solo, również jest na tym forum :)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: eveni »

tomp pisze: 13 lip 2022, 10:04 W razie czego to koleżanka to jest Ania z kanału Gram Solo, również jest na tym forum :)
Ani trochę się nie mylisz :wink:
Spoiler:
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

tomp pisze: 13 lip 2022, 10:04
arturmarek pisze: 13 lip 2022, 09:08 Podoba mi się jak Trójmiejska ekipa się ostatnio zgrała.

Recenzje Kaczmara z Pandą: jakby trochę usystematyzowali materiały to by był ideał. Szczególnie Kaczmar wprowadza chaos. Recenzja Imperium w trójkę była natomiast super, angażujcie koleżankę jak najczęściej.
(...)
W razie czego to koleżanka to jest Ania z kanału Gram Solo, również jest na tym forum :)
Skumałem z tego materiału, że koleżanka Ania prowadzi swój kanał. Ja sam nie grywam solo, więc raczej odpuszczę. W ogóle nie wiem czemu Ania przypomina mi koleżankę rudego z BoardGameCo. Też bardzo lubię jak się u niego pojawia i też nie pamiętam jej imienia.

A wracając do TOP50/25 Gambita i spółki, to mi bardzo smutno, że nie udało się wciągnąć czwartego pionka czy tam bastiona, Piotrka. To zdecydowanie mój ulubiony członek załogi KPiB, głównie dlatego, że mam podobne opinie do niego.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

A ja już drugą część odpuściłem tak mnie irytował jeden z Panów (nie, nie mówię o Gambicie :)) , który nie ogarnia nawet w co gra.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 775
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 681 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: anitroche »

arturmarek pisze: 13 lip 2022, 09:08 Podoba mi się jak Trójmiejska ekipa się ostatnio zgrała.

Recenzje Kaczmara z Pandą: jakby trochę usystematyzowali materiały to by był ideał. Szczególnie Kaczmar wprowadza chaos. Recenzja Imperium w trójkę była natomiast super, angażujcie koleżankę jak najczęściej.
Dzięki za miłe słowo, nagrywało się z chłopakami bardzo fajnie, chociaż wzieli mnie z zaskoczenia, bo umówiliśmy się tylko na rozgrywkę, a tu się okazuje, że też nagrywali i mnie wciągnęli bez żadnego przygotowania :D. W przyszłości nie wiem, czy jeszcze uda mi się tak zgrać terminy i ograne gry, żeby coś razem nagrać, bo w Gdańsku bywam tak co dwa, trzy miesiące tylko niestety, ale jak jeszcze kiedyś by się zgrało wszystko w czasie, to chętnie się wbiję do jakiejś ich recenzji :)
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

detrytusek pisze: 13 lip 2022, 14:11 A ja już drugą część odpuściłem tak mnie irytował jeden z Panów (nie, nie mówię o Gambicie :)) , który nie ogarnia nawet w co gra.
W sumie jak ich zaczynałem słuchać to też mi trochę "zgrzytali", ale trzeba chłopakom oddać, że mają ciekawe materiały. Oczywiście Marek jest przybyszem z odległej planety, ale jak się już to zaakceptuje to jest dobrze :)

Widziałem chłopaków z KPiB po raz pierwszy w tym Gambitowym materiale i zdziwiłem się, że Marek jest młodszym bratem Trzewiczka, wreszcie rozumiem te docinki... ;)
Bohr
Posty: 167
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 37 times
Been thanked: 42 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bohr »

detrytusek pisze: 13 lip 2022, 14:11 A ja już drugą część odpuściłem tak mnie irytował jeden z Panów (nie, nie mówię o Gambicie :)) , który nie ogarnia nawet w co gra.
A mi się podobała całą czwórka, z zastrzeżeniem że, właśnie czasem żarty Gambita mogły wyglądać na lekko niegrzeczne:) (chłopaki się znają więc żartom w ich gronie można więcej wybaczyć).
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Bohr pisze: 14 lip 2022, 08:13
detrytusek pisze: 13 lip 2022, 14:11 A ja już drugą część odpuściłem tak mnie irytował jeden z Panów (nie, nie mówię o Gambicie :)) , który nie ogarnia nawet w co gra.
A mi się podobała całą czwórka, z zastrzeżeniem że, właśnie czasem żarty Gambita mogły wyglądać na lekko niegrzeczne:) (chłopaki się znają więc żartom w ich gronie można więcej wybaczyć).
Miałem zielone światło od chłopaków.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Shodan »

Od razu zastrzegę, że bardzo lubię występy Gambita solo, subskrybuję kanał, w kilku przypadkach jego opinie miały wpływ na moje decyzje zakupowe, itd., to jednak ta topka z chłopakami z KPiB dla mnie nie bardzo. Zdecydowanie przeciągnięta, a Gambit jest jej najsłabszym ogniwem: momentami popada w quasi mentorski ton, sadzi straszne suchary. Drugą część zacząłem już przewijać, żeby tylko zobaczyć jakie tytuły wpadły na listę. Jako samotny wilk ma swój styl i rytm i lubię go posłuchać, tak w grupie już niekoniecznie. Zapewne się z chłopakami lubicie, ale dla mnie zabrakło tej ekranowej chemii. Dla mnie lekki zakalec.
Darkstorm
Posty: 866
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 139 times
Been thanked: 217 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

Gambit pisze: 14 lip 2022, 09:14

Miałem zielone światło od chłopaków.
Ale zgodzili się przed wypuszczeniem z piwnicy czy po? :wink:
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2104
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

Shodan pisze: 14 lip 2022, 09:43 Od razu zastrzegę, że bardzo lubię występy Gambita solo, subskrybuję kanał, w kilku przypadkach jego opinie miały wpływ na moje decyzje zakupowe, itd., to jednak ta topka z chłopakami z KPiB dla mnie nie bardzo. Zdecydowanie przeciągnięta, a Gambit jest jej najsłabszym ogniwem: momentami popada w quasi mentorski ton, sadzi straszne suchary. Drugą część zacząłem już przewijać, żeby tylko zobaczyć jakie tytuły wpadły na listę. Jako samotny wilk ma swój styl i rytm i lubię go posłuchać, tak w grupie już niekoniecznie. Zapewne się z chłopakami lubicie, ale dla mnie zabrakło tej ekranowej chemii. Dla mnie lekki zakalec.
:wink:

Mi się podoba atmosfera, szczególnie ten mentorski ton. Nikt nie wchodzi w słowo Tomkowi albo gdy zaczyna się śmiać, reszta przyłącza się do aktywności.
Chyba cała czwórka posiada odpowiednie cechy do pracy w korporacjach :P
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Shodan »

tomp pisze: 14 lip 2022, 10:16
Mi się podoba atmosfera, szczególnie ten mentorski ton. Nikt nie wchodzi w słowo Tomkowi albo gdy zaczyna się śmiać, reszta przyłącza się do aktywności.
Chyba cała czwórka posiada odpowiednie cechy do pracy w korporacjach :P
Może taki był scenariusz, ale do mnie nie trafiło :-)
Szczególnie popracowałbym nad zestawem rzucanych grepsów ;-)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Darkstorm pisze: 14 lip 2022, 10:05
Gambit pisze: 14 lip 2022, 09:14 Miałem zielone światło od chłopaków.
Ale zgodzili się przed wypuszczeniem z piwnicy czy po? :wink:
Zapytałem, kiedy mieli wybierać czy zamknąć ich w suchej, czy podmokłej piwnicy :) Oczywiście bez nacisków, że piwnica zależy od odpowiedzi na to pytanie :D
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2104
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

Gambit pisze: 14 lip 2022, 13:45
Darkstorm pisze: 14 lip 2022, 10:05
Gambit pisze: 14 lip 2022, 09:14 Miałem zielone światło od chłopaków.
Ale zgodzili się przed wypuszczeniem z piwnicy czy po? :wink:
Zapytałem, kiedy mieli wybierać czy zamknąć ich w suchej, czy podmokłej piwnicy :) Oczywiście bez nacisków, że piwnica zależy od odpowiedzi na to pytanie :D
Ale czemu od razu odpowiedzialność zbiorowa ?
Jak rozumiem, sucha piwnica to nagroda ? Tam trzymasz część kolekcji gier ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 873
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 204 times
Been thanked: 305 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: konradstpn »

A mnie podoba się to połączenie 500 + z 14 emeryturą. Co prawda ludzie z różnych światów, ale są iskry i emocje. Ileż razy można słuchać o tych samych grach w topkach Kaczmar&Panda
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

konradstpn pisze: 14 lip 2022, 14:19 A mnie podoba się to połączenie 500 + z 14 emeryturą. Co prawda ludzie z różnych światów, ale są iskry i emocje. Ileż razy można słuchać o tych samych grach w topkach Kaczmar&Panda
Czy w tym porównaniu jestem czternastą emeryturą?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

Uwaga z odpowiedzą bo pytanie jest podchwytliwe!
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ