Lacerta - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 125 times
Been thanked: 37 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Beo »

Dziwne, nie mam nic takiego w mailu od nich. :D W każdym razie dzięki, przydatna informacja :)
Kolekcja
Sprzedam: Czarne Historie i inne.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Gromb »

No i nie starczyło duchów dla wszystkich, a niby formularz wypełniłem od razu po pojawieniu się na FB. Eh... Zawsze przyjaciele królika mają lepiej.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Witchma »

Gromb pisze: 06 gru 2021, 18:39 No i nie starczyło duchów dla wszystkich, a niby formularz wypełniłem od razu po pojawieniu się na FB. Eh... Zawsze przyjaciele królika mają lepiej.
Wypełniłam formularz po tym, jak ktoś go podlinkował na forum, dzisiaj dostałam potwierdzenie wpłaty. A żadnego królika nie znam :roll:
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Gromb »

Witchma pisze: 06 gru 2021, 18:56
Gromb pisze: 06 gru 2021, 18:39 No i nie starczyło duchów dla wszystkich, a niby formularz wypełniłem od razu po pojawieniu się na FB. Eh... Zawsze przyjaciele królika mają lepiej.
Wypełniłam formularz po tym, jak ktoś go podlinkował na forum, dzisiaj dostałam potwierdzenie wpłaty. A żadnego królika nie znam :roll:
Widzisz, ja zrobiłem dokładnie to samo, nie mówiąc o tym, że strona padła kiedy wykonywałem potwierdzenie płatności, dlatego wylewny mail od Lacerty z opisem, dlaczego nie starczyło, nie przemawia do mnie w żaden sposób. Mówi się trudno i gra w co innego.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Jools »

No jest słabo...
Nie chce sobie wyobrazić co będzie z przedsprzedażą dodatków...
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: playerator »

Również dostałem wylewnego maila i teraz będę pierwszy w kolejce :D
Myślę, że powodem mogło być to, że zamówiłem dwa egzemplarze, żeby nie przepłacać za wysyłkę (30zł vs 5zł). Tylko że Lacerta nie wzięła pod uwagę, że mimo "anulowania" jednego zamówienia i tak ma 2 niezadowolonych klientów, bo drugi zestaw był dla znajomej.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Gromb »

O to to... Podobna sytuacja. Ale dla znajomego. To jest już 4 niezadowolonych klientów. :|
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: sin »

Dla mnie też nie starczyło, trudno, wytrzymam na dodruk. Natomiast w samej wiadomości padła moim zdaniem dość istotna i ciekawa informacja, której wcześniej nie było, a mianowicie:
Oba duże rozszerzenia (ang.: Branch and Claw oraz Jagged Earth) planujemy wydać w tym samym momencie w przyszłym roku (razem z nimi przypłynie dodruk minidodatków).
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 775
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 681 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: anitroche »

Ja brałam jeden dodatek sztuk jeden i też się nie załapałam, bo akcja z formularzem akurat wypadła, jak na chwilę wyszłam z domu i nie bardzo miałam czas sprawdzać neta co 5 minut :/, no trudno. Obawiam się tylko, że na te dodatki to poczekamy rok, a nawet dłużej widząc, jakie są obecnie przesunięcia w produkcji i transporcie :(.

EDIT: właśnie miałam telefon, że ktoś zrezygnował i znalazła się promka dla mnie, więc nie traćcie nadziei i odbierajcie dzisiaj telefony od nieznanych wam numerów (oczywiście polecam najpierw sprawdzić, czy nie w internecie informacji, że dany numer to jakiś scum)
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
ekwilibrystyczny
Posty: 125
Rejestracja: 19 cze 2020, 17:04
Has thanked: 27 times
Been thanked: 35 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: ekwilibrystyczny »

Właśnie dostałem wiadomość o przygotowaniu paczki z minidodatkami, więc wygląda na to że będą przed czasem
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Gromb »

anitroche pisze: 06 gru 2021, 22:16
Ej no weź... Ciśnienie mi skacze.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
rogal
Posty: 249
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 29 times
Been thanked: 45 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: rogal »

anitroche pisze: 06 gru 2021, 22:16 Ja brałam jeden dodatek sztuk jeden i też się nie załapałam, bo akcja z formularzem akurat wypadła, jak na chwilę wyszłam z domu i nie bardzo miałam czas sprawdzać neta co 5 minut :/, no trudno. Obawiam się tylko, że na te dodatki to poczekamy rok, a nawet dłużej widząc, jakie są obecnie przesunięcia w produkcji i transporcie :(.

EDIT: właśnie miałam telefon, że ktoś zrezygnował i znalazła się promka dla mnie, więc nie traćcie nadziei i odbierajcie dzisiaj telefony od nieznanych wam numerów (oczywiście polecam najpierw sprawdzić, czy nie w internecie informacji, że dany numer to jakiś scum)
ja zrezygnowałem :) ale dziwne ze zadzwonili a nie napisali maila :D
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: AntBehindLeaf »

Jools pisze: 17 gru 2021, 14:59
ekwilibrystyczny pisze: 15 gru 2021, 18:02 Właśnie dostałem wiadomość o przygotowaniu paczki z minidodatkami, więc wygląda na to że będą przed czasem
Mógłbyś się nimi na przykład udławić :)
A tak na serio, to np żeby Cie je pies zjadł ;)

Tak, jestem tym fanem gry który zbiera kolekcje do Spirit (i namiętnie w to gra), a dostałem odmownego maila co do zamówienia mini dodatku 2 :cry:
Hej, parę dni i będą na olx za 99 pln więc głowa do góry, jeszcze trafisz :)
Soul_oka
Posty: 167
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:12
Has thanked: 71 times
Been thanked: 33 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Soul_oka »

ekwilibrystyczny pisze: 15 gru 2021, 18:02 Właśnie dostałem wiadomość o przygotowaniu paczki z minidodatkami, więc wygląda na to że będą przed czasem
Potwierdzam, jutro powinny być w paczkomacie.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4730
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Mr_Fisq »

U kogo jutro u tego jutro:
Obrazek

jestem zadowolony z zakupu, różnica w cenie wydaje się uzasadniona.
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Super
Posty: 408
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 219 times
Been thanked: 120 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Super »

Zdaje się, że jedna z kart duchów ma nadrukowany rewers tego drugiego :roll:
Oczywiście w rozgrywce to nie przeszkodzi, ale pewnie będą musieli znowu dodrukować erratę przy następnej okazji, a my (gracze) musimy ekstra uważać przy setupie...
Swoją drogą, proxował ktoś już kiedyś rewersy kart? :lol:
Eldaril
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 18 times
Been thanked: 50 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Eldaril »

Może to tak specjalnie. Żeby Ci, którym udało się dostać w pierwszym rzucie nie mieli za dobrze :D
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1927
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 175 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: tomuch »

Już widziałem zestawy dodatków do SI w pewnym serwisie za 70 i 100 zł. Możliwe, że ten za 70 już poszedł, bo nie miał możliwości przesyłki (więc albo poszedł, albo był tak wystawiony...).
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4730
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Mr_Fisq »

Które karty są zamienione?
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
trollasek
Posty: 25
Rejestracja: 15 maja 2017, 12:03
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: trollasek »

Mr_Fisq pisze: 18 gru 2021, 16:24 Które karty są zamienione?
Dar wędrowca
Kal-El83
Posty: 1152
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Kal-El83 »

tomuch pisze: 18 gru 2021, 15:40 Już widziałem zestawy dodatków do SI w pewnym serwisie za 70 i 100 zł. Możliwe, że ten za 70 już poszedł, bo nie miał możliwości przesyłki (więc albo poszedł, albo był tak wystawiony...).
Było wiadome, że tak będzie. Mi udało się dostać oba dodatki. Na pierwszy czekałem od grudnia 20 r. ponieważ uważam za niestosowne wspieranie takiego procederu poprzez zakup z ceną x2.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4730
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Mr_Fisq »

trollasek pisze: 18 gru 2021, 16:40
Mr_Fisq pisze: 18 gru 2021, 16:24 Które karty są zamienione?
Dar wędrowca
Dzięki! Zmyliło mnie, że kart duchów było po 5 (może Lacertę też ;) ).

Wiem, że to nie temat sprzedażowy, ale propozycja też nie jest do końca sprzedażowa => w związku z błędem w drugim zestawie promocyjnym odstąpię jeden egzemplarz po kosztach osobie która organizowała zbiórkę w której uczestniczyłem (jak nie będzie chętnych to pójdzie pod młotek).
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 939 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: brazylianwisnia »

garg pisze: 28 gru 2021, 14:54
brazylianwisnia pisze: 28 gru 2021, 14:27
trixon pisze: 28 gru 2021, 12:24 Zastanawia mnie tylko jaki jest sens takiej ankiety.
-Tylko część osób, która kupiła grę weźmie w niej udział
-W ankiecie wezmą udział głównie entuzjaści, którzy chcą kupić dodatek

Niezależnie jaki by nie był wynik ankiety, jedyną informacją jaką Lacerta otrzyma jest minimalna ilość osób zainteresowana dodatkami. Moim zdaniem to za mało aby zaplanować sensowną ilość druku.
Niemniej życzę powodzenia, tym bardziej, że dziewczyny z wydawnictwa wkładają sporo wysiłku w rozwój tego tytułu w Polsce.
Jeśli miałbyś dane historyczne wypełniania podobnych ankiet w przeszłości i późniejszej sprzedaży to mógłbyś całkiem sensownie szacować popularność produktu.
Gdyby szacowanie było takie proste, nie byłoby wtop sprzedażowych i produktów zalegających na wyprzedażach.
Nic nie jest proste ale daj mi dane 10 gier sprzedaży podstawek, dodatkow i dane wypełnienia ankiet dotyczących wydania dodatkow. Myślę że taki szacunek ma zdecydowanie większe prawdopodobienstwo zbliżenia się do prawdy niż czysty strzał.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3360
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1288 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: seki »

trixon pisze: 28 gru 2021, 12:24 Zastanawia mnie tylko jaki jest sens takiej ankiety.
-Tylko część osób, która kupiła grę weźmie w niej udział
-W ankiecie wezmą udział głównie entuzjaści, którzy chcą kupić dodatek

Niezależnie jaki by nie był wynik ankiety, jedyną informacją jaką Lacerta otrzyma jest minimalna ilość osób zainteresowana dodatkami. Moim zdaniem to za mało aby zaplanować sensowną ilość druku.
Niemniej życzę powodzenia, tym bardziej, że dziewczyny z wydawnictwa wkładają sporo wysiłku w rozwój tego tytułu w Polsce.
Myślę, że im bardziej chodzi o rozkład procentowy odpowiedzi. Na podstawie procentów oszacują sobie, którym dodatkiem ludzie są bardziej zainteresowani i jaki procent osób odpowiedziało, że dodatków nie kupi. Będą mogli to z bardzo dużym przybliżeniem przenieść na wartości liczbowe. Ja odpowiedziałem w obu przypadkach, że dodatków nie kupię.
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: trixon »

seki pisze: 28 gru 2021, 21:19
trixon pisze: 28 gru 2021, 12:24 Zastanawia mnie tylko jaki jest sens takiej ankiety.
-Tylko część osób, która kupiła grę weźmie w niej udział
-W ankiecie wezmą udział głównie entuzjaści, którzy chcą kupić dodatek

Niezależnie jaki by nie był wynik ankiety, jedyną informacją jaką Lacerta otrzyma jest minimalna ilość osób zainteresowana dodatkami. Moim zdaniem to za mało aby zaplanować sensowną ilość druku.
Niemniej życzę powodzenia, tym bardziej, że dziewczyny z wydawnictwa wkładają sporo wysiłku w rozwój tego tytułu w Polsce.
Myślę, że im bardziej chodzi o rozkład procentowy odpowiedzi. Na podstawie procentów oszacują sobie, którym dodatkiem ludzie są bardziej zainteresowani i jaki procent osób odpowiedziało, że dodatków nie kupi. Będą mogli to z bardzo dużym przybliżeniem przenieść na wartości liczbowe. Ja odpowiedziałem w obu przypadkach, że dodatków nie kupię.
Dlatego wciąż uważam, że równie dobrze można rzucić 2 x k10,wyciągnąć średnią i przemnożyć przez sumę sprzedanych druków spirit island. Ja czy ty posiadamy podstawkę i mimo, że nie kupimy dodatków to udział wzięliśmy w ankiecie. Obstawiam jednak, ze jesteśmy wyjątkiem od reguły, bo większość osób niezainteresowanych dodatkiem ankietę po prostu oleje. Przez co procentowy rozkład odpowiedzi będzie zawyżony na korzyść osób zainteresowanych zakupem. Wyciąganie na bazie tego proporcjonalnych wyników i wniosków jest po prostu nierozsądne.
ODPOWIEDZ