Lacerta - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
trollasek
Posty: 25
Rejestracja: 15 maja 2017, 12:03
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: trollasek »

Myślę, że takie szacowania najlepiej zostawić ludziom co się tym zajmują, bo mniej więcej powinni być w stanie dobrze to wyliczyć.
Tak naprawdę nie wiemy ile tych sztuk mają, czy dodatki rozejdą się szybko(a może już rozeszły?) czy wyślą wszystkim z formularza i jeszcze na stronie będą do kupienia jak ją tylko odpalą.

Mnie wczoraj wylogowało przy finalizowaniu zamówienia i po zalogowaniu już nie dałem rady kupić, więc pozostaje czekać na odzew z formularza.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 935
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 328 times
Been thanked: 383 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: sliff »

litk pisze: 02 gru 2021, 08:19
A potem i tak przyjdzie np. taki gambit, powie "meh" i powietrze uchodzi jak z dziurawej dętki. Mezo już po 140zł zobaczymy po ile za rok będzię.
No nie wiem, ale jak dla mnie wystarczy spojrzeć na bgg i tylko dzięki temu można wyczuć jak gra się sprzeda. Mezo 7.3, więc nic dziwnego że idzie słabo.
Serio, I piszesz to w temacie wydawnictwa które przejechało się nieco na Uczcie dla Odyna. 8.2 BGG, 21 miejsce w rankingu, najlepsza gra Uwe ? ;)

Tak średnio bym w to bgg wierzył jako nieomylnym wyznaczniku skoro taki rebel pewnie zarobił krocie na dobble ~1100 (6.6) bgg względem takiego Albi z GH nr 1 bgg ( 8.8 ).
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: litk »

No wiesz, na pewno Nasza księgarnia, czy Granna to na swoich grach dla dzieci czy emerytów też nie mało zarabiają, ale takie poważne dla geeków jak Spirit Island, czy Gloomhaven to jest pewny sukces. Może i są wyjątki od reguły, ja sam nigdy nie kupuję gier które mają mniej niż 7,5 na bgg i mam też wyjątki takie jak ONI czy One deck dungeon, którym daję znacznie więcej.
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: kokosowy14 »

Wszystko zależy od typu gry, trudności, ceny. Ciężko porównywać grę za 500 zł i za 30 zł. Poza tym rynek się zmienił zwłaszcza w ciągu tego i poprzedniego roku. Być może teraz Uczta dla Odyna dobrze by się sprzedała. Ja jeszcze w 2019 roku gry kupowałem kierując się głównie pudełkiem i z tego powodu pewnie bym Odyna nie kupił.
mineralen
Posty: 978
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 576 times
Been thanked: 647 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: mineralen »

litk pisze: 02 gru 2021, 12:56 No wiesz, na pewno Nasza księgarnia, czy Granna to na swoich grach dla dzieci czy emerytów też nie mało zarabiają, ale takie poważne dla geeków jak Spirit Island, czy Gloomhaven to jest pewny sukces.
Przecież jest dokładnie na odwrót niż piszesz, bo na poważnych grach dla geeków jest największe ryzyko wtopy.

Uczta dla Odyna, Anachrony, Lorenzo il Magnifico jakoś nie przyjęły się za dobrze. Co słychać o Pola Arle albo Grand Austria Hotel? Gdzie jest teraz wydawnictwo GFP, które wydawało gry dla geeków? Czemu Maracaibo nie wyciągnął Fishbone games, które najwyraźniej popłynęło na grach dla geeków? Dlaczego przez 10 lat nikt nie zdecydował się na Dominant Species? Dlaczego nie mamy zatrzęsienia 18xx w sklepach?
Geeków jest duuuużo mniej niż potencjalnych rodzin z dziećmi, geekowie są też bardziej wybredni, a gry dla nich skierowane są droższe. Trudny rynek.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1927
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 175 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: tomuch »

A ja właśnie dostałem mejla dotyczącego rezerwacji/kupna zamówienia ze sklepu Lacerty :)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: detrytusek »

Sklep zaczął działać od niedawna i oczywiście śladu po duchach nie ma. Wyjątkowo żenująca akcja dla kogoś kto nie ma i mieć nie będzie fejsa.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
trollasek
Posty: 25
Rejestracja: 15 maja 2017, 12:03
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: trollasek »

detrytusek pisze: 02 gru 2021, 16:44 Sklep zaczął działać od niedawna i oczywiście śladu po duchach nie ma. Wyjątkowo żenująca akcja dla kogoś kto nie ma i mieć nie będzie fejsa.
no a jak inaczej to widzisz, gdy strona nie działa?
Oczywiście mogli się nie odzywać i dziś na stronie wydać oświadczenie co i jak, ale byli bombardowani na fb wczoraj, poza tym ktoś wrzucił tu link do formularza.
Co za problem mieć fake konto na fb i być na bieżąco?
Raffik_San
Posty: 51
Rejestracja: 02 gru 2019, 16:40
Has thanked: 22 times
Been thanked: 42 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Raffik_San »

Co za problem jako wydawnictwo dodrukować większą liczbę sztuk produktu?
Skoro wszystko rozeszło się w jeden dzień, to nikt nie wmówi mi że szacunki co do wielkości nakładu były odpowiednie.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: mecenas »

Raffik_San pisze: 02 gru 2021, 17:35 Co za problem jako wydawnictwo dodrukować większą liczbę sztuk produktu?
Skoro wszystko rozeszło się w jeden dzień, to nikt nie wmówi mi że szacunki co do wielkości nakładu były odpowiednie.
A skąd info ze się rozeszło?
ArtIO
Posty: 553
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 36 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: ArtIO »

mecenas pisze: 02 gru 2021, 17:39
Raffik_San pisze: 02 gru 2021, 17:35 Co za problem jako wydawnictwo dodrukować większą liczbę sztuk produktu?
Skoro wszystko rozeszło się w jeden dzień, to nikt nie wmówi mi że szacunki co do wielkości nakładu były odpowiednie.
A skąd info ze się rozeszło?
https://sklep.lacerta.pl/content/10/rez ... IVsmEJkSNI

Czyli wydrukowali więcej niż kilka set ale liczba zgłaszających się jest większa
Raffik_San pisze: 02 gru 2021, 17:35 Co za problem jako wydawnictwo dodrukować większą liczbę sztuk produktu?
Skoro wszystko rozeszło się w jeden dzień, to nikt nie wmówi mi że szacunki co do wielkości nakładu były odpowiednie.
Szacunek jest odpowiedni, natomiast popyt okazał się większy. Również mogłoby być inaczej, te 2 dodatki łącznie kosztują 70 zł gdzie sama gra kosztuje 200 zł i co mieliby wtedy zrobić z tymi dodatkami jakby się nie sprzedały?
Zyskujące jest to że wydawnictwo idzie na rękę i robi listy rezerwacyjne i ręcznie samodzielnie składa zamówienia. A nadal są niezadowoleni.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: playerator »

detrytusek pisze: 02 gru 2021, 16:44 Sklep zaczął działać od niedawna i oczywiście śladu po duchach nie ma. Wyjątkowo żenująca akcja dla kogoś kto nie ma i mieć nie będzie fejsa.
Ekhm... jak by to...
Spoiler:
Na pociechę dodam, że i tak nie dostałem jeszcze odpowiedzi, więc zapewne też się nie załapałem :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4730
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Mr_Fisq »

detrytusek pisze: 02 gru 2021, 16:44 Sklep zaczął działać od niedawna i oczywiście śladu po duchach nie ma. Wyjątkowo żenująca akcja dla kogoś kto nie ma i mieć nie będzie fejsa.
Wkleiłem link, do posta na facebooku, tu na forum parę minut (dokładnie 8 minut) po tym jak się pojawił. Strona nie wymaga (według mojej wiedzy) logowania.
Z forum jak rozumiem też nie korzystasz :mrgreen:

PS. Tak długo jak Lacerta organizuje dodruki, to ja bym paniki nie siał.
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: tomwro »

Przecież jest o tym info na ich sklepie

"Jeśli wypełniliście formularz zamieszczony w środę (1 grudnia) w poście na naszym fanpage'u, a nie otrzymaliście dzisiaj żadnej informacji (prosimy o sprawdzenie folderu SPAM), to prosimy o cierpliwość. Nasz zespół dzisiaj przetwarzał setki rezerwacji i generował ręcznie zamówienia na ich podstawie.

Każda osoba, która załapała się już na rezerwację powinna otrzymać dzisiaj (czwartek, 2 grudnia) e-mail automatyczny z naszego sklepu oraz osobny e-mail ze szczegółami. Sklep był nieczynny do godziny 16:15 ze względu na ręczne przetwarzanie zamówień. Teraz musieliśmy przerwać ze względu na to, by osoby, które już otrzymały e-maile potwierdzające, mogły się zalogować i dokonać opłat (pisaliście do nas z pytaniami).

Jeśli jeszcze nie otrzymaliście żadnej wiadomości e-mail na adres, który wskazaliście w formularzu, prosimy o cierpliwość. Jutro od rana znowu ruszymy z ręcznym generowaniem zamówień. Dzisiaj przetworzyliśmy już kilkaset Waszych zamówień. Mamy nadzieję, że jutro (piątek, 3 grudnia) uporamy się ze wszystkimi.

Każda osoba, która wypełniła formularz otrzyma e-maila albo z potwierdzeniem swojej rezerwacji, albo z wiadomością, że niestety nie załapała się na rezerwację w tym druku. Jeśli nie udało się Wam tym razem, to zostaniecie wpisani jako pierwsi na listę przy dodruku w przyszłym roku.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności,
Zespół Wydawnictwa Lacerta"
dannte
Posty: 736
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 105 times
Been thanked: 427 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: dannte »

detrytusek pisze: 02 gru 2021, 16:44 Sklep zaczął działać od niedawna i oczywiście śladu po duchach nie ma. Wyjątkowo żenująca akcja dla kogoś kto nie ma i mieć nie będzie fejsa.
Też nie mam fejsa, ale to przecież nie koniec świata - jak nie taraz to w nast. roku będzie dodruk. Ludzie, nie bądzcie tacy w gorącej wodzie kąpani.

Żenująca akcja to mogła być ludzi, którzy zablokowali stronę :D Nie wiem czemu, ale przypomniała mi się sytuacja z Polakami na lotnisku ustawiającymi się w kolejce do bramki pół godziny przed jej otwarciem :D

Ja uważam, że Lacerta w obliczu problemów technicznych zachowała się świetnie przygotowując formularz i umożliwiając wszystkim zakup. A podejrzewam, że mieli spore ograniczenia co do liczby sztuk i pewnie gdyby zamówili więcej, to by nie wyrobili się w tym roku (bo popyt u oryginalnego wydawcy/drukarni pewnie zbyt duży).

To, że na ich stronie nie ma duchów nie oznacza, że się wyprzedały, tylko że nie są gotowi na nowo otworzyć sprzedaży, póki nie przerobią formularzy. Skoro formularzy nie przerobili to dlaczego mieliby wystawiać duchy jako dostępne/niedostępne? Pewnie jeszcze się nie doliczyli ile mają/ile zostanie.

Naprawdę nie rozumiem powodów do narzekań. No poza tymi osobami, które cały dzień straciły na odświeżaniu strony :D

Pozdro i bez urazy!
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: litk »

Ja uważam, że Lacerta w obliczu problemów technicznych zachowała się świetnie przygotowując formularz i umożliwiając wszystkim zakup.
A moim zdaniem strasznie amatorsko, czyli jeszcze raz mówię: podając godzinę o której można przeprowadzić atak ddos. Gdyby nie było takiej informacji tylko np. dzień, bez podania godziny, to informacja rozeszła by się pośród ludzi w ciągu całego dnia, każdy by zdążył kupić.
mineralen
Posty: 978
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 576 times
Been thanked: 647 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: mineralen »

litk pisze: 02 gru 2021, 22:32
Ja uważam, że Lacerta w obliczu problemów technicznych zachowała się świetnie przygotowując formularz i umożliwiając wszystkim zakup.
A moim zdaniem strasznie amatorsko, czyli jeszcze raz mówię: podając godzinę o której można przeprowadzić atak ddos. Gdyby nie było takiej informacji tylko np. dzień, bez podania godziny, to informacja rozeszła by się pośród ludzi w ciągu całego dnia, każdy by zdążył kupić.
Różnica byłaby taka, że ich strona byłaby zablokowana już od 7 a nie od 10.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11090
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3284 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: japanczyk »

Zwyczajnie mogli dac mozliwosc składania preorderow i nie byłoby problemu, a nie wróżą z fusów zapotrzebowanie a później sa takie hocki klocki
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: detrytusek »

Po pierwsze nie panikuje tylko całkiem spokojnie stwierdzam, że było to żenujące. Skoro były w ofercie sklepu na stronie to nie interesowały mnie zapisy przez fejsa tylko grzecznie czekałem, aż naprawią. Po drugie wystarczyłoby, żeby zachowali część nakładu dla tych "ze sklepu".
Raczej obaw, żeby nie zeszło mieć nie powinni patrząc na liczbę chętnych ale to trzeba było się zastanowić jak z tego ambarasu wyjść z twarzą. Skończyło się na dobie odświeżania strony, żeby na końcu zobaczyć środkowy paluszek.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4730
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Mr_Fisq »

Na FB był tylko link do strony z zapisami.
Nie musiałeś odświeżać strony przez cały dzień (wisiał od pewnego momentu komunikat że wracają za kilka godzin) i jej DDoS'ować, starczyło wypełnić formularz w google w pewnym momencie. To był Twój wybór, informacja była dostępna na forum.

Nie wiem czy Lacerta zostawiła trochę egzemplarzy do sklepu, może tak, i jeszcze rzuci te duchy na rynek - rzucenie ich teraz w sytuacji gdy nie przemielili jeszcze wniosków z google rodziłoby kolejne problemy (co z tymi którym nie odpisali jeszcze? Mają kupować? Czekać?)
Jedna rzecz jaką mogli zrobić lepiej to wrzucić informację o google'owym formularzu pod komunikatem o tym, że sklep wróci za kilka godzin.

Cała sytuacja jest lipna, ale w moim odczuciu Lacerta próbowała wybrnąć z piekiełka które sobie zgotowała - może nie w sposób udany, ale akceptowalny (biorąc pod uwagę, że to mała firma jest, i właśnie ktoś robił jej atak DDoS).
japanczyk pisze: 03 gru 2021, 00:04 Zwyczajnie mogli dac mozliwosc składania preorderow i nie byłoby problemu, a nie wróżą z fusów zapotrzebowanie a później sa takie hocki klocki
Były wcześniej takie otwarcia przedsprzedaży które powodowały DDoS w polskim wydawnictwie planszówkowym? Jeśli nie, to IMHO Lacerta nie mogła podejrzewać, iż ruch wokół "głupiej promki" zabije im stronę.
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: AntBehindLeaf »

Bardzo dobrze sobie Lacerta poradziła, komunikacja sprawna, byli aktywni podczas awarii i o wszystkim informowali. Nie ich wina, że zainteresowanie tak duże, ogromny szacunek że nałożyli limit 120 pln, bo zaraz by jakiś Robin Hood przyszedł kupić 100 sztuk co by w tej samej cenie kolegom rozdać :lol:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11090
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3284 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: japanczyk »

Mr_Fisq pisze: 03 gru 2021, 08:32 Były wcześniej takie otwarcia przedsprzedaży które powodowały DDoS w polskim wydawnictwie planszówkowym? Jeśli nie, to IMHO Lacerta nie mogła podejrzewać, iż ruch wokół "głupiej promki" zabije im stronę.
rebel.pl przez cały 2020 w czasie PyL chociażby
Lacerta wie ile sprzedała Promo duchów w pierwszym nakładzie, wie też z pewnością, że dalej było nimi zainteresowanie na rynku, wiec spokojnie można podejrzewać, że strona nie wytrzyma - przecież oni tam pewnie na hostingu maja minimalny pakiet do utrzymania strony, bo ile osob Ci miesiecznie odwiedza strone wydawnictwa skoro 90% informacji jest teraz channelowane przez facebooka

W dobie KSa i przedsprzedazy jakie prowadzi np. Czacha to spokojnie Lacerta mogła to lepiej ogarnac
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: arturmarek »

Na BGG pojawiła się informacja od współautora Gernota Köpke o tym, że drugi dodatek "The Danes" będzie dodatkiem samodzielnym i będzie możliwość grania w 5 graczy (link). Myślałem, że w planach jest "klasyczny" dodatek i nie miałem nadziei na polską edycję, ale standalone może miałby szanse...

Czy w związku z tym jest jakaś szansa na wydanie polskiej edycji?
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 125 times
Been thanked: 37 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Beo »

A czy miał ktoś podobną sytuację przy stworzeniu przez Lacertę zamówienia w ich sklepie na promki do Spirit Island (po wypełnieniu formularza), że wpisali jako adres swój adres firmy? Imię, nazwisko i numer telefonu mam normalnie, a adres ich sklepu. Nie wiem czy opłacać już to zamówienie, czy ten adres to jakiś problem.
Kolekcja
Sprzedam: Czarne Historie i inne.
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: raphaell7 »

Beo pisze: 03 gru 2021, 15:59 A czy miał ktoś podobną sytuację przy stworzeniu przez Lacertę zamówienia w ich sklepie na promki do Spirit Island (po wypełnieniu formularza), że wpisali jako adres swój adres firmy? Imię, nazwisko i numer telefonu mam normalnie, a adres ich sklepu. Nie wiem czy opłacać już to zamówienie, czy ten adres to jakiś problem.
Cytat z maila, który od nich otrzymałem:
Jeśli wybrał Pan/i w formularzu paczkomat i będzie miał/a Pan/i wpisany w zamówieniu adres „Żegiestowska 3, 50-542 Wrocław” - Proszę się nie przejmować. Musieliśmy wpisać w systemie jakikolwiek adres, by złożyć zamówienie oraz by paczka mogła dotrzeć do podanego w formularzu paczkomatu - podaliśmy adres naszego biura. 😉 Przepraszamy za zamieszanie.
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
ODPOWIEDZ