Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
flissak
Posty: 268
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 47 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: flissak »

Powiedzcie mi jeszcze, dlaczego po odseparowaniu talii podstawowej jednego bohatera mam ich 20, a nie 16, a to co zostało sugeruje znacznie więcej na resztę bohaterów. To widać nawet w moich obliczeniach 27+27+27+27- to znaczy, że średnio przypada 27 kart na jednego bohatera. Zatrzymałem się właśnie w tym miejscu w instrukcji, gdzie mam napisane o odseparowaniu talii bohatera na podstawie jego symbolu w prawym górnym rogu. To znaczy, że mam nadmiar kart akcji? Jeśli tak, to jakie karty składają się na rękę podstawową i w jakiej ilości.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: sirafin »

Karty mają numery w prawych dolnych rogach. Tu masz wszystko ładnie rozpisane.
https://unofficialmageknighttheboardgam ... rting_Deck
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
flissak
Posty: 268
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 47 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: flissak »

Dzięki. Czyli reszta kart jest zbędna? Bo wychodzi na to, że przy grze 4 osobowej byłoby44 kart nieużywanych. Jeśli tak to przerobie je sobie na karty ran :P
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: kastration »

Mage Knighta odkryłem niedawno. Biorąc pudełko po wielu latach z półki tzw. wstydu. Pograłem nieco (intensywnie wertując wątki z pytaniami odnośnie zasad, czyli jak chyba wszyscy na początku przygody z tytułem). Jakkolwiek po circa 7-8 grach można mnie już nazywać tutejszym neofitą. Gra daje niesamowity potencjał na rozwój swojej postaci, nie jest ani za długa, ani za krótka, przy czym muszę powiedzieć, że przyjemność sprawia mi gra na 3 dni i 3 noce, jest idealnie wyważona, gdy mam więcej czasu. Póki co nie szarżuję, poziom dwóch miast to 5 i 8 w tym scenariuszu. Moja ulubiona postać to już z miejsca Arythea (3 gry i 3 wygrane). Gram na samej podstawce, choć z chęcią bym zakupił Lost Legion (z wkładkami najpewniej). Wiele aspektów nawet pomijam, nie kłopocząc się zasadami walki gracz kontra gracz czy niestandardowymi scenariuszami, których przecież też nie brakuje w samej podstawce. Zapewne nie jest łatwo ot tak powiedzieć sobie: "ok, Tajniaków już znam, pora poczytać zasady MK", ale pierwsze koty za płoty i potem jest już naprawdę przyjemnie. To taka moja rekomendacja, bo pewnie część osób jest w podobnej sytuacji, jak ja przed pierwszą rozgrywką. Zakończę klasykiem: jakie to jest dobre.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2446
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 534 times
Been thanked: 461 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Jiloo »

Konioczynka pisze: 11 paź 2021, 10:09 Cześć, chociaż w MK nie grałem chyba z kilka lat :) To chcę wymienić podstawkę po angielsku na ultimate (ze względu na dodatki i j polski dla innych graczy). Pamiętam, że jak wyszedł ultimate to były jakieś kwiatki - tylko jakie ? Nie mogę teraz nic znaleźć w tym gąszczu zachwytów :) Problemy z tłumaczeniem ?
Jak na Portal, było całkiem nieźle ;) bo tylko jedna karta. Za to jak ją poprawili, to tylko sprawę pogorszyli.
Nie mam polskiej edycji, więc nie śledzę tematu czy udało się w końcu poprawić czy jeszcze nie.

Więcej info na stronie 139 niniejszego wątku viewtopic.php?p=1326511#p1326511
albo w osobnym viewtopic.php?f=60&t=69753&p=1331825#p1331825
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
drzewko
Posty: 294
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 47 times
Been thanked: 300 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: drzewko »

Ja wciąż czekam na zamiennik :)
azazelmo
Posty: 917
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 152 times
Been thanked: 295 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: azazelmo »

Jiloo pisze: 11 paź 2021, 10:31 Jak na Portal, było całkiem nieźle ;) bo tylko jedna karta. Za to jak ją poprawili, to tylko sprawę pogorszyli.
Nie mam polskiej edycji, więc nie śledzę tematu czy udało się w końcu poprawić czy jeszcze nie.
Ciągle czekamy, zdaje się. Można póki co włożyć obie karty w jedną koszulkę rewersem do siebie tworząc „Nocnego Żniwiarza Dusz”. Nocą obracasz go na mocniejszą stronę.
I figurynki są słabiutkie. U mnie ta „mroczna czarodziejka” wygląda jakby malowała usta jadąc jeepem po wybojach. A rycerza w niebieskich portkach musiałem skleić z podstawką.
Są też różne odcienie żetonów między podstawką a dodatkiem, ale nie ma tragedii.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Bruno »

azazelmo pisze: 11 paź 2021, 10:55 U mnie ta „mroczna czarodziejka” wygląda jakby malowała usta jadąc jeepem po wybojach.
:mrgreen: tak było, tak było! :mrgreen:

Zgadzam się, że figurki były ładniej (i staranniej) pomalowane w poprzedniej, standardowej edycji.
Konioczynka pisze: 11 paź 2021, 10:09 Cześć, chociaż w MK nie grałem chyba z kilka lat :) To chcę wymienić podstawkę po angielsku na ultimate (ze względu na dodatki i j polski dla innych graczy).
Tak jak koledzy napisali, tylko karta Żniwiarza jest skopana (brak zapisu "Atak 3" w podstawowym działaniu) i wciąż czekamy na wymianę.
Poza tym, nie "jak na Portal całkiem nieźle", tylko po prostu bardzo dobrze! Portal wykonał świetną robotę przy tłumaczeniu tej gry i uważam, że należy to docenić.

Ewentualne mankamenty (kolorystyka żetonów, figurki itp.) to już kwestia Wizzkids i międzynarodowej produkcji.

Aha, jeśli masz odpowiednio stare wydanie anglojęzyczne (sprzed ok. 2014-15 r.), to jest szansa, że masz dużo ładniejsze, faktycznie przezroczyste znaczniki many. Te w późniejszych wydaniach, w tym UE, to jakiś szarobury badziew.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3581
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 453 times
Been thanked: 1061 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: psia.kostka »

Nie mam porownania z innymi takimi zbiorczymi wydaniami, ale fakt ze zetony tutaj (MK UE) z dodatku i z podstawki sie roznia (nieznacznie) kolorystycznie to niezly chichot losu :wink:

Nawet najwiekszy Geniusz Zła by tego nie zaplanowal :lol:
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Bruno »

W poprzednich edycjach żetony z dodatków różniły się nie tylko odcieniem, ale też stroną sztancowania i chyba nieznacznie rozmiarami.

Tak czy owak, to kwestia produkcji po stronie oryginalnego wydawcy, nie Portalu.
Dodam, że można ten mankament łatwo obejść, losując odpowiedni żeton z woreczka, zamiast pieczołowicie je tasowaći układać w łatwo wywracające się stosy...
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
azazelmo
Posty: 917
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 152 times
Been thanked: 295 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: azazelmo »

Bruno pisze: 11 paź 2021, 14:39
Dodam, że można ten mankament łatwo obejść, losując odpowiedni żeton z woreczka, zamiast pieczołowicie je tasowaći układać w łatwo wywracające się stosy...
Ale ile wtedy potrzeba woreczków! Do każdego typu przeciwników jeden? Plus czasami żeton poawinienieneś umieścić zakryty, nie znając awersu. Jak wtedy losować?
Ja myślałem o takim pojemniku na monety/sztony. Ale widziałem tylko takie w 10ciopakach. Nie szukałem jednak zanadto dokładnie.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2446
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 534 times
Been thanked: 461 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Jiloo »

Bruno pisze: 11 paź 2021, 14:11 (...) Poza tym, nie "jak na Portal całkiem nieźle", tylko po prostu bardzo dobrze! Portal wykonał świetną robotę przy tłumaczeniu tej gry i uważam, że należy to docenić.

Ewentualne mankamenty (kolorystyka żetonów, figurki itp.) to już kwestia Wizzkids i międzynarodowej produkcji.
Nie znam na tyle rodzimego wydania, więc nie chciałem wyolbrzymiać. Słyszałem tylko o tej jednej karcie.

I tak jak piszesz, pozostałe komponenty to już kwestia wydań we wszystkich językach.
Aha, jeśli masz odpowiednio stare wydanie anglojęzyczne (sprzed ok. 2014-15 r.), to jest szansa, że masz dużo ładniejsze, faktycznie przezroczyste znaczniki many. Te w późniejszych wydaniach, w tym UE, to jakiś szarobury badziew.
Jako zastępstwo można dokupić za grosze kryształki na mepel albo nawet taniej na allegro (aukcja pierwsza z brzegu).
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3581
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 453 times
Been thanked: 1061 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: psia.kostka »

Bruno pisze: 11 paź 2021, 14:39 W poprzednich edycjach żetony z dodatków różniły się nie tylko odcieniem, ale też stroną sztancowania i chyba nieznacznie rozmiarami.

Tak czy owak, to kwestia produkcji po stronie oryginalnego wydawcy, nie Portalu.
Dodam, że można ten mankament łatwo obejść, losując odpowiedni żeton z woreczka, zamiast pieczołowicie je tasowaći układać w łatwo wywracające się stosy...
Jasne, nie winie Portalu, bo zakladam, ze sami mieli oczy jak 5zł gdy to wyszlo na jaw. Chinczyki narozrabialy jadac z drukiem na roznych ustawieniach maszyny (zgaduje).
Plus dla Ciebie za szukanie rozwiazan, a nie problemow :)

Generalnie roznice w kolorach miedzy dodatkiem, a podstawka to chleb powszedni i jedyne remedium to wspolny druk w jedym czasie, w jednej fabryce. Ale MKUE mowi: "no nie" :P

Ale ale, przeciez tego byly juz 3 printy i wszystkie maja taki efekt? :? To by znaczylo, ze cos w plikach i paletach barw maja skasztanione.
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1623
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 740 times
Been thanked: 1109 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: ave.crux »

Jeżeli chodzi o poprawę karty to zostałem poinformowany przez portal, że przy dodruku gdzieś w 2022 wydadzą również kartę.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Bruno »

azazelmo pisze: 11 paź 2021, 14:50
Bruno pisze: 11 paź 2021, 14:39
Dodam, że można ten mankament łatwo obejść, losując odpowiedni żeton z woreczka, zamiast pieczołowicie je tasowaći układać w łatwo wywracające się stosy...
Ale ile wtedy potrzeba woreczków! Do każdego typu przeciwników jeden? Plus czasami żeton poawinienieneś umieścić zakryty, nie znając awersu. Jak wtedy losować?
Ja myślałem o takim pojemniku na monety/sztony. Ale widziałem tylko takie w 10ciopakach. Nie szukałem jednak zanadto dokładnie.
Owszem, kilku woreczków potrzeba :wink: Ja się zdecydowałem na takie rozwiązanie nawet nie tyle ze względu na tę różnicę w odcieniach awersów (bo nie jest to nic, co mi przeszkadza w grze - do dziś nie umiem powiedzieć, jaki odcień mają żetony z podstawki, a jaki z Zaginionego Legionu, a gram w MK całkiem nierzadko), co właśnie ze względu na wygodę. Zaopatrzyłem się w zestaw takich woreczków bawełnianych w odpowiednich kolorach (są np. w Meplu) i odtąd nie muszę już tych żetonów przygotowywać przed rozgrywką, a i sprzątanie idzie szybciej :D
A wyciągnięcie jednego zakrytego żetonu nie jest problemem - pod palcem bardzo łatwo jest wyczuć, gdzie jest awers, a gdzie rewers żetonu (właśnie dzięki temu, że podczas produkcji wersji UE sztanca zawsze biła od strony awersu).

Jiloo pisze: 11 paź 2021, 14:52 Jako zastępstwo można dokupić za grosze kryształki na mepel albo nawet taniej na allegro (aukcja pierwsza z brzegu).
Tak, to prawda - zamienników jest sporo!
Ja jednak muszę je zdobyć w oryginalnym kształcie (ze starych wydań lub wykonać odlew z oryginalnego modelu). Nie umiem tego racjonalnie wyjaśnić. Ten typ tak ma :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Linden
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2020, 09:09
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Linden »

Trochę odbiegnę od powyższego tematu. Czy ktoś gra w Mage Knighta na TTS (tabletop simulator) na steamie ? Jest tam darmowa bardzo zautomatyzowana wersja tej gry i umożliwia dla takich samotników jak ja którzy mają już dość grania solo na stole (60+ wygranych gier i niezliczona ilość porażek) spróbować pierwszy raz kooperacji czy rywalizacji. Jestem otwarty na szybkie gry, wolne gry, dowolną ilość graczy, wszystkie warianty, pvp, brak pvp, dowolne scenariusze. Możemy grać w czasie rzeczywistym na raz wiele godzin bądź dzielić grę na kilka sesji, pasuje mi nawet gra w wersji chesslike/playbyforum, że wykonujemy ruchy co 10min/1h/1dzien na zmiany i wtedy taka gra trwa długo ale jest czas na myślenie nad każdym ruchem. Jeśli są zainteresowani którzy mają ten symulator zapraszam na priv.

A w temacie żetonów bez woreczków też jest proste rozwiązanie na samą górę stosu kładziemy z kartonu wycięte kółeczko z narysowanym np. smokiem na stos draconum (ja zakrywam tak żetony brązowe i czerwone bo te łatwo odróżnić z tezli) wtedy do momentu dobrania tego żetonu ze stosu nie widać jego awersu, przy rozdaniu smoków Volkarowi wystarczy położyć wszystkie na sobie i też czymś przykryć (oczywiście ze smokiem dla zachowania klimatu). Może mniej eleganckie niż woreczki i nie skracania czasu rozkładania/składania ale jeśli ktoś szuka rozwiązania na już to prosta metoda jest ;)

Pozdrawiam
tommyray
Posty: 1340
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 414 times
Been thanked: 568 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: tommyray »

Czy ktoś może próbował zmieścić insert Folded Space do MK w standardowym pudle 30x30 29x29?

Zanim ktoś zapyta co nie tak jest z oryginalnym - pudło MKUE to jest dwukrotnie za duże aby wygodnie nim operować i jest designerskim horrendum które podpada pod paragraf kompensacji... Rzekłem.

No więc, jakby ktoś miał możliwość zabawić się w tetrisa z tym folded spacem w jakimś standardowym pudle 30x30 29x29 i dał znać jak to wygląda to byłbym bardzo wdzięczny.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2021, 22:14 przez tommyray, łącznie zmieniany 1 raz.
dżodżo
Posty: 114
Rejestracja: 13 lip 2017, 19:12
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: dżodżo »

Linden pisze: 25 paź 2021, 10:49 Trochę odbiegnę od powyższego tematu. Czy ktoś gra w Mage Knighta na TTS (tabletop simulator) na steamie ? Jest tam darmowa bardzo zautomatyzowana wersja tej gry i umożliwia dla takich samotników jak ja którzy mają już dość grania solo na stole (60+ wygranych gier i niezliczona ilość porażek) spróbować pierwszy raz kooperacji czy rywalizacji. Jestem otwarty na szybkie gry, wolne gry, dowolną ilość graczy, wszystkie warianty, pvp, brak pvp, dowolne scenariusze. Możemy grać w czasie rzeczywistym na raz wiele godzin bądź dzielić grę na kilka sesji, pasuje mi nawet gra w wersji chesslike/playbyforum, że wykonujemy ruchy co 10min/1h/1dzien na zmiany i wtedy taka gra trwa długo ale jest czas na myślenie nad każdym ruchem. Jeśli są zainteresowani którzy mają ten symulator zapraszam na priv.

A w temacie żetonów bez woreczków też jest proste rozwiązanie na samą górę stosu kładziemy z kartonu wycięte kółeczko z narysowanym np. smokiem na stos draconum (ja zakrywam tak żetony brązowe i czerwone bo te łatwo odróżnić z tezli) wtedy do momentu dobrania tego żetonu ze stosu nie widać jego awersu, przy rozdaniu smoków Volkarowi wystarczy położyć wszystkie na sobie i też czymś przykryć (oczywiście ze smokiem dla zachowania klimatu). Może mniej eleganckie niż woreczki i nie skracania czasu rozkładania/składania ale jeśli ktoś szuka rozwiązania na już to prosta metoda jest ;)

Pozdrawiam
Gram, polecam, mod jest świetnie zrobiony. Tak jak mówisz, idealny do rozłożenia 12 godzinnej partii na kilka wieczorów, nie za często się udaje na żywo grać przez długość.
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 166
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: czarny kapelusz »

Witam, chciałem się tylko przywitać w tym świecie. Od dawna toto za mną chodziło i w końcu się ugiąłem.
Wczoraj rozegrałem sobie solo kawałek wprowadzającego scenariusza (kawałek z uwagi na to, ze zacząłem rozkładać około 23 no ale nie mogłem się powstrzymać ;) ) i jestem podekscytowany... Ależ się zapowiada przygoda...
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 84
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Grzeg0rz »

czarny kapelusz pisze: 01 gru 2021, 12:03 Witam, chciałem się tylko przywitać w tym świecie. Od dawna toto za mną chodziło i w końcu się ugiąłem.
Wczoraj rozegrałem sobie solo kawałek wprowadzającego scenariusza (kawałek z uwagi na to, ze zacząłem rozkładać około 23 no ale nie mogłem się powstrzymać ;) ) i jestem podekscytowany... Ależ się zapowiada przygoda...
No cześć :P
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1388
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Emil_1 »

Szanowni, mam zagwostkę. Kupiłem mage knighta ultimate ale wiem, że moja Żona nie lubi czytać instrukcji i jedynke video wchodzi w rachubę. Czy ma ktoś jakiś dobry link po ang/pol który wytłumaczy zasady? Czy lepiej samemu przeczytać instrukcję i tłumaczyć w trakcie?
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 905
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 278 times
Been thanked: 278 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Dako »

Emil_1 pisze: 07 gru 2021, 10:19 Szanowni, mam zagwostkę. Kupiłem mage knighta ultimate ale wiem, że moja Żona nie lubi czytać instrukcji i jedynke video wchodzi w rachubę. Czy ma ktoś jakiś dobry link po ang/pol który wytłumaczy zasady? Czy lepiej samemu przeczytać instrukcję i tłumaczyć w trakcie?
Na Geek Factor jest video instrukcja PL:

https://www.youtube.com/watch?v=Uzp1Gl8siCk
Awatar użytkownika
vder
Posty: 729
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 301 times
Been thanked: 124 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: vder »

Emil_1 pisze: 07 gru 2021, 10:19 Szanowni, mam zagwostkę. Kupiłem mage knighta ultimate ale wiem, że moja Żona nie lubi czytać instrukcji i jedynke video wchodzi w rachubę. Czy ma ktoś jakiś dobry link po ang/pol który wytłumaczy zasady? Czy lepiej samemu przeczytać instrukcję i tłumaczyć w trakcie?
Ricky Royal ma opinię 'tego co nauczył grać świat w MK' :D, tyle że to bardziej całe sesje są niż reguły. Niemniej polecam.
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Death4ever »

Dako_W pisze: 07 gru 2021, 10:35 Na Geek Factor jest video instrukcja PL:
Kaczmar popełnił 2 albo 3 bardzo istotne błędy podczas tłumaczenia, więc do oglądania na swój strach i ryzyko...
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 331
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: skiba »

Death4ever pisze: 07 gru 2021, 12:36 Kaczmar popełnił 2 albo 3 bardzo istotne błędy podczas tłumaczenia, więc do oglądania na swój strach i ryzyko...
Jakie błędy? Może warto poinformować ludzi tutaj, może i Kaczmar przeczyta i naniesie erratę :-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
ODPOWIEDZ