Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2098
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: tomp »

samszef pisze: 04 lip 2021, 09:23 ...
Czy Robinson różni się w tej materii od Marsjan?
W mojej opinii Robinson jest trochę prostszy, poprzeczka nie jest ustawiona tak bardzo wysoko (są wyjątki scenariuszach).
Wszystkie elementy, które opisałeś mogą się pojawić w Robinsonie. Jest dużo optymalizowania, kombinowania, określania kolejności, zaś karma rządzi kościami.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: psia.kostka »

Taka sytuacja...
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Dhel
Posty: 705
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 468 times
Been thanked: 394 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Dhel »

Wygląda jak standardowy dzionek w Robinsonie :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 501
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 328 times
Been thanked: 154 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: ArnhemHorror »

psia.kostka pisze: 16 sie 2021, 08:01 Taka sytuacja...
Spoiler:
Pod żadnym pozorem nie opuszczajcie wyspy! ;)
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Pan_K »

psia.kostka pisze: 16 sie 2021, 08:01 Taka sytuacja...
Spoiler:
Ewidentnie model chiński 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: playerator »

psia.kostka pisze: 16 sie 2021, 08:01 Taka sytuacja...
Teraz jak nic pojawi się karta promo "Maseczka z liścia" :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
aleczek
Posty: 34
Rejestracja: 01 kwie 2020, 22:43
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: aleczek »

EsperanzaDMV pisze: 04 lip 2021, 10:40 Nie grałem w Pierwszych Marsjan, ale z Twojego opisu widzę duże podobieństwo do Robinsona ;) W skrócie praktycznie nie da się wygrać, nie polegając na szczęściu na kościach - wysyłanie cały czas ludzi dwójkami, by mieć 100% szans powodzenia, to prosta droga do porażki, zabraknie akcji na ukończenie celu danego scenariusza.
Do tego dochodzą kości pogody, zwierzęta, niepowodzenia na kościach budowy/eksploracji/zbierania surowców, spadające morale, kary za brak schronienia/dachu/palisady, za niski poziom broni...
Robinson też jest bardzo ciasną i frustrującą grą (a mimo to tyle osób uwielbia dostawać łomot na Przeklętej Wyspie ;) ).
samszef pisze: 04 lip 2021, 09:23proszę o poradę a propos najwyżej stojącej w rankingach polskiej gry planszowej 8) .
P.S. Robinson w rankingu BGG jest już dopiero na 60. miejscu (wow, ale spadek, była przecież swojego czasu na 11.), podczas gdy Nemesis jest na miejscu 22. (i wciąż idzie powoli w górę). To Nemesis jest najwyżej stojącą w rankingach polską grą.
Robinsona da się przejść, co udawadniam tu https://www.facebook.com/photo?fbid=429 ... 2453635625
eleader
Posty: 44
Rejestracja: 01 kwie 2020, 11:43
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: eleader »

Witam
Mógłby ktoś zrobić skan scenariusza z wyspa kanibali i tego który jest po drugiej stronie.
W moim pudełku go nie było a portal nie odpowiada na emial

Jak można zdjecue wrzucic tutaj ,na priv lub emial : maciekkozik1993@wp.pl

Z góry dzięki za pomoc
piter555
Posty: 91
Rejestracja: 16 lut 2019, 16:52
Has thanked: 41 times
Been thanked: 23 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: piter555 »

eleader pisze: 08 paź 2021, 19:28 Witam
Mógłby ktoś zrobić skan scenariusza z wyspa kanibali i tego który jest po drugiej stronie.
W moim pudełku go nie było a portal nie odpowiada na emial

Jak można zdjecue wrzucic tutaj ,na priv lub emial : maciekkozik1993@wp.pl

Z góry dzięki za pomoc
wysyłam tutaj:
Spoiler:
to prawda dopiero po paru tygodniach i kilku mailach odpowiadają ale ciągle mówią że mają dużo osób do tego zatrudnionych
Lurid
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2021, 01:12
Has thanked: 4 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Lurid »

Hej. Myślę nad zakupem gry. Spotkałem się z opiniami, że nowsze wydania są gorszej jakości w porównaniu do starszych. Konkretnie ktoś pisał, że był zawiedziony jakością wydania z 2018 roku.
Na aukcjach znajduję jedynie dwie wersje - ze skrzynią na okładce i z plażą na okładce. Czy ta z plażą to ta gorsza wersja z 2018 roku i lepiej brać tę ze skrzynią?
Używki mi nie przeszkadzają, więc to nie problem jak coś. Pozdro.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: psia.kostka »

Lurid pisze: 13 paź 2021, 01:35 Hej. Myślę nad zakupem gry. Spotkałem się z opiniami, że nowsze wydania są gorszej jakości w porównaniu do starszych. Konkretnie ktoś pisał, że był zawiedziony jakością wydania z 2018 roku.
Na aukcjach znajduję jedynie dwie wersje - ze skrzynią na okładce i z plażą na okładce. Czy ta z plażą to ta gorsza wersja z 2018 roku i lepiej brać tę ze skrzynią?
Używki mi nie przeszkadzają, więc to nie problem jak coś. Pozdro.
Nowsze wydania chyba rzeczywiscie maja zetony na nieco cienszej tekturze (zauwazalne jest to na kaflach wyspy najbardziej), ale nie wiem czy kwalifikuje sie to do okreslenia "gorsza wersja". W pewnym momencie (wczesniej) zmieniono tez drewniane zetony na nieco mniejsze i inaczej malowane (biale dyski, banany, drewno). Printow tej gry bylo sporo, wersja ze skrzynia moze miec stare lub nowe logo Portalu na froncie. Sa tez stare edycje, gdzie drewienka to tylko kolorowe szesciany. Fikusne ksztalty drewienek maja dopisek "gra roku".

Karty nigdy nie byly płótnowane, czy ich grubosc sie zmienila to nie zauwazylem.

Plusem najnowszego wydania jest spojny wyglad z dwoma pudelkowymi dodatkami, zmieniono tez logo gry na pudelku.

Mam dostep do kilku wydan tej gry wiec moge na jakies konkretne pytanie znalezc jeszcze odpowiedz ;)

W ramach ciekawostki to wg mojej wiedzy nowa okladke wprowadzono glownie z powodu odzyskania przez Portal prawa do wydawania RC w USA. Wczesniej licencje i wylacznosc mial Z-man, ale widac kontrakt wygasl, a w miedzyczasie Portal okrzepl i sam wydaje swoje gry na rynek amerykanski. Ta nowa okladka (i nowe logo) stala sie obowiazujaca tez w innych krajach. Zawartosc jest ta sama, poza ewentualnymi roznicami produkcyjnymi.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Lurid
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2021, 01:12
Has thanked: 4 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Lurid »

psia.kostka pisze: 13 paź 2021, 06:37
Lurid pisze: 13 paź 2021, 01:35 Hej. Myślę nad zakupem gry. Spotkałem się z opiniami, że nowsze wydania są gorszej jakości w porównaniu do starszych. Konkretnie ktoś pisał, że był zawiedziony jakością wydania z 2018 roku.
Na aukcjach znajduję jedynie dwie wersje - ze skrzynią na okładce i z plażą na okładce. Czy ta z plażą to ta gorsza wersja z 2018 roku i lepiej brać tę ze skrzynią?
Używki mi nie przeszkadzają, więc to nie problem jak coś. Pozdro.
Nowsze wydania chyba rzeczywiscie maja zetony na nieco cienszej tekturze (zauwazalne jest to na kaflach wyspy najbardziej), ale nie wiem czy kwalifikuje sie to do okreslenia "gorsza wersja". W pewnym momencie (wczesniej) zmieniono tez drewniane zetony na nieco mniejsze i inaczej malowane (biale dyski, banany, drewno). Printow tej gry bylo sporo, wersja ze skrzynia moze miec stare lub nowe logo Portalu na froncie. Sa tez stare edycje, gdzie drewienka to tylko kolorowe szesciany. Fikusne ksztalty drewienek maja dopisek "gra roku".

Karty nigdy nie byly płótnowane, czy ich grubosc sie zmienila to nie zauwazylem.

Plusem najnowszego wydania jest spojny wyglad z dwoma pudelkowymi dodatkami, zmieniono tez logo gry na pudelku.

Mam dostep do kilku wydan tej gry wiec moge na jakies konkretne pytanie znalezc jeszcze odpowiedz ;)

W ramach ciekawostki to wg mojej wiedzy nowa okladke wprowadzono glownie z powodu odzyskania przez Portal prawa do wydawania RC w USA. Wczesniej licencje i wylacznosc mial Z-man, ale widac kontrakt wygasl, a w miedzyczasie Portal okrzepl i sam wydaje swoje gry na rynek amerykanski. Ta nowa okladka (i nowe logo) stala sie obowiazujaca tez w innych krajach. Zawartosc jest ta sama, poza ewentualnymi roznicami produkcyjnymi.
Pytanko. Czy pudełko wersji z plażą jest tych samych rozmiarów co pudełko wersji ze skrzynią ze starym logiem? Pytam, bo interesuje się zakupem konkretnego insertu i zastanawiam się czy by pasował w obu przypadkach :)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: psia.kostka »

Lurid pisze: 15 paź 2021, 19:48 Pytanko. Czy pudełko wersji z plażą jest tych samych rozmiarów co pudełko wersji ze skrzynią ze starym logiem? Pytam, bo interesuje się zakupem konkretnego insertu i zastanawiam się czy by pasował w obu przypadkach :)
Kwadratowe pudelka sa takie same. Inny wymiar ma najstarsza wersja, prostokatna trumienka.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: psia.kostka »

Zebralem troche dodatkowego materialu dowodowego dla dociekliwego kolegi Lurid ;)
Moze kogos to zainteresuje :P

Stare drewienka z lewej, sa ciut wieksze i biel farby nie jest taka sniezno-chemiczno biala.
Spoiler:
------
Stosy po 11 kafli. Cienkie/nowe vs grube/stare:
Spoiler:
------
Po jednym kaflu, az tak nie widac roznicy wg mnie:
Spoiler:
------
Wypatrzylem, ze płótnowanie jest w zasadzie inne w kazdej dostepnej u mnie wersji. Mozna w ten sposob rozpoznac pudelko, plansze i kafle/zetony w ramach jednego printu:
Spoiler:
------

Okladka plaża, nowe logo Portalu (kod RC102018), bedzie mialo ciensze kafelki.
Okladka skrzynia, nowe logo Portalu (kod ROBGR022018) tez ma ciensze kafle.
Okladka skrzynia, nowe logo Portalu (kod ROBGR062017) ma te grubsze kafle i stare drewienka. Wiec rzeczywiscie chyba 2018 byl rokiem zmiany, niezaleznie od pudelka i logo.
Okladka skrzynia, stare logo Portalu z czerwona kropka(ROBGR062014) ma te grubsze kafle.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2023
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1501 times
Been thanked: 1151 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Bruno »

psia.kostka pisze: 18 paź 2021, 23:06 Zebralem troche dodatkowego materialu dowodowego dla dociekliwego kolegi Lurid ;)
Moze kogos to zainteresuje :P

Stare drewienka z lewej, sa ciut wieksze i biel farby nie jest taka sniezno-chemiczno biala.
(...)
Okladka skrzynia, stare logo Portalu z czerwona kropka(ROBGR062014) ma te grubsze kafle.
Ceny starego wydania w wątku sprzedażowym właśnie skoczyły o 10% :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: psia.kostka »

Bruno pisze: 18 paź 2021, 23:15 Ceny starego wydania w wątku sprzedażowym właśnie skoczyły o 10% :wink:
Spoiler:
Zrobilem to porownanie tylko jako ciekawostke, wcale nie wydalem wyroku, jakoby nowsze bylo gorsze. Kazdy moze ocenic sam. Nie jest to chyba poziom cienizny kartonu znany ze starych Zamkow Burgundii ;) (tego nie doswiadczylem, znam ze slyszenia)

Swoje partie w RC rozegralem na edycji z 2018 i nie mialem z nim problemow. Najbardziej zauwazalne byly dla mnie male nowe banany, ktore podmienilem na te stare: kanciaste i masywniejsze :P

Ale wiadomo, ze "true collector" musi kupic dwie edycje: stara dla drewienek/kafli i nowa dla pudelka, aby pasowala do dodatkow :lol: I potem albo sie trzyma nadwyzki na strychu, albo podmienia i puszcza w rynek, robiac miszung :twisted:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 312
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 101 times
Been thanked: 42 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Sarna »

Ale wiadomo, ze "true collector" musi kupic dwie edycje: stara dla drewienek/kafli i nowa dla pudelka, aby pasowala do dodatkow :lol: I potem albo sie trzyma nadwyzki na strychu, albo podmienia i puszcza w rynek, robiac miszung


A co z "pierwszą pierwszą" edycją, gdzie pudełko było prostokątne, a zasoby to sześcienne drewienka w różnych kolorach ;)
ququk
Posty: 8
Rejestracja: 02 gru 2019, 22:13
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: ququk »

Ja mam pytanie odnośnie dodatkowych postaci Marynarza i Gracza. Jak się sprawdzają do gry solo? Oba tak jak Żołnierz czy któreś nieco lepiej?
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 340
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 442 times
Been thanked: 135 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: esubotowicz »

Lepiej późno niż wcale :)
Ile czasu ta gra wisiała u mnie na wishliście, znikała z niej i znów powracała, ponieważ naczytałam się różnych opinii? Miesiące, lata?
Ostatnio promocja w empiku przekonała mnie do zakupu - nowe wydanie za 103 zł :) Za taką cenę grzech nie brać!
I nie ma to jak samej usiąść do tytułu i przekonać się o jego wartości.

Gra jest super!
Piszę to po kilku rozgrywkach, początkowo solo z instrukcją, potem dwukrotnie przysiadł się do mnie mój niemal 6-letni syn.
Jak gramy we dwoje, stosuję zasady ułatwiające, żeby było więcej przygody.
I tak jest pogrom :D Ale nas to nie zniechęca.
Wraz z synem zaczęliśmy czytać "Przypadki Robinsona Crusoe" (!)

Jak na razie ogrywam(y) pierwszy scenariusz. Do tej pory odniosłam jedno zwycięstwo solo (standardowe solo-zasady) z jedną postacią, i był to Odkrywca.
Z tego co czytam, to Cieśla i Kucharz są ulubionymi postaciami do gry solo, jednakże... Czy można zbagatelizować "Skrót" i dobieranie potrzebnego drewna w każdej rundzie (bez względu na to czy buduję czy nie?), a otrzymywanie jednego wybranego (z dwóch) żetonu odkryć za determinację? po 4-5 kaflach wyspy można już odpuścić odkrywanie i skupić się na innych rzeczach. Bardzo fajna postać, polecam :)

Z uwagi na mojego 6-latka zamówiłam Skrzynię Skarbów, więc pewnie kolejnym scenariuszem dla nas będzie jeden z dwóch "juniorów".

Dodam jeszcze, że gry nauczyłam się głównie z instrukcji drukowanej oraz tej dostępnej na BGG, filmiki na YT przeglądałam jedynie fragmentarycznie, raczej żeby wyczuć flow. Natomiast zmyłką dla mnie były rozbieżności między instrukcją pudełkową, a tą z BGG.
Lubię wersje elektroniczne, ponieważ można szybko wyszukać konkretne słowo, np. "karty wraku". O rany, nie wiedziałam w pierwszych 2 rozgrywkach co się właściwie z nimi robi. W tej z BGG istnieje punkt 17ty przygotowania do gry. W instrukcji pudełkowej punktów jest 16... Zwątpiłam - czy aby ten punkt nie został usunięty bądź zmieniony. Objaśnienie tych kart jest dopiero przy opisie rozgrywki, ale zajęło mi trochę czasu, żeby do tego dotrzeć i potwierdzić. Pliki na stronie Portalu odkryłam troszkę później :)

W związku z tym apeluję do P. Ignacego o zaktualizowanie pliku na BGG, który ma już 9 lat i pomimo, że jest to najprawdopodobniej wersja poprawiona, to nie jest tożsama z wersją z ostatniego wydania.

Poza tym, piękna, klimatyczna gra.
Ogromny sukces zważywszy ile lat już ma i nadal nie schodzi ze stołów :)
Ewa
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: tomb »

Czy orientujecie się, czy minidodatki z kampanii na gamefound, np. papuga czy koń, będą w przyszłości dostępne do dostania bez figurek? Chodzi mi tylko o element gameplayowy tych minisów, walor estetyczny nie przemawia do mnie.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Hrosskar
Posty: 357
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 76 times
Been thanked: 77 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Hrosskar »

Według informacji z GF:
All these Stretch Goals are Gamefound exclusive and will not be sold in retail in the future.
W komentarzach chyba jednak mówili, że będą mieć trochę tych komponentów, ale ograniczoną ilość w swoim sklepie.
dizzit
Posty: 295
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: dizzit »

Odświeżamy kotleta

Czołem. Gre miałem i sprzedałem. Ostanio stwierdziłem że pograłbym sobie solo i tak mi przyszło do głowy że to chyba był najlepszy tytuł.
MIałem wersje w płaski długim pudełku - z tego co pamietam szam sobie musiałem wydrukować przedmioty scenariuszowe jak siekiera, też drukowałem sobie jakies naklejki..

Pytanie
Zakładając że chce znowu zakupic ten tytuł a było kilka wersji a przynajmniej jedna "kwadratowa" z taką samą grafiką jak pierwsze wydanie i ze zmieniono grafiką (plaża). Czym one się różnią - na jaką wersje polecacie popolować ?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: psia.kostka »

dizzit pisze: 19 lis 2021, 09:39 sam sobie musiałem wydrukować przedmioty scenariuszowe jak siekiera, też drukowałem sobie jakies naklejki..
Przedmioty scenariuszowe sa "z definicji" w sceniariuszu tylko. Wiec sa tylko fanowskim upgradem (z tego co ja wiem)
Naklejki na piony i fikusne surowce sa w wersji "gra roku", pudelko plaza i pudelko skrzynia z odpowiednim dopiskiem.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
dizzit
Posty: 295
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: dizzit »

Podsumowując: szukam pudełek z dopiskiem gra roku, reszta bez znaczenia - tak ?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: psia.kostka »

dizzit pisze: 19 lis 2021, 10:27 POdsumowując: szukam pudełek z dopiskie gra roku reszt bez znaczenia - tak ?
Ciezkie pytanie, bo nie wiem jaki masz stopien wtajemniczenia w grubosc zetonow i wielkosc bananow oraz czy te aspekty sa dla Ciebie istotne :lol: Mozesz o tym poczytac w moich ostatnich postach. Wg mnie nie nalezy sie tym przejmowac.

Ciekawsze pytanie moze byc: czy kupic wersje z szescianami i bez naklejek, ale jest kilka minidodatkow i 3 bonusowe scenariusze czy moze wydanie gra roku z bananami oraz postac marzynarz, ale karty sa przechodzone, bo nie byly koszulkowane ?

Swiat jest pelen trudnych wyborow :lol:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
ODPOWIEDZ