6: Siege – The Board Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

6: Siege – The Board Game

Post autor: thorus197 »

Mythic Games we współpracy z Rolling Solo studio wydają grę na podstawie popularnej gry komputerowej Rainbow Six: Siege.

Obrazek

Będzie to taktyczna gra dla od 2 do 4 osób . Tak jak w grze komputerowej, gra podzieli nas na 5 broniących i 5 atakujących "operatorów" gdzie będziemy musieli wykonać różne zadania tj obrona punktu. W grze podstawowej znajdziemy 20 operatorów (10/10) i każdy z nich będzie miał swoje unikatowe zdolności.

Więcej na temat mechanik i samej gry:
https://mythicgames.net/board-games/6siege/

Game play:
https://www.youtube.com/watch?v=LTPSmro50wA


Pojawi się ona (oczywiście..) na kickstarterze, link poniżej:
https://www.kickstarter.com/projects/11 ... board-game
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 286
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: 6: Siege – The Board Game

Post autor: Azel »

Uwielbiam wersję PCtową, choć grywam ostatnio coraz rzadziej (oczywiście na rzecz planszówek ;)). Wpadło już na radar i fajnie by było, gdyby ktoś wydał w wersji PL. Obawiałem się, jak chcą przełożyć kilka mechanik na planszę, ale gameplay wypadł całkiem nieźle.
Swoją drogą mam jedną znajomą, którą mąż nie może wciągnąć w planszówki, bo ciągle przegrywa z... R6 na PC. Ja tu widzę idealny wabik :D
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Karalek_PL
Posty: 95
Rejestracja: 03 kwie 2021, 17:29
Has thanked: 47 times
Been thanked: 28 times

Re: 6: Siege – The Board Game

Post autor: Karalek_PL »

Jako osoba, która przegrała w wersję PC ponad 400 godzin mam sporo wątpliwości. Komputerowy Rainbow charakteryzuje się szybką, taktyczną rozgrywką. Koniecznością współpracy pomiędzy graczami i umiejętnym zarządzaniem zdolnościami specjalnymi.

Tutaj tego wszystkiego brak... (ok. są zdolności)
Gdyby nie znana mapa i postacie, nie wpadłbym na to, że jest to przeniesie tej właśnie gry.

Zobaczymy jaka będzie cena, ale pomimo mojej miłości do komputerowe R6 (albo właśnie przez nią), raczej się nie zdecyduję.
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: 6: Siege – The Board Game

Post autor: Palmer »

Rozum niby podpowiada, że nie da się oddać dynamiki drużynowego FPS'a w formie planszówki, ale z drugiej strony rozegrać na planszy wejścia do Banku od strony jubilera Hibaną to by było to :mrgreen:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11033
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: 6: Siege – The Board Game

Post autor: japanczyk »

Cyk
Wydzielone dwa wątki - finansowanie społecznosciowe i kampania na KSie:
viewtopic.php?f=57&t=72159

Czy Mythic Games potrafi zrobic dobrą gre:
viewtopic.php?f=64&t=72158
ODPOWIEDZ