Andor junior - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Andor junior - pytania i wątpliwości

Post autor: tekknoboy »

Cześć, nie sądziłem, że będę o coś dopytywać w grze dla graczy 7+, a jednak.

Jesteśmy po 2 kampaniach, niestety przegranych, gdyż smok zdążył dolecieć do zamku.
No właśnie: czy zadania np 1 i 2 wykonujemy po kolei, czyli najpierw 1 a dopiero potem 2 czy możemy zabrać się za nie jednocześnie?
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Andor junior - pytania i wątpliwości

Post autor: Palmer »

W instrukcji nic nie było o kolejności, my robimy je równolegle, inaczej może brakować czasu.

U nas pierwsze trzy partie to były porażki. Zapewne gracie w dwie osoby? Wydaje mi się, że jest to najtrudniejszy skład, bo nie wiem czy te kilka pól na torze smoka i 1-2 gogi rekompensują brak co rundę 6 czy nawet 15 ( w porównaniu do gry na 4 ) punktów akcji.
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Andor junior - pytania i wątpliwości

Post autor: sowacz »

Można, a nawet należy, robić je jednocześnie.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Andor junior - pytania i wątpliwości

Post autor: tekknoboy »

Hmmm, no to super wieści, bo naprawdę robiąc zadania po kolei no brakuje czasu strasznie.
Dzisiaj sprawdzimy opcje w jednoczesnym wypełnianiu zadań.
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Andor junior - pytania i wątpliwości

Post autor: Palmer »

Przy misji z sokołem trzeba zwrócić uwagę, że żetonów z mgła nie można także mijać, a nie tylko na nich nie stawać. Innymi słowy, niosąc sokoła trzeba mieć "wyczyszczona" ścieżkę. Dla nas nie było to tak oczywiste, więc może komuś też się to przyda.
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Andor junior - pytania i wątpliwości

Post autor: cezarr »

A czy na polu Strażnicy można wydać jednocześnie, w jednej turze/akcji, więcej niż 1 żeton drewna?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Andor junior - pytania i wątpliwości

Post autor: BOLLO »

cezarr pisze: 07 maja 2021, 19:25 A czy na polu Strażnicy można wydać jednocześnie, w jednej turze/akcji, więcej niż 1 żeton drewna?
Tak możesz zapełnić w jednej akcji całą straznicę. Dokładanie drewna odbywa się na tej samej zasadzie co dokładanie mieczy na pola z Gorem.

Podpowiem jeszcze bo może ktoś mieć wątpliwość jak ja jeżeli chodzi o skorzystanie z jaskini. Jeżeli poruszyliście się na pole z jaskinią to możecie do niej od razu wejść jeżeli macie jeszcze znacznik słońca. A jeżeli po wyjściu macie również znaczniki to jak w instrukcji możecie kontynuować swój ruch.
ODPOWIEDZ