"Cyberwojna" - gra z komiksu Kaczora Donalda

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Iczi
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2021, 21:12

"Cyberwojna" - gra z komiksu Kaczora Donalda

Post autor: Iczi »

Witam wszystkich,

Poszukuję jakiejkolwiek informacji o dość starej grze, słabo dostępnej, bardzo prawdopodobne, że tylko u nas w kraju była wydawana i to jako dodatek do jakiejś gazety, na początku lat '00. Tu niestety nie pamiętam jaki to magazyn mógł być, gdyż nie byłem właścicielem tej gry, aczkolwiek wielokrotnie w nią pogrywałem. Pamiętam parę rzeczy o tej grze:

- Gra na pewno miała motyw wirusów i antywirusów, mechanika opierała się o przejmowanie pól/pionków.
- Planszę miała podobną jak do Go, aczkolwiek dużo mniejszą, +- 10x10 pola, ale pomarańczowa i po prostu siatka.
- 'pionkami' w tej grze były kartonowe 4-ścienne bryły (klejone), coś ala kostki K4:

Obrazek
Obrazek

Tutaj nie pamiętam na 100%, ale kostki na pewno miały kolorowe rogi, być może w różnych kolorach, być może różne kostki miały tylko jeden kolor. Być może też drugi gracz miał analogiczne kostki, aczkolwiek czarne.

- Na pewno można było grać 1v1

Niestety w necie próżno mi szukać czegokolwiek o tej grze, mam nadzieję, że sama idea oraz dość specyficzny wygląd kostek/pionków u kogoś podziała na pamięć.

Dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2021, 13:43 przez Iczi, łącznie zmieniany 2 razy.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: "Wirusy i Antywirusy" - gra dołączana do magazynu ze wczesnych lat '00

Post autor: Zorak »

Pamiętam tylko że ta gra była w jakimś numerze kaczora Donalda, miałem ją , pamiętam że była całkiem fajna ale dużo więcej nie pamiętam. Plansza miała kwadratową siatkę ale były narysowane połączenia, komputery które się zajmowało i gniada które blokowały jakoś ruch. Może to Tobie pomoże w poszukiwaniach.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Iczi
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2021, 21:12

Re: "Wirusy i Antywirusy" - gra dołączana do magazynu ze wczesnych lat '00

Post autor: Iczi »

Zorak pisze: 24 sty 2021, 23:18 Pamiętam tylko że ta gra była w jakimś numerze kaczora Donalda, miałem ją , pamiętam że była całkiem fajna ale dużo więcej nie pamiętam. Plansza miała kwadratową siatkę ale były narysowane połączenia, komputery które się zajmowało i gniada które blokowały jakoś ruch. Może to Tobie pomoże w poszukiwaniach.
Strzał w 10, znalazłem stronę pasjonaty, który zbiera skany starych gier z tego komiksu:

http://alogikageeka.pl/lista-dodatkow/

I faktycznie jest całość (#37 - Cyberwojna). Dzięki wielkie za pomoc, wracają wspomnienia :) .
ODPOWIEDZ