Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Z pewnoscia można zamowic dowolne pudelko od osob ktore wykonuja na zamowienie. Bankowo znajdziesz cos takiego na etsy ale moze i lokalnie za kilkadziesiat zl.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
absolus
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2020, 10:44

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: absolus »

Kupiłem wszystkie podstawowe talie badaczy i stwierdzam, że zdecydowanie warto. Talie są świetne, do tej pory mam podstawkę i cykl Dunwitch - dopiero po zakupie talii mam tak na prawdę pogląd jak to wszystko powinno śmigać.
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: litk »

do tej pory mam podstawkę i cykl Dunwitch
No to niech się ktoś wypowie kto kupił te talie ale jednocześnie ma wszystko co do Arkham LCG wyszło.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: rattkin »

Mam wszystko co wyszło, mam badaczy. Jeszcze ich nie otworzyłem. Warto (jak wszystko w LCG, bo potem nie będzie i ceny będą zawrotne).

Mam nadzieję, że pomogłem.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Mam wszystko co wyszło do Arkham, mam talie badaczy, ograłem je i Badacze są fajni, zwłaszcza dla nowych graczy. Wzmacniając ich kartami z poprzednich cykli bardzo fajnie działają a karty zawarte w ich taliach super pasują do wielu pozostałych badaczy. Sam już zmodernizowałem kilka "starych" talii w oparciu o ich nowe karty.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: litk »

Dzisiaj z Galakty z kolei powiedzieli, że jednak będą dodruki tych talii.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Sprawdzone info ?
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: litk »

Tak mi powiedziała kobieta przez telefon.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Mam wszystko i te talie to petarda. Duzo fajnych kart, fajni badacze(szczegolnie Stella ale i reszta fajna).
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Rigidigi »

Chce pokazać znajomym tę grę.

Czy wystarczy jeśli na spotkanie wezmę te nowe talie badaczy i pojedynczy samodzielny scenariusz? (plus oczywiście żetony)

Czy samodzielne scenariusze wymagają jakichś kart z podstawki itp?

Pytam, bo nigdy nie grałem w samodzielne scenariusze, a nie chce nosić wszystkiego co mam. Więc czy taki kompaktowy zestaw jak w pierwszym pytaniu będzie ok?
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 173 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Bartoszeg02 »

Rigidigi pisze: 17 wrz 2020, 23:44 Chce pokazać znajomym tę grę.

Czy wystarczy jeśli na spotkanie wezmę te nowe talie badaczy i pojedynczy samodzielny scenariusz? (plus oczywiście żetony)

Czy samodzielne scenariusze wymagają jakichś kart z podstawki itp?

Pytam, bo nigdy nie grałem w samodzielne scenariusze, a nie chce nosić wszystkiego co mam. Więc czy taki kompaktowy zestaw jak w pierwszym pytaniu będzie ok?
Talia badacza dla każdego gracza (ale rym ^.^) oraz scenariusz i żetony. Aczkolwiek zajrzyj do książeczki z wybranym scenariuszem jakie karty powinny się w nim znaleźć. Prawie na pewno będzie tam coś z zestawu podstawowego oraz podstawki danego cyklu.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Skid_theDrifter »

Mamy jakiś cynk co do daty premiery Zmowy? Angielska wersja ląduje w ten piątek, a co z polską wersją? Ktoś gdzieś coś podsłuchał w porcie, przejął jakąś wewnętrzną korespondencję...?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

na FB Galakta pisała że jeszcze fizycznie nie dostali dodatku i ciągle czekają.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Skid_theDrifter »

To pewnie jeszcze co najmniej ze dwa, może trzy tygodnie. Dobrze wiedzieć, dzięki Zorak. Niech ci Hastur w koszmarach wynagrodzi, dobry człowieku.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: alpha »

FFG zapowiedziało nowy scenariusz "War of the Outer Gods":
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... uter-gods/
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: c08mk »

Pytanie do wyjadaczy czy gdybym chciał grać kampanię w trybie "standalone mode" nie będzie to zgrzytać mechanicznie albo fabularnie?

Ogólnie wygodniej się gra dwiema postaciami, które się uzupełniają ale klimatyczniej mi się gra jednak pojedynczym badaczem. Postać solo co do zasady jest skazana na zagładę w kampanii ale już grając pojedynczy scenariusz można sobie zrobić postać pod niego podobnie jak w LotRze LCG. Mam zamiar grać na zasadach "standalone' - przygotować sobie postać pod scenariusz, rozegrać i kolejny scenariusz kontynuować od zakończenia do którego doszedłem robiąc nowy deck. Oczywiście traci się na tym rozwój postaci za XP ale z drugiej strony w "standalone" można sobie podmienić karty na lepsze według tabelki w instrukcji.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Kampanie standalone ? Raz tak grałem tylko w ramach ścieżek obłędu robionych przez Galaktę i było dziwnie.
Można grać scenariusze z kampanii w ramach standalone, tak grywam i jest fajnie albo typowe standalonowe scenariusze.
Ale większego sensu grania w tym trybie każdego scenariusza w kampanii nie widzę.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

c08mk pisze: 07 paź 2020, 13:30 Pytanie do wyjadaczy czy gdybym chciał grać kampanię w trybie "standalone mode" nie będzie to zgrzytać mechanicznie albo fabularnie?

Ogólnie wygodniej się gra dwiema postaciami, które się uzupełniają ale klimatyczniej mi się gra jednak pojedynczym badaczem. Postać solo co do zasady jest skazana na zagładę w kampanii ale już grając pojedynczy scenariusz można sobie zrobić postać pod niego podobnie jak w LotRze LCG. Mam zamiar grać na zasadach "standalone' - przygotować sobie postać pod scenariusz, rozegrać i kolejny scenariusz kontynuować od zakończenia do którego doszedłem robiąc nowy deck. Oczywiście traci się na tym rozwój postaci za XP ale z drugiej strony w "standalone" można sobie podmienić karty na lepsze według tabelki w instrukcji.
Postac solo skazana na zaglade? Wez dobry deck Wendy albo Jenny Barnes i niejedna kampanie przejdziesz nawet sie nie pocac. Kazda kampanie nawet na expert da sie przejść solo.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Pełna zgoda, spokojnie na solo (1 badacz) da się wszystko przejść. Talie trzeba tylko budować inne niż grając w duecie. Wielu badaczy całkiem dobrze śmiga w takiej konfiguracji.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
B_i
Posty: 44
Rejestracja: 15 lip 2013, 20:55
Has thanked: 40 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: B_i »

Miszon pisze: 05 lis 2018, 12:13 W podstawce są chyba że 3-4 błędy.
chcę kupić używaną wersję i zastanawiam się czy brać 1. druk z błędami ale w dobrej cenie czy szukać 2. druku? Jest gdzieś zebrany wykaz błędów i poprawek do pierwszego druku?
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Na stronie galakty jest errata do pobrania.

http://galakta.pl/gry/gry-karciane/horr ... postTabs=5
B_i
Posty: 44
Rejestracja: 15 lip 2013, 20:55
Has thanked: 40 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: B_i »

Kupiłem w końcu core set, ale chciałbym zagrać w 4 osoby. Wiem, że bez dalszych zakupów się nie obejdzie, ale jaki jest Waszym zdaniem najlepszy na to sposób

1. dokupić 2 core set,
2. dokupić 2 talie początkowe badacza,
3. dokupić rozszerzenie Dziedzictwo Dunwich,
4. dokupić 1 talię badacza i rozszerzenie DD?

Jakieś inne pomysły?
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

IMO 2 talie badaczy. Wyjdzie cię chyba najtaniej.
B_i
Posty: 44
Rejestracja: 15 lip 2013, 20:55
Has thanked: 40 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: B_i »

kozz84 pisze: 15 paź 2020, 14:42 IMO 2 talie badaczy. Wyjdzie cię chyba najtaniej.
Właśnie nie jest to najtańsza opcja. Najtaniej wyszedłby używany core set (+ dostaję dodatkowe znaczniki), na drugim miejscu rozszerzenie (+ dostaję dodatkowe scenariusze) a 2 talie badaczy są na 3 miejscu pod względem ceny (160 zł + nie dostaję nic więcej :D

Wydaje mi się, że najkorzystniejsza byłaby opcja 4., tylko jakiego dodatkowego badacza (klasa postaci) wtedy najlepiej wybrać, żeby z zestawu 1 core set + rozszerzenie Dunwich + 1 startowa talia badacza złożyć sensowne 4 talie
Ostatnio zmieniony 15 paź 2020, 14:57 przez B_i, łącznie zmieniany 2 razy.
KQuest
Posty: 602
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 93 times
Been thanked: 60 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: KQuest »

Może się mylę, ale rozszerzenia takie jak DD i pojedyncze scenariusze nie dodają kolejnych graczy. Tylko druga podstawka (czy dodatkowe znaczniki są w ogóle potrzebne?) albo talie badaczy
ODPOWIEDZ