O różnorodności w grach planszowych

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Vito
Posty: 110
Rejestracja: 11 sty 2012, 09:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: Vito »

detrytusek pisze: 29 cze 2020, 18:14 A wystarczyło spoglądnąć na baner oraz jej podtytuł żeby wiedzieć gdzie się wdepło.
Zresztą wypadałoby też przeczytać co się wkleja bo wtedy by się okazało, że spora część opisów brzmi "chyba to to samo co x".
Także to jest chyba bezsensu.
Chociaż akurat to źródło też traktowałbym z rezerwą, to nie są to nieprawdziwe informacje.
Dla komfortu poznawcznego podaję inne źródło, jak najbardziej "mainstreamowe" :
https://abcnews.go.com/blogs/headlines/ ... book-users

W tym momencie, to jak (i czy w ogóle) się "identyfikujesz" jest wyborem politycznym, więc logiki bym do tego nie mieszał.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: MichalStajszczak »

Vito pisze: 29 cze 2020, 20:48 Dla komfortu poznawcznego podaję inne źródło, jak najbardziej "mainstreamowe" :
https://abcnews.go.com/blogs/headlines/ ... book-users
Wygląda na to, że BartP i detrytusek mieli rację, podchodząc sceptycznie do informacji, pochodzących ze strony MonitorPostępu, bo okazało się, że podana na tej stronie liczba płci była zaniżona. :mrgreen:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: detrytusek »

MichalStajszczak pisze: 29 cze 2020, 20:36
Oczywiście jest to strona prześmiewcza ale autor tekstu na tej stronie tych 56 płci nie wymyślił, tylko wyśmiewał, że jest ich aż tyle. A że nie bardzo wiedział, o co w tym wszystkim chodzi (nie dziwię się), a tym bardziej, jak to przetłumaczyć na zacofany język polski, to opisy są mało precyzyjne.
A Twoim zdaniem ile jest płci? :wink:
Tej stronie daleko do bycia jedynie prześmiewczą. Oczywiście autor sobie może uważać co chce ale niekoniecznie bym się podpierał m in. antysemitą.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: MichalStajszczak »

detrytusek pisze: 29 cze 2020, 23:38 Tej stronie daleko do bycia jedynie prześmiewczą. Oczywiście autor sobie może uważać co chce ale niekoniecznie bym się podpierał m in. antysemitą.
Jeszcze raz wyjaśniam. Po przeczytaniu posta, w którym Zaan84 pisał o 26 płciach, przypomniałem sobie, że gdzieś mi się obiło o uszy, a może raczej o oczy, że na facebooku płci jest do wyboru znacznie więcej. Ponieważ nie pamiętałem, skąd pochodziła ta informacja, wrzuciłem w wyszukiwarkę zapytanie "ile jest płci na facebooku" i podlinkowałem w swoim poście pierwszą stronę, którą wyszukiwarka wyświetliła, nawet nie czytając, co było na tej stronie (poza nagłówkiem, w którym była liczba 56). Dopiero wtedy, gdy BartP zakwestionował rzetelność podlinkowanej przez mnie strony, przejrzałem, co tam było napisane. Ale nawet wtedy nie zwróciłem uwagi na karykaturę w prawym górnym rogu, którą zapewne uważasz za dowód antysemityzmu, bo nic innego świadczącego o antysemityzmie nie zauważyłem.
Niezależnie od tego, z jakich pozycji artykuł był napisany, informacja o ponad 50 płciach dostępnych do wyboru na facebooku okazała się prawdziwa, bo inne źródła ją potwierdzają.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: BartP »

Ja zaś wszedłem sobie na Fejsa teraz i wybrałem ustawienia płci. Było:
Kobieta
Mężczyzna
Ustawienia niestandardowe

Wybrawszy trzecią opcję, mogłem wpisać, co chcę; i jeszcze wpisać preferowany zaimek.

Niewiarygodne, że samemu muszę się bawić w oko.press, by weryfikować bezrefleksyjnie kopiowane he say she say z sensacyjnych stron kpiących z wolnościowych haseł.

Właśnie na tym między innymi polega problem dzisiejszych czasów. Ludzie nie umieją ocenić, która strona ma fake newsy, która nie. No sory, ale dla mnie na pierwszy rzut oka widać, że jakaś strona to wylęgarnia dezinformacji. Dla wielu osób w sieci jest to trudne do rozpoznania, a w tym temacie rzeczona strona doczekała się już drugiego linka od jaxa. Natomiast podejrzewałbym, że pokolenie wychowane na sieci siódmym zmysłem wyczuje bagno.

Niewykluczone, że kiedyś ustawienia płci były inne, a Fejs się zmienił od tego czasu. Ale nie zmienia to faktu, że by poprzeć swój argument odwołałeś się do sensacyjnej strony. Mnie by to przez myśl nie przeszło, głupio by mi było wręcz linkować do czegoś takiego.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: rastula »

jax pisze: 29 cze 2020, 17:27 A propos 'Defund the Police' - skutki braku policji (i nie tylko) w strefie Chaz w Seattle (przypadek kliniczny nie będę mówił nawet czego):
https://monitorpostepu.pl/chaz-w-seattle/
Masa informacji.
I nowy wydźwięk 'I can't breathe'.
wiedzy tego autora nie podważę, za cienki jestem "w Seattle":mrgreen:

. Ja w wieku nastoletnim byłem zafascynowany muzyką grunge, która narodziła się właśnie w Seattle. Uwielbiałem zespoły Alice in Chains, Nirvana i Soundgarden (z kolei Pearl Jam uważałem za pozerów, profanatorów i pop dla mięczaków). Na bazie tego zainteresowania trochę czytałem o Seattle i całej specyfice tego miasta. Tam już we wczesnych latach 90-tych było mnóstwo lewactwa, marksizmu i innych „postępowych” zjawisk, typu LGBT. Zawsze w modzie były tam też narkotyki (np. wokaliści wspomnianych zespołów czy też urodzony w Seattle Jimi Hendrix zmarli bardzo młodo, bezpośrednio lub pośrednio poprzez stosowanie narkotyków)
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 994
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 998 times
Been thanked: 434 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: KurikDeVolay »

Zawsze mi się wydawało że wiedza i rozum są siłą nadrzędną i biologia jest dosyć... wysoko w rankingu nauk. I póki człowiek pierścieniem z mocą LGBTC++QQHTML nie może siłą woli zmusić swoich genitaliów do przybrania dowolnego kształtu, płcie są dwie...
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1293
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 363 times
Been thanked: 216 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: ShapooBah »

W sumie tutaj chyba dochodzi kwestia tłumaczenia angielskiego słowa sex i słowa gender. W obu przypadkach w języku polskim jest to tłumaczone jako płeć. Ale znaczenie dość różne.

W większości przypadków, w określeniu swojej tożsamości psychika ma znaczenie nadrzędne w stosunku do biologii.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: Fenrisek83 »

Nie bardzo psychika ma nadrzędną wartość od biologii. Pokazał to eksperyment społeczny https://pl.wikipedia.org/wiki/Kibuc. (za to strzelił focha i obraził się jak dziecko na mnie rastula). Istnieje pewnie znikomy procent w ogóle społeczeństwa który jest wyjątkiem od tej reguły. Ja jednak wole dowód potwierdzony empirycznie niż teoretyzowanie na podstawie podszytej ideologią nauki (gender studies). Dwóch kolesi napisało artykuł gdzie brali cytaty bodajże z "Main Kampf" lub innych wypowiedzi Hitlera gdzie zamienili słowo żyd na biały heteroseksualny mężczyzna. Artykuł został opublikowany w poczytnym branżowym piśmie i był dobrze z opiniowany ponieważ pasował do tezy o złym patriarchacie. Co to za nauka gdzie się pisze durnoty pod tezę i one przechodzą. Nawet napisali coś o wypróżniających się na trawniku psach jako coś związanego ze złym patriarchatem i przeszło. To nie nauka to ideologia. A jak ideologia bierze górę nad nauką to mamy niesprawiedliwość a w skrajnym przypadku ludobójstwo na masową skale. Już teraz jest pozytywna dyskryminacja białych facetów. Możesz wyzywać, pobić i nikogo to nie rusza ale jak użyjesz tych samych sformułowań i czynów co do mniejszości to jesteś złem wcielonym i tym najgorszym. To nie jest równość. :|
Jak jest 50 płci i każdy ma jakiś zaimek a za zastosowanie złego wobec tej osoby ciągają cie po sadach - Kanada. jaki to będzie miało wpływ na społeczeństwo? Strach przed tym co powiesz i komu powiesz bo za x lat mogą cie za to dojechać. Nieufność, strach i zaszczucie spowodują polaryzacje, degradacje a w końcu rozpad społeczeństwa. Po mojemu zakładając foliową czapeczkę idziemy w stronę rewolucji i to dość krwawej. Na początek szykowana jest wojna rasowa protesty BLM. Pani z artykułu deklaruje się jako Marksistka https://nypost.com/2020/06/25/blm-co-fo ... d-marxist/. Marksizm zakłada u swojej podstawy zbrojną walkę klas. Tam gdzie zbrojna walka tam i niewinne ofiary. Nie che po raz 2 żyć w państwie socjalistycznym i sam nie che doświadczyć rewolucji. Czy wam jest źle w zachodniej cywilizacji, że trzeba ją zniszczyć. Większości na łeb nie pada, nie umierają tysiącami czy milionami z zimna lub głodu. Jak nie jesteś idiotą lub leniwym patusem to będziesz żył na poziomie. Wystarczy tylko chcieć.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: jax »

Artykuły o 56 czy 58 wyborach na abcnews czy w innych miejscach są sprzed 6 lat (monitor żadnej Ameryki nie odkrywa pisząc o tym samym).

Ale nie wątpię że od tamtego czasu nauka znacząco się rozwinęła i zostały wykryte kolejne płcie (i może jest ich nawet już 158).

I można by pomyśleć że facebook uznał że nie chce prezentować tak długiej rozwijalnej listy użytkownikom i daje tylko 3 opcje wymienione przez BartaP.
Ale Komputer Świat (wystarczająco koszerne i apolityczne źródło?) podpowiada, żeby zmienić ustawienia jęzkowe na angielski i wtedy prezentuje się rzeczona lista. Zatem zanim zacznie się pouczać innych i występować z pozycji wielkiego prychającego autorytetu 'mi wystarczy 1 spojrzenie żeby ocenić stronę (pewnie też i 1 spojrzenie na okładkę żeby ocenić książkę') warto najpierw samemu się doinformować.

Proponuję też eksperyment myślowy: jakby w nagłówku strony było: 'my szukamy prawdy i cenimy najcenniejsze wartości' czy inne tego typu frazesy, to strona z automatu wyglądałaby na wiarygodną i godną dalszego zagłebienia się w nią 😃

(Polszczyzna jes w ogóle strasznie uboga bo nie tylko nie rozróżnia sex i gender ale też nie odzwierciedla tłumaczenia tych 58 płci, co za nędzny język)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: detrytusek »

MichalStajszczak pisze: 30 cze 2020, 01:06 Ale nawet wtedy nie zwróciłem uwagi na karykaturę w prawym górnym rogu, którą zapewne uważasz za dowód antysemityzmu, bo nic innego świadczącego o antysemityzmie nie zauważyłem.
Tak szczerze. Poświęciłeś chociaż jednego dżula energii by się jej przyjrzeć? Czy może znów na leniuszka czekasz na dowody by Ci je ktoś wkleił tak jak podczas rozmowy z suibeom?
Bo narazie to się okazało, że wkleiłeś bez namysłu pierwszego od góry linka, którego wypluło google, a na stronie nie znalazłeś niczego antysemickiego oprócz karykatury w banerze (i to po moim zwróceniu na nie uwagi).
Tymczasem już samo przeglądnięcie tytułów wpisów powinno zapalić lampkę z napisem "którędy do wyjścia".
Jednak jeśli nie chcielibyśmy oceniać książki po okładce tytule to starczyłoby na chwilę wgłębić się w zawarte tam treści by odczuć przemożną ochotę na naciskanie do oporu klawisza backspace.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2020, 10:02 przez detrytusek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: jax »

rastula pisze: 30 cze 2020, 08:12 wiedzy tego autora nie podważę, za cienki jestem "w Seattle":mrgreen:
Od wiedzy muzycznej są inne strony.
Natomiast o strefie Chaz jest cicho w polskich mediach. Dlatego warto dowiedzieć się co to jest.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: rastula »

jax pisze: 30 cze 2020, 09:56
rastula pisze: 30 cze 2020, 08:12 wiedzy tego autora nie podważę, za cienki jestem "w Seattle":mrgreen:
Od wiedzy muzycznej są inne strony.
Natomiast o strefie Chaz jest cicho w polskich mediach. Dlatego warto dowiedzieć się co to jest.
Autor sam pisze że ma wiedzę o Seattle bo interesował się grungem :D... ale spoko, ja absolutnie jestem za tym abyś opierał swoją wiedzę na tym na czym chcesz i na czym ci wygodnie. To twoja głowa i ty wybierasz co tam wrzucasz. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1293
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 363 times
Been thanked: 216 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: ShapooBah »

jax pisze: I można by pomyśleć że facebook uznał że nie chce prezentować tak długiej rozwijalnej listy użytkownikom i daje tylko 3 opcje wymienione przez BartaP.
Ale Komputer Świat (wystarczająco koszerne i apolityczne źródło?) podpowiada, żeby zmienić ustawienia jęzkowe na angielski i wtedy prezentuje się rzeczona lista. Zatem zanim zacznie się pouczać innych i występować z pozycji wielkiego prychającego autorytetu 'mi wystarczy 1 spojrzenie żeby ocenić stronę (pewnie też i 1 spojrzenie na okładkę żeby ocenić książkę') warto najpierw samemu się doinformować.
Spoiler:
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: jax »

rastula pisze: 30 cze 2020, 10:17 Autor sam pisze że ma wiedzę o Seattle bo interesował się grungem :D...
Miał słabość do Seattle (z powodu grunge'a) więc zainteresował się tym co teraz tam się dzieje. I opisał. Tyle.
Ja mam prawo czerpać a ty oczywiście niezaprzeczalne prawo nie przyjmować do wiadomości.
Pozdrawiam
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: jax »

A to że Facebook 'działa nie tak jak powinien' to zgłaszać już na hotline Facebook (z kopią do niedouczonego Komputer świata).
Sam bym zgłosił ale nie mam konta.

(z tego co czytam trzeba wybrac english (us) i custom i bedzie lista, ale co mnie to tam...)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: Fenrisek83 »

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... ik-lenina/
"Kapitaliści sprzedadzą nam sznurek, na którym ich powiesimy."
Włodzimierz Lenin
Ja bym to trochę zmienił. Klasa średnia kupi sznurek od dużych korporacji i da go mniejszościom aby ich powiesili. :roll:
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: suibeom »

MichalStajszczak pisze: 27 cze 2020, 22:23 Może rzeczywiście moje możliwości intelektualne nie są na właściwym poziomie, bo nijak ze zdań:
Polska gospodyni ma kupować tylko u Polaków, jej mąż ma wiedzieć, gdzie ona kupuje!
Tylko zdrajca kupuje u obcych!
Pamiętaj o obowiązku narodowym, kupuj tylko u Polaków!
nie potrafię wywnioskować, u kogo kupować nie należy - u Niemców, u Żydów czy może u Eskimosów.
A tym bardziej ze zdań tych nie wynika, że należy wybijać szyby w sklepach, należących do właścicieli innej narodowości czy wyznania.

Rozmawiając z Tobą założyłem, że znasz podstawy historii 20-lecia międzywojennego RP i oczywistości, których uczą już w szkole średniej tłumaczyć, a tym bardziej przytaczać jako oczywistości nie muszę.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: Fenrisek83 »

suibeom pisze: 30 cze 2020, 12:44
MichalStajszczak pisze: 27 cze 2020, 22:23 Może rzeczywiście moje możliwości intelektualne nie są na właściwym poziomie, bo nijak ze zdań:
Polska gospodyni ma kupować tylko u Polaków, jej mąż ma wiedzieć, gdzie ona kupuje!
Tylko zdrajca kupuje u obcych!
Pamiętaj o obowiązku narodowym, kupuj tylko u Polaków!
nie potrafię wywnioskować, u kogo kupować nie należy - u Niemców, u Żydów czy może u Eskimosów.
A tym bardziej ze zdań tych nie wynika, że należy wybijać szyby w sklepach, należących do właścicieli innej narodowości czy wyznania.

Rozmawiając z Tobą założyłem, że znasz podstawy historii 20-lecia międzywojennego RP i oczywistości, których uczą już w szkole średniej tłumaczyć, a tym bardziej przytaczać jako oczywistości nie muszę.
https://www.forbes.com/sites/evangerstm ... 6d5dcc3823
Co o tym sądzisz bo zakładam, że jesteś biały. Twoje życie, twojej rodziny lub twoich bliskich nie ma znaczenia? Czy ta wypowiedz jest rasistowska czy nie? Co byś powiedział gdyby to był biały profesor i by powiedział tak o czarnych? Zajmujesz się chyba zawodowo walką z nietolerancją. jestem ciekaw twojego zdania.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: suibeom »

Fenrisek83 pisze: 30 cze 2020, 13:32 https://www.forbes.com/sites/evangerstm ... 6d5dcc3823
Co o tym sądzisz bo zakładam, że jesteś biały. Twoje życie, twojej rodziny lub twoich bliskich nie ma znaczenia? Czy ta wypowiedz jest rasistowska czy nie? Co byś powiedział gdyby to był biały profesor i by powiedział tak o czarnych?
Gdyby to był biały profesor powiedziałbym to samo, co o tym cytowanym w tekście. Nie wiem dlaczego z automatu przyjmujesz, że niezgoda na nietolerancję, szowinizmy, ksenofobię i inne "patoizmy" zakłada ich wybiórczą akceptację? Myślisz, że kolor skóry ma tutaj znaczenie? Myślisz, że czarny, czerwony czy żółty rasista różni się od białego? Że biały damski bokser, piewca tradycyjnych modeli rodziny różni się od swoich kopii innej rasy?
Fenrisek83 pisze: 30 cze 2020, 13:32
Zajmujesz się chyba zawodowo walką z nietolerancją. jestem ciekaw twojego zdania.
Nie zajmuję się tym.

a na marginesie, żeby uniknąć ponownego chaosu i nieporozumień, w czym udostępniony przez Ciebie artykuł odnosi się do tego co napisałem a Ty zacytowałeś?
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: Fenrisek83 »

suibeom pisze: 30 cze 2020, 14:07
Fenrisek83 pisze: 30 cze 2020, 13:32 https://www.forbes.com/sites/evangerstm ... 6d5dcc3823
Co o tym sądzisz bo zakładam, że jesteś biały. Twoje życie, twojej rodziny lub twoich bliskich nie ma znaczenia? Czy ta wypowiedz jest rasistowska czy nie? Co byś powiedział gdyby to był biały profesor i by powiedział tak o czarnych?
Gdyby to był biały profesor powiedziałbym to samo, co o tym cytowanym w tekście. Nie wiem dlaczego z automatu przyjmujesz, że niezgoda na nietolerancję, szowinizmy, ksenofobię i inne "patoizmy" zakłada ich wybiórczą akceptację? Myślisz, ze kolor skóry ma tutaj znaczenie? Myślisz, że czarny, czerwony czy żółty rasista różni się od białego? Że biały damski bokser, piewca tradycyjnych modeli rodziny różni się od swoich kopii innej rasy?
Fenrisek83 pisze: 30 cze 2020, 13:32
Zajmujesz się chyba zawodowo walką z nietolerancją. jestem ciekaw twojego zdania.
Nie zajmuję się tym.
Popierasz to co ta pani powiedziała? Tak czy nie. Prosta odpowiedź mnie zadowoli. Moim zdaniem powinna wylecieć na zbity p@#sk z wilczym biletem z tej uczelni. Tak samo biały naziolek który by wygłaszał podobne bzdury.
Nie zadowala mnie twoja projekcja tego co myślę.
Rasista to rasista. Czy to czarny czy żółty czy biały. Dla mnie nie ma różnicy. Liczą się czyny i postępowanie jednostki. Dobry czlowiek jest dobry bez względu na kolor. Tak samo zly jest zly bez wzgledu na rase, wiare czy przekonania polityczne.
Damski bokser czy to kobieta znecajac sie nad męźem (znam osobiscie taki przypadek) powinni dostać to samo w zamian zanim wsadzi się ich do więzienia i odizoluje się od społeczeństwa. Przemoc nie ma płci. Są też matki katujace dzieci. Jest ich mniej. Być może dlatego, że kobiety stosują częściej przemoc psychiczną a nie fizyczną. Nie pasuję Ci obecny model rodziny i uważasz go za szkodliwy. Jaki jest według ciebie lepszy?
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: suibeom »

Fenrisek83 pisze: 30 cze 2020, 14:19 Popierasz to co ta pani powiedziała? Tak czy nie. Prosta odpowiedź mnie zadowoli.
a widzisz w mojej wypowiedzi poparcie jej zdania? Skoro jednak masz problem z tak prostym tekstem jaki wyskrobałem, więc napiszę jeszcze prościej - nie popieram.
Fenrisek83 pisze: 30 cze 2020, 14:19 Są też matki katujace dzieci. Jest ich mniej. Być może dlatego, że kobiety stosują częściej przemoc psychiczną a nie fizyczną.
Jest ich mniej bo stosują "przemoc psychiczną"? Czy mam zatem przyjąć, że damski bokser jej nie stosuje??? Nie wiem jak się odnieść do tego co napisałeś.
Fenrisek83 pisze: 30 cze 2020, 14:19 Nie pasuję Ci obecny model rodziny i uważasz go za szkodliwy. Jaki jest według ciebie lepszy?
bez przemocy i pogardy.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: jax »

'Biały naziolek' nie zostałby przez Cambridge University awansowany na profesora oraz wzięty przez niego w obronę następującymi słowami:
"'The University defends the right of its academics to express their own lawful opinions, which others might find controversial."
'Biały naziolek' do końca życia zostałby wyklęty (i słusznie) a 'hinduski naziolek' w poklasku lewicowych (lub zastraszonych, do wyboru) elit będzie sobie pracował dalej.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Vito
Posty: 110
Rejestracja: 11 sty 2012, 09:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: Vito »

jax pisze: 30 cze 2020, 09:43 (...)
I można by pomyśleć że facebook uznał że nie chce prezentować tak długiej rozwijalnej listy użytkownikom i daje tylko 3 opcje wymienione przez BartaP.
Ale Komputer Świat (wystarczająco koszerne i apolityczne źródło?) podpowiada, żeby zmienić ustawienia jęzkowe na angielski i wtedy prezentuje się rzeczona lista. Zatem zanim zacznie się pouczać innych i występować z pozycji wielkiego prychającego autorytetu 'mi wystarczy 1 spojrzenie żeby ocenić stronę (pewnie też i 1 spojrzenie na okładkę żeby ocenić książkę') warto najpierw samemu się doinformować.

(...)
Ale słusznie napisał BartP. o konieczności sprawdzania informacji (nie tylko tych mainstreamowych ).
Biję się w pierś bo nie sprawdziłem ABCNews. Naprawiłem swój błąd i teraz mogę powiedzieć w pewnością: na Facebooku mam możliwość ustawienia (poza K i M) innych "genderów"
I faktycznie ilość "predefiniowanych" różni się od języka:
english US: 10
english UK: 9
pl: 0 (można sobie wpisać z palca co się chce)
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: O różnorodności w grach planszowych

Post autor: suibeom »

jax pisze: 30 cze 2020, 14:35 'Biały naziolek' nie zostałby przez Cambridge University awansowany na profesora oraz wzięty przez niego w obronę następującymi słowami:
"'The University defends the right of its academics to express their own lawful opinions, which others might find controversial."
'Biały naziolek' do końca życia zostałby wyklęty (i słusznie) a 'hinduski naziolek' w poklasku lewicowych (lub zastraszonych, do wyboru) elit będzie sobie pracował dalej.
i dlatego będziemy odgrywać wkoło wciąż te same dramaty, choć wszyscy uczą się (podobno) na historii.
ODPOWIEDZ