Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mtolek88
Posty: 17
Rejestracja: 21 mar 2020, 21:11

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: mtolek88 »

Jasne, o ile ten dodruk pojawi się w większej ilości w innych sklepach. Wyjściowa cena mitosa to 59 zł/szt, a samego dodatku 119 zł w sklepie Galakty. Nie ukrywam, że liczę na promoje na Allegro czy w innych sklepach :twisted:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4123
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Przeciez to normalny druk wiec czemu ma sie nie pojawic? Patrzac na to ze FFG ma wymagane minima to pewnie bedzie zalegal w sklepach jakis czas.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
eiree
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2020, 07:05
Has thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: eiree »

Mam pytanko. Przymierzam się do zakupy gry w pakiecie bazowym i ewentualnie potem mam zamiar dokupić dodatki. Pewnie będę grał w trybie solo lub solo dwoma badaczami. Czy można rozpocząć zbieranie od dowolnego cyklu, czy polecacie jakiś szczególnie? Muszę wziąć pod uwagę dostępność cyklu w sprzedaży (co widzę czasami stanowi problem) oraz zależy też mi na braku błędów na kartach, więc z tego co piszecie muszę liczyć na dodruki ( a w ogóle jak poznać, że kupuję rzecz z dodruku z kartami poprawionymi?). Czekam na sugestie dla mocno zielonego w tej kwestii, ale obecnie nie widzę nic fajniejszego z klimatami Cthulhu z gier planszowych czy komputerowych (RPG pomijam of course)
Miszon
Posty: 2532
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 503 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Chyba jednak najlepiej zacząć od Dunwich. Galakta podała, że cykl jest już w transporcie. Ile może to potrwać? Trudno powiedzieć. Zresztą w tej chwili jedyny dostępny cykl to ten najnowszy.

Druki z błędami się już wyprzedały, zarówno podstawka, jak Dunwich i Carcosa (nie pamiętam, czy w Carcosie błędy były w podstawce, czy dodatkach, podstawkę można jeszcze gdzieś kupić, dodatków już nie). W pozostałych nie słyszałem aby były jakieś błędy.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
picollo
Posty: 26
Rejestracja: 20 gru 2018, 15:46
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: picollo »

eiree pisze: 27 maja 2020, 10:18 Mam pytanko. Przymierzam się do zakupy gry w pakiecie bazowym i ewentualnie potem mam zamiar dokupić dodatki. Pewnie będę grał w trybie solo lub solo dwoma badaczami. Czy można rozpocząć zbieranie od dowolnego cyklu, czy polecacie jakiś szczególnie? Muszę wziąć pod uwagę dostępność cyklu w sprzedaży (co widzę czasami stanowi problem) oraz zależy też mi na braku błędów na kartach, więc z tego co piszecie muszę liczyć na dodruki ( a w ogóle jak poznać, że kupuję rzecz z dodruku z kartami poprawionymi?). Czekam na sugestie dla mocno zielonego w tej kwestii, ale obecnie nie widzę nic fajniejszego z klimatami Cthulhu z gier planszowych czy komputerowych (RPG pomijam of course)
Zacznij od Dunwich- ten cykl to tak naprawdę przedłużenie podstawki zarówno jeśli chodzi o karty badaczy, jak i scenariusze. Fajna baza żeby później zbierać cokolwiek.
Jakoś niedługo powinien się pojawić dodruk całego cyklu, więc to idealny moment.
eiree
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2020, 07:05
Has thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: eiree »

Miszon pisze: 27 maja 2020, 10:26 Druki z błędami się już wyprzedały, zarówno podstawka, jak Dunwich i Carcosa (nie pamiętam, czy w Carcosie błędy były w podstawce, czy dodatkach, podstawkę można jeszcze gdzieś kupić, dodatków już nie). W pozostałych nie słyszałem aby były jakieś błędy.
Wyprzedały się w sklepie Galakty? Czy ogólnie w sklepach planszówkowych lub na allegro? Bo jeśli mam kupić grę to chcę wersję bez błędów.
Probe9
Posty: 2462
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 651 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Probe9 »

Miszon pisze: 27 maja 2020, 10:26 Zresztą w tej chwili jedyny dostępny cykl to ten najnowszy.
Już nie :) Poszukiwania Kadath niedostępne.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 303 times
Been thanked: 63 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Aadaan »

Zestaw podstawowy miał błędy. Ten nakład wyczerpał się jesienią 2018 roku. Obecnie sprzedawany jest z drugiego druku, poprawiony.
W dużym rozszerzeniu Dunwich był dosyć poważny błąd. W 2019 roku był jego dodruk - poprawiony.
W Carcossie jest błąd na jednej z kart - całe szczęście, jeżeli o nim nie wiesz, to nie wpływa na grę :)

Wydaje mi się, że to wszystko.
eiree
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2020, 07:05
Has thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: eiree »

Aadaan pisze: 27 maja 2020, 11:07 Zestaw podstawowy miał błędy. Ten nakład wyczerpał się jesienią 2018 roku. Obecnie sprzedawany jest z drugiego druku, poprawiony.
W dużym rozszerzeniu Dunwich był dosyć poważny błąd. W 2019 roku był jego dodruk - poprawiony.
W Carcossie jest błąd na jednej z kart - całe szczęście, jeżeli o nim nie wiesz, to nie wpływa na grę
Czyli mówisz, że raczej jest mała szansa na trafienie wadliwych kart obecnie w sklepie na mieście lub w necie. To super. Dzięki za wiadomość. Galakta ma u siebie chyba trochę drożej niż wszędzie w innych sklepach, więc warto zapolować na okazje. A cykl Dunwich wkrótce dodrukują, więc może się załapię
Miszon
Posty: 2532
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 503 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Probe9 pisze: 27 maja 2020, 10:33
Miszon pisze: 27 maja 2020, 10:26 Zresztą w tej chwili jedyny dostępny cykl to ten najnowszy.
Już nie :) Poszukiwania Kadath niedostępne.
o kurcze, to albo tak spadły nakłady, albo jest jakiś boom na grę!
Przecież ja mythosy z Dunwich kupowałem na początku 2019, czyli chyba 2 lata po wydaniu, a tutaj już nie ma świeżych druków?!
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Probe9
Posty: 2462
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 651 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Probe9 »

Miszon pisze: 27 maja 2020, 15:08 o kurcze, to albo tak spadły nakłady, albo jest jakiś boom na grę!
Przecież ja mythosy z Dunwich kupowałem na początku 2019, czyli chyba 2 lata po wydaniu, a tutaj już nie ma świeżych druków?!
Nie wiadomo czy się cieszyć czy martwić :) Jeżeli się dobrze orientuje to obecnie nie ma żadnego cyklu, który byłby w pełni dostępny. Dla wchodzących w system to mało zachęcające ale z drugiej strony pokazuje, że jest zapotrzebowanie, więc zapewne o nowe cykle czy nawet dodruki starych nie trzeba się bardzo martwić.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
myrmek
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2019, 00:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: myrmek »

Probe9 pisze: 27 maja 2020, 15:25
Miszon pisze: 27 maja 2020, 15:08 o kurcze, to albo tak spadły nakłady, albo jest jakiś boom na grę!
Przecież ja mythosy z Dunwich kupowałem na początku 2019, czyli chyba 2 lata po wydaniu, a tutaj już nie ma świeżych druków?!
Nie wiadomo czy się cieszyć czy martwić :) Jeżeli się dobrze orientuje to obecnie nie ma żadnego cyklu, który byłby w pełni dostępny. Dla wchodzących w system to mało zachęcające ale z drugiej strony pokazuje, że jest zapotrzebowanie, więc zapewne o nowe cykle czy nawet dodruki starych nie trzeba się bardzo martwić.
Zgadza się, nie ma żadnego pełnego cyklu, ba, ogólnie w większych sklepach są właściwie tylko jakieś pojedyncze egzemplarze dużych dodatków, większości małych już dawno nie ma. Problem jest również z dostaniem powrotów.
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Xian »

I to mnie wlasnie zniecheca od wejscia w ten system.
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4123
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Miszon pisze: 27 maja 2020, 15:08
Probe9 pisze: 27 maja 2020, 10:33
Miszon pisze: 27 maja 2020, 10:26 Zresztą w tej chwili jedyny dostępny cykl to ten najnowszy.
Już nie :) Poszukiwania Kadath niedostępne.
o kurcze, to albo tak spadły nakłady, albo jest jakiś boom na grę!
Przecież ja mythosy z Dunwich kupowałem na początku 2019, czyli chyba 2 lata po wydaniu, a tutaj już nie ma świeżych druków?!
Graczy jest wiecej ale tez nauczeni brakami nie czekaja z zakupem tak jak kiedys.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 548
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 122 times
Been thanked: 409 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

brazylianwisnia pisze: 27 maja 2020, 16:27
Graczy jest wiecej ale tez nauczeni brakami nie czekaja z zakupem tak jak kiedys.
Swego czasu przez wiele tygodni szukałem któregoś małego mythosa do Zapomnianej Ery, bo w prezencie dostałem ten dodatek, ale nie było szans na uzbieranie kompletu. Mimo posiadania nowego dodatku, musiałem kupić cały cykl używany; inaczej się nie dało. Nauczony tym doświadczeniem wkrótce kupiłem też całe cykle Kręgu i Pożeraczy, bo wiedziałem, że wkrótce podzielą los Ery. Mam wrażenie, że z tym LCG to jest tak, że kupujesz, jak jest, a nie kiedy masz akurat kasę albo ochotę na granie ;). Lub czas. Tego ostatniego obecnie za bardzo nie mam, więc wszystko i tak leży nieodpakowane... Kiedyś jednak wybije godzina Cthulhu:)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3378
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 2056 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

Gribbler pisze: 28 maja 2020, 02:04
brazylianwisnia pisze: 27 maja 2020, 16:27
Graczy jest wiecej ale tez nauczeni brakami nie czekaja z zakupem tak jak kiedys.
Swego czasu przez wiele tygodni szukałem któregoś małego mythosa do Zapomnianej Ery, bo w prezencie dostałem ten dodatek, ale nie było szans na uzbieranie kompletu. Mimo posiadania nowego dodatku, musiałem kupić cały cykl używany; inaczej się nie dało. Nauczony tym doświadczeniem wkrótce kupiłem też całe cykle Kręgu i Pożeraczy, bo wiedziałem, że wkrótce podzielą los Ery. Mam wrażenie, że z tym LCG to jest tak, że kupujesz, jak jest, a nie kiedy masz akurat kasę albo ochotę na granie ;). Lub czas. Tego ostatniego obecnie za bardzo nie mam, więc wszystko i tak leży nieodpakowane... Kiedyś jednak wybije godzina Cthulhu:)
Dokładnie. Sam dopiero ogrywam Dunwich, a zakupione mam wszystkie następne cykle. Spodziewam się, że zanim do nich dotrę, to uzbieram nowo wychodzący. Nie załapałem się na dwa pierwsze powroty, więc liczę na ich dodruki. A tak to zastanawiam się nad sensownością pojedynczych scenariuszy i badaczy. Dopiero wszedłem w tą grę i mam masę rzeczy w niej do ogrania. Czy za te pół roku/rok kiedy ogram wszystkie cykle będę miał wciąż chęć wracać i grać w ah? Na razie gra jest świetna. Rozkładanie kolejnych scenariuszy idzie szybko. Składanie talii badaczy na początku nie przysparza mi problemów(ograniczona mocno pula + tona doświadczenia z innych dechbuilderów). A największy plus, że podoba się żonie i można ogrywać razem.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: suibeom »

czy ktoś z koleżanek/kolegów badaczy natknął się na pionowe przekładki do Morderstwa w hotelu Excelsior w wersji PL, a jeżeli tak to gdzie ich szukać?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Była recenzja popularnego kanału No Pun Included, jest i odpowiedź. Miło dla odmiany posłuchać kogoś, kto nie sili się na przesadną ekspresję i szafowanie skrajnymi opiniami tylko po to, żeby wzbudzić w widzu reakcję. Rzetelna dyskusja ludzi, którzy rzeczywiście tę grę znają - i pięknie punktują wszystko to, czego mnie by się zwyczajnie nie chciało. A najsmutniejsza jest w tym wszystkim ich konkluzja...
Arius
Posty: 1438
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 312 times
Been thanked: 169 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Te no chociaż napisz jaka.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Że tyle błędów i nieścisłości w zasadach, ile NPI popełniło w tej recenzji Arkhama, stawia pod znakiem zapytania rzetelność pozostałych ich filmów. Bo rzeczywiście jest tego sporo, i są to raczej podstawowe rzeczy - dość słabo jak na kogoś, kto buńczucznie twierdzi, że "recenzuje wszystko co wyszło do AH LCG".
mtolek88
Posty: 17
Rejestracja: 21 mar 2020, 21:11

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: mtolek88 »

Trolliszcze pisze: 04 cze 2020, 15:47 Była recenzja popularnego kanału No Pun Included, jest i odpowiedź. Miło dla odmiany posłuchać kogoś, kto nie sili się na przesadną ekspresję i szafowanie skrajnymi opiniami tylko po to, żeby wzbudzić w widzu reakcję. Rzetelna dyskusja ludzi, którzy rzeczywiście tę grę znają - i pięknie punktują wszystko to, czego mnie by się zwyczajnie nie chciało. A najsmutniejsza jest w tym wszystkim ich konkluzja...
Na filmiku widoczne są miseczki dla znaczników. Czy ktoś wie, gdzie można znaleźć model 3D do druku?
Obrazek
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 1000
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1006 times
Been thanked: 450 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: KurikDeVolay »

Te "miseczki" to kawałki neoprenowej maty z napami. Można je rozłożyć na płasko i spinać kiedy są potrzebne.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Jareks1985 »

Postanowiłem, wraz z najnowszym drukiem HwA, kupuje podstawkę, cały cykl dunwich +deluxe oraz talie bohaterów. Sprawdzimy jak to się je. Pytanie mam co do dodruków reszty dodatków i powrotów, czy są szanse na dodruk?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Jak ładnie zejdzie Dodruk DD to pewnie kolejne dodruki tez się pojawią.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: suibeom »

Mam pytanie do koleżanek/kolegów badaczy odnośnie Dziedzictwa Dunwich, jako, że trochę spoileruje ukrywam je przed tymi, którzy jeszcze nie grali -
Spoiler:
ODPOWIEDZ