Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Yuri »

rattkin pisze: 05 maja 2020, 22:08
Yuri pisze: 05 maja 2020, 22:04 A byłem na bieżąco, dodatkowe scenariusze, customowe tokeny, drewniane skrzynie, skórzane oprawy, maty i inne pierdolety
A grać... grać próbowałeś? Czy na skórzanych pierdoletach się skończyło? :)

Bo narzekanie na to, że PnP jest PnP jest trochę dziwne, no. A do grania "normalnie" wystarczą dwie talie i żetony - narzut obsługi jest minimalny. Skórzane żetony działają lepiej, ale tekturowe też dają radę.
:)
Tak, grałem :) Podstawka i dwie pierwsze kampanie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Yuri pisze: 05 maja 2020, 22:04
Powiem Wam Drodzy Koledzy tak = coraz bardziej przekonuje się do tego, że to bardzo dobra decyzja była, że sprzedałem swoją kolekcję. A byłem na bieżąco, dodatkowe scenariusze, customowe tokeny, drewniane skrzynie, skórzane oprawy, maty i inne pierdolety, I nie zrozummy się źle, to baaaardzo dobra fabularnie gra, ale po prostu czas na jej "obsługę" jest ZUPEŁNIE niewspółmierny. W tym czasie zagram w 2-3 inne tytuły oparte na Mitach
które nie mają TAK BARDZO rozbudowanej fabuły, ale szczerze to...niewiele gorszą :) A na pewno niewspółmiernie do poświęcanego czasu.
Czy mógłbyś wymienić te 2-3 inne tytuły oparte na Mitach mające niewiele gorszą fabułę, w które zdążysz zagrać?
Stos kamieni przygotowałem, ale zanim wystrzelę z katapulty chciałbym wiedzieć czy dołożyć jeszcze butelki z naplemem, by wypalić wszystko dokładnie :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Yuri »

Arius pisze: 05 maja 2020, 22:53 ...
Czy mógłbyś wymienić te 2-3 inne tytuły oparte na Mitach mające niewiele gorszą fabułę, w które zdążysz zagrać?
Stos kamieni przygotowałem, ale zanim wystrzelę z katapulty chciałbym wiedzieć czy dołożyć jeszcze butelki z naplemem, by wypalić wszystko dokładnie :)
:) :) :)

W kolejności wspomnianej fabuły "fajniości" = Arkham Horror 3ed*>Eldritch Horror>Posiadłość Szaleństwa

*tutaj będzie tylko jeszcze lepiej z kolejnymi dodatkami
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Yuri pisze: 05 maja 2020, 22:58
Arius pisze: 05 maja 2020, 22:53 ...
Czy mógłbyś wymienić te 2-3 inne tytuły oparte na Mitach mające niewiele gorszą fabułę, w które zdążysz zagrać?
Stos kamieni przygotowałem, ale zanim wystrzelę z katapulty chciałbym wiedzieć czy dołożyć jeszcze butelki z naplemem, by wypalić wszystko dokładnie :)
:) :) :)

W kolejności wspomnianej fabuły "fajniości" = Arkham Horror 3ed*>Eldritch Horror>Posiadłość Szaleństwa

*tutaj będzie tylko jeszcze lepiej z kolejnymi dodatkami
Ehym, naprawdę zdążysz 3 razy zagrać w EH lub PS niż w LCG? Nawet niech to będzie kampania 8 scenariuszy, chociaż jak człowiek ogarnia co i jak to nie nie schodzi to zbyt długo.
Imho fabuła w EH nawet nie stała kilometr w okolicy LCG. Fabuła w stylu: pokonaj przedwiecznego w porównaniu z historią LCG, w której są twisty, zdrady, wyboru których konsekwencje odczuwamy w kolejnych scenariuszach. Nie no proszę, nie, nie pisz takich rzeczy.
PS nawet spoko, ale pamiętam jak w ostatnim scenariuszu z podstawki klikałem 4h po apce, aby na końcu dostać szybki wpierdol.
Brrr, na pewno nie podszedłbym do tego scenariusza kolejny raz.
Ale to tylko moja subiektywna opinia, że scenariusze w PS są dla mnie maks na 1, niektóre może na 2 zagrania.
To wbrew pozorom też pokazuje, że fabuła no ma swoje wady. Ale to akurat tylko moja subiektywna opinia.
AH 3 edycja. Cieszę się, że ta gra Ci podeszła.
Ja swoją sprzedałem. Jakoś tak mi jednak lepiej mi gry z trybem kampanii podchodzą.

No dobra, to poleci tylko ten jeden kamień za herezje, że fabuła w EH jest niewiele gorsza niż w LCG.
Kolejne kamienie gdyby poleciały to już na podstawie subiektywnych opinii :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Yuri »

Zdecydowanie więcej przyjemności czerpię z tych gier, nic na to nie poradzę :) AH LCG ma bardzo dobrze skonstruowaną fabułe, twisty i to wszystko o czym piszesz, fakt. Niemniej dodaj proszę do czasu obsługi gry, choćby czas spędzony na budowaniu decku, czy tworzeniu nowych od zera, bo Badacz oszalał. I ja wiem, że niektórzy np ten element ubóstwiają - ja nie po prostu :) A już namówienie kobity, czy znajomych i wprowadzenie ich w arkana tej gry to Mission Impossible, a pozostałe tytuły ? od 5 do 20 minut maks.

EDIT: Zdecydowanie zdążę pograć w te pozycje szybciej jak w AH LCG. Pewnie to też kwestia wprawy - nie przeczę - i stojaczków na karty i innych takich, ale w te gry gram zdecydowanie częściej. No i nie sam :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Yuri pisze: 05 maja 2020, 23:15 Zdecydowanie więcej przyjemności czerpię z tych gier, nic na to nie poradzę :) AH LCG ma bardzo dobrze skonstruowaną fabułe, twisty i to wszystko o czym piszesz, fakt. Niemniej dodaj proszę do czasu obsługi gry, choćby czas spędzony na budowaniu decku, czy tworzeniu nowych od zera, bo Badacz oszalał. I ja wiem, że niektórzy np ten element ubóstwiają - ja nie po prostu :) A już namówienie kobity, czy znajomych i wprowadzenie ich w arkana tej gry to Mission Impossible, a pozostałe tytuły ? od 5 do 20 minut maks.
Dlatego np. wychodzą takie produkty: jak gotowe talie badaczy. Pyk i masz. Po drugie masz pełno talii w Internecie. 5 minut i coś sensownego jest.
Nie no czekaj. Chcesz mi powiedzieć, że w 5 minut wprowadzasz ludzi w EH? Chyba, że 5 minut zajmuje namawianie, a potem 40 minut przypominanie zasad. Ale to nadal EH jakoś mnie dziwi w t ym zestawieniu.
Znaczy ja nie twierdzę, że EH jest złą grą, bardzo ją lubię. Ale na myśl, że miałbym ją z wszystkimi dodatkami rozkładać, przypominać sobie zasady itp.
Brrrr, nie dziękuję. Wolę odwiedzić kumpla, który na to zmarnuje całe popołudnie i przyjdę już na gotowy stół rozłożony :)

Twierdzisz, żę namówienie kobiety czy znajomych jest MI. Hmm czasem coś trzeba poświęcić dla większego dobra. Znajdziesz inną :)
Kolegów też :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Yuri »

Arius pisze: 05 maja 2020, 23:27
Yuri pisze: 05 maja 2020, 23:15 Zdecydowanie więcej przyjemności czerpię z tych gier, nic na to nie poradzę :) AH LCG ma bardzo dobrze skonstruowaną fabułe, twisty i to wszystko o czym piszesz, fakt. Niemniej dodaj proszę do czasu obsługi gry, choćby czas spędzony na budowaniu decku, czy tworzeniu nowych od zera, bo Badacz oszalał. I ja wiem, że niektórzy np ten element ubóstwiają - ja nie po prostu :) A już namówienie kobity, czy znajomych i wprowadzenie ich w arkana tej gry to Mission Impossible, a pozostałe tytuły ? od 5 do 20 minut maks.
Dlatego np. wychodzą takie produkty: jak gotowe talie badaczy. Pyk i masz. Po drugie masz pełno talii w Internecie. 5 minut i coś sensownego jest.
Nie no czekaj. Chcesz mi powiedzieć, że w 5 minut wprowadzasz ludzi w EH? Chyba, że 5 minut zajmuje namawianie, a potem 40 minut przypominanie zasad. Ale to nadal EH jakoś mnie dziwi w t ym zestawieniu.
Znaczy ja nie twierdzę, że EH jest złą grą, bardzo ją lubię. Ale na myśl, że miałbym ją z wszystkimi dodatkami rozkładać, przypominać sobie zasady itp.
Brrrr, nie dziękuję. Wolę odwiedzić kumpla, który na to zmarnuje całe popołudnie i przyjdę już na gotowy stół rozłożony :)

Twierdzisz, żę namówienie kobiety czy znajomych jest MI. Hmm czasem coś trzeba poświęcić dla większego dobra. Znajdziesz inną :)
Kolegów też :)
Akurat 5m to była "Posiadłość...", a 20m to "Eldritch..." :) I serio zupełnie tyle mi wystarczy, choć to pewnie kwestia mojej pamięci i tego, że mam swobodę wypowiedzi :)
Serio rozgrywka w "Eldritcha...", a w zasadzie jej przygotowanie zajmuje Wam całe popoludnie? Nie pytam złośliwie.
Z kobietą mamy razem dziecko, a z kumplami służymy razem, tak więc niestety odpada opcja "wymiany" :) :) :)

Co do gotowych decków, wiem, wiem, jest taka opcja. Ale czy wtedy nie omijamy tego co w tej grze jest chyba jednym z głównych magnesów? To jak jazda szybkim Ferrari po szynach.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2020, 23:32 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Ja tam się trochę dziwię temu mitycznemu czasowi obsługi. Talię, owszem, trzeba zrobić - ale na osiem scenariuszy. Jasne, wymienia się karty za doświadczenie, ale to zajmuje parę minut. Wszystko mam posegregowane, rozłożenie scenariusza to dla mnie też parę minut. Nie mam żadnego problemu z rozegraniem dwóch scenariuszy pod rząd w około dwie godziny. Więc naprawdę nie wiem, gdzie ten czas obsługi.
Tak się składa, że setup EH z dodatkami trwa o wiele dłużej. To samo składanie.
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Yuri pisze: 05 maja 2020, 23:31 Akurat 5m to była "Posiadłość...", a 20m to "Eldritch..." :) I serio zupełnie tyle mi wystarczy, choć to pewnie kwestia mojej pamięci i tego, że mam swobodę wypowiedzi :)
Serio rozgrywka w "Eldritcha...", a w zasadzie jej przygotowanie zajmuje Wam całe popoludnie? Nie pytam złośliwie.
Z kobietą mamy razem dziecko, a z kumplami służymy razem, tak więc niestety odpada opcja "wymiany" :) :) :)

Co do gotowych decków, wiem, wiem, jest taka opcja. Ale czy wtedy nie omijamy tego co w tej grze jest chyba jednym z głównych magnesów? To jak jazda szybkim Ferrari po szynach.
Wybierając PS, EH, czy AH też omijasz zabawę w tworzenie kreatywne postaci.
Widzisz, EH idzie Ci szybko, bo już masz opanowane. Przy tym samym poziomie opanowania LCG też by to szło sprawnie.
Tym bardziej, że jak Trolliszcze napisał talię robisz na 8 scenariuszy. Przygotowanie pojedynczego scenariusza jak masz poukładane karty to w miarę szybki proces.
No powiem Ci, tak patrzyłem na Twoje zdjęcie i myślałem sobie. Spoko, sympatyczny ziom. Nawet mam więcej włosów na głowie o całe 3 niż Ty. No już Cię polubiłem. Ale potem przypatrzyłem się uważnie, te wrzuciłem w większą rozdzielczość, dopatrzyłem się tych macek wystających z pod koszulki, te tatuaże okulstyczyczne, które niby zegarkiem próbowałeś ukryć. I jeszcze te herezje, które wypisujesz. Brrr. Nie dam się zwieść. Nie ma opcji. LCG najlepszy na świecie.
Dobra, znikam spać.
Wiadomo, każdy lubi co innego. Niektórzy suszone kalmary, inni krewetki.
Ja akurat jestem po dokładnej lekturze dostępnych materiałów związanych z najnowszym cyklem w Innsmouth i mam tak mocne klapki na oczach, że pługiem by mnie od LCGa nie oderwali ( a ostatni raz grałem z rok temu).
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: akahoshi »

_leigam_ pisze: 04 maja 2020, 14:00 @Ushi jak tyle zachodu z lutownicą to chyba sobie daruję ten sposób.

@akahoshi Za to transfer wydaje się świetnym rozwiązaniem. Czarna drukarka laserowa w pracy jest. Niedługo kończę skrzynkę.
U mnie to wyszło tak:
Spoiler:
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Yuri »

Arius pisze: 05 maja 2020, 23:41 Wybierając PS, EH, czy AH też omijasz zabawę w tworzenie kreatywne postaci.
Widzisz, EH idzie Ci szybko, bo już masz opanowane. Przy tym samym poziomie opanowania LCG też by to szło sprawnie.
Tym bardziej, że jak Trolliszcze napisał talię robisz na 8 scenariuszy. Przygotowanie pojedynczego scenariusza jak masz poukładane karty to w miarę szybki proces.
No powiem Ci, tak patrzyłem na Twoje zdjęcie i myślałem sobie. Spoko, sympatyczny ziom. Nawet mam więcej włosów na głowie o całe 3 niż Ty. No już Cię polubiłem. Ale potem przypatrzyłem się uważnie, te wrzuciłem w większą rozdzielczość, dopatrzyłem się tych macek wystających z pod koszulki, te tatuaże okulstyczyczne, które niby zegarkiem próbowałeś ukryć. I jeszcze te herezje, które wypisujesz. Brrr. Nie dam się zwieść. Nie ma opcji. LCG najlepszy na świecie.
Dobra, znikam spać.
Wiadomo, każdy lubi co innego. Niektórzy suszone kalmary, inni krewetki.
Ja akurat jestem po dokładnej lekturze dostępnych materiałów związanych z najnowszym cyklem w Innsmouth i mam tak mocne klapki na oczach, że pługiem by mnie od LCGa nie oderwali ( a ostatni raz grałem z rok temu).
Ad1 Co do kreacji Postaci/Badaczy to spokojnie jestem ją w stanie "oddać" za szybszą, tańszą i częstszą grę. Poza tym mnie wystarczy spokojnie w kwestii tej kreacji tekst na odwrocie opisując daną Postać.
Ad2 Wiem, wiem talię robimy raz i z każdym razem jest o te 2.5% szybciej :) Niemniej jeżeli "sie nie uda sie" to wszak talię tworzyć musimy od nowa. No, ok zmodyfikować :) To znów czas.
Ad3 No tak... Nic mi tak nie wyszło w życiu jak włosy <lol> Prawda jest taka, że pewnie macek bym sie u siebie więcej doliczył jak włosów na głowie <lol>
Ad4 Ja totalnie Cię rozumiem w kwestii hypu na nowy Cykl o Innsmouth. Wygląda super i mocno opiera się o Mity i nawet zaglądne i poczytam o nim, mimo że Mój LCG jak wspomniałem bawi i uczy już innych Kultystów :) Niemniej to "ostatni raz grałem rok temu" z Twojej strony tylko mnie przekonuje, że chyba jednak dobrze zrobiłem grając :)

Reasumując. LCG to świetna gra, ja tego nie staram się jej odebrać. Po prostu - jak dla mnie - ma za duże współczynniki CENY, CZASOŻERNOŚCI, MAŁEJ PRZYSTĘPNOŚCI dla nie-kultystów i dodałbym jeszcze ZMIENNOŚCI ZASAD w poszczególnych Cyklach ( te dodatkowe zasady, wyjątki i regułki) + KŁOPOTY Z KUPNEM - jak nie zdążysz szybko po premierze jakiś czas - powodują, że bardziej to wygląda na wyszarpywanie tych dodatków, niz kolekcjonerkę nawet. I to tylko w moim przypadku, np. Arius i Trolliszcze mają odwrotnie i Wy gracie częściej i dla Was ta inwestycja ma ręce i nogi po prostu. Cieszyć się tylko powinnismy, że Mity są u nas na tyle silne, że możemy sobie skalę "ciężkości" wybierać w tej kwestii jak chcemy. Jeden "Zanurzy" się w LCG, drugi zapoluje na niemilców w "Edlritch...", trzeci zwiedzi "Posiadłość...", czwarty z dwururką rzuci się na Króla w Żólci w "Cthulhu Death May Die", a jeszcze inny "turlnie" Nyarlathotepa kostką w "Znaku...".

I jak dla mnie niech ten stan trwa, aż do wynurzenia RLyeh :) Znak (Starszych Bogów :) ) Pokoju między współkultystów :)
Ostatnio zmieniony 06 maja 2020, 16:22 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: tapczanik420 »

Arius pisze: 05 maja 2020, 23:27 Twierdzisz, żę namówienie kobiety czy znajomych jest MI.
Właśnie ciekawy wątek poruszyliście z którym chyba ja niedługo będę się zmagał - macie jakieś tipy na wprowadzenie innych osób do gry? Zasady to wiadomo easy, są trudniejsze i łatwiejsze, ale można wytłumaczyć i siadać do gry. A budowanie talii? Raczej to opada z wyżej wymienioną kobitą albo nowymi w grze znajomymi. Jeśli chodzi o decki z Arkham DB to np. składacie 4 najlepiej oceniane decki i dajecie im do gry? Pod jakim kątem w ogóle bierzecie decki z neta?
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: c08mk »

tapczanik420 pisze: 06 maja 2020, 10:02
Arius pisze: 05 maja 2020, 23:27 Twierdzisz, żę namówienie kobiety czy znajomych jest MI.
Właśnie ciekawy wątek poruszyliście z którym chyba ja niedługo będę się zmagał - macie jakieś tipy na wprowadzenie innych osób do gry? Zasady to wiadomo easy, są trudniejsze i łatwiejsze, ale można wytłumaczyć i siadać do gry. A budowanie talii? Raczej to opada z wyżej wymienioną kobitą albo nowymi w grze znajomymi. Jeśli chodzi o decki z Arkham DB to np. składacie 4 najlepiej oceniane decki i dajecie im do gry? Pod jakim kątem w ogóle bierzecie decki z neta?
Na stronie FFG jest pdf z gotowymi deckami. Gdybym miał wprowadzać znajomych to właśnie z tych oficjalnych bym korzystał.
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: tapczanik420 »

Ok, natomiast tam są takie starter decki a ja mówię o pójściu krok dalej czyli już nie starter decki a jeszcze nie samodzielny deckbuilding :D
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

tapczanik420 pisze: 06 maja 2020, 10:35 Ok, natomiast tam są takie starter decki a ja mówię o pójściu krok dalej czyli już nie starter decki a jeszcze nie samodzielny deckbuilding :D
Kobieta czy facet bez znaczenia. U czesci osób gra podejdzie u części nie. Część lubi deckbulding, cześć nie ale radzą sobie gotowymi taliami z arkham db a czesc osób tak bardzo tego nie lubi że odpuszcza granie. Zamiast robić podchody czy żonie/kobiecie/kochance/kumplowi/znajomym podejdzie bym walił prosto z mostu. Spodoba się - super, nie to tez masz farta bo a) można grać solo b) jest na tyle dużo grających że pewnie znajdzie się kogoś w okolicy +/- 50 km ;-)
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 87 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MrAtrion »

Yuri pisze: 06 maja 2020, 09:34 Reasumując. LCG to świetna gra, ja tego nie staram się jej odebrać. Po prostu - jak dla mnie - ma za duże współczynniki CENY, CZASOŻERNOŚCI, MAŁEJ PRZYSTĘPNOŚCI dla nie-kultystów i dodałbym jeszcze ZMIENNOŚCI ZASAD w poszczególnych Cyklach ( te dodatkowe zasady, wyjątki i regułki) + KŁOPOTY Z KUPNEM - jak nie zdążysz szybko po premierze jakiś czas - powodują, że bardziej to wygląda na wyszarpywanie tych dodatków, niz kolekcjonerkę nawet. I to tylko w moim przypadku, np. Arius i Trolliszcze mają odwrotnie i Wy gracie częściej i dla Was ta inwestycja ma ręce i nogi po prostu. Cieszyć się tylko powinnismy, że Mity są u nas na tyle silne, że możemy sobie skalę "ciężkości" wybierać w tej kwestii jak chcemy. Jeden "Zanurzy" się w LCG, drugi zapoluje na niemilców w "Edlritch...", trzeci zwiedzi "Posiadłość...", czwarty z dwururką rzuci się na Króla w Żólci w "Cthulhu Death May Die", a jeszcze inny "turlnie" Nyarlathotepa kostką w "Znaku...".

I jak dla mnie niech ten stan trwa, aż do wynurzenia RLyeh :) Znak (Starszych Bogów :) Pokoju między współkultystów :)
Ja swój LCG sprzedałem właśnie z m.in. tych powodów. Plus zbyt długo trwa ukończenie (w ten czy inny sposób) jednej historii. Trzeba mieć z tydzień wolnego żeby ukończyć całą kampanię. Gra jest ładnie rozbudowana, ale ja spasowałem. HwA 3ed będę zbierał. Mam też EH, ale średnio klimat czuję w niej i coraz rzadziej do niej wracam.
Dhel
Posty: 705
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 468 times
Been thanked: 394 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dhel »

Ja miałem LCG, sprzedałem bo droga, trudna itd., kupiłem Eldritch i sprzedałem bo dla mnie to festiwal losowych spotkań na mapie świata, a mechanika ‚ wyrzuć 5/6’ i zdaj test już mi się mocno przejadł w planszowkach. No i nabyłem ponownie LCG i tym razem z nim zostaję na dłużej. Wszystko przez co można się odbić od niej - zgadzam się w pełni. I mimo to jednak wybieram tą grę bo nie ma drugiej takiej na rynku.
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Piaskoryb »

Mozna kupic arkusze czystych kart i nałożyć druk na nie z jednej i drugiej strony np w drukarce laserowej. Potem wyciagamy karty już na gotowo. Arkusze takie można dostać choćby w sklepie mepel, wielkość dowolna -_- więc tak naprawdę to kwestia posiadania arkuszu, zgrania wydruku grafik z kartami w arkuszu i voila ;p
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Yuri pisze: 06 maja 2020, 09:34 Niemniej to "ostatni raz grałem rok temu" z Twojej strony tylko mnie przekonuje, że chyba jednak dobrze zrobiłem grając :)
Inne przytoczone argumenty, że kasa, że czasożerność akceptuje. Ale to, że EH ma porównywalna fabułę.
Czemu nie gram?
Z kilku powodów. Jednym jest to, że w ogóle w nic nie gram. Ale jeśli tylko będę miał czas, to po 7 kontynencie to będzie 1 tytuł, za którym mi się tęskni.
Akurat zapomnę wszystko co przeczytałem robiąc korekty i będzie gites ;)
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: akahoshi »

Dhel pisze: 06 maja 2020, 18:04 (...)kupiłem Eldritch i sprzedałem bo dla mnie to (...) mechanika ‚ wyrzuć 5/6’ i zdaj test(...)
Trochę krzywdzące stwierdzenie.
Równie dobrze możesz napisać o mechanice w AH LCG "wylosuj z Worka Chaosu coś lepszego niż -3, -4 i zdaj test".
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

akahoshi pisze: 06 maja 2020, 21:22
Dhel pisze: 06 maja 2020, 18:04 (...)kupiłem Eldritch i sprzedałem bo dla mnie to (...) mechanika ‚ wyrzuć 5/6’ i zdaj test(...)
Trochę krzywdzące stwierdzenie.
Równie dobrze możesz napisać o mechanice w AH LCG "wylosuj z Worka Chaosu coś lepszego niż -3, -4 i zdaj test".
Nie można. W LCGu masz bardzo duże możliwości zarządzania losowości. Przez odpowiedni dobór kart do talii, potem przez odpowiednie dogrywanie kart, ba nawet są karty, które z automatu pozwalają wykonywać pewne akcję, lub manipulować workiem chaosu. Nie, tego absolutnie nie można napisać, jeśli chce się odzwierciedlić możliwości LCG.
piotrlenda
Posty: 20
Rejestracja: 30 sty 2020, 21:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: piotrlenda »

No dobra, kolejne pytania od początkującego:
1. Jak bardzo da się odczuć budowanie postaci w ciągu całego cyklu (poprawcie jeśli się mylę - chyba jest 8 scenariuszy z wymiana kart na mocniejsze między nimi)?
2. W ciągu całego cyklu lepiej grać kilkoma badaczami czy udoskonalać talię jednego?
3. Czy są jakieś niepisane zasady, oprócz tych początkowych w instrukcji i na kartach badaczy jak budować swoją talię?
4. Czy występują tutaj najlepsze otwarcia? Jakie karty zagrywać na początku tury, z którymi kartami poczekać dłużej?
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

piotrlenda pisze: 07 maja 2020, 02:45 No dobra, kolejne pytania od początkującego:
1. Jak bardzo da się odczuć budowanie postaci w ciągu całego cyklu (poprawcie jeśli się mylę - chyba jest 8 scenariuszy z wymiana kart na mocniejsze między nimi)?
2. W ciągu całego cyklu lepiej grać kilkoma badaczami czy udoskonalać talię jednego?
3. Czy są jakieś niepisane zasady, oprócz tych początkowych w instrukcji i na kartach badaczy jak budować swoją talię?
4. Czy występują tutaj najlepsze otwarcia? Jakie karty zagrywać na początku tury, z którymi kartami poczekać dłużej?
1. Zazwyczaj jest 8 scenariuszy. Ale możesz przeplatać je standaloneami. Powiedzmy, że średnio zdobywasz 5xp, to daje Ci z 35 xp na kampanię. Z 1/3 kart w decku wymienisz. Czyli da się odczuć budowanie postaci.
2. Lepiej grać jedyną postacią przez jednego gracza tak długo, aż nie zostanie pokonana. Jeśli byś w trakcie kampanii musiał zamieniać postać, to nowa startuje z 0 xp.
3. Raczej nie. Na pewno warto mieć po trochu wydarzeń, atutów i umiejętności, aczkolwiek są postacie, u których zalecana jest większą liczba danego typu kart, ale to wynika w naturalny sposób z karty postaci (np. u Sefiny).
4. To też zależy od postaci. Np. guardiani lubią na otwarciu dostać i wystawić atuty do walki, seekerzy kiedyś jarali się widząc Milana na ręce startowej albo chociaż lupę. Zawsze fajnie mieć od początku jakiś atut kluczowy dla postaci, który wystawisz w 1 rundzie i od początku będzie bustował grę.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: akahoshi »

Arius pisze: 06 maja 2020, 22:45 Nie można. W LCGu masz bardzo duże możliwości zarządzania losowości. Przez odpowiedni dobór kart do talii, potem przez odpowiednie dogrywanie kart, ba nawet są karty, które z automatu pozwalają wykonywać pewne akcję, lub manipulować workiem chaosu. Nie, tego absolutnie nie można napisać, jeśli chce się odzwierciedlić możliwości LCG.
Ależ można, bo do tego spłyciłeś rozgrywkę w EH.
Jeśli przed zakupem EH zorientowałbyś się w temacie, to wiedziałbyś, że ta gra w dużej mierze opiera się na losowości. I to zdecydowanie bardziej niż AH LCG. W EH też masz możliwość (mniejszą, a jak) walki z losowością.
W AH LCG masz większy nacisk na fabułę, ale w EH też jej nie brak (o ile czytasz karty, a nie szukasz tylko informacji o testach).
No, ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :wink:
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Moze poprostu nie porownujmy takich miernot EH i AH gra planszowa do LCG? Przeciez to inna skala mechaniki, strategii, rozkminy, decyzji. Zadne zalety tych gier planoszowych do mnie nie przemawiaja bo same gry maja nudna mechanike.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ