Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3363
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

Zorak pisze: 03 maja 2020, 10:25 Jak masz konto na arkhamdb to mozna tam zaznaczac swoja kolekce. I chyba jest opcja aby pokazywalo tylko talie ktore mozesz zbudowac z tego co masz.
W przypadku 2 podstawek jest o tyle latwiej ze jest seria fajnych talii startowych wlasnie z 2 podstawek.
Wystarczy wejść w zakładkę Decklinst i z lewej strony wybrać Search i z prawej strony rozwinąć Select allowed packs. Na samym dole strony można odznaczyć wszystko i w końcu zaznaczyć dwie podstawki :D
Następnie posortować po liczbie lików lub twórcy(wydaje się najrosądniejsze).
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1556
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 194 times
Been thanked: 587 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Jako, że przez tą cąłą sytuację na świecie królują obecnie u mnie kooperacyjne LCGi to zdecydowałem się w końcu potestować trochę grę na OCTGN, zastanawiając się ewentualnie czy nie wejść w to na dobre. Pierwsze moje wrażenia są takie, że gra jest... dziwna (niekoniecznie w tym złym znaczeniu) ;) . Przede wszystkim spodziewałem się raczej rasowej karcianki w stylu mtg z elementami "zwykłej" przygodówki, a raczej dużo bardziej mi to wygląda na przygodówkę z elementami karcianki. Trochę mi się kojarzyło z takim typowym RPGem, gdzie rozwój postaci został zastąpiony przez elementy karcianki. Nawet przy tworzeniu decku bardziej się czułem, jak przy tworzeniu postaci w RPGu budując jego mocne i słabe strony, a nie jak przy tradycyjnym budowaniu talii, gdzie daje "kartę x na sytuację y". Wszystkie te odczucia to chyba konsekwencja mechaniki testów (typowych dla gier z uniwersum Lovecrafta), które tutaj są jakby pośrednikiem pomiędzy kartami, a efektem jakie dzięki nim uzyskujemy. I tak nie zagrywamy kart by zabić przeciwnika, ale by się przygotować do testu walki. Niby mały detal, a mam wrażenie, że dużo zmienia w kwestii odbioru gry.

I mocno mnie ciekawi jak to się zmienia wraz z dodatkami i dodawaniem coraz mniej standardowych kart.

Na pewno wrażenie robi to jak bardzo ta gra jest inna od Marvel i LOTR LCG, zwłaszcza patrząć jak te wszystkie popularne karcianki internetowe gigantów są robione na jedno kopyto... . Podsumowując grało się mocno przyjemnie, ale w przypadku dość jednak kosztownych LCGów - to chyba jednak za mało, by wejść w ten świat na dobre.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Bo w zasadzie arkham to jest takie mini RPG z kartami. Niby są tylko karty ale masz w scenariuszach rozbudowane lokacje które można by umieścić na planszy. Tylko po co :)
Też przy budowie talii czuje się bardziej - jakie umiejętności i ekwipunek mój badacz potrzebuje aby przejść dany scenariusz / kampanie.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Jak buduję deck to mimo wszystko nastawiam sie na to jakie to combosy nie zrobie. Trzeba optymalizowac, dbac o ekonomie, rozbudowywac swoj stol i doprowadzic do zagranua combosow wygrywajacych scenariusz wiec jednak to typowa karcianka pod tym wzgledem. Bez dodatkow wykastrowany jest mocno deckbuilding.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Ayaram pisze: 03 maja 2020, 12:32 Jako, że przez tą cąłą sytuację na świecie królują obecnie u mnie kooperacyjne LCGi to zdecydowałem się w końcu potestować trochę grę na OCTGN, zastanawiając się ewentualnie czy nie wejść w to na dobre. Pierwsze moje wrażenia są takie, że gra jest... dziwna (niekoniecznie w tym złym znaczeniu) ;) . Przede wszystkim spodziewałem się raczej rasowej karcianki w stylu mtg z elementami "zwykłej" przygodówki, a raczej dużo bardziej mi to wygląda na przygodówkę z elementami karcianki. Trochę mi się kojarzyło z takim typowym RPGem, gdzie rozwój postaci został zastąpiony przez elementy karcianki. Nawet przy tworzeniu decku bardziej się czułem, jak przy tworzeniu postaci w RPGu budując jego mocne i słabe strony, a nie jak przy tradycyjnym budowaniu talii, gdzie daje "kartę x na sytuację y". Wszystkie te odczucia to chyba konsekwencja mechaniki testów (typowych dla gier z uniwersum Lovecrafta), które tutaj są jakby pośrednikiem pomiędzy kartami, a efektem jakie dzięki nim uzyskujemy. I tak nie zagrywamy kart by zabić przeciwnika, ale by się przygotować do testu walki. Niby mały detal, a mam wrażenie, że dużo zmienia w kwestii odbioru gry.

I mocno mnie ciekawi jak to się zmienia wraz z dodatkami i dodawaniem coraz mniej standardowych kart.
Tak jest jak mówisz. Czasem na grupie fb ludzie wrzucali opis swoich rozgrywek w postaci opisu. I powiem Ci, że z tego wychodziły zgrabne opowiadania ze spójną fabułą. I to naprawdę bez większego wysiłu w dopowiadanie sobie historii. No chyba, że ktoś koniecznie chce zrobić na wzór McGayvera, i dodaje wstawki jak z kawałka drewna w lesie wystrugał miotacz piorunów ;)
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

brazylianwisnia pisze: 03 maja 2020, 13:24 Jak buduję deck to mimo wszystko nastawiam sie na to jakie to combosy nie zrobie. Trzeba optymalizowac, dbac o ekonomie, rozbudowywac swoj stol i doprowadzic do zagranua combosow wygrywajacych scenariusz wiec jednak to typowa karcianka pod tym wzgledem. Bez dodatkow wykastrowany jest mocno deckbuilding.
A ja akurat różnie. Czasem właśnie nastawiam się na jakieś combosy, ale zdarza mi się wybierać kartę tak dla klimatu. Np. totalnie z czapy wróżenie, bo moja postać ma akurat taką umiejętność.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

Z jednej strony tak jest, że do konkretnego scenariusza trudno się przygotować, a z drugiej strony trochę się nie zgodzę, że to jest "czyste RPG i zbuduj dowolną postać, bo i tak się nic nie da zaplanować". Grając Carcossę postacią z niską wolą prosisz się o kłopoty. Przy drugim przejściu wiadomo na co mniej więcej się nastawiać i jak zapobiegać. Losujesz kartę osłabienia i wiesz, że musisz ją skontrować jakimiś kartami. Gdy już wiesz, że w scenariuszu jest dużo chodzenia, to warto zadbać o ekonomię przemieszczania się i dorzucić do talii jakiś "Skrót", czy inną kartę, która pozwala zmienić lokację bez wykorzystywania akcji, albo wrócić o kilka lokacji. Inna sprawa, że tutaj mechanika opiera się jednak raczej na synergiach w obrębie kart gracza, a nie pomiędzy kartami gracza, a kartami mitów właśnie przez ten worek chaosu. Chociaż nie zawsze tak jest, bo przecież są karty, które pozwalają podnościć wskazówki bez testów, są takie, które bez testów zadają obrażenia. Są takie, które pozwalają podnosić kilka wskazówek na raz (np. cztery w po jednym teście, a później jeszcze do tego zasoby równe liczbie zasłony). Budując talię pod konkretny scenariusz można przejść go bez problemu, ale zabawa zaczyna się wtedy, jak trzeba zbudować talię pod 8 scenariuszy, które będą się od siebie różnić.
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: tapczanik420 »

Działa jeszcze jakiś Arkhamowy discord?
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

tapczanik420 pisze: 03 maja 2020, 22:39 Działa jeszcze jakiś Arkhamowy discord?
cały czas działa
https://discord.gg/QT8bkK
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
_leigam_
Posty: 948
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: _leigam_ »

Ushi pisze: 30 kwie 2020, 07:36 Moje gotowe skrzynki na zdjeciach:
czym są zrobione symbole na skrzynkach, wypalane lutownicą czy jakoś inaczej.
Musze wreszcie skończyć swoją, a nie do końca mogę się zdecydować na sposób wykończenia.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Ushi
Posty: 63
Rejestracja: 07 kwie 2017, 09:53
Has thanked: 295 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ushi »

_leigam_ pisze: 04 maja 2020, 12:14 czym są zrobione symbole na skrzynkach, wypalane lutownicą czy jakoś inaczej (...)
Lutownicą, choć łatwo nie było. Gdybym miał robić takich grawerek więcej to zainwestowałbym w pirograf.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: akahoshi »

_leigam_ pisze: 04 maja 2020, 12:14 czym są zrobione symbole na skrzynkach, wypalane lutownicą czy jakoś inaczej.
Musze wreszcie skończyć swoją, a nie do końca mogę się zdecydować na sposób wykończenia.
Jest jeszcze pewien specyfik, zwany, o ile dobrze pamiętam, transferem. Przenosi wydruk z kartki (druk drukarką laserową) na dowolną powierzchnię.
Ja tak robiłem u siebie.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
_leigam_
Posty: 948
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: _leigam_ »

@Ushi jak tyle zachodu z lutownicą to chyba sobie daruję ten sposób.

@akahoshi Za to transfer wydaje się świetnym rozwiązaniem. Czarna drukarka laserowa w pracy jest. Niedługo kończę skrzynkę.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Ushi
Posty: 63
Rejestracja: 07 kwie 2017, 09:53
Has thanked: 295 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ushi »

akahoshi pisze: 04 maja 2020, 13:18 Jest jeszcze pewien specyfik, zwany, o ile dobrze pamiętam, transferem. Przenosi wydruk z kartki (druk drukarką laserową) na dowolną powierzchnię.
Tak właśnie zrobiłem aby mieć wzór gdzie wypalać. Ale wystarczył zwykły rozpuszczalnik tak jak na tym filmie https://youtu.be/dY2lfL5414o
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Skid_theDrifter »

Ayaram pisze: 03 maja 2020, 12:32 Nawet przy tworzeniu decku bardziej się czułem, jak przy tworzeniu postaci w RPGu budując jego mocne i słabe strony, a nie jak przy tradycyjnym budowaniu talii, gdzie daje "kartę x na sytuację y".
Prawda na stan obecny leży gdzieś pomiędzy. W zależności od tego, jaką grasz kampanię, ta wolność w budowaniu postaci będzie się zmieniać, przesuwać, a czasem wywracać na drugą stronę. W RPG jednak obowiązek udanej gry leży tak na graczach jak i na DMie. Tutaj talia spotkań, akty i agendy dyktują i wymagają, a miejsca na negocjacje nie zawsze jest wiele. Potencjał systemu jest ogromny, ale nie zawsze można liczyć na istnienie wielu ścieżek. Przewężenia istnieją.
Ayaram pisze: 03 maja 2020, 12:32Podsumowując grało się mocno przyjemnie, ale w przypadku dość jednak kosztownych LCGów - to chyba jednak za mało, by wejść w ten świat na dobre.
Z jednej strony masz rację, że koszt jest spory. Z drugiej, to za ten spory koszt jest naprawdę sporo gry. Jest przy czym dłubać - i to dłubanie jest całkiem przyjemne. Są takie LCGi, gdzie można kupić podstawkę lub dwie i cieszyć się już czymś konkretnym. Tutaj tak się nie da, bo gra objawia swoje oblicze dopiero w dodatkach, ale jak już je pokazuje, to ten stosunek kosztów wywraca się zupełnie. Sama podstawka lub dwie nie są w stanie oddać doświadczenia, patrząc w perspektywie minionych lat.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Yuri »

FFGG wprowadza do gry Badaczy Równoległych/Alternatywnych i osobiste Scenariusze do druku własnego.

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... urzc6_JtZI

Ciekawa koncepcja.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: tapczanik420 »

Słuchajcie a jak podchodzicie do porażek, pregranych tych małych i dużych? Mam tu na myśli niepomyślne zakończenie scenariusza, elimacje itp.- po prostu dokładacie traume a potem eewntualnie jak badacz kojfnie to no woman no cry bierzecie kolejnego? Bo jednak taki badacz to XP z kolei można mieć niedosyt tego, że nie udało się optymalnego zakończenia, ale wtedy zawsze zostają wątki na 2-3 plejtru.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Porazki przyjmuje na klate ale zdazylo mi sie 2x powtórzyć scenariusz bo ten prowadzil do eleminacji badacza ktory wczesniej nie mial nawet traumy :-(
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: rattkin »

Oni nie umierają! Tylko... hm... zasypiają.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: c08mk »

Yuri pisze: 05 maja 2020, 18:29 FFGG wprowadza do gry Badaczy Równoległych/Alternatywnych i osobiste Scenariusze do druku własnego.

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... urzc6_JtZI

Ciekawa koncepcja.
Gdyby to było małe niszowe wydawnictwo pewnie taki PnP by mi się podobał. To jest jednak FFG, duże wydawnictwo z dużym doświadczeniem, wysoko ocenianie. To co ostatnio robią to jest ewidentne cięcie kosztów - likwidacja wsparcia dla angielskich wydań, wypuszczenie super nowej utrudniajacej opcji do Marvela (czyli zagraj więcej kart to będzie trudniej), a teraz wchodzimy w fazę wydrukuj sobie to sam. Tak, wiem, zaraz będą głosy, że lepiej jest jak coś udostępnią (i to za darmo!) niż jakby nie miało być nic ale z patrząc z perspektywy na całokształt podejścia do gracza to mi się to nie podoba. Oczywiście, jeżeli są jakieś materiały (tym bardziej, że oficjalne) to je wydrukuję ale takiej polityki nie popieram.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

c08mk pisze: 05 maja 2020, 20:17
Yuri pisze: 05 maja 2020, 18:29 FFGG wprowadza do gry Badaczy Równoległych/Alternatywnych i osobiste Scenariusze do druku własnego.

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... urzc6_JtZI

Ciekawa koncepcja.
Gdyby to było małe niszowe wydawnictwo pewnie taki PnP by mi się podobał. To jest jednak FFG, duże wydawnictwo z dużym doświadczeniem, wysoko ocenianie. To co ostatnio robią to jest ewidentne cięcie kosztów - likwidacja wsparcia dla angielskich wydań, wypuszczenie super nowej utrudniajacej opcji do Marvela (czyli zagraj więcej kart to będzie trudniej), a teraz wchodzimy w fazę wydrukuj sobie to sam. Tak, wiem, zaraz będą głosy, że lepiej jest jak coś udostępnią (i to za darmo!) niż jakby nie miało być nic ale z patrząc z perspektywy na całokształt podejścia do gracza to mi się to nie podoba. Oczywiście, jeżeli są jakieś materiały (tym bardziej, że oficjalne) to je wydrukuję ale takiej polityki nie popieram.
Ja to ściągnąłem, ale prawdę mówiąc sam nie wiem co z tym dalej zrobić. Mam sobie wydrukować na drukarce i wrzucić w koszulkę z pleckami od innej karty? Zamówić druk w drukarni, żeby to jakoś wyglądało? Poważnie FFG nie może tego wydrukować cyfrowo i puścić do sklepów, a w naszym przypadku umożliwić coś takiego Galakcie? Inne wydawnictwa mają takie małe promki w postaci kilku luźnych kart. Czemu tu nie może być podobnie? Rozumiem, jak czasem to jest jakiś scenariusz do wydrukowania na A4 i to wszystko, coś jak scenariusze do Robinsona, ale bawienie się w wycinanie kart po to, żeby mieć poboczną przygodę do gry, to jest trochę niedorzeczne w przypadku takiego produktu. Zresztą, to jest to, czego ten LCG potrzebuje - jeszcze większe rozdrobnienie dodatków i jeszcze więcej badaczy, szczególnie przy nowych dodatkowych taliach. Poboczna przygoda? Super, ale czemu to nie może wyjść jako normalny produkt, albo nawet paczka takich mini scenariuszy dla każdego zestawu badaczy?

Muszę sobie robić inserty do ich gier, kombinować jak trzymać te wszystkie figurki, zastępować idiotyczne kwadraty zasłaniające kafelki akrylowymi podstawkami, drukować przekładki do kart w grze (w której za pojedynczą kartę płaci się prawie złotówkę), żeby to się dało jakoś ogarnąć w pudle (które też samemu trzeba sobie zorganizować*), a teraz jak chcę mieć nowy scenariusz, to go sobie muszę wydrukować i wyciąć. To czekam jeszcze na nowe figurki do druku 3d i kafelki do wydrukowania do Posiadłości Szaleństwa. :)

* może i dobrze, bo to jedyne pudła w mojej kolekcji, z których tak błyskawicznie ściera sie nadruk.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Idę o zakład, że chłopcy od gry (Matt i jego kolega, nie pamiętam imienia) wymyślili sobie fajny pomysł, poszli z tym na zebranie zarządu, zarząd powiedział: "Sorry panowie, nie ma w tym dość kasy", więc ostatecznie stanęło na tym, że to udostępnią jako PnP.
EDIT: (A jak ktoś pisze, że nie rozumie, dlaczego nie mogą zrobić z tego promek itd., to chyba nie wie, jak to wszystko działa w korpo.)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Yuri »

arian pisze: 05 maja 2020, 21:48
c08mk pisze: 05 maja 2020, 20:17
Gdyby to było małe niszowe wydawnictwo pewnie taki PnP by mi się podobał. To jest jednak FFG, duże wydawnictwo z dużym doświadczeniem, wysoko ocenianie. To co ostatnio robią to jest ewidentne cięcie kosztów - likwidacja wsparcia dla angielskich wydań, wypuszczenie super nowej utrudniajacej opcji do Marvela (czyli zagraj więcej kart to będzie trudniej), a teraz wchodzimy w fazę wydrukuj sobie to sam. Tak, wiem, zaraz będą głosy, że lepiej jest jak coś udostępnią (i to za darmo!) niż jakby nie miało być nic ale z patrząc z perspektywy na całokształt podejścia do gracza to mi się to nie podoba. Oczywiście, jeżeli są jakieś materiały (tym bardziej, że oficjalne) to je wydrukuję ale takiej polityki nie popieram.
Ja to ściągnąłem, ale prawdę mówiąc sam nie wiem co z tym dalej zrobić. Mam sobie wydrukować na drukarce i wrzucić w koszulkę z pleckami od innej karty? Zamówić druk w drukarni, żeby to jakoś wyglądało? Poważnie FFG nie może tego wydrukować cyfrowo i puścić do sklepów, a w naszym przypadku umożliwić coś takiego Galakcie? Inne wydawnictwa mają takie małe promki w postaci kilku luźnych kart. Czemu tu nie może być podobnie? Rozumiem, jak czasem to jest jakiś scenariusz do wydrukowania na A4 i to wszystko, coś jak scenariusze do Robinsona, ale bawienie się w wycinanie kart po to, żeby mieć poboczną przygodę do gry, to jest trochę niedorzeczne w przypadku takiego produktu. Zresztą, to jest to, czego ten LCG potrzebuje - jeszcze większe rozdrobnienie dodatków i jeszcze więcej badaczy, szczególnie przy nowych dodatkowych taliach. Poboczna przygoda? Super, ale czemu to nie może wyjść jako normalny produkt, albo nawet paczka takich mini scenariuszy dla każdego zestawu badaczy?

Muszę sobie robić inserty do ich gier, kombinować jak trzymać te wszystkie figurki, zastępować idiotyczne kwadraty zasłaniające kafelki akrylowymi podstawkami, drukować przekładki do kart w grze (w której za pojedynczą kartę płaci się prawie złotówkę), żeby to się dało jakoś ogarnąć w pudle (które też samemu trzeba sobie zorganizować*), a teraz jak chcę mieć nowy scenariusz, to go sobie muszę wydrukować i wyciąć. To czekam jeszcze na nowe figurki do druku 3d i kafelki do wydrukowania do Posiadłości Szaleństwa. :)

* może i dobrze, bo to jedyne pudła w mojej kolekcji, z których tak błyskawicznie ściera sie nadruk.
Powiem Wam Drodzy Koledzy tak = coraz bardziej przekonuje się do tego, że to bardzo dobra decyzja była, że sprzedałem swoją kolekcję. A byłem na bieżąco, dodatkowe scenariusze, customowe tokeny, drewniane skrzynie, skórzane oprawy, maty i inne pierdolety, I nie zrozummy się źle, to baaaardzo dobra fabularnie gra, ale po prostu czas na jej "obsługę" jest ZUPEŁNIE niewspółmierny. W tym czasie zagram w 2-3 inne tytuły oparte na Mitach
które nie mają TAK BARDZO rozbudowanej fabuły, ale szczerze to...niewiele gorszą :) A na pewno niewspółmiernie do poświęcanego czasu.

Ok, teraz jestem gotowy na kamienowanie :)

Obrazek
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: rattkin »

Yuri pisze: 05 maja 2020, 22:04 A byłem na bieżąco, dodatkowe scenariusze, customowe tokeny, drewniane skrzynie, skórzane oprawy, maty i inne pierdolety
A grać... grać próbowałeś? Czy na skórzanych pierdoletach się skończyło? :)

Bo narzekanie na to, że PnP jest PnP jest trochę dziwne, no. A do grania "normalnie" wystarczą dwie talie i żetony - narzut obsługi jest minimalny. Skórzane żetony działają lepiej, ale tekturowe też dają radę.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Nie rozumiem waszego problemu.. Przeciez udostepnili nowa postac za darmo. Pal licho ten scenariusz. Drukujesz sobie karte Daisy i jesli masz ochote to jeszcze mozesz wydrukowac jej nowe karty. Moim zdaniem to dobrze ze nie jest to promka bo w ten sposob nie ma presji polowania na 50 różnych promek dostępnych w limitowanych ilościach.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ