Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
micaj
Posty: 52
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:09
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: micaj »

akahoshi pisze: 05 kwie 2020, 18:07 Zacząłem dopiero przygodę z AH LCG i nie bardzo mogę się rozeznać w tych zestawach.

Do takiego Dziedzictwa Dunwich jest 6 małych dodatków z mitami tworzących razem kampanię.
Ale jest jeszcze coś takiego jak Powrót Dziedzictwa Dunwich. Co to właściwie jest?

Czy poszczególne cykle łączą się fabularnie jakoś ze sobą? Czy po "przejściu" podstawki można od razu przeskoczyć np. do Przerwanego Kręgu?

I na koniec: na jakiej zasadzie działa druk na żądanie?
Każdy z kolejnych dodatków, takich jak właśnie Dunwich zamyka się w całą kampanię wraz z 6 małymi dodatkami (mythos pack). Powroty są niejako uzupełnieniem kampanii, zmieniają niektóre zestawy kart, dodają nowe lub zastępują lokacje, etc.

Poszczególne cykle stanowią osobną całość, Ale oczywiście można grać tymi samymi badaczami kolejny cykl. Pamiętaj jedynie o traumach, osłabieniach czy worku chaosu, które się nie zerują.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4101
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Dodam jeszcze ze Powroty to sa dodatki eksperckie mocno utrudniajace kampanie dla osob ktore juz kilka razy ja ograly. Po podstawce mozesz kupic dowolny cykl. Nie sa one powiazane. Druk na zadanie to druk nieprzemyslowy. Karty delilatnie roznia sie wykonaniem od pierwotnych. Takze na start oprocz drugiej podstawki najlepiej kup jakis cykl - deluxe + 6 mythoskow i jestes gotów. Nie zrazaj sie porazkami a moze wciagniesz sie jak my ;-)


Swoja droga slyszeliscie ze w Insmouth maja byc nowe zetony? Ciekawe co takiego nagle po kilku latach.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
micaj
Posty: 52
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:09
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: micaj »

brazylianwisnia pisze: 05 kwie 2020, 18:34
Swoja droga slyszeliscie ze w Insmouth maja byc nowe zetony? Ciekawe co takiego nagle po kilku latach.
"Fish tokens!"
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: akahoshi »

micaj pisze: 05 kwie 2020, 18:28 Każdy z kolejnych dodatków, takich jak właśnie Dunwich zamyka się w całą kampanię wraz z 6 małymi dodatkami (mythos pack). Powroty są niejako uzupełnieniem kampanii, zmieniają niektóre zestawy kart, dodają nowe lub zastępują lokacje, etc.
Rozumiem. Dzięki.
Pamiętaj jedynie o traumach, osłabieniach czy worku chaosu, które się nie zerują.
Pamiętam :)
brazylianwisnia pisze: 05 kwie 2020, 18:34 Dodam jeszcze ze Powroty to sa dodatki eksperckie mocno utrudniajace kampanie dla osob ktore juz kilka razy ja ograly.
Czyli (na razie) nie są konieczne do zakupu.
Po podstawce mozesz kupic dowolny cykl.
Zaczalem właśnie od Dunwich.
Druk na zadanie to druk nieprzemyslowy. Karty delilatnie roznia sie wykonaniem od pierwotnych.
To gdzieś doczytałem. A jakieś różnice względem dystrybucji, braku w sklepach itp.? Czy druk jest ograniczony ilościowo?
Takze na start oprocz drugiej podstawki najlepiej kup jakis cykl - deluxe + 6 mythoskow i jestes gotów. Nie zrazaj sie porazkami a moze wciagniesz sie jak my.
Gram tylko z żoną, więc raczej zostanę przy jednej podstawce.
Ja wiem, że planszowki to drogie hobby, ale samo Dunwich (bez Powrotu) to prawie 500 zł. Kurde, Gloomhaven bym za jeden pełny cykl kupił :twisted:
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4101
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Ja gram solo i mam dwie podstawki. Dla dwoch osob dopoki nie masz min 3 cykli drugi core tez duzo daje. Uzywke wyrwiesz za 80-90zl. Powoduje ze decki sa mniej losowe. Nie gralem nigdy kampanii po kampanii(za duzo jest postaci by nie grac tymi samymi) ale wydaje mi sie ze worek chaosu sie zeruje.

Druk na zadanie jest jak sama nazwa wskazuje - na zadanie. Raz na jakis czas bedzie zbierane zamowienia.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
micaj
Posty: 52
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:09
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: micaj »

brazylianwisnia pisze: 05 kwie 2020, 19:28 Nie gralem nigdy kampanii po kampanii(za duzo jest postaci by nie grac tymi samymi) ale wydaje mi sie ze worek chaosu sie zeruje.
Faktycznie tam moze byc napisane, ze dodaj X fo oonca kampanii. Ale z tego co pamietam, czasem są roszady w worku bez tej adnotacji.
gameosx
Posty: 63
Rejestracja: 31 paź 2019, 21:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: gameosx »

Właśnie Galakta zapowiedziała dodruk całego pierwszego dodatku - Dziedzictwo Dunwich - dodatek plus wszystkie scenariusze. Pozostaje poczekać i kupić całość :D
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: akahoshi »

Super! Właśnie się rozglądałem za dodatkowymi scenariuszami do Dunwich.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1021 times
Been thanked: 494 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Miejmy nadzieję, że sukcesywnie będzie podobnie z kolejnymi cyklami. Obecnie chyba tylko ostatni da się kupić, z Dunwich nie było i tak źle, najgorzej trzeci cykl, gdzie w ogóle już nie ma mythosów.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Piaskoryb »

drogi biznes te serie ;p ostatnio patrzyłem z ciekawości, gierka napewno fajna ;p
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8762
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2676 times
Been thanked: 2357 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Curiosity »

Offtop wycięty. Dajcie znać na priv, czy nie za płytko.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

O jakim ty wymieraniu piszesz ? Coraz więcej osób gra, cykle znikają coraz szybciej.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8762
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2676 times
Been thanked: 2357 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Curiosity »

Wszelkie rozważania o dodrukach, drukach na życzenie i innych niezwiązanych z Horrorem w Arkham tematach wydawniczych, proszę toczyć TUTAJ

Offtop może być bezpowrotnie kasowany. Szkoda czasu i klawiatury.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Tosiamaster
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2020, 18:54

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Tosiamaster »

Cześć wszystkim 😊 mam pytanie odnośnie Horror w Arkham karcianki. Czy jest jeszcze gdzieś dostępny dodatek Noc Fanatyka? Czy już ciężko z zakupem?
Dziękuję za informację 😄
Marks
Posty: 55
Rejestracja: 04 sty 2018, 09:55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Marks »

Cześć, trzeba szukać po sklepach. :)

Z dostępnością są problemy, i to zarówno w wersji polskiej jak i angielskiej. Sam bardzo długo szukałem niektórych mythosow, jedne szczęśliwie kupiłem na allegro itd. Generalnie kupowanie AH to dla mnie gra w grze. 😁 Bo odnaleźć stare produkty jest czasem naprawdę ciężko.

Sprawdź oferty największych polskich sklepów + spamuj Google + cierpliwość i może się uda.
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1021 times
Been thanked: 494 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Tosiamaster- spóźniłaś się jakoś ze 2 miesiące ;)
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
czebartek
Posty: 67
Rejestracja: 07 kwie 2020, 17:42
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: czebartek »

Marks pisze: 20 kwie 2020, 20:46 Z dostępnością są problemy, i to zarówno w wersji polskiej jak i angielskiej. Sam bardzo długo szukałem niektórych mythosow, jedne szczęśliwie kupiłem na allegro itd. Generalnie kupowanie AH to dla mnie gra w grze. 😁 Bo odnaleźć stare produkty jest czasem naprawdę ciężko.
To jeszcze nic, co mają powiedzieć gracze wchodzący we Władce Pierścieni :D .

Ogólnie, prędzej czy później wszystko da się zdobyć, jak nie ze sklepu to od kogoś kto się kolekcji pozbywa, a zazwyczaj gracze szanuja karty więc są dobrej jakości. Sam zacząłem w tym miesiącu kolekcję Władcy i Arkham i zamierzam wyzbierac wszystko co się da (ale ja jestem pasjonatem i fanaTKiem więc muszę mieć wszystko :)) . Np. Do Władcy pierwszy cykl przygodowy kupiłem ze sklepu, co prawda w DNŻ, ale byłem zaskoczony dobrą jakością.
Zresztą Galatka ma dodrukowywać dodatki, a widzę po facebooku i forach że chętnych masa więc jest nadzieja że dodrukują wszystko.

Tak swoją drogą to mój pierwszy post tutaj więc wypadałoby by mi się przywitać, więc Witam wszystkich współgraczy/współgraczki :) .
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: jrz8888 »

Czołem.
Przymierzam się do zakupu gry.
1) Ile w podstawce znajduje się scenariuszy?
2) Czy warto do tych scenariuszy wracać, są w jakimś stopniu regrywalne?

Doskonale zdaję sobie sprawę z ogromu dodatków, jakie się pojawiły, ale moje założenie jest takie: kupić, ubrać w koszulki, ograć i sprzedać.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 426 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gosiek »

W podstawce są 3 scenariusze tworzące jedną minikampanię. Spokojnie można ją zagrać kilka razy - każdy scenariusz może się skończyć na różne sposoby, ponadto każdy badacz ma swoją "klasę postaci", więc gra się nim inaczej niż pozostałymi.
Także regrywalność jest, ale ogranicza ją niezbyt duża pula kart, co zmniejsza możliwość budowania talii.

Jeżeli jesteś nastawiony tylko na zakup podstawki, bez żadnych dodatków, to może się okazać, że ta regrywalność będzie za mała w stosunku do oczekiwań. Niedługo ma być dodruk Dziedzictwa Dunwich - wg mnie podstawka + DD byłaby znacznie lepszym pomysłem, szczególnie, że sama podstawka często jest określana jako rozbudowane demo prawdziwej gry.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2020, 09:45 przez Gosiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1021 times
Been thanked: 494 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

jrz8888 pisze: 23 kwie 2020, 21:34 Doskonale zdaję sobie sprawę z ogromu dodatków, jakie się pojawiły, ale moje założenie jest takie: kupić, ubrać w koszulki, ograć i sprzedać.
Wydaje mi się, że takie nastawienie do tej gry nie ma raczej sensu. Kampanię przy jednym zestawie podstawowym zagrasz max 10 razy (o ile w ogóle), tak naprawdę liźniesz grę. Trochę szkoda czasu. Owszem, można kupić, zagrać parę razy i stwierdzić że to nie dla mnie i sprzedać, ale jeśli gra się spodoba to nie ma sensu jej sprzedaż, tak naprawdę grę się poznaje dopiero po zakupieniu jednego cyklu, a dobrze byłoby że także dodatkowo drugiego zestawu podstawowego.
I mówię to mając na swoim koncie dopiero jedno przejście Dunwich (podstawkę zagrałem jakoś z 6-7 razy całą kampanię).
Gra jest super, ale faktycznie podstawka to tylko demo, w dodatku nie dające możliwości prawdziwej gry jeśli masz 1 zestaw podstawowy. Owszem, można się dobrze bawić, natomiast jest się raczej skazanym na to, czy będzie się miało szczęście w wyciąganych kartach i żetonach, a nie zagra się z konkretnym planem. Lepiej w takiej sytuacji kupić np. Eldritch Horror, albo planszowy Arkham Horror.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4101
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

jrz8888 pisze: 23 kwie 2020, 21:34 Czołem.
Przymierzam się do zakupu gry.
1) Ile w podstawce znajduje się scenariuszy?
2) Czy warto do tych scenariuszy wracać, są w jakimś stopniu regrywalne?

Doskonale zdaję sobie sprawę z ogromu dodatków, jakie się pojawiły, ale moje założenie jest takie: kupić, ubrać w koszulki, ograć i sprzedać.
Jesli chcesz tak zrobic to spoko ale podstawka to demo. Kup zestaw z dwoma kampaniami, wycisniesz z tego 100 godzin gry na wysokim poziomie i sprzedaj jesli chcesz. Kampania w podstawce szalu nie robi a liczba kart jest zbyt ograniczona by sie pobawic z budowaniem decku.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: jrz8888 »

Dzięki za uświadomienie. To będzie moja pierwsza przygoda z Lovecraftem.
Skoro chodzi o dodatki... Jakie sugerowalibyście do zestawu z wersją podstawową? To są kwestie aż tak mocno indywidualne, czy może znajdą się ze dwa dodatki "must have" o wartości zbliżonej, tak jak m.in. dla Eldritch Horror - Zaginiona Wiedza?
Sięgnąłbym po EH, ale brakuje mi czasu na dłuższą rozgrywkę. Być może kiedyś, a tymczasem chciałbym przetestować AH.
Marks
Posty: 55
Rejestracja: 04 sty 2018, 09:55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Marks »

Sam niedawno zacząłem swoją przygodę z AH. Kupiłem dwa Core Sety żeby móc (niemal) dowolnie składać decki postaci i bawiłem się dobrze. Core Set to takie 2,5 scenariusza, które stanowią bardzo fajne wprowadzenie do AH oraz dają pulę kart, z których przy każdej innej kampanii będziemy mogli (i pewnie chcieli) korzystać.

AH nie jest tani, szczególnie dla graczy, którzy dopiero wchodzą w ten system. Czym innym jest wydać 60 PLN na miesiąc na Mythosa, czym innym uzbierać (trudno dostępne) wypuszczone już na rynek od bodaj 2016 roku produkty. W mojej opinii podejście kupię ogram i sprzedam dostarczy zdecydowanie innych wrażeń niż posiadanie kolekcji. Raz że bawić się będziemy z ograniczoną liczbą kart, przez co mocno zubożeją zabawa z budowaniem decku oraz sama rozgrywka, tak również utraci się możliwość przejścia danego setu dodatków innymi postaciami. Tak czy inaczej, i tak uważam że AH dostarczy dobrej zabawy nawet przy takim podejściu.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: jrz8888 »

Chyba mnie przekonaliście.
Zatem nie ma sensu kupować AH bez dodatków.
Jak macie jakąś propozycję na jeden bądź dwa dodatki do zestawu, to możecie rzucić propozycją.
W przeciwnym razie odpuszczę temat Lovecrafta, ponieważ są dziesiątki innych gier na podobnym poziomie, a ja nie chcę wchodzić w pułapkę nabywania dodatków w nieskończoność :wink:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4101
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Moim zdaniem aby wpelni zasmakowac Arkham proponowalbym 2 kampanie ale to jest 14 dodatków. Wtedy zobaczysz jaka ta gra jest naprawde. Jesli planujesz sprzedać to kuo uzywke i sprzedasz z malymi stratami albo nawet z zyskiem.

Inaczej lepiej odpuscic. Ta gra jest wybitna, zapewnia staly doplyw nowych mechanik, scenariuszy, postaci, kart ale to wszystko swoje kosztuje.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ