[W-wa] Poniedziałki w Smoczym Gnieździe (na Koszykowej)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: Sztefan »

Inermis pisze:Szkoda chłopaki że się nie przedstawiliście. Ja trochę byłem zaaferowany poznawaniem zasad W Roku Smoka ;)

Graliśmy w 4 osoby. Gierka lekka i przyjemna.
W roku smoka lekkie :shock: ok są cięższe gry, ale jak to jest lekkie to boję się siadać do gier, które uważasz za ciężkie ;)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: mst »

No np.Agricola waży dobre 1,5kg więcej. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: Inermis »

Sztefan pisze:W roku smoka lekkie :shock: ok są cięższe gry, ale jak to jest lekkie to boję się siadać do gier, które uważasz za ciężkie ;)
No może z lekkością przesadziłem. Ale grałem po partyjce w Agrykolę i nie odczułem żeby WRS było bardziej mózgożerne. :wink:
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: Tommy »

Ja byłem strasznie nastawiony na spotkanie w Wawie, jeszcze o 16tej byłem pewny, że zaraz taxi i jadę, a potem (jak to czasem bywa w delegacji) zrobił się plan "integracji" biznesowej i się skończyło tak, że nie miałem szans się wybrać, ale może następnym razem.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: yosz »

Koledzy rpgowcy trochę na nerwy mi działali :P szczególnie jak było trzeba się zastanawiać nad sytuacją polityczną na świecie. Tym razem role się odwróciły i zagrałem Rosją. Zdecydowanie przynajmniej na początku łatwiej jest grać. Waffel odrobił lekcje i przygotował się z tatktyki grania po stronie USA. Bardzo wyrównana walka doprowadziła do minimalnego prowadzenia Rosji utrzymywanego na poziomie kilku punktów. Pod koniec Mid War prowadziłem 13 albo 14 punktami. I wtedy nadeszło załamanie. Waffel w ciągu jednej tury odrobił 11 punktów w czym nieopatrznie mu nawet pomogłem zagrywając odpowiedni event (zresztą potem się zrewanżował)

Decydujący był początek Late War. Miałem szansę zlikwidować minimalne prowadzenie USA (dosłownie 2 punkty). Miałem na ręku punktowanie Afryki, które bez dostawiania wpływu dawało mi 5 albo nawet 6 punktów. Postanowiłem (tak Draco wiem że to był błąd :P) zagrać to jako Headline. Waffel pociągnął Star Wars, które pozwoliły mu wyciągnąć jedną kartę z discarda i zagrać ją jako event. Wyciągnął event radiowo-nadawczy (nie pamiętam tytułu i nie chce mi się sprawdzać) dzięki któremu zrzucił mi wpływ w dwóch battlegroundach - z 6 punktów zrobiła się równowaga: 0 (tak w ogóle to niezły absurd: Usa zagrało przez radio w Afryce Gwiezdne Wojny przez co z komunistycznego kontynentu zrobił się neutralny :P). Jeszcze jeden błąd w kolejnej rundzie i zrobiło się kilkanaście dla USA. Miałem scoring południowej Ameryki, przewidziało mi się, że to Ameryka Północna. Odbiłem Cubę zamiast Venezueli i znowu zamiast 4-5 punktów zrobiło się równe 0. Ten błąd już zrzucam na zmęczenie - ta partia wymęczyła mnie strasznie :P (jeszcze dzisiaj chodzę jak widmo). Draco i Waffel świadkiem że dodawać już nie potrafiłem dobrze :P

Dotrwaliśmy do końca 10 rundy ale było już wiadomo kto wygra. Punktowanie końcowe nie zmieniło prawie nic, gdyż w większości krajów była równowaga sił.

Ehh i znowu czuję niedosyt, dlatego pewnie w piątek przyniosę i zagramy z Zephyrem ;) (być może nawet na print&playowej planszy jeżeli uda mi się ją poskładać do piątku - o takiej: http://www.boardgamegeek.com/image/287619) chyba że będą jakieś ciekawsze propozycje (jakieś holenderskie budziki czy coś)

Szkoda że Samur i Alek byliście zdani tylko na siebie i ostrze sprawiedliwości ;) BTW: kto zostawił Wprost? :>
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: waffel »

Hmm, nie zapominajmy, że przecież to ja przegrałem z kretesem wywołując wojnę jądrową :) ale postanowiliśmy uznać to za niebyłe i grać dalej. Zagranie Gwiezdnych Wojen jako headline uważam za dobry ruch ze swojej strony właśnie ze względu na elastyczność. Na marginesie: wiem, że działania wielu kart są nieco abstrakcyjne, ale żeby program obrony przeciwrakietowej pozwalał mi grzebać w discardzie? Nie widziałem wszystkich kart, ale ta jest w czołówce dziwności.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1195
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 260 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: siepu »

Yosz, siedzę już w Wawie, więc wiedz, że do twojego Twilight Struggle ustawiła się spora kolejka ;) Może dasz mi zagrać z Zephyrem w ten wtorek? ;)
Awatar użytkownika
tarok
Posty: 44
Rejestracja: 04 wrz 2008, 22:42
Lokalizacja: warszawa

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: tarok »

samur pisze:No i bylem ;) Troche sie spoznilem, bo i pierwszy raz, wiec musialem odnalezc Smocze Gniazdo ;) No i W roku smoka znowu nie udalo mi sie zagrac... Ale bylo bardzo fajnie. Razem z Alkiem do 20 scinalismy glowy winnym (i niewinnym) szlachcicom (i nie tylko) w Guillotine. Gralem w nia pierwszy raz, bo niedawno kupilem, i nie zaluje zakupu :) Chociazby to moj nowy faworyt z gier dwuosobowych. Mam nadzieje, ze nastepnym razem uda sie zagrac w cos wiekszego! Ale klimat bardzo fajny, szczegolnie to odglosy z sesji jakiejs gry fabularnej, ktora odbywala sie na stoliku obok ;) Na pewno bede jeszcze nieraz :mrgreen:
gra faktycznie świetna, ubawiłem się naprawdę nieźle. Z chęcią zetnę jeszcze kilka głów :) przy następnej okazji. Guillotine jest na pewno na mojej liście życzeń :) Może uda mi się ją ściągnąć z półki w GB.

Co do przedstawiania się: nabrałem tchu i miałem nawet coś od siebie powiedzieć, ale MG właśnie zaczął udawać demona i całkiem odpadłem :)
Dwie kluczowe reguły sukcesu to: 1. Nie zdradzaj innym wszystkich swoich sekretów.
(inspired by biobuster)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: yosz »

siepu pisze:Yosz, siedzę już w Wawie, więc wiedz, że do twojego Twilight Struggle ustawiła się spora kolejka ;) Może dasz mi zagrać z Zephyrem w ten wtorek? ;)
siur
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
tarok
Posty: 44
Rejestracja: 04 wrz 2008, 22:42
Lokalizacja: warszawa

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: tarok »

yosz pisze:Szkoda że Samur i Alek byliście zdani tylko na siebie i ostrze sprawiedliwości ;) BTW: kto zostawił Wprost? :>
Yosz prawa do Wprost niniejszym Ci przekazuję. W tym numerze niewiele o atomówkach, ale o Rosji już sporo :lol:

Co do ostrza sprawiedliwości, to naprawdę nie narzekaliśmy, choć ciekawe dochodziły nas słuchy. Teraz wiem o co chodziło z tym radiem.

Co do Twojego padnięcia, to nie wiem, czy afrykańskie temperatury w sali nie miały z tym czegoś wspólnego :/
Dwie kluczowe reguły sukcesu to: 1. Nie zdradzaj innym wszystkich swoich sekretów.
(inspired by biobuster)
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: Inermis »

Jakieś plany co do wtorku? Jeśli zgłoszą się chętni to wezmę AoE3. Jak nie to pewnie wezmę Agrykolę. Poza tym chętnie zagram w coś z tego
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: samur »

Inermis pisze:Jakieś plany co do wtorku? Jeśli zgłoszą się chętni to wezmę AoE3. Jak nie to pewnie wezmę Agrykolę. Poza tym chętnie zagram w coś z tego
To ja moge wziac Caylusa. Chetnie sobie go odswierze. Bo oczywiscie we wtorek sie do Was wybieram :) Tylko wrcze chetnie zagralbym w AoE3, ale w obydwie z Caylusem to chyba nie damy rady... Wiec bardziej niz odswierzyc Caylusa chetnie poznam AoE3 :mrgreen:
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: yosz »

Jak wyjdzie AoE III to mnie też zapiszcie. Wezmę Twilight Struggle jeżeli Siepu i Zephyr chcecie jeszcze ze sobą zagrać. Nie wiem czy jutro będe miał samochód, jak tak to wezmę jeszcze Eufrat i Tygrys (naszła mnie ochota). W Caylusa też z chęcią zagram jak coś :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: sebastianbl1 »

yosz pisze:Jak wyjdzie AoE III to mnie też zapiszcie. Wezmę Twilight Struggle jeżeli Siepu i Zephyr chcecie jeszcze ze sobą zagrać. Nie wiem czy jutro będe miał samochód, jak tak to wezmę jeszcze Eufrat i Tygrys (naszła mnie ochota). W Caylusa też z chęcią zagram jak coś :)
No to ja sie pisze na Caylusa, nie gralem ale z checia zagram a mam nadzieje, ze zasady sprawnie lykne :) jak zdarze to jeszcze przed przyjsciem poczytam zasady.
Awatar użytkownika
tarok
Posty: 44
Rejestracja: 04 wrz 2008, 22:42
Lokalizacja: warszawa

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: tarok »

Inermis pisze:Jakieś plany co do wtorku? Jeśli zgłoszą się chętni to wezmę AoE3. Jak nie to pewnie wezmę Agrykolę. Poza tym chętnie zagram w coś z tego
Ja się chętnie podłączę, ale zaznaczam, że jeszcze w tą grę nie grałem. Nie mogę znaleźć zasad w sieci, ktoś może ma link?
Dwie kluczowe reguły sukcesu to: 1. Nie zdradzaj innym wszystkich swoich sekretów.
(inspired by biobuster)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: yosz »

http://www.rebel.pl/product.php/1,303/1 ... overy.html - dwa miejsca gdzie należy szukać instrukcji, rebel.pl i boardgamegeek.com (na końcu jak coś to strona wydawcy)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
tarok
Posty: 44
Rejestracja: 04 wrz 2008, 22:42
Lokalizacja: warszawa

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: tarok »

dzięki Yosz,

by the way, pewnie nic z tego ciekawego nie wyjdzie, ale: jadę (najprawdopodobniej do Norwegii) coś komuś przywieźć? :?:
Dwie kluczowe reguły sukcesu to: 1. Nie zdradzaj innym wszystkich swoich sekretów.
(inspired by biobuster)
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1195
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 260 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: siepu »

Nic nie wyjdzie niestety: w Norwegii ceny ogólnie potrafią zabić, planszówek także :)
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: Sir-lothar »

Tez bym się chętnie pisał na AoE III (jeśli jeszcze są miejsca). Nie grałem wcześniej, instrukcje postaram sie przeczytać.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2008, 14:24 przez Sir-lothar, łącznie zmieniany 1 raz.
jedrek
Posty: 220
Rejestracja: 10 lip 2008, 20:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: jedrek »

Jak ktoś chce to mogę przynieść: Roborally, Carcassonne, Troję. Sam chętnie zagrałbym w Cytadelę jeśli ktoś ma.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: samur »

OK. To ja na pewno pisze sie na AoE3. Poza tym przyniose Caylusa, ale nie wiem czy zdazymy jeszcze w niego zagrac :D Bo chetnie bym zagral, ale AoE3 jednak na pierwszym miejscu.

No i jedrek przynies Roborally jesli mozesz, bo chetnie zagram i pewnie po partii w AoE3 czasowo bedzie wieksze prawdopodobienstwo, ze zagramy w cos mniejszego i szybszego, wiec Roborally chyba tutaj sie fajnie wpasowuje :)

EDIT: Nope. Cofam zdanie odnosnie Roborally po sprawdzeniu na BGG. Tez dluga gra... :D
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
tarok
Posty: 44
Rejestracja: 04 wrz 2008, 22:42
Lokalizacja: warszawa

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: tarok »

no to jest już 4 do AoE3: Inermis, sebastianbl1, tarok i samur. Jeszcze ktoś się zmieści.

O której będziemy zaczynać?
Dwie kluczowe reguły sukcesu to: 1. Nie zdradzaj innym wszystkich swoich sekretów.
(inspired by biobuster)
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: samur »

tarok pisze:no to jest już 4 do AoE3: Inermis, sebastianbl1, tarok i samur. Jeszcze ktoś się zmieści.

O której będziemy zaczynać?
Ja proponuje 17:00. Tym razem dam rade :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
tarok
Posty: 44
Rejestracja: 04 wrz 2008, 22:42
Lokalizacja: warszawa

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: tarok »

hmm,

a ja właśnie nie wiem czy dam radę... może 18?
Dwie kluczowe reguły sukcesu to: 1. Nie zdradzaj innym wszystkich swoich sekretów.
(inspired by biobuster)
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Smocze Gniazdo (w bibliotece na Koszykowej)

Post autor: samur »

tarok pisze:hmm,

a ja właśnie nie wiem czy dam radę... może 18?
Dla mnie OK :) Najwyzej przyniose cos na godzinke :) Ile mniej wiecej sie gra w AoE3 w tyle osob?
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Zablokowany